Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nieprawidłowe wskazanie obrotów Case.

2 odpowiedzi na ten temat

#1 Share graboss1987

graboss1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 07 marzec 2011 - 18:17

Nieprawidłowe wskazanie obrotów Case. witam mam taki problem ze wskazywaniem obrotów rzeczywistych w case cx 80 2000r jak kupiłem ten ciągnik to w ogóle nie działał był nie tak podłączony od alternatora bo z wyjścia gdzie było ponad 14v a niby powinien 7 z kawałkiem i jak odpalę ciągnik to pokazuje mi teraz 200 obrotów a max kręci do 800 obr. jak podłączałem z mojego alternatora przez kabel do zetora fortelki gdzie z tego samego punktu bierze obroty to rzeczywiste obroty pokazuje a u mnie jakby trzeba było mnożyć razy 3 heh może przez te za duże napięcie coś w liczniku się stało??? help czekam na mądre odpowiedzi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nieprawidłowe wskazanie obrotów Case. Dzisiaj, 18:25
  •  

#2 Share Elektrotechnik

Elektrotechnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 4477 postów
  • Zainteresowania:Elektronika, specjalizacja: replikatory i teleportery.

Napisany 07 marzec 2011 - 22:20

Nieprawidłowe wskazanie obrotów Case. Obrotomierz podłączony jest do wyjścia jednej z faz alternatora, przed prostownikiem. Mierzy on po prostu częstotliwość napięcia, która jak wiadomo zmienia się w zależności od obrotów. Generalnie nic nie powinno się stać jeżeli obrotomierz podłączony był do napięcia stałego. Jednak nie wiem jaki masz obrotomierz, więc nie mogę powiedzieć czy rzeczywiście nie jest uszkodzony. Spróbuj podłączyć go w innym ciągniku i zobacz co wskazuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 marzec 2011 - 23:46

Nieprawidłowe wskazanie obrotów Case. Pasek się nie ślizga? Może ktoś założył większe koło pasowe na alternatorze? Jeśli nie to winny będzie obrotomierz.