Skocz do zawartości

Zdjęcie

grzałka w ursus 914

48 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:17

grzałka w ursus 914 kilka lat temu znajomy kupił sciąganego ze Skandynawii Zetorka 8011 - chyba stary typ bloku. Zresztą to nieważne.
Intersowało mnie w nim to że miał grzałkę ale nie w bloku tylko obok podpiętą pod przewody. Była gdzieś po prawej stronie ciągnika pomiędzy bąkiem a zbiornikiem powietrza od pneumatyki.
Tak więc nie rezygnuj. Popatrz jak płyn krąży i może da się coś wykombinować ;)
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
grzałka w ursus 914 Dzisiaj, 09:24
  •  

#22 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 31 grudzień 2011 - 19:24

grzałka w ursus 914 Nic nie odpada w ursusach wersjach fińskich były montowane grzałki przepływowe na przewodzie gdzie płyn wypływa z bloku i płynie do płaszcza pod miską olejową zaletą takiego rozwiązania było to że ogrzewany był jeszcze olej i rozrusznik miał ułatwione zadanie teraz pewnie już takiej grzałki kupić nie można przynajmniej ja nie widziałem nigdzie a one były mocne bo 2kW i zawór zwrotny że płyn się nie cofał więc i ty zamontuj jakąś grzałkę przepływówą na tym przewodzie od chłodniczki oleju do chłodnicy można takie znaleźć na allego bo faktycznie orginalny motor c-385 miał takie zgrubienie w bloku w tym miejscu co koledzy piszą ale dziury tam nie było

#23 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 01 styczeń 2012 - 10:35

grzałka w ursus 914 Ja mam Ursusa sprowadzonego z Danii i właśnie ma tą grzałkę przepływową z prawej strony wpiętą w przewody.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#24 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 01 styczeń 2012 - 22:28

grzałka w ursus 914 Moim zdaniem grzałki nie założysz do starego typu silnika. Grzałka zamontowana w korpusie silnika po 30 min pracy rozgrzeje prawie cały korpus silnika (na wysokości tulei). Koledzy piszą o jakiejś grzałce przepływowej (pewnie z prawej strony silnika, nad bąkiem, z prawej strony tabliczki znamionowej) jest takie kolanko przykręcone na dwie śruby M8 (13 klucz). Z tego kolanka idą dwa przewody jeden na dół do wymiennika ciepła oleju, a drugi idzie do nagrzewnicy kabiny (wersja z niskim dachem), lub jeżeli nie ma nagrzewnicy łączy cie z rurką nad kolektorem wydechowym i dalej do pompy wodnej. Wydaje mi się że ta grzałka przepływowa jest zamontowana gdzieś koło tego kolanka. Tylko ta grzałka jest na zewnątrz korpusu silnika i ona za dużo nie rozgrzeje. Niech ktoś z forum może zrobi zdjęcie i prześle może byś coś tam dorobiła.
Pozdrawiam

#25 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 02 styczeń 2012 - 22:58

grzałka w ursus 914 @CIAPEK1981
Do starego typu silnika oczywiście da sie założyć grzałkę. Ja jakieś 2 tygodnie temu założyłem do 1204(silnik bez tego dekielka na grzałkę która jest przykręcana dwoma śrubkami), a zastosowałem taka grzałkę z Zetora http://allegro.pl/gr...019098357.html. Przecinakiem i śrubokrętem usunołem tą zaślepkę co jest w bloku silnika nad filtrem oleju i tam umieściłęm tą grzałkę i grzeje aż miło B)
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#26 Share CIAPEK1981

CIAPEK1981

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 03 styczeń 2012 - 21:50

grzałka w ursus 914 @mocher
A z którego roku masz tego 1204? Bo sąsiad przy 385A to chyba nawet zaślepki nie ma tylko jest pełen materiał.

#27 Share mocher

mocher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 335 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja, komputery

Napisany 03 styczeń 2012 - 22:46

grzałka w ursus 914 1204 jest z 1980 a c385 co mam z 74 roku to też ma tą zaślepkę
Pomogłem, napisałem coś z sensem? kliknij zielony kwadracik ze strzałką :) To się opłaca xD

#28 Share pablo18

pablo18

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 77 postów

Napisany 04 styczeń 2012 - 18:55

grzałka w ursus 914 ja tez potwierdze ze w ursusie 385 z prawej strony bloku usunelismy ta zaslepke metalowa i grzalke zalozylismy taka :)
http://allegro.pl/gr...2025308153.html

#29 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 styczeń 2012 - 19:09

grzałka w ursus 914 Te grzałki posiadają termostat, tak jak grzałki do MTZ? Bo w opisach chociażby na allegro nie ma ani słowa o termostacie... ?
EDIT: dobra już wiem, że nie ma :P

Edytowany przez ejczbio, 09 styczeń 2012 - 19:20.

#30 Share krzesimir82

krzesimir82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 09 kwiecień 2012 - 19:59

grzałka w ursus 914 a może ktoś by jakieś zdjecie załączył jak ma zamontowaną grzałke w ursusie 385 rocznik 197.....? Bardzo ułatwiło by mi oraz kolejnym użytkownikom montaż. Ja pokombinowałem i założyłem do takiej maszyny grzałkę w miejscu gdzie była tabliczka znamionowa. chce ktoś zobaczyć?

Edytowany przez MAT912, 09 kwiecień 2012 - 20:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share lukaszursus904

lukaszursus904

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 27 październik 2012 - 19:36

grzałka w ursus 914 Witam wszystkich odświeże temat :) a mianowicie posiadam u 904 FINN sprowadzony oczywiscie z finlandii :) jest w nim zamontowana grzałka w miejscu tej zaślepki na dwie śruby M8 jak go kupilismy to ta grzałka juz była i niestety nie posiadam do niej orginalnej wtyczki i nie mozna jej nigdzie dostać po prostu nie ma, dodam że mamy także 7211 tak samo z finlandii i tak samo jest grzałka tej samej firmy co swiadczy że te grzałki są pewnie fińskie bo polskie i czeskie są chyba takie same na wtyczke od np piekarnika
dzisiaj pokombinowałem wymontowałem grzałke z 904 podłączyłem jakos przewod z wtyczką raczej prawidłowo bo było oznaczenie gdzie jest uziemienie no to wiadomo ze dwa pozostałe styki to plus i minus przed montażem w bloku podłączyłem na moze minute i sprawdziłęm niby zrobiła sie ciepła ale nie cała załozyłem do ciagnika wlałem wody czekałem 30 min i cos chyba nic nie ugrzała nie wiem czemu słyszałem ze w duze mrozy taka grzałka podłączona na 30 min daje taki efekt że blok jest cieplutki a tu nic ;/ i akurat padał śnieg a ciągnik stał na dworze bo wczesniej go myłem i złapałem za klamke a tu kurr.. lekko szczypie jak by przebicie ;/ nie wiem co jest nie tak czyżby była zepsuta ?? czy taka mała moc i bardzo długo grzeje ??

Edytowany przez Marcin91, 03 listopad 2012 - 08:49.
ortografia

#32 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 październik 2012 - 19:44

grzałka w ursus 914 Po pół godzinie blok powinien być ciepły, jeżeli nie był, to coś z grzałką nie tak, kup nową i po krzyku.

#33 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 28 październik 2012 - 12:24

grzałka w ursus 914 Jak łaskocze na ciągniku jak dotkniesz, to grzałka ma przebicie, lub gdzieś ci kabel bloku dotknął, ale wtedy to by cię ładnie popieściło :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#34 Share pseudoagronom

pseudoagronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanizacja i ciagniki

Napisany 28 październik 2012 - 23:15

grzałka w ursus 914 normalna grzalka powinna wiadro wody w ok 5 min prawie zagotowac wiec wymieniaj grzalke na polską a bedziesz zadowolony
..:Zetor Power:..

#35 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 październik 2012 - 23:22

grzałka w ursus 914 @pseudoagronom, weź mnie nie rozśmieszaj, "wiadro wody w ok 5 min" zagotować grzałka 1000W, chyba takie do piasku dla dzieci. :P

#36 Share FINN

FINN

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1416 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 29 październik 2012 - 10:56

grzałka w ursus 914 co do grzałek przepływowych, to tak można kupić, kiedys przeglądałem katalog Granita i kosztowała coś ok 1500zł, a to dla tego, ze to grzałka z termostatem, którą podłączasz wieczorem a rano silnik ma ok 60stopni C oczywiscie na małym obiegu. ja w swojej Finnce mam ta z termostatem, i powiem, ze daje dużo w mrozy. nie miałem też wtyczki, ale podłączyłem normalna polską i jest ok.

"Wielu internautów jest kundlowatych.Jedyne, co mogą, to anonimowo szczekać, podgryzać najwyżej kostki, bo wyżej nie sięgają. Jakby ich odwiązać z łańcuchów i kazać coś zrobić, to by nie dali rady." K. Jackowski
Skargi, wnioski i zażalenia, proszę kierować na PW i GG :)

#37 Share pseudoagronom

pseudoagronom

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo mechanizacja i ciagniki

Napisany 29 październik 2012 - 16:11

grzałka w ursus 914 mat912 zanim kogos osmieszysz to sie zastanów czy sam sie nie osmieszysz
mam sprowadzonego zetora 12145 z niesprawną grzałką wymontowalismy zeby ja naprawic
okazało sie ze przetopił jeden z kabelków po zlutowaniu wiaderko 10 litrowe zacczynało wrzec po 5 minutach
..:Zetor Power:..

#38 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 29 październik 2012 - 16:30

grzałka w ursus 914 Nie opowiadaj głupot, nie wiem jakie są grzałki montowane w sprowadzanych ciągnikach, ale kazałeś koledze zamontować polską grzałkę

wiec wymieniaj grzalke na polską a bedziesz zadowolony

, to są 1000W grzałki, mam taką zamontowaną kilka lat i dobrze wiem co ona potrafi, czajnik elektryczny ma 2000W - 1.5 litra wody i na to potrzeba około 3 min. do zagotowania, to jakiej mocy są te grzałki w ciągnikach z zagranicy?

#39 Share Vektor

Vektor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, informatyka, mechanika.

Napisany 01 listopad 2012 - 15:47

grzałka w ursus 914 W C-385 stary blok, jest zaślepka nad filtrem oleju za filtrami paliwa czy da radę zamontować grzałkę z zetora ?

Edytowany przez Vektor, 01 listopad 2012 - 19:40.

:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share katator

katator

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 866 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 21:30

grzałka w ursus 914 Da się. Do zetorów i ursusów z ciężkiej serii pasuje ten sam model grzałki. Nie ma też różnicy czy silnik 4 czy 6 cylindrów.