Grzesiek10314

Spalanie ciągników Renault

Polecane posty

andrejus    158
Napisano (edytowany)

Obroty przeważnie 2 tyś. Bieg 2 i na pierwszym stopniu.

Prędkośc od 8 do 10 km/h

Edytowano przez andrejus

Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

to jeszcze koledzy moze podajcie jakie obroty

7-8 to moze 133.14/54 w scierniskowym, no ale nie zaprzeczysz, ze sa to oszczedne silniki,

ja tez nie mierzylem dokladnie, ale w orce jakies 9-11l/h (113.14)

113.14 o ile wiem ma 103km, mój ARES 550 ma sil, JD powertech 102km i najczęściej pali 10l na godz. pracy przy obr. 1800-2000,gdy ma super ciężko łyknie 11l.Uważam za mit to że JD są paliwożerne, różnica na niekorzyść JD może być najwyżej 10%. za to mamy silnik mocny , prosty i niezawodny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiecie nie należy przesadzać z obrotami bo rośnie zużycie paliwa ja tam jężdże w w granicach od 1600-1800 obrotów bo jak się utrzymuje 2000 obrotów to spalanie jest 10% wyższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

Owszem. przeważnie czas goni i chce sie zrobić prace jak najszybciej.


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1146

ja tez pracuje na podobnych obrotach

wlasnie dlatego w transporcie lyknie troche wiecej niz w pracy


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrejus    158

wiecie nie należy przesadzać z obrotami bo rośnie zużycie paliwa ja tam jężdże w w granicach od 1600-1800 obrotów bo jak się utrzymuje 2000 obrotów to spalanie jest 10% wyższe

Ile twoja renia spala w orce?


Nie bój się tego że twoje życie kiedyś się skończy, ale tego, że może się nigdy nie zacząć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz nie mierzyłem ale wiem to np. MTZ 82 że tak jest sąsiad ma zetora też jak trzyma 2000 obrotów to więcej pali jak na 1800 obrotów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

ja ostatnio wymieniłęm rozpylacze w 75.14 i też troszke spadło spalanie mimo że i wcześniej przy najcieższych pracach nie spalał wiecej jak 10l/godzinę. Ale koncóweczki drogie były 195zł za sztukę oryginalne delphi, droższych już chyba nie ma heh. Ahe za to odpala jak złoto a mechanik powiedział ze te pieniadze wydane na końcówki zwrócą sie szybką za sprawa zmiejszonego zużycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jonski1    0

he he he muszę powiedzieć że tylko andrejus napisał prawdę o swojej reni 155.54 . Jak by moja renia 110.54 paliła 10 l/ha bo miał bym same renówki i był bym wniebowzięty.

Na przyszłość proszę o realne wyniki a nie takie wyrzyłowane .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mmmarcin    4

Renault 145.14 + pług kverneland 4 skiby bieg 1 szosowa (w ciężkiej ziemi na żółwiu) spalanie ok 18-20 l na moto godzinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

110.54 bieg 2 szosowy żółw czasami bieg 1 szosowy zając, obroty w zależności 1500-1800 pług 4x45 obrotowy + wał campbella spalanie ok 18 litrów/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A moją 155.54 orze na 2 szosowej na 1 polbiegu, obroty okolo 1800 - 2000 w plugu 5 skibowym kverneland LB 100 szerokosc orki 255cm na godzine zaoram okolo 1,30 ha i spali na godzine okolo 18 - 20 litrow :)

Edytowano przez slawek261993

Każdy wie że Claas'y są pierwszej klasy :)

...jade sobie na motorze, w polu dziadek ściernie orze. na liczniku sto czterdzieści, motór w zakręt się nie mieści...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

he he he muszę powiedzieć że tylko andrejus napisał prawdę o swojej reni 155.54 . Jak by moja renia 110.54 paliła 10 l/ha bo miał bym same renówki i był bym wniebowzięty.

Na przyszłość proszę o realne wyniki a nie takie wyrzyłowane .pozdrawiam

 

 

ja mam 110. 54 i mi w orce( obrotowy 4*40 głebokosc 25cm ) spala jakies 12-15 litrow na ha i nie ma tutaj zadnego koloryzowania jest to realny wynik ten silnik pali najmniej jak ma 1600 max 1800 obrotow ale najlepiej jak sie tak utrzymuje na 1600 i dopasuje bieg do tego 2 tys obrotow to za duzo moim zdaniem moja malo pali mam ja 6 lat i nie moge narzekac mam tez 90-34 i ta tez pod wzgledem spalania wychodzi bardzo dobrze nie pali wiecej niz mf 75 km ( 294) ktorego mialem wczesniej a ma 83 km i jest silniejsza a na pewno.o wiele wygodniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faja15    0

Renault 180,94 170 km. Orka pługiem sześcio skibowym vario na głebokość 28 cm ziemia 4,5 klasa 18 litrów na godzine ,10 litrów na hektar.Wagregacie uprawowo siewnym vadrstad rapid 4,5m 4 do 5 litrów na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbudzyn    271

Renault Ares 826 w pługu 4 skibowym obrotowym ,45 na korpus ,5 klasa ok 15-16 l . Renault ares 620 z zestawem uprawowo-siewnym ok 5.5-6 l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sachar    0

Renault 155.54, pług 5x45 obrót ażurowy, 1 szosowa 1800 obrotów na III półbiegu około 16-18 litrów na godzinę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lexion1012    1
Dnia 25.04.2012 o 22:25, ptaszyna napisał:

Troche dziwne pług 1.6m i niecałe 10l/ha a gruber 2,6m i 12l/ha

Czyli w gruberze na mtg pali Ci 21.6 litra trochę chyba przesadziłeś zwłaszcza, że moc silnika to 100 koni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz51195
      Witam, Panowie żaden mechanik nie jest w stanie mi powiedzieć gdzie jest Wlew, wskaźnik oraz spust oleju hydraulicznego w skrzyni w Renault 461. Może ktoś z was posiada taki ciągnik i podeślę mi dokładne zdjęcie gdzie co, jak. Będę baaardzo wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam i miłego weekendu.🙂🤚
    • Przez BartekMaruszewski
      Witam, mam problem z ciągnikiem renault 103.54 16x16 mechaniczna skrzynia. Kupiłem ją 2 lata temu po wymianie wałka z kołem zębatym odpowiadającym za przenoszenie napędu ze skrzyni na przystawkę. Problemem jest to że podczas jazdy z prędkością powyżej 8-9 km/h z włączonym napędem zaczyna głośno wyć (wiem że napęd zazwyczaj słuchać ale moim zdaniem powinno go być słychać przy większych prędkościach) w ciągu tych 2 lat kilka razy odkręcałem przystawkę w celu sprawdzenia tego wałka z kołem zębatym które było wymieniane i wszystko jest w porządku, brak luzów na łożyskach igiełkowych. Czy problemem może być przystawka, a jeśli tak to co może być przyczyną wycia ?
    • Przez Wojtas974
      Czesc,kupiłem 2 lata temu renowczke i po tygodniu zawiesił mi się rozdzielacz bo nie chciał opuścić maszyny. Oczywiście zdemontowalem go wysłałem na regenerację u siebie w mieście( to był błąd) i po zamontowaniu ciągnik ani nie chciał opuszczać ani podnosić..po wielu próbach wkoncu coś się udało że ciągnik zaczął podnosnic ale nie tylko mniej więcej na 3/4 wysokości... podczas opuszczania maszyny nie działalo to płynie tylko, gdy wajchę dałem całkowicie na opuszczanie to gwałtownie rzucał wręcz maszyna na ziemię.. kupiłem wszystkie sprężynki do wymiany, i mam problem w jednym miejscu jak to złożyć żeby było dobrze..
      Po złożeniu według schematu ten zaworek nie chowa się dokonca, tak powinno być?
      Snapchat-1924693670.mp4 Chodzi mi o sprężynki, numery 20 oraz 2

    • Przez Pawel507366
      Renault cergos 340
      Slabo działa wspomaganie
      Na niskich obrotach  miga kontrolka  niskiego cisnienia oleju w skrzyni i po tej akcji czasem samo włącza się przedni napęd 
      Pompa  wymieniona 3 lata temu i nic nie zmieniło  ostatnio wymieniłem cały olej na nowy fusch  wymieniłem orbitrol chciaz stary założyłem do kombajna i działa idealnie  wiec sam nie wiem co jeszcze może być problemem 
       
    • Przez Kaszlak79
      Witam forumowiczów. Szybkie pytanie, od czego jest przewód hydrauliki siłowej który wchodzi z obu strony skrzyni biegów w miejscu gdzie są hamulce w tym ciągniku?? Foto poniżej.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj