Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Janusz44b

Janusz44b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:33

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Witam, mam problem z tylnym podnośnikiem w Fendt 514c . jaszcze kilka dni temu wszystko było ok. teraz Podnośnik nie reaguje, tzn nie opuszcza i nie podnosi. wydaje mi się że to wina elektryki ale nie wiem gdzie szukać przyczyny. może ktoś miał taki problem. przedni podnośnik działa bez problemu. czekam na jakoś podpowiedź.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Dzisiaj, 04:47
  •  

#2 Share siwy07

siwy07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:06

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem ja w serii 700 miałem to samo, okazało się że to tylko spalony bezpiecznik, nie wiem jak wygląda sprawa elektroniki w twoim, ale możesz sprawdzić.

#3 Share Janusz44b

Janusz44b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:11

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem bezpieczniki są dobre, więc to coś innego. nie bardzo wiem gdzie szukać bo nie wyświetla żadnego błędu.

#4 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 08:49

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Bledy EHR nie sa pokazywane na wyswietlaczu, pokazuje je dioda palaca sie z boku, na panelu EHR. Poza tym Fendt 514 mial montowane 2 typy podnosnika...EHR D i EHR C, wiec najpeirw trzeba wiedziec jaki posiadasz.
Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#5 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 17:51

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Hmm no, ale w EHR C były pokazywane na wyświetlaczu..

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share kosti68

kosti68

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 528 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:00

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Tak to prawda, źle ująłem to pytanie... Jesli ma EHR C to znaczy ze jest problem z doplywem napiecia na sterownik...natomiast jesli jest to starszy EHR D wtedy po odczytaniu bledu mozna bedzie powiedziec cos konkretnego. A typ EHR zalezy od numeru ramy ( ostatnich 4 liter) 514/21/xxxx. jesli jest to powyzej 3001 to ciagnik posiada EHR C.

Edytowany przez kosti68, 07 marzec 2011 - 18:01.

Materiały do napraw wszystkich ciągników firmy Fendt i maszyn firmy Claas. Dodatkowo oferuję fachową pomoc przy tłumaczeniu kodów usterek i innych wybranych tekstów. Porady dotyczące napraw.

#7 Share Janusz44b

Janusz44b

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 18:46

Fendt 514c Problem z tylnym podnośnikiem Usterka usunięta. Problemem był brak masy na którymś sterowniku. kolega mechanik samochodowy po dwóch godzinach uporał się z problemem. dziękuje za pomoc

#8 Share kpiotr

kpiotr

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 447 postów

Napisany 13 luty 2016 - 17:52

witam. odświerzam temat. otórz dzisiaj przetsł działać tylny ehr z kabiny ciągnika, na przełączniku pokazuje tylko 6V napięcia. sterowanie z błotników działa bez problemu. może ktos ma pomysł o co chodzi??? brak masy ??

jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share agent44

agent44

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 08:48

Witam wszystkich forumowiczów. o/

Potrzebna pomoc. Zakupiony niespełna m-c temu ciągnik rolniczy marki FENDT 514C Favorit z 2000 r. oraz problem z EHR'em. Z tego co wywnioskowałem po przeczytanych komentarzach z forum - jest to EHR C. Podnośnik działał jak należy do momentu w którym opadł i nie chce podnieść. Kontrolki nie migają pulsacyjnie więc nie jestem w stanie odczytać kodu błędu. Poniżej zdjęcia jak to wygląda:

90ng8x.jpg

Przełączenie EHR/DW

i2od1z.jpg

Kontrolka "Diagnose" ciągły sygnał.

2ewzg3l.jpg

Docisk.

2z3ueqc.jpg

Ustawienie żądanej pozycji

33bmneq.jpg

Podnoszenie

Sygnalizacja zadań jest prawidłowa. Po przełączeniu z "EHR" na "DW" z pierwszego zdjęcia, podnośnik podnosi i opuszcza bez obciążenia przy użyciu tej wajchy przy siedzeniu:

2wqxqxl.jpg

Zwracam się z prośbą o pomoc do posiadaczy ciągnika tej marki oraz doświadczonych użytkowników o jakiekolwiek wskazówki w celu naprawy. Za wszelkie zainteresowanie moim tematem - dziękuję,

Pozdrawiam

a44

EDIT: Problem rozwiązany. Zawiesił się elektrozawór na bloku przy przełączaniu z EHR/DW.

Edytowany przez agent44, 20 marzec 2016 - 19:32.