Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820

57 odpowiedzi na ten temat

#21 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 09:36

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Zależy jaki ale ogólnie mają lepszą wydajność, Bardziej liniową charakterystykę pracy. Tyle że są drogie i wielkie. Niepotrzebne kombinowanie jeśli chodzi o ciągnik.
KPK Kumurun Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Dzisiaj, 19:28
  •  

#22 Share Mariuszczs

Mariuszczs

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 25 listopad 2012 - 11:28

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Sam kompresor odbiera sporo mocy od silnika na pompowanie powietrza i w efekcie aby na napęd trafiło 20 kM więcej potrzeba silnik wysilić np o 30 kM ( na pewno nie dokładnie tyle ).

#23 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 10 grudzień 2012 - 21:18

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Cześć czołem koledzy, rodacy :) Mam zapytanie o turbo mi chodzi to sie tu podepnę a mianowicie chodzi mi o intercooler do 952, czy opłaca się go w ogóle wsadzać, jaki najlepszy, żeby odpowiedniej wielkości był za duży za duża dziura, za mały będzie sie dławił, aha jeszcze bym prosił zdjęcie posiadaczy 952.3 jak wygląda połączenie i jaki mniej więcej jest ten cooler chodzi mi o rozmiary i grubość ;)

Licze na jakieś podpowiedzi bardziej doświadczonych traktorzystów i mechaników ode mnie ;)

Edytowany przez gregorius, 16 grudzień 2012 - 17:51.

Najbardziej lubię wizualizować sobie ostateczny krach systemu korporacji...

Kupię formownicę bierną do ziemniaków 2x75 cm
Kupię kombajn ziemniaczany Anna
Kupię ciągnik MTZ 82 w nowej budzie

więcej informacji na PW

#24 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:50

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Intercooler doda ci około 5 KM to szkoda twojego czasu i pieniędzy . ja bym darował sobie z montażem.
A co do tematu,to turbo można założyć do mtz-a i nie trzeba żadnych innych modyfikacji tylko doprowadzić powietrze i olej ewentualnie zwiększyć dawkę paliwa przy pompie wtryskowej i można zwiększyć do nawet do 105 km , Tak jak to jest w modelu 1025 a reszta (co do silnika) takie same i ogólnie mtz-ty mają chłodnice oleju,przecież to ta wężownica przed chłodnico.

Edytowany przez stuart, 22 grudzień 2012 - 18:01.

#25 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 17:53

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 No maja chłodnicę oleju. Każdy. Przed chłodnicą wody. A można założyć pod pełnoprzepływowy filtr oleju przystawkę i podłączyć przewody z układu chłodzenia.
KPK Kumurun Team

#26 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów
  • Zainteresowania:historia mechanizacji rolnictwa , współczesna technika rolna film gry

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:15

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Jak tam chcecie w każdym razie mam mtz 82.1 i 820 na stożku wolno ssący 18/4 i jestem bardzo zadowolony . Znajomy ma 952 z turbo i mówi że to pijak potrafi obalić 15.0l/h w transporcie a ten mój 820 to w kosiarce samasz 2.1 5 l/h i turbo mi nie potrzebne mocy starcza. :)

#27 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:26

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Co masz na stożku???? :blink: ,
@mariuszcz doładowanie silnika mechanicznymi sprężarkami zmniejsza jego moc? to po co są wkładane ? :D

Nimoge, poprostu nimoge :D
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#28 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:14

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 :D chodzi o przedni most z przekładnio stożkowo na kołach 11.2 r 20 bo są też na krzyżaku niby włoskie carraro ale gdzieś czytałem ze są robione na licencji włoskiego producenta , bo dyferencjał w obu przypadkach jest taki sam. :)

A co do mechanicznej sprężarki to śmiechu warte wcale podłączyć kompresor elektryczny 15 kw mocy , zbiornik 1000l + agregat prądo twórczy na przekaźnik i to wszystko na przyczepkę którą zapinamy za naszym mtz-em oraz , oczywiście podpinamy powietrze z sprężarki do kolektora dolotowego powietrza w naszym traktorze :D :D :D :D

Edytowany przez stuart, 22 grudzień 2012 - 18:48.

#29 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 19:22

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Coooooooooooo?????????????????
KPK Kumurun Team

#30 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 22 grudzień 2012 - 21:41

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Dyfry przedniego mostu są takie same w moście stożkowym i krzyżakowym i nie ma tam nic z carraro.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • Zainteresowania:Historia, polityka, geografia, rolnictwo, motoryzacja no i kobiety :)

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:50

Intercooler doda ci około 5 KM to szkoda twojego czasu i pieniędzy . ja bym darował sobie z montażem.
A co do tematu,to turbo można założyć do mtz-a i nie trzeba żadnych innych modyfikacji tylko doprowadzić powietrze i olej ewentualnie zwiększyć dawkę paliwa przy pompie wtryskowej i można zwiększyć do nawet do 105 km , Tak jak to jest w modelu 1025 a reszta (co do silnika) takie same i ogólnie mtz-ty mają chłodnice oleju,przecież to ta wężownica przed chłodnico.

cooler mogę za małe pieniądze zdobyć, kwestia czy nie zaszkodzi dołożenie owego coolera i czy coś pomoże, i chodzi mi jaką pojemnośc dobrać, żeby zbyt dużego laga nie mieć

więcej informacji na PW

#32 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:20

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Intercooler to zwykła chłodnica powietrza doładowanego, powietrze sprężone turbosprężarką lub sprężarką pod wpływem jednej z przemian nagrzewa się, intercooler schładza powietrze przez co powietrze zmniejsza objętość i więcej tlenu może trafić do cylindra. Jak nie masz turba to intercooler mija się z celem.
Nie możesz dobrać "za dużego" intercoolera, bo jak, jedyne co możesz źle zrobić to dobrać za mały i powietrze niewystarczająco się ostudzi, ładne intercoolery z ramkami są w focusach tdci, mondeo mk1 mk2, w mercedesach vito, sprinterach, nie polecam intercoolera z szajswagenów i audi, są małe brzydkie i dopasowane tylko by wlazły w róg pod zderzak.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#33 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:01

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Też nie moge w tym temacie z tego Carraro. Chyba nie widzieli co niektórzy jak carrao wygląda. To takie głupie gadanei jest że to most carraro bo idioci w ofertach tak piszą. Nie to jest po prostu normalny most z przkładnią krzyżakową białoruskiej produkcji i projektu nie żadna licencja ich pomysł ich produkt. Niektorzy tak daja się robic w konia
Mój Wladimirec podbija świat

#34 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7583 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:06

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Często piszą "typu carraro" Co też nie za bardzo jest zgodne bo w carraro z tego co wiem są zwolnice tylko planetarne. A w ryskim zwykła walcowa połączona z planetarną.
KPK Kumurun Team

#35 Share gregorius

gregorius

niepokorny

• Members
  • PipPipPip
  • 739 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:25

Intercooler to zwykła chłodnica powietrza doładowanego, powietrze sprężone turbosprężarką lub sprężarką pod wpływem jednej z przemian nagrzewa się, intercooler schładza powietrze przez co powietrze zmniejsza objętość i więcej tlenu może trafić do cylindra. Jak nie masz turba to intercooler mija się z celem.
Nie możesz dobrać "za dużego" intercoolera, bo jak, jedyne co możesz źle zrobić to dobrać za mały i powietrze niewystarczająco się ostudzi, ładne intercoolery z ramkami są w focusach tdci, mondeo mk1 mk2, w mercedesach vito, sprinterach, nie polecam intercoolera z szajswagenów i audi, są małe brzydkie i dopasowane tylko by wlazły w róg pod zderzak.

kolego chodzi mi o cooler do mtz 952 to jest oczywiście tam turbo, raczej do ciągnika z osobówki może być troche przymaławy..

więcej informacji na PW

#36 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:32

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Jak czytam tutaj wypowiedzi ludzi ktorzy smia twierdzic ze z turbo pali wiecej niz bez heh podam przyklad znajomy ma 920 belarusa i orzemy tymi samymi plugami ta sama klasa ziemi i u mnie pali ok 8 litrow a jego z 10 nie schodzi ..pamietajcie ze im wieksza moc tym wieksze oszczednosci ....jeden tutaj to rozwala system twierdzac ze 952 pali 15l/h haha parodia ludzie skad wy te cyfry bierzecie...

#37 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 18:50

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Einstein i Newton się w grobie przewraca :D , budowali fizykę po 50lat a ty burzysz ich teorie mtz-tem :D , wytłumacz mi @padre skąd dodatkowa moc po wsadzeniu turbosprężarki, i co jest tego kosztem.
Turbosprężarka umożliwia jedynie wpompowanie większej ilości tlenu do cylindra, a jak mamy więcej tlenu możemy bez problemów podać większą ilość paliwa by był prawidłowy proces spalania, stąd większa moc z większej energii spalania, większej ilości ciepła, w fizyce nie ma nic za darmo, gdyby tak było pewnie wywalibyście niedługo silniki i jeździli na samej turbosprężarce :D
A ty powiedz znajomemu aby nie jeździł w gumofilcach tylko sandałkach, spalanie napewno spadnie :D
@gregorius niechce mi się tego rysować bo wtedy byś pojął co napisałeś :D , w chłodnicy powietrza liczy się to samo co w turbosprężarce, przepustowość powietrza, a tę 2.5l bus pracujący przy 3.5tys obr i twój 4l kumurun pracujący przy 1600 ma tę samą.

#38 Share stuart

stuart

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 22:35

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 To był cytat że niby carraro z zużyciem paliwa tak samo . Co do turbiny i intercoolera to zgadzam się z bobytempelton turbo ma za zadanie wepchnąć jak najwięcej powietrza do komory spalania i w tedy należy zwiększyć dawkę paliwa bo bez tego to turbo nie zwiększy zbytnio mocy silnika. I co do montażu intercoolera raczej nie dojdzie do usterki w silniku tylko aby zadbać o odpowiednio przepustowość powietrza .Wracając do turbiny w instrukcji obsługi mtz 820 mam napisane że co 1000 mtgh (dotyczy ciągników z turbo) trzeba ją myć w wiadrze z ON .

Edytowany przez stuart, 23 grudzień 2012 - 22:44.

#39 Share padre1989

padre1989

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 532 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 09:28

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 @bobytempeltonie nikt mnie nie przekona ze ten sam silnik wolnossacy i ten sam + turbo pala tyle samo a i nawet bez turbo pali mniej.....nie musisz mi tlumacz po co jest turbo w ciagniku tylko pamietaj ze moment obrotowy jest inny dla kazdego z tych silnikow i w tym przypadku podczas orki belarus 952 spali mniej od 920 na 1000000%....ja orze wgranicach 1600/1700 obrotow 3 polowa bez reduktora a ziomek 2 polowa i z reduktorem i obroty 2000-2100....i nie mow ze jego mniej spali od mojego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 25 grudzień 2012 - 12:34

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Idąc tym tokiem rozumowania silnik z nieskończenie wielką turbina paliłby nieskończenie mało ;)

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

Dodaj odpowiedź