Skocz do zawartości

Zdjęcie

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820

57 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Woobin

Woobin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 19:41

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Cześć. Mam zamiar ulepszyć Belarusa 820 zakładając mu turbo. Link do aukcji- turb0: http://allegro.pl/tu...1478100290.html .Ma ktoś z was te turbo? Ile przypuszczalnie mocy doszło waszym ciągnikom. Na aukcji jest podany wzrost aż o 20 "kucyków". Jest też turbosprężarka: http://allegro.pl/tu...1489031384.html kosztuje 800zł. Ile mocy moze dojsc po jej zastosowaniu? Opłaca się to stosować? Nie uszkadza silnika? Z góry dzięki za odpowiedzi do moich licznych pytań ;).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Dzisiaj, 08:42
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 20:26

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Masz dylemat turbo czy turbosprężarka? przecież to jest to samo, tylko na pierwszym linku masz cały komplet częsci potrzebnych do montażu a na drugim samą turbosprężarke.Chyba że zle Cie zrozumiałem.

#3 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 06 marzec 2011 - 20:40

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Ale chyba żeby zamontowac turbine do belarusa 820 to by trzeba chyba pozakładac inne pierścieniena tłokach turbina napewno daje wiecej koni no ale napewno wiecej spali troche roboty jest z tym założeniem turbiny ale moim zdaniem warto ja kupywałem te turbine zdrugiego ogłoszenia to powystawieniu faktury kosztowala ona 760zl

#4 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:48

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Pierścienie są zdaje się takie same. Tłok do turbo ma rowek na pierwszy pierścień wytoczony w stalowej wtopce. Nie wiem jak się to ma do komory spalania. Musiał by to sprawdzić z katalogiem części.

KPK Kumurun Team

#5 Share Woobin

Woobin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 21:20

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 @moscich od dawna masz turbinę w belarusie? Jak Ci się sprawuję? Wymieniałeś jakieś cześci w Belarusie, jeśli tak to jakie? Sam sobie przerobiłeś, czy brałeś fachowca?
@MAT912 chciałem się dowiedzieć, czym się różnią? I w jaki sposób można zamopntować jedno i drugie aby wszystko było w porządku?

#6 Share moscich

moscich

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów
  • Zainteresowania:Dziweczyny;) Rolnictowo,mechanizacja,sport,muzyka,itp.

Napisany 06 marzec 2011 - 21:25

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 ja mam belarusa 952 z turbinom w orginale ale rozlecial sie już a belarusa mam od mieśiąca

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 21:46

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820

@moscich od dawna masz turbinę w belarusie? Jak Ci się sprawuję? Wymieniałeś jakieś cześci w Belarusie, jeśli tak to jakie? Sam sobie przerobiłeś, czy brałeś fachowca?
@MAT912 chciałem się dowiedzieć, czym się różnią? I w jaki sposób można zamopntować jedno i drugie aby wszystko było w porządku?

Turbodoładowanie to jest kompletny układ a turbosprężarka to jest sama turbina i samej turbosprężarki nie zamontujesz bo muszą być kolektory itd. itp.

#8 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 06 marzec 2011 - 21:53

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 tłoki czea zmieniać czy coś tam w silniku interes nie warty zachodu :P
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

#9 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:25

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 jeśli nie zrobisz chłodnicy oleju, i nie powiększysz chłodnicy to silnik długo niepociągnie.. ja mam belarusa 1025 i ma ten sam silnik co mtz 820 ale ma chłodnice większą o 7,5l i ma chłodnice oleju i ma troche dawke paliwa zwiększoną... doradzę ci że jeżeli chcesz zeby ci posłużył mtz jeszcze długo to niezakładaj turbo do silników nieprzystosowanych... pozatym silniki z turbo mają lepsze materiały z których są wykonane co wydłuża ich żywotnosć...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#10 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6298 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 07 marzec 2011 - 08:54

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 panowie - zakładać zestaw do ciągnika bez turbo opłaca się tylko gdy mamy dobry ciągnik czyli niezakatowany, kompletny czyli taki którego byśmy nie sprzedali. Drugi warunek to wg mnie konieczność przeprowadzenia remontu silnika, wtedy warto go "uturbić" - sorki za pokrakę słowotwórczą ;)
Po prostu przy remoncie kapitalnym silnika sporo się robi i ma się dostęp do wszystkiego i wtedy wymienia się część elementów a nie tylko dokłada turbinę.

Co do opinii że silniki z turbo mają lepsze materiały z których są wykonane - wg można to między bajki włożyć - czym sie różni blok silnika od 820 od tego co jest w 952 (pronar 82a a 82tsa)?
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share S-Piotr

S-Piotr

S-Piotr

• Members
  • PipPipPip
  • 1151 postów
  • Zainteresowania:kobiety,wino i loty w kosmos.

Napisany 07 marzec 2011 - 09:21

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Tak jak zostało już tu opisane,między innymi trzeba zwiększyć dawkę paliwa,silnik uturbiony musi pracować na wyższych obrotach (zwykły silnik max moment obr.to 1400-1500/min a turbiną 1700-1800/min) i morał z takiej modyfikacji,że zużycie paliwa wzrośnie o ok.20%+ koszty przeróbki,może to się nie opłacać. <_<
Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

#12 Share Woobin

Woobin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 13:55

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Skoro tak mówicie to nie opłaca się w to bawić;) szkoda ciągnika.

#13 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 15:05

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Dawkę paliwa trzeba zwiększyć to normalne bo w cylindrze jest więcej powietrza a w każdym silniku stosunek paliwa do powietrza jest stały. Spalał też będzie więcej ale też będzie mocniejszy. Tego nie da się uniknąć. Maksymalna moc i moment faktycznie może przypadać na wyższe obroty ale nie koniecznie.

A części?

Blok silnika może się różnić w katalogu części jest pod innym numerem tak jak cały silnik. Bez turbo to D-240 a z turbo D-245. Różnic w katalogowych numerach posiada o wiele więcej części.

KPK Kumurun Team

#14 Share audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 358 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 19:13

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 a ja mam takie pytanie jak taki zestaw daje 20 albo 25 koni czyli z 80 km robi 100km albo 105km to mtz 952 który ma silnik z 820 + turbo czemu ma 90 koni a nie 100?

jeszcze jedno pytanie jaką pojemność chłodnicy ma 820, 952, 1025?

#15 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7626 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 19:29

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Pronar 82ts układ chłodzenia 20l a zwykłe mtz 82 19l. Różnica znikoma, myślę że nie chodzi tu o pojemność układu chłodzenia bo sama chłodnica różni się tylko górnym zbiornikiem który ma spłaszczenie z prawej strony na cztery rurki od układu kierowniczego w mtz 82 a w pronar 82ts jest zbiornik górny jest z obu stron korka tak samo wysoki. I tu wchodzi ten litr więcej.

http://mtz.pl/conten...tz-pronar-82-ts

Edytowany przez seweryn20, 07 marzec 2011 - 19:30.

KPK Kumurun Team

#16 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 07 marzec 2011 - 22:35

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Bo 952 ma turbine tkr-7 i obroty maksymalne 1800obr/min, a w zestawie z allegro jest turbina tkr-6 i silnik ma 2200 obr/min tak samo jak w belarusie 1025. A co do bloku silnika to pewnie jedyna różnica to króćce do zasilania i powrotu oleju z turbiny.

#17 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 23 listopad 2012 - 17:38

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 WOOBIN
jeśli wiesz jak pracuje turbo, jak wyglada smarowanie turbo, powrót oleju, itp. połaczenia z filtrem powietrza, flansza pod kolektor wylotowy, i reszta połączeń to montuj śmiało, i ważne jest żeby nie montować za dużej turbiny(bo za póżno pompuje) .w ubiegłym roku Ja zamontowałem w Renaulcie 75 konnym bo też troszke z biegiem lat jak gosp sie powiekszyło brakowało mocy przy wiekszych maszynach. Nic sie nie urywa, nie cieknie, chodzi ciszej równiej niż przed modyfikacją. Zwiększyłem dawkę paliwa bo bez dawki to spaliny zrobiły się czyste jak powietrze he tak fajnie wszystko spalał, po zwiekszeniu dawki (o 15%) też są czyste ale moc wyższa. Co ciekawe przy tych samych pracach co poprzednio nie pali więcej(sprawdzone), nawet mam wrażenie że mniej, bo nie trzeba tak "deptać" gazu a większym biegiem się pracuje. Tylko należy pamietać że wszystko musi być w granicach rozsądku, ciśnienie doładowania mam maks 0.5-0.6 bara, wiecej nie ma potrzeby. A i chłodniczka oleju też sie przydaje szczególnie latem, turbinka chłodniejsza jest szczególnie latem ważne, na allegro od "osobówki" grosze kosztuje.

#18 Share cinek1808

cinek1808

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 730 postów

Napisany 23 listopad 2012 - 18:25

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 można założyć kompresor chyba lepsze wyjście niż turbo.musiałbyś się bawić z elektronika dać moda .

#19 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 24 listopad 2012 - 09:47

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 Jeśli turbo w belarusie nie ma elektroniki to dlaczego kompresor miałby ją mieć. Moda :blink: ?? a czy on ma jakiś komputer? Może te z układem paliwowym boscha albo na silniku deutza to tak, ale tu mowa o 820.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share marcinffff

marcinffff

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 233 postów
  • Zainteresowania:sport, rolnictwo

Napisany 25 listopad 2012 - 09:28

Turbo lub turbosprężarka w Belarus 820 nie nie kompresor zdecydowanie odpada, za dużo rzeźbienia, za mało miejsca przy silniku, a i efekt kiepski bo kompresor nie ma takiej wydajności w porównaniu z turbo. Lepiej wykorzystać spaliny do napędu :) 3 dni roboty i masz uturbiony :D

Dodaj odpowiedź