Zaloguj się, aby obserwować  
max2505

Krone 125 czy Sipma 279/1

Polecane posty

max2505    1

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem prasy zwijającej. Wybór padł na te dwie marki. I tu dylemat gdyż rozglądałem się za używanymi prasami. A nigdy nie wiadomo co sie od kogoś kupi, i jak on o to dbał. I tu jako że nie mam narazie żadnego doświadczenia z tymi sprzętami nasówa mi się kilka pytań:

- lepsza pod względem przypuszczalnej naprawy była by krone, czy polska sipma?? chodzi mi głownie o dostępność części i ich koszt.

- o sipmie mam już ogólne rozeznanie ale czym się różni zielona krone od czerwonej??

- która z tych pras lepiej by się sprawowała w praktyce przy słomie, sienie i sianokiszonce??

która jest bardziej zawodna??

 

 

 

z góry dziękuje za wszystkie wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Mam krone KR 125 czerwona i jak na razie 4 sezon bez usterki no wyleciały mi tylko sprężyny ale to z mojej winy. Prasa super baloty dobija na max i awaryjność u mnie jest jak na razie zerowa. No z częściami jest gorzej bo się pytałem u nas w okolicy czy w razie usterki dostane do tej prasy części to mówili ze będzie bardzo trudno. Ale u dilera są i to nawet w dobrej cenie jak na ta markę słoma siano czy sianokiszonka nie ma różnicy tu i tu chodzi rewelacyjnie. C-360 ma co z nią robić ale za to zetorek 7211 radzi sobie doskonale, Miałem ten sam dylemat co ty i sipma czy krone wybrałem krone i jestem bardzo zadowolony.


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Bierz krone we wsi pare ludzi kupiło używki i sprawują się świetnie B)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Ja jednak wzial bym Krone, czesci kupisz a jak nie to idzie dorobic tanim kosztem. Uwage trzeba zwrocic na stan zuzycia lancuchow bo moze byc nie mila niespodzianka. Tak jak u mnie trzeba bylo wymienic caly 1m ale lancuch zamowilem u goscia w poniedzialek a we wtorek wieczorem lancuch byl na swoim miejscu B)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

@lysyrolnik a ile kosztują te łańcuchy?? i co z listwami które są do nich przymocowane?? drogie są??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Do mojej prasy 1m lancucha kosztuje ok 200zl, a zamawiajac caly lancuch to po przeliczeniu wyjdzie taniej jak za 1m. A listwy mam przykrecane na srube, nie wpychane tak jak w sipmie.

 

P.S jak cos to moge wstawic fote lancucha z przymocowana listwa. w mojej NH-841


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

A masz przy listwie łożysko?? Bo ja mam na każdym końcu listwy i na to tez musisz zwrócić uwagę. A ja mam zamontowane na jakieś zabezpieczenie listwy zaraz pójdę zrobić fotkę


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

Eh bedzie troche wiecej roboty przy wymianie lancucha, ale dla chcacego nic trudnego B)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Dokładnie. Na razie jest wszystko ok tylko sądzę ze prędzej się łożyska wyczaskają niż łańcuch ale to się zobaczy. A tak do tematu to mówię lepiej bież krone na pewno będziesz dłużej śmigał niż inna prasą. Możesz kupić zieloną bo jest młodsza i ma więcej bajerów. Takich jak centralne smarowanie komputer dwa sznurki itp. Tylko oczywiście zapłacisz o wiele więcej niż za czerwona wybór należy do ciebie


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max2505    1

ja też bym wolał krone tyle tylko że przy takiej pogodzie jak w tym roku boje sie o ewentualne przestoje w pracy, bo jednak wydaje mi sie ze do polskiej marki łatwiej będzie znaleźć części, niż do krone. mieszkam pomiędzy Poznaniem a Piłą i u nas mógłby być problem ze znalezieniem części

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Jesli masz jakoms składnice albo cos z nowymi albo uzywanymi maszynami krone w okolicy to tam na pewno dostaniesz czesci


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

[połączone]

 

Jak myślicie która z tych pras jest lepsza, Krone KR 130 czy Sipma Farma II, jakie mają wady i zalety?? Nie wiem ile dokładnie kosztuje sipma ale z siatką chyba coś około 58tys a Krone też z siatką 63tys, co powiecie o tych prasach???

 

Pozdrawiam: kamil41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
talek48    1

byl juz chyba taki temat..ktos sie pytal o takie prasy(albo niewiele podobne)

i chodzilo chyba o prae do siana o ile sie nie myle...Mogles sie dopisal!!

jak znajde link to wstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ariss    25

a z jakim ciągnikiem ma chodzić ta balociara?chcesz kupić prase na dłuższy okres czy na kilka lat?bo jak na dłuższy to nie bierz sipmy.a po 2 po co się ludzie pchają w te krone?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez skarbek15
      Jak w temacie kupię sterownik lub komputer do Krone Combi Pack 1250 lub 1500 mogą być nie działające i nie sprawne lub po nieudanych naprawach innych serwisów Kontakt 508537293. Oferujemy również naprawę tych sterowników i komputerów pokładowych jeśli ktoś ma problem z tymi sterownikami zapraszamy do kontaktu.



    • Przez nowyrolniks
      Witam,
      mam problem ze sterownikiem w tej belarce. Wyświetla się taki błąd. Co on oznacza?
      Pozdrawiam.

    • Przez RockAndRolnik
      Decyzja zapadła kupujję 1250 MC Fortimę. Rozważałem 1500 MC i Mchale 5400c lub 5500, ale zdecydowałem się na Krone Fortima 1250 MC ... po roku napisze o doświadczeniu swoim Może ktoś ma i podzieli się swoimi odczuciami   ?
    • Przez Grzegorz08
      Mam problem (Belownica Krone 1250) z owijaniem siatką gdyż po uruchomieniu pobierania siatki nie cofa się siłownik na ciągu paska i nie załącza aparatu ucięcia siatki.
    • Przez Marcin157
      Witam, mam problem z prasa rolującą krone KR 155 podczas dobijania belki otwiera się tylna klapa. Na zamkniętej komorze wygląda tak jakby siłownik nie podnosił tego uchwytu do końca co blokuje klapę. Proszę o jakieś porady co zrobić!
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj