Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ?

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share fliegl

fliegl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:08

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Jak w temacie.
Chodzi mi o skuteczną metodę usunięcie starego lakieru z ciągnika przed malowaniem.Mam Karchera ale sam bez żadnego środka nie daje rady.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Dzisiaj, 23:40
  •  

#2 Share Damianoss123

Damianoss123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki Ursus, remonty

Napisany 06 marzec 2011 - 12:13

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Mam podobny problem.. Pomóżcie! :) Już jedna szlifierkę zepsułem.. Silnik to spsikałem specjalnym środkiem i umyłem karcherem ale na masce to nie działa..

#3 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 06 marzec 2011 - 12:15

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? ja bym wam doradził piaskowanie kiedyś tak daszek zrobiłem i pomogło

#4 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:18

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Jeśli masz karcher to dokup sobie urządzenie do piaskowania i gotowe .

#5 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:18

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Jak jest możliwość to najlepiej wypiaskować piaskarką ciśnieniową i dobrze pomalować.
Za jakieś 2 miesiące będę swoją 60'tkę piaskować korundem to zrobię fotorelacje.

Edytowany przez asharot, 06 marzec 2011 - 12:19.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#6 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:28

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Piaskowanie to najbardziej skuteczna metoda. Na allegro są różnej wielkości piaskarki, możesz sobie obejrzeć.

#7 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 06 marzec 2011 - 12:45

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? a może opalić palnikiem gazowym przykręcanym na butle a później lekko papierem??? tylko mnie nie krytykujcie, bo to tylko moja sugestia. pozdrawiam

#8 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 06 marzec 2011 - 12:46

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? najlepjej było by przez piaskowanie. Gdy remontowałem swojego zetora 5011 farbe ze wszystkich blach zdzierałem szlifierką z tarczą listkową. Potem prostowanie szpachlńwanie podkład na toto farba renolak. Efekt prawie jak z fabryki.

#9 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 06 marzec 2011 - 12:55

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? specjalna tarcza z łuskami papieru sciernego lub szczotke drusianą na boszówke

#10 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 13:00

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Kiedyś widziałem w TV środek do rozpuszczania lakieru, po naniesieniu na maskę wszystko z niej spłynęło, została goła blacha. Coś w tymstylu.
piaskowanie to najlepsze wyjście, pod warunkiem, że blachy są zdrowe, inaczej piasek zrobi z nich sito ;) .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bambeeras

bambeeras

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu

Napisany 06 marzec 2011 - 13:03

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Nie każdy ma możliwość wypiaskowania. Ja luźne farby ściągałem szczotką na szlifierce, a co mocniej trzymało to papier ścierny. Później jak byłem w przemysłowym to się wku.....m. Za niecałe 10zł można kupić zmywacz do powłok lakierniczych. Wzięłem na próbę. Wygląda jak kisiel, wali jak mocz, ale co zeżre to zeżre. Smaruje się go cieńko na farbie (litr starczył mi na około 7m2) po poł godziny karczerek i jazda. Jedyne co zostawało to czerwona tlenkowa, ale po ponownym posmarowaniu ją też wzięło. nie pamiętam producenta, ale było to w szklanej brązowej butelce (tak jak kiedyś rozpuszczalniki) i pomarańczowa nalepa. Polecam bo naprawde skuteczne. Jedyne co trzeba zrobić to pożądnie przed malowaniem rospuszczalnikiem zmyć te powierzchnie na które był nakładany środek.
Jeszcze jedna możliwość to spacjalna "aktywna piana". Zakładasz dozownik na karczera i śmigasz. Efekt jak po tym zmywaczu, ale kilka krotnie drożej wychodzi

MariuszX sprey dobry bo się pędzelkiem nie musisz męczyć. Ten kisielek co pisałem to za cene tego spreyu dało by 2 butelki (każda 500ml).

Edytowany przez bambeeras, 06 marzec 2011 - 13:12.

#12 Share lawa3p

lawa3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, formuła 1

Napisany 09 marzec 2011 - 19:40

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? mój sąsiad piaskuje jak mieszkasz w kuj pom koło mogilna to przyjedz do niego ja 200 m od niego mieszkam

#13 Share sylip

sylip

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 05 kwiecień 2011 - 08:56

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? Do usuwania powłok lakierniczych polecam specyfik o nazwie "Tirolak". Pędzlem nałożyć na powłokę lakierniczą, odczekać kilka minut i zmyć myjką ciśnieniową. Schodzi nawet lakier samochodowy. Potem odtłuścić i malować ponownie.

#14 Share Adam334443

Adam334443

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 13:38

Witam

czy mógł by mi ktoś powiedzieć czym najlepiej usunąć oryginalną farbę z błotników i maski?

#15 Share AgroDudi99

AgroDudi99

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 13:54

Czym usunąć stary lakier z ciągniaka ? najlepszą metodą było by wypiaskowanie tych elementów

#16 Share Gacek105

Gacek105

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Leśnictwo

Napisany 29 grudzień 2014 - 17:40

Do szlifierki kątowej można załorzyć tarczę do usuwania starej farby i rdzy

#17 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 19:44

Tarczą na szlifierce narobisz tylko nierówności które później będzie ciężko zatuszować. Najlepsza metoda to piaskowanie a jak nie masz takie możliwości to można jeszcze powalczyć z chemią do powłok lakierniczych - malujesz takim specyfikiem i szpachelką ściągasz. Jak nie ma dużo warstw tej starej farby to grubszy papier (np. 80, 120) na szlifierkę oscylacyjną i jazda. Jak troszkę zostanie to nic się nie stanie.

Edytowany przez akmaly, 29 grudzień 2014 - 19:47.

#18 Share zenek_19

zenek_19

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 385 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 19:52

dokladnie papier nawet 60 na szlifierke i ogien

#19 Share Voo

Voo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 263 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:35

Papier 60  to tak ci porysuje blachy że nawet po malowaniu podkładem i lakierem każdą ryskę będzie widać.Jak to będzie wyglądać to  lepiej nie mówić.

Środki do rozpuszczania farb też nie są dobrym pomysłem.Owszem rozmiękcza farbę i można ją zebrać szpachelką ale wszystko się maże,lepi itd.

Jak  stara farba nie odpada ci płatami i trzyma się dobrze,nie ma rdzy.To zmatuj drobnym papierem,na ewentualne nierówności trochę szpachli i dalej to już malowanie.

A jak trzyma się kiepsko to najlepiej wypiaskować lub drobny papier i dużo cierpliwości.Ale efekt będzie o niebo lepszy niż po darciu grubym papierem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2122 postów

Napisany 30 grudzień 2014 - 23:50

Do szlifowania karoserii itp nie stosuje się papierów na szlifierki, wiertarki itp. Tylko i wyłącznie szlifierka oscylacyjna bo w każdym innym przypadku będą nierówności które po położeniu świeżego lakieru uwidocznią się i efekt będzie marny. Malowałem już dużo sprzętów i jeszcze nigdy nie udało mi się odczyścić papierem do gołej blachy bo to niemożliwe:) Można się jeszcze bawić z opalarką lub wcześniej wspominaną chemią ale przyznaję że jest to zabawa. Tak jak kolega wyżej pisze - papier najpierw zgrubnie, potem drobniejszym aby rysy zlikwidować i malowanie. No chyba że chcesz malować byle jak i słabą farbą to w ogóle nie czytaj tego co pisałem.