Skocz do zawartości

Zdjęcie

BAKOMA - opinie i wspólpraca

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów
  • Zainteresowania:Kompy i rolnictwo :-)

Napisany 06 marzec 2011 - 09:06

BAKOMA - opinie i wspólpraca Witam. Jak w temacie, poszukuje opinii na temat bakomy. Jak płacą jak wygląda współpraca, badanie mleka i termin wypłaty pieniędzy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
BAKOMA - opinie i wspólpraca Dzisiaj, 20:23
  •  

#2 Share MTZ82

MTZ82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:52

BAKOMA - opinie i wspólpraca Witam. Ja odstawiam do bakomy w przedziale 9000-12000 kg na miesiąc i z ceną nie jest tak tragicznie zawsze powyżej 1zł do tego dochodzą jeszcze grosiki za białko i tłuszcz. Za tłuszcz płacą chyba tylko do 4% ale nie wiem dokładnie czy już nie mniejszy musi być. Co do prób to u mnie tir sam pobiera mleko przy odbiorze ale co odbiór prób nie robią a jak wezmą to przy następnym odbiorze masz wyniki i tam masz napisane jakie białko tłuszcz komórki somatyczne itd. Co do współpracy nie ma się do czego przyczepić odbierają co 2dni mniej więcej o tej samej godzinie. Mleka tyle samo wchodzi na samochód co mi miarka w zbiorniku pokazuje więc nie oszukują. Wypłata pieniędzy to też przy odbiorze dają fakturę i podpisujesz a na fakturze takie dane jak np. ile mleka odstawiłeś ile ci zostało limitu do wykorzystania i ile zapłacili, ile odchodzi na prase(Zielony sztandar) i próby. Pieniądze dostajesz jak wszędzie na konto.

#3 Share Sebastian

Sebastian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 791 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślina i technika z nią związana

Napisany 06 marzec 2011 - 10:47

BAKOMA - opinie i wspólpraca próby przed 15dniem miesiąca i po 15, jak już próby były 1 to na 99,9% nie będzie do 15. wypłata zazwyczaj 22-24następnego miesiąca, reszta tak jak poprzednik pisał
cennik za luty (w lutym była podwyżka o 5gr)
jedn bialka 0,08
jedn tlusz 0,03
kl extr 0,70
za ilosc
pow 3tysl 0,02
6tys 0,04
9 0,06
12 0,08
15 0,10
18 0,12
21 0,14
30 0,16
40 0,18

tluszcz placą do 4,0% białko do 3,6% ceny netto

a no i wiadomo jak wykryją wodę automatycznie masz przerwę w odstawie, a jak antybiotyk płacisz za całe auto

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 11:12

BAKOMA - opinie i wspólpraca @MichalP raczej ma na myśli zakład Bakomy w Elżbietowie z uwagi na jego miejsce zamieszkania, natomiast user @MTZ82 współpracuje z jakimś kujawskim oddziałem Bakomy więc być może zarówno ceny, jak i warunki odbioru mogą się różnić, a w szczególności ceny. Ale jesli chodzi o Bakomę w Elżbietowie to odbiera mleko od większości okolicznych rolników i raczej nikt na nic nie narzeka poza ceną, wypłata jest zawsze na czas. A kto Michale do tej pory odbierał o d Ciebie mleko, może Łowicz?

#5 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:24

BAKOMA - opinie i wspólpraca nadal odbiera Łowicz. Powiem szczerze rozglądam się za mleczarnią, kilka alternatyw jest;)

#6 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 19:35

BAKOMA - opinie i wspólpraca Myślę że dobrą alternatywą byłby mlekpol. Dokładnego cennika nie znam, ale widząc wypowiedzi na forum to dobrze płaci. Zabiera on mleko z Pawłowic koło Teresina. A jakie masz inne alternatywy?

#7 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 20:26

BAKOMA - opinie i wspólpraca myślałem o grodzisku i Skierniewicach, ale Skierniewice kiepsko płacą. Ale z mlekpolem mnie zaskoczyłeś, nie wiedziałem. Ciekawe ile osób było by potrzebnych żeby i od nas zaczęli odbierać:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Lukasz007

Lukasz007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 22:13

BAKOMA - opinie i wspólpraca Nad tym mlekpolem to i ja się zastanawiam. Jeszcze do nich nie dzwoniłem, ale najlepiej to jakby się nas kilku zebrało. A poza tym mlekpol to pewna mleczarnia. A daleko masz do Teresina.

#9 Share MTZ82

MTZ82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 22:46

BAKOMA - opinie i wspólpraca @robert812 tak Odstawiam do Elżbietowa nie narzekam nie mam na co. Michał jak mieszkasz w Sochaczewie to myślę, że nie będziesz miał tam problemu z odbiorem, bo Elżbietów tam gdzie ja odstawiam to kawałek pod Warszawą a wiem, że kierowca jedzie koło ciebie tzn kieruje się na miejscowość Błonie to do ciebie ma już nie daleko a tak poza tym to Bakoma to taka firma, że na pewno w twojej okolicy zbiera mleko. A ile litrów na miesiąc odstawiasz?

#10 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 22:34

BAKOMA - opinie i wspólpraca do bakomy mam... 3 bądź 4 km . a do Teresina, zależy jakbym miał jechać ;) Ale ogólnie jestem mieszkańcem gm. Teresin.

#11 Share robert812

robert812

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 625 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 14:20

BAKOMA - opinie i wspólpraca Widzę że w ciekawy sposób znajduję bliskich mi mieszkańców mojej miejscowości. Ja mieszkam w Teresinie ale gospodarstwo mam w gminie Baranów, czyli po sąsiedzku. W tamtym rejonie nie widać żadnych innych odbiorców mleka jak tylko Bakoma.

#12 Share MichalP

MichalP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:17

BAKOMA - opinie i wspólpraca a z mojej strony tylko łowicz ;)

#13 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:58

BAKOMA - opinie i wspólpraca to przy tym cenniku za swoje mleko dostałbym 1,15 a w Łowiczu 1,3 zł netto
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share Oficer998

Oficer998

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 01 grudzień 2015 - 21:56

BAKOMA - opinie i wspólpraca

Witam ,jak sytuacja teraz kreuję się w Bakomie lub Grodzisku ? OSM Błonie pada .