Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak podłączyć TURa????

33 odpowiedzi na ten temat

#21 Share kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 260 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:34

Jak podłączyć TURa???? Tego nie wiem u mnie to robił znajomy mechanik w c360 3p i było niskie ciśnienie i pompa poszła do zmiany

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jak podłączyć TURa???? Dzisiaj, 15:07
  •  

#22 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 20:27

Jak podłączyć TURa???? u mnie to się stało jak ten niby drugi powrót podłączyłem pod pompe a zasilanie na powrót i od tamtej chwili nie ma siły

#23 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 08 marzec 2013 - 20:38

Jak podłączyć TURa???? ..."niby drugi powrót" czyli które wyjście? Ujmując najprościej jak umiem i myślę że najszybciej będzie tak zrobić: Z tego co czytałem masz teraz zasilanie z tylnych gniazd hydrauliki? Więc zasilanie zasilanie podpinasz do rozdzielacza tura w wejście po lewej stronie(patrząc, stojąc twarzą do rozdzielacza), a te dwa po lewej dajesz na powrót w skrzynie. Możesz je połączyć gdzieś trójnikiem. Pamiętaj też aby wajchę hydrauliki w ciągniku przestawić aby dawał ciśnienie na gniazda. Jak pompa i rozdzielacz ciągnika sprawne to musi działać. A podnośnik działa bez problemu i podnosi duże ciężary?

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#24 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 21:29

Jak podłączyć TURa???? Tylni tuz działa ok. jak masz zetora to mnie zrozumiesz jak wajchą od gniazd do tyłu się rusza i nie ma nic z tyłu podłączonego to silnik schodzi z obrotów a pompe słychać jakby wyła.A po tym złym podłączeniu nic się nie odzywa i ciągnik nie schodzi z obrotów.
Jakie masz propozycji na sprawdzić pompy i rozdzielacza ???

Pierwsze miałem tura podpiętego tak zasilanie od pompy powrót po dekiel na dole a drugi powrót(to co idzie przez rozdzielacz dałem na 0 i też tur nie miał siły

#25 Share romek6340

romek6340

Zetor Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2431 postów
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 09 marzec 2013 - 11:24

Jak podłączyć TURa???? Skoro tuz ok, a pompa ciągnik przydusi to musi być w miarę sprawna. Coś nie tak z połączeniem albo rozdzielaczem tura, w sumie to mam pompę w moście i nie orientuję się za bardzo jak u Ciebie jest hydraulika podpięta ale skoro nikt inny się nie wypowiada to jeszcze pewien eksperyment zaproponuje: podepnij na tył coś ciężkiego i wtedy sprawdź tura. Możliwe że gdzieś masz tak jakby "przez trójnik" wpiętą hydraulikę tura i olej idzie tam gdzie ma lżej czyli na podnośnik i właśnie dla tego tur nie ma siły.

Sprzedam Kombajn Bizon Z056, 1989 r. Szczegóły PW

Zapraszam na stronę:

https://www.facebook...razospbrzeziny/

#26 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 13:31

Jak podłączyć TURa???? po co jest ten 3 przewód co od rozdzielacz idzie z boku.

Obecnie mam podpięte na dwa przewody z tyłu. Ja myślę że w pompie oring mogło wypchać i nie ma ciśnienia

#27 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 09 marzec 2013 - 15:46

Jak podłączyć TURa???? dodam jeszcze że pompa się grzeje po 5 minutach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 13:20

Jak podłączyć TURa???? Marcin jeśli masz trzy przewody do rozdzielacza to jeden od zasilania drugi zależy jak masz podłączone mozna wykorzystać ciśnienie do zasilania podnośnika jeśli wepniesz szeregowo, a jeśli pod złącza z tyłu to jako przelew, trzeci wolny przelew. Ja ma 5341 rozdzielacz podłączony szeregowo czyli wpięty w przewód który idzie od pompy dotyłu.. W tamtym roku miałem tak, na zimnym oleju podnosił dobrze , no ciepłym to musiałem dodoć sporo gazu pompa gorąca. zmierzyłem ciśnienie i było 180 czyli super, ale zmierzyłem drugi raz i 180 przytrzymałem dzwignie i zaczeło spadać do 80 a pompa odrazu gorąca wec mieli olej w sobie i ją wymieniłem na orginał i już ciśnienie nie spada a ciężr podnosi na wolnych. Musisz zmierzyć ciśnienie na wyjściach z tyłu i na rozdzielaczu od tura tylko przytrzymać chwilę

Edytowany przez kris31, 10 marzec 2013 - 13:22.

#29 Share Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:14

Jak podłączyć TURa???? jaką pompę kupiłeś do zetora ??

#30 Share kris31

kris31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 10 marzec 2013 - 19:52

Jak podłączyć TURa???? kupiłem orginalną zetora, piszesz że podnośnik działa dobrze to może tylko zawór w rozdzielaczu od tura. U mnie podnośnik na zimno podnosił dobrze a na ciepło miał opory na wolnych obrotach przy większym obciążeniu W niektórych pompach jest zaworek-bezpiecznik może poszedł albo oringi.

Edytowany przez kris31, 10 marzec 2013 - 20:38.

#31 Share piter19as

piter19as

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 lipiec 2013 - 17:47

Jak podłączyć TURa???? witam kupiłem tura 2 sekcyjnego trima do zetora 7745 i taki mam problem bo jedna linka jest urwana przy joisticku. Czy da sie taką kupić gdzieś na skladnicy częsci? a i ten joistick rozklekotany troche jest mozektos sie orientuje ile to mogło by kosztowac. ewentualnie ktos mi linki z allegro podesle. A i jeszcze jedno pytanko, kto wie jak zrobic w tym 3sekcje krok po kroku. nie jestem mechanikiem i nie wiem za bardzo jak za to sie zabrac. trzeba ponoc jakis elektrozawor kupic. pomózcie bo slome niedlugo bedzie trzeba zwozic a chyba bede musial znow c360 sie meczyc a tur na zetorka bedzie lezec pod garazem. dodam ze tur jest firmy TRIMA

Edytowany przez piter19as, 31 lipiec 2013 - 17:49.

#32 Share Thomas2135

Thomas2135

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3181 postów

Napisany 02 sierpień 2013 - 22:12

Jak podłączyć TURa???? Linki występują w 2 wersjach z kulką i widełkami. Co jest u ciebie? W agricoli sprzedają linki do rozdzielaczy. Jak tam nie znajdziesz to oni nietypowe linki wykonują pod zamówienie http://motolinki.pl/dorabianie.html
Co do 3 sekcji to potrzebny jest dzielnik z elektrozaworem jak w poniższej aukcji. http://allegro.pl/dz...3413874519.html
Podłączasz go pod drugą sekcję od poziomowania. Z resztą na dole aukcji jest schemat podłączenia. Nawet linki maja w ofercie. http://allegro.pl/li...3409224387.html

O masz linkę a wystarczyło wklepać kilka literek. http://allegro.pl/li...3440764204.html

#33 Share ROBERTO0808

ROBERTO0808

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 12:24

Jak podłączyć TURa???? w zetorze 7341 lub 7340 za pompo zamiast trojnika trzeba dac zawór trojdrozny ma on tszy wejscia jedno zasilanie i 2 odczepy zasilanie pod pompe drugie pod rozdzielacz ciagnika tszeci zasilanie rozdzielacza tura.alemozna nawet wykorzystac elektozawor dzielnik trzeciej sekcji od tura wtedy do pszelanczania nie tszeba wysiadac z ciagnika..w tym pszypadku zeby tur dzialal prawidlowo to nie moze olej isc w rozdzielacz ciagnika.ja cos takiego robiłem w zetorze6245 napociłem sie ale udalo pozdrawiam wszystkich

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#34 Share morfi81

morfi81

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 444 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 15:02

Jak podłączyć TURa???? @ ROBERTO0808 pisz ze słownikiem bo się tego czytać nie da