Skocz do zawartości

Reklama

Zdjęcie

Jak podłączyć TURa????

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
33 odpowiedzi na ten temat

#1 Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 08:56

Jak podłączyć TURa???? Jak macie podłączony Tur u siebie. Do tej pory STOLLa miałem założonego na MTZ-cie i podłaczony był pod parę gniazd ciągnika a trzeci przewód (swobodny powrót) pod zbiornik olejowy. Wczoraj przerzuciłem TURa na Pronara 1025, i zależy mi na gniazdach gdyż mam dodatkowo założony TUZ na przodzie. Rozdzielacz TURa należy podpiąć pod pompę, a powrót dalej pod reduktor, czy też mogę to zrobić poprzez trójniki, tj. na przewód zasilający pompa-reduktor założyć trójnik, czy też zasilanie puścić bezpośrednio przez rozdzielacz TURa.
  • 0

#2 PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:11

Jak podłączyć TURa???? To zależy jaki masz rozdzielacz.Ja popiołem rozdzielacz do pompy,z rozdzielacza tura olej idzie na hydraulikę ciągnika.Wolny spływ jest podpięty do jednego z szybko złączy.
  • 0

#3 Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 18:27

Jak podłączyć TURa???? I wtopa Podłączyłem się pod przewód wychodzący z pompy olejowej do reduktora i w to miejsce podłączyłem rozdzielacz od tura I NIC Podnośnik ciągnika działa lecz tur nie. Gdy jednocześnie operuje dźwignią podnośnika i tura tur lekko i powoli unosi się lecz sam siebie nie uniesie. Gdzie tkwi problem. Proszę o pomoc i podzielnie się wiedza bo mnie już zabrakło pomysłów
  • 0

#4 Gustlikus

Gustlikus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów
  • 5258001
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektronika, Maszyny, Informatyka

Napisany 08 marzec 2011 - 19:34

Jak podłączyć TURa???? Weź znajdź wąż idący na rozdzielacze ( szybko złącza ciągnika ) i po prostu zamiast tego przewodu daj rozdzielacz tura:P wolny spływ po prostu w skrzynie o ile maż;) jak nie ma to może być że rozdzielacz się do tego nie nadaje;) P - zasilanie z pompy / T leci na rozdzielacze;) powrót w skrzynie;)musi działać;)
  • 0
Jeżeli potrzebujesz licznika do prasy, owijarki (nawet tych co oryginalnie nie mają) lub jakiś sterownik elektroniczny - pisz!
W miarę możliwości postaram się coś/znaleźć w zapasach lub wykonać (może być wymyślony od podstaw).
Ewentualnie udzielę rad jak coś naprawić elektrycznego/elektronicznego.

#5 Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 19:50

Jak podłączyć TURa???? właśnie mam podobnie tylko że czy to Pronar czy MTZ od razu za pompą jest trójnik poprzez który jeden przewód idzie na rozdzielacz pod kierownicą a drugi przewód na reduktor pod siedzeniem.Rozdzielacz obsługuje gniazda zewnętrzne a reduktor jego podnośnik. Nie ma tam żadnego dławika (tak mi się wydaje) i rozdzielacz tura wstawiłem na przewód idący do reduktora. niby to samo ale jest klops Tur nie działa
  • 0

#6 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 19:57

Jak podłączyć TURa???? A czasem na trójnik tego nie zrobiłeś? -bo to najgłupszy błąd

Edytowany przez macin87, 08 marzec 2011 - 20:23.

• 0

#7 Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 20:32

Jak podłączyć TURa???? rozważałem trójnik ale tez tak myślałem że to nic nie da więc odłączyłem jeden przewód i nico :(
  • 0

#8 macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1042 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:23

Jak podłączyć TURa???? Jeśli zrobiłeś obieg dodatkowo przez rozdzielacz od TUR-a to nie ma bata musi działać

Musiałeś coś źle zrobić, dobrze by było jak byś dał foty podłączenia

Edytowany przez macin87, 09 marzec 2011 - 18:27.

• 0

#9 Tomek1079

Tomek1079

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 09:37

Jak podłączyć TURa???? Chodzi o to że wszystko jest podłączone prawidłowo. Dzwoniłem do PRONARu i powiedzieli mi że oni tylko podłączają się pod gniazda i sami do końca nie wiedzą czy da się podłączyć bezpośrednio pod zasilanie. Możliwym że zda to egzamin poprzez zastosowanie króćca z dławikiem na powrocie w rozdzielaczu TURa. Maja go sprowadzić i spróbuje czy to pomoże. W Pronarze jest taki problem że od razu za pompa jeden przewód idzie na rozdzielacz pod kierownica a drugi na reduktor. Może tu jest problem.
  • 0

#10 JohnTheBulletTeacher

JohnTheBulletTeacher

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 224 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 15:26

Jak podłączyć TURa???? Jedyny sposób na wpięcie się w przewód zasilający prosto od pompy to dzielnik strumienia. To, że masz tam 2 węże idące w różne miejsca w niczym nie przeszkadza, zapewne rozdzielone jest to dzielnikiem lub zaw. priorytetowym. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem jest podpięcie się pod rozdzielacz i wyjścia zewnętrzne. Dzielnik spowolni trochę działanie obu systemów. Jeśli potrzebne są ci te wyjścia z tyłu, to możesz się podpiąć zaworami i masz możliwość odłączenie tura.
  • 0

#11 audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 21:44

Jak podłączyć TURa???? chce podłączyć tura do traktora dokładnie tak http://zapodaj.net/0...79107b.bmp.html

na rozdzielaczu od tura są dwa wyjścia zaslanie i wyjście na następny rozdzielacz jest jeszcze korek na powrót do zbiornika trzeba ten powrót podłanczać bo jak się podłancza pod gniazda to tylko dwa przewody się podłancza

i do czego ten powrót do zbiornika jest skoro pompa pompuje na rozdzielacz od tura z niego idzie wąż na rozdzielacz traktora to po co podłanczać jeszcze w rozdzielaczu tura powrót do zbiornika?
  • 0

#12 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5680 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:23

Jak podłączyć TURa???? Np kiedy opuszczasz wysięgnik to olej z siłownika wraca od razu do zbiornika bez żadnych oporów, omija rozdzielacz ciągnika.
  • 0

#13 audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:35

Jak podłączyć TURa???? a jak tego przewodu nie podłącze to tur będzie działać tylko olej wróci na rozdzielacz?

tak jak to działa jak się podłączy pod szybkozłącza
  • 0

#14 kris14

kris14

Stary Kombinator

• V.I.P.
  • 5680 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 22:42

Jak podłączyć TURa???? Oj nie wiem czy olej wróci na rozdzielacz, ogólnie przerabiania dużo nie ma, T2 wpinasz trójnikiem w powrót od rozdzielacza ciągnika i to wszystko i jest podłączone wszystko jak należy.
  • 0

#15 audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 02 grudzień 2012 - 23:05

Jak podłączyć TURa???? ok dzięki to jednak podłącze ten powrót
  • 0

#16 audi80b4

audi80b4

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 347 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 22:05

Jak podłączyć TURa???? podłączyłem tura tak jak na tym schemacie: http://zapodaj.net/0...79107b.bmp.html

niby tak powinno być podłączone taki tez jest schemat na stronie metal fachu i tur działa ale rozdzielacz traktora i podnośnik nie co się okazało cały olej leci zamiast na port T1 czyli na rozdzielacz traktora idzie na powrót do zbiornika (port T2) czemu tak się dzieje?

odkręciłem ten przewód z portu T2 i wkręciłem zaślepke i zostały podłączone porty P1 i T1 tur działa i hydraulika traktora działa tylko ze tak nie powinno być bo powrót z siłowników idzie na rozdzilacz traktora mógł by mi ktoś wytłumaczyć czemu tak się dzieje?
  • 0

#17 kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 17 grudzień 2012 - 23:29

Jak podłączyć TURa???? najłatwiej jest podpiac pod rurkę zasilającą (ta co idzie od pompy do rozdzielacza ciągnika) czyli przerywasz jakby rurke i dajesz na rozdzielacz i wracasz od rozdzielacza w drugi koniec tej przerwanej rurki. mam tak w zetorze 7340 i dziala tak jak trzeba już ponad rok

Edytowany przez kamil1616, 17 grudzień 2012 - 23:31.

• 0

#18 Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 18:28

Jak podłączyć TURa???? Ja już wszytki podłączeń próbowałem w zetorze 7340.Obecnie mam dwa przewody na tył a jeden zaślepiony. Tylko nadal tur nie ma siły podnoszenia.Podnosi na pusto i opuszcza.Tylko gorzej z lekkim ciężarem.Czy to może być wina pompy ??
Ile zetor ma pomp hydraulicznych ???
  • 0

#19 kamil1616

kamil1616

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:03

Jak podłączyć TURa???? Jedną pompę hydrauliczną ma. Jest taki przyrząd że podłączasz go pod wyjście hydrauliczne i sprawdzasz ciśnienie jakie daje pompa wtedy będziesz wiedział czy pompa jest dobra.
  • 0

Google AgroFoto Ads Jak podłączyć TURa????

• Reklama google
Dzisiaj, 12:55
  •  

#20 Marcian1234

Marcian1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów

Napisany 08 marzec 2013 - 19:21

Jak podłączyć TURa???? a jakie ma mieć origalna pompa ??
  • 0

Także otagowane jednym lub więcej z tych słów kluczowych: %s