Skocz do zawartości

Świetliki...

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2011 - 20:32

Świetliki... Cześć. Mam zamiar budować nową oborę... nie wiecie może jakie są ceny świetlików kalenicowych??? Podajcie jakieś firmy które produkują je...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Świetliki... Dzisiaj, 00:05
  •  

#2 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 06 marzec 2011 - 15:16

Świetliki... Jeśli chodzi o świetliki to masz do wyboru dwa rodzaje kominowy i kalenicowy tradycyjny. Ja polecam tradycyjny kalenicowy jest droższy od kominowego ale moim zdaniem bardziej praktyczny. Jeśli chodzi o cenę to waha się od 350 do 450 zł/m2 netto. Cena zależy od firmy i wyposażenia świetlika. Musisz pamiętać wybierając świetlik że musi być on z aluminium, poliwęglan musi mieć filtr UV, musi koniecznie posiadać wiatrownice z uszczelnieniem szczotkami do połaci dachu. Jeśli nie będzie wiatrownic z uszczelnieniem to świetlik nie będzie spełniał funkcji wentylacji która jest najważniejsza w świetliku. Firmy które dobrze robią świetliki to JFC, Artjen. Jeśli chcesz kupić dobry świetlik to niestety musisz zapłacić tą górną stawkę ceny. JFC to około 400zł/netto/m2. Nie daj się namówić przez cieśli czy jakichś garażowych producentów na kupno świetlika u nich bo to nie jest prosta sprawa zaprojektować dobry świetlik który będzie dobrze wentylował. Wiem co mówię pracowałem w branży wyposażeniowej budynków inwentarskich i tyle bubli co widziałem to aż strach.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 marzec 2011 - 21:45

Świetliki... Dzięki wielkie... już jak piszesz to JFC będę raczej brał.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 14:18

Świetliki...

Jeśli chodzi o świetliki to masz do wyboru dwa rodzaje kominowy i kalenicowy tradycyjny. Ja polecam tradycyjny kalenicowy jest droższy od kominowego ale moim zdaniem bardziej praktyczny. Jeśli chodzi o cenę to waha się od 350 do 450 zł/m2 netto. Cena zależy od firmy i wyposażenia świetlika. Musisz pamiętać wybierając świetlik że musi być on z aluminium, poliwęglan musi mieć filtr UV, musi koniecznie posiadać wiatrownice z uszczelnieniem szczotkami do połaci dachu. Jeśli nie będzie wiatrownic z uszczelnieniem to świetlik nie będzie spełniał funkcji wentylacji która jest najważniejsza w świetliku. Firmy które dobrze robią świetliki to JFC, Artjen. Jeśli chcesz kupić dobry świetlik to niestety musisz zapłacić tą górną stawkę ceny. JFC to około 400zł/netto/m2. Nie daj się namówić przez cieśli czy jakichś garażowych producentów na kupno świetlika u nich bo to nie jest prosta sprawa zaprojektować dobry świetlik który będzie dobrze wentylował. Wiem co mówię pracowałem w branży wyposażeniowej budynków inwentarskich i tyle bubli co widziałem to aż strach.

podłączam się do tematu świetlików dachowych. 'michal1313 czy mógłbyś wyjaśnić jakie są różnice w budowie i konstrukcji świetlika kominowego i kalenicowego. O ile orientuje się jak wygląda świetlik kalenicowy, o tyle nie wiem jak wygląda świetlik kominowy. ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share michal1313

michal1313

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:Taniec Rozrywka i Luz

Napisany 14 marzec 2011 - 20:17

Świetliki...

podłączam się do tematu świetlików dachowych. 'michal1313 czy mógłbyś wyjaśnić jakie są różnice w budowie i konstrukcji świetlika kominowego i kalenicowego. O ile orientuje się jak wygląda świetlik kalenicowy, o tyle nie wiem jak wygląda świetlik kominowy. ;)

Witam
Świetlik kominowy jest bardzo prosta konstrukcja ma postać niskiego komina przez całość obory. Jest on zbudowany tak jak kalenicowy z poliwęglanu i stelażu. Problemem tego świetlika jest to że projektowany jest na kąkretną liczbę przeliczeniowych sztuk dużych jakie będziesz miał w oborze co powoduje że jeśli będziesz miał mniejszą obsadę niż założoną w projekcie to do obory będzie ci padał deszcz i śnieg, Będzie się tak działo dlatego że mniej krów to nmiejszy wydatek energetyczny emitowany przez te krowy co spowoduje nie wytwożenie tzw. cugu w kominie. Natomias gdy obsada ci się zwiększy to świetlik kominowy nie będzie odprowadzał wszystkich gazów przez zwieżeta. Wejdz sobie na stronę Artjenu oni chyba tam mają zdjęcia tego typu świetlików.

Edytowany przez michal1313, 14 marzec 2011 - 20:44.