Skocz do zawartości

Zdjęcie

tucano 450 lub 470

72 odpowiedzi na ten temat

#41 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 marzec 2011 - 22:26

tucano 450 lub 470

w tamtym roku dla sasiada negcjowalismy cene za najmniejszego 6 klawiszowca z szerokim ogumieniem, dodatkowym zasysaczem pylow, stolem do rzepaku, wozkiem i czyms tam jeszcze delikatnie ponizej 180 tysi euro tylko ze netto, nie wiem czy pisales o cenach brutto czy netto.

natomiast w niemcowni sa drozsze maszyny, wiec radzilbym ci pogac z handlowcem, zeby miec jasnosc.

Nie rozumiem...negocjowałeś sąsiadowi cene ?? To sąsiad jakis ułomny, nieśmiały, że sam nie potrafi wynegocjować warunków?

bylem dzis u john deerow. od teraz wchodza w gre maszyny popokazowe z 2010roku. ceny srednio o 40tys euro nizsze niz nowych maszyn (mozliwe ze nawet niedostepnych na tegoroczna akcje). maja kilka ciekawych propozycji, miedzy innymi t660 174 tys euro (po kursie 3,5). doposazenie w HarvestDoc i nawigacje kosztuje 5tys euro. ze strony claasa w tych pieniadzach mozna liczyc na tucana 480. obie maszyny z hederami 7,5m (+stol do rzepaku w przypadku JD i Vario w claasie) i nieprzekraczajacymi 150mth. lex od 10tys euro wiecej. ktory kombajn w tej sytuacji bedzie lepszy, wydajniejszy, mniej awaryjny?

Rada doświadczonego w popokazowych maszynach - Omijaj szerokim łukiem!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
tucano 450 lub 470 Dzisiaj, 05:34
  •  

#42 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, uprawa, energetyka jądrowa, off-road

Napisany 14 marzec 2011 - 22:36

tucano 450 lub 470 @hubert a co Cie spotkalo w przypadku popokazowek?
Piszę po polsku!

#43 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 22:55

tucano 450 lub 470

bylem dzis u john deerow. od teraz wchodza w gre maszyny popokazowe z 2010roku. ceny srednio o 40tys euro nizsze niz nowych maszyn (mozliwe ze nawet niedostepnych na tegoroczna akcje). maja kilka ciekawych propozycji, miedzy innymi t660 174 tys euro (po kursie 3,5). doposazenie w HarvestDoc i nawigacje kosztuje 5tys euro. ze strony claasa w tych pieniadzach mozna liczyc na tucana 480. obie maszyny z hederami 7,5m (+stol do rzepaku w przypadku JD i Vario w claasie) i nieprzekraczajacymi 150mth. lex od 10tys euro wiecej. ktory kombajn w tej sytuacji bedzie lepszy, wydajniejszy, mniej awaryjny?

najwydajniejszy z tych co bierzesz pod uwage jest tukan 480, rotor to rotor, aktywny sposob omlotu daje poteznego kopa, szczegolnie w zbozach.
natomiast jest to najmniej sprawdzona konstrukcja, wiec trzeba liczyc sie z pewnym ryzykiem.

Nie rozumiem...negocjowałeś sąsiadowi cene ?? To sąsiad jakis ułomny, nieśmiały, że sam nie potrafi wynegocjować warunków?

zawsze jak ktos przyjdzie to gadamy o maszynach co za ile, czy warto itp. sasiad wynegocjowal taka cene, a ja potwierdzilem, ze jest bardzo dobra - na tej zasadzie.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#44 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 14 marzec 2011 - 23:15

tucano 450 lub 470 Dexterek poczytaj sobie o Tucano Mojego Ojca w temacie Claas Tucano <_< po pokazowy egzemplarz
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#45 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 23:40

tucano 450 lub 470 @lukasz1987 przeczytalem Twoje posty w temacie o tucano. spadl z naczepy... takie historie zdarzaja sie niezmiernie rzadko. mieliscie ogromny niefart. nie sadze zeby te tzw popokazowe maszyny byly faktycznie superwybrakowane. wszystkie naprawy byly jako gwarancyjne?
Piszę po polsku!

#46 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 23:43

tucano 450 lub 470 Tak Korbanek podszedł do sprawy bardzo poważnie i wszystko szło na gwarancji za nic nie było płacone i trzeba przyznać, że długo na serwis po zgłoszeniu nie trzeba było czekać :) ale obstawiam, że oni po prostu usilnie nam Fendta chcą wepchać bo Ojcu się coraz bardziej podoba a jakby nie patrzeć Stryj ma zamiar Valmeta sprzedawać i coś kupować nowego <_<
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#47 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 23:57

tucano 450 lub 470 OK a teraz @lukasz1987 napisz, czy zalujesz ze wziales popokazowy czy nie? ile pieniedzy straciles badz zyskales z tego powodu? czy gdyby korbanek zaoferowal Ci fendzia popokazowego to bys wzial czy nie?

co do fendta. co Was sklonilo do zakupu akurat tej marki?
Piszę po polsku!

#48 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 00:17

tucano 450 lub 470 Ogólnie biorąc ile człowiek nerwów przez niego zjadł to Ojciec już po pokazowego tak zaawansowanego sprzętu nie kupi. Upust z tego powodu że był po pokazowy to 15%. Fendta Stryj nie kupił ale Korbankoland coraz bardziej go kusi ;)

#49 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 00:33

tucano 450 lub 470 w sytuacji t660 upust jest spory bo ponad 20% (215tys zejscie do 173tys). nerwow sporo zjedzone bo Twoj tukan spadl z naczepy. teraz juz jest pewnie wszystko w porzadku. ciekawe co inni uzytkownicy moga powiedziec na temat popokazowych. skoro naprawy gwarancyjne to koszty minimalne. mimo wszystko ryzyko jest spore, moga byc rozne sytuacje, jednak cena jakby nie patrzyl jest korzystna a serwisy doprowadza maszyne do porzadku jesli jej faktycznie cos bedzie dolegalo. czy JD, czy claas, czy fendt nie ma znaczenia. te firmy nie moga sobie pozwolic na odstawianie szopki. jakby ktos zaproponowal mi np. kirowca to bym nie wzial nawet za 30% taniej. potem po moskwie jezdzic i szukac serwisu nie chce.

Edytowany przez dexterek, 15 marzec 2011 - 09:41.

Piszę po polsku!

#50 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 marzec 2011 - 17:54

tucano 450 lub 470

@hubert a co Cie spotkalo w przypadku popokazowek?

eh...w galeri mam agregat uprawowo siewny Lemkena, poczytaj jak bedziesz miał czas. Ojciec kiedyś kupił popokazową bronę wirnikową Kongskilde chyba, sądził się o zwrot pieniedzy. Niestety to były lata 95r i wtedy miałem rolnictwo głęboko gdzies, dlatego nie rozpisze się na ten temat.

zawsze jak ktos przyjdzie to gadamy o maszynach co za ile, czy warto itp. sasiad wynegocjowal taka cene, a ja potwierdzilem, ze jest bardzo dobra - na tej zasadzie.

Rozumiem - na poczatku myślałem, że masz kolejną zdolność - negocjator!

dexterek
za JD t660 173tys netto Euro ?? :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 22:18

tucano 450 lub 470 hubert tak. wlasciwie to 163 tys euro + 3500 doposazenie w monitoring plonu, bez nawigacji. stol do rzepaku 30tys zl czyli 7000 euro. razem 173,500 euro.
Piszę po polsku!

#52 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 17:57

tucano 450 lub 470 dzis przezylem pewna niecodzienna rozmowe. otoz odwiedzil mnie przedstawiciel korbankow. tak luzno gadamy, widze ze on sie rozkreca, mowie ze chce kupic kombajn, on podlapal temat i sie zaczelo: ze tylko fendt, on kiedys myslal ze tylko claas, teraz widzi jaki byl glupi, kiedy powiedzialem ze albo tucano 480, wzglednie lex 640 albo JD T660, odpowiedzial ze to najgorszy wybor, JD pali 1/3 wiecej niz claas i jeszcze wiecej niz fendt, o tucano powiedzial ze najwiekszy zlom jaki kiedykolwiek widzial, sprzedal kilka, teraz nie moze sobie darowac ze tak ludzi oszukal, trzy sztuki ktore sprzedal sie spalily, a cztery sa wiecznie popsute. i gada, gada nawija, nawija... ja tak slucham, troche sie nad tym zastanawiam az nagle slysze: ja jeszcze kilka lat temu pracowalem w takim wielkim gospodarstwie. mielismy jedna mege 370 i dwa JD. pytam o model, a on odpowiada: 2240. mowie ze nie ma takiego modelu, on na to ze jest i wymienia: rocznik 2000, 250km motor, 9000l zbiornik i heder 6,6m. i znow nawija i nawija ze JD do kitu, ze claas juz tez. ze korbanki zerwali wspolprace z claasem bo sie popsula jakosc maszyn itd.
jest czesto spotykana taka tabliczka na bramkach: uwaga zly pies, a wlasciciel jeszcze gorszy. nie chcialem by byla to prawda dlatego nie pogonilem go z podworka i mordy nie obilem za te herezje a grzecznie powiedzialem ze nie mam czasu bo robota czeka.
potem pomyslalem sobie co on myslal gadajac ze mna? ze dam sie nabrac na jego gadke? czy on sobie nie zdaje sprawy ze gada brednie? jesli robi to swiadomoe ile musi dostawac od korbankow za takie glupie gadanie?
Piszę po polsku!

#53 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 18:13

tucano 450 lub 470

JD pali 1/3 wiecej niz claas i jeszcze wiecej niz fendt, o tucano powiedzial ze najwiekszy zlom jaki kiedykolwiek widzial, sprzedal kilka, teraz nie moze sobie darowac ze tak ludzi oszukal, trzy sztuki ktore sprzedal sie spalily, a cztery sa wiecznie popsute.

Heh, dobry :D Morał jest taki, że w kupnie najlepiej kierować się własnym instynktem. Najprecyzyjniejszej opinii nie poda ci nikt inny jak ty sam. Naszym sąsiadom doradzili NH TC56 :D Obecnie mają jeszcze lexa 540 i dalej nie mogą się wyrobić ze żniwami.

#54 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 marzec 2011 - 18:29

tucano 450 lub 470 Na takich zachwalaczy mam dobry sposob:

,,To przyprowadzcie do mnie model testowy, sprawdzę ila rzeczywiście pali..... JD i Claas zgodzili się ''

Może poskutkuje.

#55 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 18:47

tucano 450 lub 470 proponowal mi ze przyjedzie do mnie na rzepak, powiedzialem ze nie mam, on ze w takim razie na pszenice, ja odpowiedzielem ze tez nie mam. kiedy uslyszal ze mam tylko kuku u siebie z 400 ha to sie zmartwil. a kiedy uslyszal ze potrzebuje maszyna na uslugi w zniwa to mnie prawie zabil: to niech pan zorganizuje dla nas pokazy fendta u pana uslugodawcow majacych rzepak i pszenice!
Piszę po polsku!

#56 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 17:18

tucano 450 lub 470 wiec reasumujac temat: postanowione wybieramy tucano 450 lub 480. finansowanie przyzwoite wiec cena ma drugorzedne znaczenie.
prosze uzytkownikow badz kolezanki/kolegow uzytkownikow, posiadajacych tucany o opinie o awaryjnosci, wydajnosci i ogolnym wrazeniu o tych maszynach.
Piszę po polsku!

#57 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 marzec 2011 - 21:00

tucano 450 lub 470 no to wybor masz bardzo prosty, albo wydajnosc albo cena.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#58 Share danield28

danield28

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 645 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 11:08

tucano 450 lub 470

wiec reasumujac temat: postanowione wybieramy tucano 450 lub 480. finansowanie przyzwoite wiec cena ma drugorzedne znaczenie.
prosze uzytkownikow badz kolezanki/kolegow uzytkownikow, posiadajacych tucany o opinie o awaryjnosci, wydajnosci i ogolnym wrazeniu o tych maszynach.

Nikt ci drogi kolego tutaj nie wskaże konkretnego modelu... Po pierwsze to ta sama firma, w dodatku te kombajny w systemie omłotu i czyszczenia różnią się tylko tym że jeden jest na wytrząsaczach a drugi na rotorze... W dodatku ta sama pojemność zbiornika ziarna ta sama wydajność rozładunku... Jedna różnica to moc silnika gdyż jak wiesz w Tucano 480 jest większa o około 50 KM ale pewnie tylko ze względu na rotor... Tak jak kolega brzozak2 pisał zależy tylko od zasobności twojego portfela i czy potrzebujesz wydajnego kombajnu... Z tego co mówiłeś według mnie opłaca się dla ciebie Tucano 480 gdyż masz sporo kukurydzy, którą trzeba zbierać w trudnych warunkach więc rotor pewnie lepiej się spisze a w dodatku będziesz wydajniejszy co ma wpływ na szybkość zbiorów a to jest kolejna korzyść gdyż pogoda na jesień jest różna... Natomiast też prowadzisz usługi więc rotor będzie bardziej niszczył słomę więc usługodawcy jeśli ją zbierają mogą być niezadowoleni natomiast jak ścinają to jest to bez różnicy... Ogólnie ciężki wybór gdyż lepiej byłoby wybierać między serią Tucano 430-450 i Lexion 620-670 lub też serią Tucano 470-480 i Lexion 740-770... Pozdrawiam i życzę udanego wyboru... ;)

#59 Share dexterek

dexterek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 01 kwiecień 2011 - 20:02

tucano 450 lub 470 przepraszam ze nie daje Forumowiczom spokoju ale pojawila sie mala zmiana. mam nadzieje ze ostatnia. tucano 480 fajna, rotorek, niemala wydajnosc ale pojawiaja sie glosy ze faktycznie tucany (klawiszowe) sie pala i okazaly sie najbardziej nieudana seria maszyn claasa, natomiast rotorowe tucany sa jeszcze niesprawdzone. dlatego jest jeszcze mozliwosc wziecia w podobnych pieniadzach lexiona 550ki ze stolem vario 6,6m. wyposazenie podobne do tucana.

i co powiecie?
Piszę po polsku!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 kwiecień 2011 - 01:09

tucano 450 lub 470 na forum jest paru uzytkownikow tukana, sam znam paru osobiscie i nikomu nic sie nie zapalilo - nie wierz w plotki, ktore puszcza niezadowolony posiadacz jd!!! :P