Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop T214 modyfikacje

73 odpowiedzi na ten temat

#61 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 17 wrzesień 2012 - 21:00

Cyklop T214 modyfikacje No i proszę bardzo, kolejny Cyklop JCB :lol:, gratulacje. Jak byś mógł to powiedz jeszcze raz jak to zrobiłeś, bo ciężko zrozumieć, i ustaw ciśnienie odpowiednie na zaworze 3 sekcyjnym i na 2 sekcyjnym jeśli masz, jeśli nie masz na 2sek. to musisz mieć za pompą dobrze ustawiony, bez zegara się nie obejdzie, ale na oko to można powiedzieć że pełne widły obornika przefermentowanego podniesie przy ciśnieniu min 90bar. Jeśli nie poradza to śrubokręcik leży pod ręką i trochę podkręcam zawór i z powrotem żeby niepotrzebnie nie przeciążać układu.
Tylko po jaką cholerę kładli te dzielniki strumienia, przecież bez tego jest 100 razy lepiej.
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop T214 modyfikacje Dzisiaj, 01:06
  •  

#62 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 18 wrzesień 2012 - 20:11

Cyklop T214 modyfikacje oj starałem sie jasno napisac :lol: ale mowiac po chłopsku wystarczy wywalic ten dzelnik rozłaczyc rozdzelacze ta rurka i tak puscic strumien oleju przez rozdzelacze jak było orginalnie :) patrzas z siedziska operatora to w 2 sekcyjny od lewej ma olej wejsc i z niego przy uzyciu kolanka i weza puszczamy olej do 3 sekcyjneg z prawej strony patrac z siedziska operatora tak jak to było orginalnie :) i nastepnie rurke od powrotu oleju (która idze od tych rozdzelaczy do obrotnicy) przeginamy od siebie patrzas od siedziska operatora i łaczymy ja z wezem z wyjsciem z rozdzelacza 3sekcyjnego przy uzyciu kolanka. I w taki sposob zamykamy obwod B) proste....? proste :D jak bede miał czas i naumiem sie wstawiac foto to pokaze wam jakie to jest proste :rolleyes: a naprawde warto go tak przerobic bo cała instalacja mniej dostaje po tyłky a najmniej pompa :) i co do tych zaworow to tylko ten głowny zaraz za pompa popusciłem i to sporo (oczywiscie na oko) zeby mi znow nic nie rozsadziło :( jak nie bedze mugł poradzic to delikatnie na oko podkrece ;) a tych przy rozdzelaczach nie moge roszyc chyba przykorodowane za duzo....

#63 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 07:46

Cyklop T214 modyfikacje ok już rozumiem :), czekamy na zdjęcia z niecierpliwością jak chcesz to napisz na pw to ci powiem jak wstawiać zdjęcia, a jak nie to poczytaj, 5 min i zdjęcie jest wstawione.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#64 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 19 wrzesień 2012 - 15:12

Cyklop T214 modyfikacje rolniku360-Uszczelniacze na siłownikach masz do wymiany :P
paawlik227-nic nie rozumiem z twoich postów ale jestem ciekaw co ty tam zrobiłeś :P
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

#65 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 19 wrzesień 2012 - 19:16

Cyklop T214 modyfikacje panowie zaczeło padac wiec bedze troche wolnego czasu wiec postaram sie jakos to udokumentowac zdjeciami B) zeby nie było ze bajki wam pisze <_< SZYMANOX a od czego jest wyobraznia pomysl jak to jest orginalnie i robi sie tak samo tylko wywala dzelnik strumienia i rozdzela sie rozdzelacze wymontowujac ta rurke pomiedzy nimi itd. pisałem o tym 2 razy... pozdrawiam

#66 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 10:01

Cyklop T214 modyfikacje Połączyłeś rozdzielacze szeregowo, czy dobrze zrozumiałem? .

Edytowany przez zorzyk2, 20 wrzesień 2012 - 10:10.

#67 Share paawlik227

paawlik227

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 122 postów

Napisany 20 wrzesień 2012 - 12:27

Cyklop T214 modyfikacje mozna tak powiedzec :blink:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#68 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 02 listopad 2012 - 17:51

Cyklop T214 modyfikacje No i jak masz te zdjęcia??
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#69 Share Dalas3345

Dalas3345

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 15:17

Cyklop T214 modyfikacje Koledzy ja mam takie pytanie. U mnie w cyklopie opuszcza jedna łapa podporowa :( słyszałem ze to prawdopodobnie jest wina tej duzej kostki od łap przed zbiornikiem oleju w której prawdopodobnie padły uszczelki. Wie ktos moze jak je wymienic? rozbierał to ktos? nazywaja to zawór od podpór :P

#70 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 06 listopad 2015 - 17:50

Cyklop T214 modyfikacje

witam co powiecie na takie połączenie http://tufotki.pl/7x0oI   i takie pytanie po co w dzielniku strumienia jest ta sprężynka ,co się tym reguluje?

#71 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 08 listopad 2015 - 21:07

Cyklop T214 modyfikacje

Sprężynka jest po to, że dzielnik pierwsze puszcza tyle ile trzeba na rozdzielacz II sekcyjny a dopiero po podniesieniu obrotów zasila III sekcyjny. Na niej jako takiej regulacji nie ma, możesz jedynie podłożyć pod nią jakąś nakrętkę bo z czasem sprężyna nie jest już taka mocna. A co do rysunku to powinno chodzić, bo to co Ty pokazałeś to jest zwykły łącznik strumienia, który miały niektóre cyklopy.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.

#72 Share wlamaj1

wlamaj1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 443 postów

Napisany 08 listopad 2015 - 21:54

Cyklop T214 modyfikacje

Ciekawa sprawa z tym łącznikiem strumienia, ciekawe dlaczego nie stosowano go we wszystkich, w tych nowszych to chyba wcale...

#73 Share kubas340

kubas340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów

Napisany 09 listopad 2015 - 11:39

Cyklop T214 modyfikacje Nie wiem, ale gdy tak polączyłem to o wiele lepiej dziala 3 sekcyjny. Kolego michal1993 to znaczy ze jak sprezynka w dzielniku osłabnie to wiecej niz te 30 procent idzie na dwu sekcyjny?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#74 Share michal1993

michal1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1677 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 09 listopad 2015 - 11:59

Cyklop T214 modyfikacje

Ciężko mi określić. Podłóż coś pod nią  to zobaczysz czy jest różnica. Tylko nie przesadzaj z  grubością podkładki, u mnie jest nakrętka chyba M10.

Moje sprzęty:
- Władimirec T 25 A2
- MTZ 82
Jeżeli pomogłem kliknij na zieloną strzałkę w rogu mojego postu.