Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cyklop T214 modyfikacje

73 odpowiedzi na ten temat

#21 Share przemo514

przemo514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 20 maj 2011 - 12:40

Cyklop T214 modyfikacje Czajens mam pytanie-czy trzeba skręcać rozdzielacze razem, czy zamiast łącznika strumienia między rozdzielaczami można wstawić jakiś łącznik typu rurka, wąż itp? I jak możesz to napisz jak połączyłeś rurki po wyrzuceniu dzielnika strumienia (kostki pod rozdzielaczami)?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop T214 modyfikacje Dzisiaj, 10:12
  •  

#22 Share piotrek999

piotrek999

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 maj 2011 - 13:38

Cyklop T214 modyfikacje Panowie miałem okazję sprawdzić działanie cyklopa ze skręconymi razem rozdzielaczami i usuniętym dzielnikiem strumienia oleju. Działa fantastycznie. I tu moje pytanie czy po podłączeniu zasilania olejem do trzysekcyjnego i powrotu oleju do dwusekcyjnego, nie możnaby zaślepić wyjścia z trójnika powrotu między rozdzielaczami tak, aby rozdzielacze były ze sobą połączone rurką? Pozwoliłoby to na szybszą przeróbkę i nie trzebaby tyle rurek giąć. Czy to nie byłoby to samo co rozdzielacze skręcone razem?

#23 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 29 maj 2011 - 18:00

Cyklop T214 modyfikacje Przyłączam się do pytania @piotrka, czy jest inne wyjście, żeby nie giąć tych rurek??? Bo znowu dzielnik mi wysiadł, a kupował nowego nie będe...
KPK Kumurun Team
"Polak jak se chce, to se kurde potrafi" F.Kiepski
Prawidłowo użytym młotkiem i przecinakiem możemy naprawić nawet zegarek.
Belarus 952.4 - U C-330

#24 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:18

Cyklop T214 modyfikacje Niestety nie ma. Było to już opisywane wyżej.

#25 Share bykabyka

bykabyka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 18:35

Cyklop T214 modyfikacje witam usunięcie dzielnika nic nieda (przyajmniej w moim przypadku )najpierw sprawć czy go prawidłowo zamontowałeś tabliczką zamieniową do góry! dzielnik składa się z tłoczka i spręzynki w tłoczku jest coś w rodzaju przewierconej monety 20 gr ten otwór trzeba zmniejszyć w ten sposob kierujesz cisnienie na trzy sekcje sprawdzone!!!!!!!!!!!!!!!

Edytowany przez milanreal1, 04 wrzesień 2011 - 21:21.
cytowanie poprzedniego posta i orty

#26 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 20:57

Cyklop T214 modyfikacje Wiadomo, ze samo usunięcie dzielnika nic nie daje, bo trzeba jeszcze połączyć rozdzielacze w kupę, a tego na pewno nie robiłeś !?
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#27 Share wsk

wsk

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 99 postów

Napisany 09 wrzesień 2011 - 13:56

Cyklop T214 modyfikacje nie zdejmuj zaworu przelewowego bo ci będą pękały te obudowy żeliwne od gałek ja niemaiłem tego zaworu to jak dłużej przytrzymałem to wywalało te obudowy a jedno kosztuje ok 100

#28 Share przemo514

przemo514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 23 wrzesień 2011 - 19:25

Cyklop T214 modyfikacje Kolego Junkers i Czajens jeszcze jedno pytanie, skręcając dwa rozdzielacze razem to w dwusekcyjnym zamieniają się zasilanie rozdzielacza z jego powrotem a przy fabrycznym połączeniu zasilania rozdzielaczy w tych "dekielkach/pokrywach co wchodzą rurki zasilające z czoła są jakieś śruby, nie wiem czy to tylko jakiś korek czy jakiś zawór przelewowy, bo jeśli zawór to wtedy po skręceniu rozdzielaczy będzie to wyglądało tak, że na wejściu i wyjściu rozdzielacza 5-sekcyjnego będą zawory przelewowe, jeśli to są oczywiście zawory? Czy tak ma być? Nie pęknie rozdzielacz albo coś?

Edytowany przez przemo514, 23 wrzesień 2011 - 19:29.

#29 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 13 październik 2011 - 21:21

Cyklop T214 modyfikacje Tak to ma wyglądać:
http://www.agrofoto....acz-5-sekcyjny/
http://www.agrofoto....acz-5-sekcyjny/
:)

#30 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 14 październik 2011 - 20:44

Cyklop T214 modyfikacje Jeśli dobrze widzę to wywaliłeś te dwa dekle w środku od odpływu skręciłeś rozdzielacze do kupy i zamieniłeś te zewnętrzne dekle stronami-tak?
Powered by BELARUS 952///FIAT 880 DT /// ZETOR 7211/// URSUC C-330/// WŁADYMIREC T-25///
Wiceprezes KPK Kumurun Team

Księga życzeń i zażaleń na PW/GG.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cyklop T214 modyfikacje Dzisiaj, 10:12
  •  

#31 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 15 październik 2011 - 21:33

Cyklop T214 modyfikacje Ciekawe te rozwiązania tylko zastanawiam się czy nie wystarczy pompa o większej pojemności, bo w przypadku mojego cyklopa to oryginalnie nie posiadał i nie posiada zaworu ciśnieniowego zaraz za pompą. Olej jest tłoczony bezpośrednio do dzielnika strumienia i dalej na rozdzielacze, które mają oryginalnie na wyjściu regulacyjne zaworki przelewowe. No i w takiej sytuacji gdy zamontowałem inną pompę to musiałem rozkręcić zaworki na rozdzielaczach bo nie szło opanować hydrauliki; "ciapek na wolnych obrotach a siłowniki śmigały jak w koparkach JCB

#32 Share bykabyka

bykabyka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 12 listopad 2011 - 22:28

Cyklop T214 modyfikacje POL witam w moim cyklopie niepokoi mnie luz na wierzy (tam gdzie jest słup)rama troche zacząła pękać czy to łozyska prosze o porady

#33 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 21 czerwiec 2012 - 20:06

Cyklop T214 modyfikacje prawdopodobnie masz wyczaskane bolce, u mnie tez tak bylo ;)
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#34 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 00:11

Cyklop T214 modyfikacje

Jeśli dobrze widzę to wywaliłeś te dwa dekle w środku od odpływu skręciłeś rozdzielacze do kupy i zamieniłeś te zewnętrzne dekle stronami-tak?

Nie, dekle zostają z rozdzielacza 3sekcyjnego, na lewo dajemy ten co był na lewo czyli przelewowy, a na prawo (ten z zaworem) od zasilania pozostaje bez zmian.

Ja z braku czasu dopiero dzisiaj wziąłem się za tą przeróbkę ale napotkałem pewne kłopoty i najlepiej jakby odpowiedział na nie ten kto łączył rozdzielacze:

Po pierwsze: co zrobić jeśli lewy dekiel z rozdz. 3sek. i pierwsza sekcja z rozdzielacza 2sek. mają na łączeniu ze sobą rowki na oringi?? Jeśli dam dwa razy grubsze oringi to będzie to dobrze??
Po drugie: 2sekcja rozdz. 2sek. i 1sekcja rozdzielacza 3sek. nie mają rowków na oringi, zupełnie odwrotnie jak w 1 przypadku, co z tym zrobić??

Nie było by tych problemów jakby rozdz. 2sek odwrócić do góry nogami tak jak jest ten 3sek. ale rurek by się nie połączyło.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#35 Share bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2120 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 09:56

Cyklop T214 modyfikacje Pozamieniaj sekcję tak aby było dobrze, przecież są te same.
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#36 Share Junkers

Junkers

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1595 postów

Napisany 22 czerwiec 2012 - 13:26

Cyklop T214 modyfikacje Zgadza się tylko 2sek. rozdzielacz jest odwrócony krućcami do dołu w stosunku do 3sek. który ma króćce do góry i już nie będzie dobrze. Jakby ustawić wszytko jednakowo to w tedy tak. Każda sekcja ma jedną stronę płaską a drugą wyfrezowaną pod o-ringi aby na boki nie uciekały.
KPK Kumurun Team
Belarus 952.4 - U C-330

#37 Share SZYMANOX

SZYMANOX

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 675 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa i Agrofoto.

Napisany 22 czerwiec 2012 - 15:23

Cyklop T214 modyfikacje Ja to już dawno temu to zrobiłem z tym rozdzielaczem ale chyba ten rozdzielacz mimo wszystko jest do wymiany...Wywaliłem wszystkie kostki dzielniki został tylko zawór w rozdzielaczu , który został skręcony na max a w końcu wymieniony ale dalej du** .Olej gdzieś płynie i wraca do zbiornika aż się ''gotuje'' :@