Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podgrzewacz płomieniowy MTZ

25 odpowiedzi na ten temat

#21 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 16:49

Podgrzewacz płomieniowy MTZ Niewiem tylko tak siedzieje jak są silne mrozy a takto jest normalnie wsiadam i odpalam ale nie od dziś wiadomo że mtzety cięzko palą na mrozie aku mogą być słabe jak jest sie okaże jak zrobie ten podgrzewacz ale w tym roku już go nie sprawdze bo mrozów nie bedzię juz takich ;) pamiętam że w pierszym roku to jak podgrzałem to palił odrazu a bez podgrzewania niechciał zreszta mój ojciec mógł go wykończyć bo też niewiedział o tym podgrzewaczu i kręcił zawsze rozrusznikem az mu aku padały ( zreszta nic nie wiedział ;) kiedyś wałka nie mogli nawet właćzyć z bratem :) na siłę chciel przy włączonym ciągniku ta wajche pod siedzeniem przekręcić w prawo a to się włacza przy zgaszonym he he

Seweryn20 a ty wymieniałeś przekażniki czy coś innego ci się stało??? a tam jest normalne napięcie 12 voltowe czy większe bo jak by było 12 voltowe to mogłbym sam przerobic to ale chyba jest większe :) Wujo ma MTZ z 1999 roku i ma odprżenik czy jak to się tam nazywa to też nie głupie rozwiązanie jest palił mu nawet jak miał słaby akumulator ale oczywiście w lato:)

Narazie nie załuje zakupu ale już wymieniłem czujnik stopu, nie polecam zakupu w bydgoszczy bo kantuje tam gościu ostro dostałem ciągnik bez monocyklonu przedniego bolca i złacza hydraulicznego a pożniej i jeszcze orżnał na transporcie miał byc darmowy a wyszło ze musiałem połowe zapłacić

Edytowany przez driffer3, 06 marzec 2011 - 17:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podgrzewacz płomieniowy MTZ Dzisiaj, 09:49
  •  

#22 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:05

Podgrzewacz płomieniowy MTZ To że w większe mrozy nie pali albo ciężko to nic dziwnego. Miałem 40-ke ciężko paliła jak było poniżej 10, grzałem kolektor opalarką, łapał w momencie i od razu szła równo, 30-ka bez świec to w ogóle nie dychła, zetor 5340 pali zawsze ale kręci ledwo ledwo nawet na nowym aku... szkoda go było męczyć grzałem kolektor, 385b tak samo tyle że to w robocie było i jakoś mniej zależało.. Teraz mam mtz-ta i pali po niżej dziesięciu ale jakim kosztem!!! A z podgrzewaczem jest tyk... i leci.

Nie wymieniałem nic bo wszystko było dobre tylko śmieci zablokowały elektrozawór i nie podawało paliwa. Uruchom to na prawdę warto. Wszystko co związane z podgrzewaczem jest na 12v. W ogóle wszystko w mtz-cie jest na 12 prócz rozrusznika w niektórych modelach.

KPK Kumurun Team

#23 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:42

Podgrzewacz płomieniowy MTZ przegladałem ta instalacje i widze zę nie jest to takie straszne ale zobaczymy czy ja cos stwoże jak nic nie zdziałem przerobie po swojemu jak mi się udda mam wkuża mnie jeszcze jedna sprawa ze tak szybo zdzieraja sie przednie opoby;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#24 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:54

Podgrzewacz płomieniowy MTZ Na ten temat jest dużo na forum. Trzy sprawy mają na to totalny wpływ... stan techniczny układy kierowniczego, zbieżność... odpowiedni rozmiar opon... i gdzie jezdzi się na napędzie.

Przerobić najprościej to zrobić osobną instalację i dwa guziki. Jeden do grzania świecy i drugi do otwierania elektrozaworu w momencie kręcenia rozrusznikiem.

KPK Kumurun Team

#25 Share driffer3

driffer3

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:57

Podgrzewacz płomieniowy MTZ dzieki seweryn jak zrobie to się odezwe tylko niewiem kiedy bo czasu niemam a tam trzeba troche poświecic czasu na rozebranie tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#26 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7585 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 17:59

Podgrzewacz płomieniowy MTZ Nie ma sprawy. Bywam często na AF to jakoś się skumamy. Ewentualnie pisz na GG lub Prywtną
KPK Kumurun Team

Dodaj odpowiedź