Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podnoszenie Bydła- pomocy

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 23:03

Podnoszenie Bydła- pomocy ja mam taki przyrząd weterynarz ciągle go pożycza ostatnio u ciotki podnosili krowę po zaleganiu tym przyrzadem i dopiero po 2 tygodniach sama wstała ale tak to miała rehabilitacje :) jeśli w porę poda się wapno na zaleganie ma szanse odratrować, jeslizbyt późno to nie ma co liczyć porażenie i koniec
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Podnoszenie Bydła- pomocy Dzisiaj, 17:35
  •  

#22 Share lasota

lasota

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 09:35

Podnoszenie Bydła- pomocy Widzę, że temat od jakiegoś czasu jest w uspieniu, jednak chcialbym go reanimować ;) jestem zainteresowany kupnem urządzeniem do podnoszenia krow (do 900 kg), ale zastanawiam się skąd biorą się takie rozbiezności w cenie i czy to na pewno ten sam produkt (na zdjęciu wygląda tak samo): http://www.panfarmer...-do-900-kg.html i http://www.agrosklep...o-900-kg/5620/.

#23 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 05 grudzień 2012 - 23:24

Podnoszenie Bydła- pomocy Różnica w cennie nie aż taka przytłaczająca takie prawo rynku wszystko zależy od producenta ilości pośredników i marży dilera. Co do samego urządzenia przydatna rzecz i dobrze pomyślana. Bez męczenia się ( najlepiej bloczkiem podnosić) i nie wyrządza żadnej krzywdy krowie. Fajna rzecz ale lepiej żeby się często nie przydawała. Ja brałbym tańszy model wydaje mi się że wielkiej różnicy w jakości być nie powinno.

#24 Share grzegorz132

grzegorz132

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 612 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 00:29

Podnoszenie Bydła- pomocy lepiej zadać pytanie sprzedajacemu ... ciekwi mnie np rozstaw w obu jaki jest czy ten sam ?
a masz możliwość podjechania ciagnikiem z turem do krowy ? jeśli nie to i tak ci się o nie przyda ... niektórzy mają niskie obory starego typu ;/

Edytowany przez grzegorz132, 06 grudzień 2012 - 00:30.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share mateuszr

mateuszr

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 06 grudzień 2012 - 20:41

Podnoszenie Bydła- pomocy Ale jeśli ma obore starego typu to o jakąś tregrę albo coś idzie bloczek założyć i bez kombinacji turem.

#26 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 04 kwiecień 2013 - 20:43

Podnoszenie Bydła- pomocy Temat trochę przygasł, ale muszę go odświeżyć. Krowa mi po wycieleniu nie chciała wstać dostała kroplówkę z wapna i jakiś magnez i wstała, ale tydzień po znów nie chce wstać. Pożyczyłem taki przyrząd do podnoszenia i wstała i sama stała prze 2,5 godziny. Jak myślicie będzie coś z niej? W ogóle teraz się problem zrobił ze sprzedażą takiej sztuki przez tych handlarzy padliną. A nie uważacie, ze te urządzenia porodowe i do podnoszenia krowy są kosmicznie drogie? Ja to oglądałem dokładnie i szacuję, że zrobienie takiego czegoś nie będzie mnie kosztować drożej niż 150 zł, więc skąd ta cena pomiędzy 430, a 490 zł? Przecież jak ktoś to produkuje w większej ilości to koszt zrobienia jednej sztuki jest jeszcze niższy.

#27 Share SklepMizarComPl

SklepMizarComPl

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 04 kwiecień 2013 - 22:41

Podnoszenie Bydła- pomocy Pytanie co teraz jest tanie- każdy chce jak najwięcej za swój sprzęt,a często co do jakości można mieć zastrzeżenia. Akurat urządzenia porodowe zawsze były drogie,nie w każdym gospodarstwie są przecież dostępne i kupowane,stad pewnie ich cena.
www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share Kojak

Kojak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, nowinki technologiczne

Napisany 05 kwiecień 2013 - 14:57

Podnoszenie Bydła- pomocy A ja bym powiedział odwrotnie. Zawsze były drogie dlatego nikt w nie nie inwestuje. Ja rozumiem, że coś może wydawać się drogie, bo jest bardzo skomplikowane w budowie, albo z materiałów szlachetnych. Ale kawałek powyginanej rury z łącznikiem gwintowanym prawo-lewo nie może kosztować 440zł! Albo raczej nie powinno. A cena 1300zł za urządzenie porodowe z kwasówki z prostym mechanizmem posuwowym to już jak dla mnie kosmiczna cena. To nie jest już zwykłe prawo rynku, to jest żerowanie na kimś kto jest w potrzebie. To jest tak jak z cenami leków w aptece, są drogie, bo są potrzebne.