Skocz do zawartości

Zdjęcie

clas dominator 38

32 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 05 marzec 2011 - 10:42

clas dominator 38 mam okazje kupić clasa dominatora 38 . Pracowałby om na moich 18 ha i może coś u somsiaduw. Jakie ma parametry i co z awaryjnośćią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
clas dominator 38 Dzisiaj, 11:28
  •  

#2 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 18 czerwiec 2011 - 13:08

clas dominator 38 NIE OPLACA SIE!!!!
to malutki kombajnik i bedziesz szmulal 1 ha dzien?? na taki maly areal to bizonik wystarczy bo co sie pchac w maly kombajnik tylko dlatego ze to klas?? (nie mowie tak dlatego ze jestem fanem bizona)

#3 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 18 czerwiec 2011 - 17:18

clas dominator 38 haha :lol: :lol: 1ha na dzień? Jak ma heder 2,7m czy tam 3metry to przez 10godzin dziennie 1hektar aby położy? :D :D :lol: Jeśli nie zależy ci na czasie to kupuj, jak masz pola z wysokimi miedzami to lepiej kupić większy żeby heder wystawał kilka cm poza koło w razie gdyby gdzieś woda w miedzy dołek wyrwała B)
Jest na allegro: http://otomoto.pl/cl...-58-A69963.html

#4 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 15:51

clas dominator 38 nie ma co sobie d*py zawracac to ma maly przerob to mowie ci ze lepiej juz biona (heder 4.25) wiec kopami nie bedziesz dusil zboza :)

#5 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 17:23

clas dominator 38 A może nie ma jak przejeżdżać kombajnem z tak szerokim hederem?

#6 Share Syty

Syty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 19 czerwiec 2011 - 17:32

clas dominator 38 Na 18ha (może więcej) i chcesz dla siebie to będzie lepsze od bizona bo kupić złom i męczyć się żeby 18ha wykosił. Ja mam dominatora 78 i koszę ok 100ha w sezonie. w pierwszym wymieniłem 2 noże na kosie w 2 dwa pasy, w 3 jedno łożysko. Sąsiad na 20ha ma właśnie 38 i jest bardzo zadowolony. U niego maszyna ta jest bezawaryjna.
I nie jest prawdą że kosisz 1ha na dzień. Jakiś nie obrażając nie umiejący kosić to może i by kosił 2-3ha na dzień ale dobry operator będzie to niewiele wolniej od bizona wykosi.

#7 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 17:43

clas dominator 38 jak ma juz kupic kombajn to pozadny duzy np. 86 ja mam jakies 50 ha i mam 3 kombajny ;p

#8 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 18:35

clas dominator 38 Jakie te 3kombajny masz? :lol: Tak jak pisałem, może nie ma jak na pole dojechać kombajnem z dużym hederem, a jak wiadomo w Polsce na małych działeczkach heder na wózek i jazda to nie wypał.

#9 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 19:17

clas dominator 38 ja mam
bizona z056
bizon z056 (eksport z dani igla 2 sezony bez zadnej awari)
claas dominator 96

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 20:00

clas dominator 38 nie chwal się tym bizonem-ten claasik ma 5/6 przerobu co twój bizon,a spali około 5 litrów na godzinkę,silnik prawie 90 koni.

nie porównuj bizona z dominatorem 96-te twoje trzy tyle nie zrobią-tylko klamot wielkością podobny-nie patrzy się na wielkość kombajnu-parametry to młocarnie,sita i moc silnika.

nawrotów co prawda dużo więcej-ale to co by spalił bizon w dzień w tym claasiku na dwa sezony ci starczy-bardzo wdzięczny kombajn-widziałem takiego w robocie-sam posiadam inną markę ale z takim samym silnikiem-bizonowi nie ustępuje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 19 czerwiec 2011 - 23:29

clas dominator 38 3kombajny na 50ha, kosisz nimi jednocześnie? 3operatorów i ze 2traktorzystów :o Ten jeden bizon czy jeden claas by te hektary wygoliło, 3kombajny ile miejsca zajmują w garażu :D

#12 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 14:22

clas dominator 38

3kombajny na 50ha, kosisz nimi jednocześnie? 3operatorów i ze 2traktorzystów :o Ten jeden bizon czy jeden claas by te hektary wygoliło, 3kombajny ile miejsca zajmują w garażu :D

sobie kosze claasem u siebie a 2 bizonki na zarobku 1 kombajnista wynajety jednym ja jezdza a jednym ojciec :)) troche zajmuja :) ale wszystko w garazu stoi nie ma za pod plandeka

wiesmag@ widac jak sie znasz bizon z eksportu ma wytrzasacze z rekorda i zbiernik wiekszy od zwyklego wiec choc pisze z056 to idzie jak rekord i wole miec bizonka ktory chodzi 2 sezony bez awari(odpukac) niz jednego malego claasa ktory sie rypie co godzine

Edytowany przez kravter, 20 czerwiec 2011 - 14:23.

#13 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 15:34

clas dominator 38 a skąd wiesz że się rypie-również dobrze się może bizon rypać,jak claas 96-to zależy od stanu nie modelu.

#14 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 16:17

clas dominator 38 wiem ale ja mowie ze jak mial bym wybierac miedzy dobrym bizonem a kupka zlomu to bym bral bizona a z twojej wczesniejszej wypowiedzi widac ze ty patrzysz na marke nie na sprzet :P

#15 Share rafal4610

rafal4610

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 918 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 17:00

clas dominator 38 ja wam powiem 1. Ja mam claasa consula heder 2.7 i rocznie kosi ok 18 ha i daje sobie ładnie rade. Na sąsiednim polu polu kosił bizonem to nie wiele szybciej wykosił 1ha niż mój claas. Bizon jeździł wolniej po polu dzięki czemu claas miał szanse z nim konkurować. A tu mowa o dominatorze a on jest młodszy i zapewne wydajniejszy więc jak sie tanio trafia to bierz śmiało ;) I z tego co czytałem i znajomi mówili to do bizona trudno znaleźć teraz części dobrej jakości bo wszystko to jakaś lipa, a do claasa części dobrej jakości to nie problem i cena nie jest jakaś powalająca ;)

#16 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 20 czerwiec 2011 - 19:17

clas dominator 38 classa o którego mi chodzi ma heder 270cm kabine ale nie ma sieczkarni a gościu chce za niego 30tys. Do tej pory kosiłem swoim mf87 i jak do tej pory jestem z niego zadowolony ale chce zmienić na coś nowszego. Tylko ten brak sieczkarni m tym classie mnie zniechęca bo dokupić to kupe kusy.

#17 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 20:28

clas dominator 38 Widać, że użytkownik kravter to wielbiciel bizonów. Jednakże patrz na takie parametry jak liczba mtg, zużycie elementów roboczych i silnika. Zresztą czy każdy we wsi musi mieć bizona? Więcej przy nim zachodu niż faktycznie roboty wykona. Kombajn powinno się dobierać do możliwości i areału - a nie wielkości twojego ego.

A z tymi 3 kombajnami to niezły dżołk.

#18 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 20 czerwiec 2011 - 22:10

clas dominator 38 @ovi-sieczkarnia to nie jest taki problem-ten 38 ma tył jak konsul(szerokość)spotkać można u handlarzy-często mają jakiegoś na części.a nawet popytać w firmach co sieczkarnie robią(jest kilka nawet ogłoszeń na allegro),zrobią do każdego kombajnu.

@kravter-nie jestem przeciwnikiem bizona-sam piszesz że kosisz claasem sobie,a bizonami po ludziach-dlaczego?bizon by ci za dużo zostawił,wydmuchał?

bizon do claasa,to jak polonez do mercedesa-w tym wypadku klasy A.

osobiście jestem "wielbicielem" dronningborga.

Edytowany przez wiesmag, 20 czerwiec 2011 - 22:11.

#19 Share kravter

kravter

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1218 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:24

clas dominator 38 @wiesmag kosze sobie claasem bo mam go na wlasnosc nie jestem pelnoletni i nie mam uprawnien zadnych wiec nie bede sie tluk po ludziach claasik mi zostaje to se biore i jade kosic u siebie ^^

@rafal4610 ile consul ma wytrzasaczy ?? powieszcznie sit?? szerokosc mlocarni??

xsysiek@ jeden chyba pojdzie na sell

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów

Napisany 21 czerwiec 2011 - 10:56

clas dominator 38 Co do bizonów to wyższości nad claasem nie ma, przykład: niedaleki znajomy w tamtym roku wymienił bizona którego miał od nowości miał chyba 900godzin(nie psuł się) na dominatora 86 co ma też około 1000-1500mtg, powód zboże jak wylegnie to bizon nie daje rady a claasem o wiele lepiej śmiga, gryka tak samo jak pochyła troszkę to bizonowi się owija na tym ślimaku w hederze podającym na przenośnik, a jak wylegnie(gryka) to trzeba zachodzić(kosić z jednej strony) bo nie idzie kosić, a u mnie jest claas mercator 60 rok 72 i mu to nie przeszkadza :lol: :o Drugi koleś też sprzedał bizona i tez miał go chyba od nowości ale coś więcej godzin i też szuka claasa. Teraz u mnie jak ktoś kombajn kupuje to tylko i wyłącznie zachodnie maszyny, claas, DF--Fahr, jd i sporadycznie nh, a bizony to maja ci co po kupili je jakieś 10-20lat temu.