Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 problem z podnośnikiem

141 odpowiedzi na ten temat

#121 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 09:39

MTZ 82 problem z podnośnikiem witam
co moze byc z moim mtz, jak probuje podnosic podnosnik to bardzo wolno podnosi a jak jeszcze pomoge ta dzwignia od wywrotu to szybko. a po jakims czasie juz szybko chodzi ta dzwignia od samego podnosnika. ale gdy podłaczyłem pod przyczepe to wcale nie chciał wywrocic. probowałem kazda z 3 wajch i nic. prosze o jakies podpowiedzi. ojeju dolałem jest wystarczajaco,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 17:27
  •  

#122 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów
  • Zainteresowania:motocykle, alkohole domowe :) majsterkowanie, muzyka, film

Napisany 16 marzec 2014 - 10:03

MTZ 82 problem z podnośnikiem Spróbuj skrócić to cięgło od dźwigni podnośnika obok siedzenia bo wygląda na to że to regulator miesza w całym układzie hydrauliki.

#123 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 11:04

MTZ 82 problem z podnośnikiem Dokładnie. Przesuń dźwignię podnośnika i przytrzymaj ręka lekko do tyłu z pozycji stop i przytrzymaj. Sprawdź czy hydraulika działa poprawnie. Jeśli tak skróć cięgno łączące dźwignie z regulatorem.
KPK Kumurun Team

#124 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 16:55

MTZ 82 problem z podnośnikiem mozna dokładniej ? gdzie co i jak?;p

#125 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 18:13

MTZ 82 problem z podnośnikiem Idź do ciągnika, wsiądź do kabiny, odpal go i przesuń dźwignię od podnośnika, tą przy siedzeniu, delikatnie do tyłu, trzymając ją w tym położeniu przestaw drugą ręką dźwignię od hydrauliki zewnętrznej w pozycje podnoszenie lub wymuszone opadanie. Jak samoczynnie odbije w neutralne położenie tzn ciśnienie w układzie jest a jak nie to próbuj powoli przesuwać dźwignię obok siedzenia dalej do tyłu. Jak w którymś położeniu dźwignia przy kierownicy odbije to wtedy wyregulujesz cięgło od tej dźwigni przy siedzeniu tak aby rozdzielacz przy kierownicy działał a dźwignia przy siedzeniu znajdowała się w pozycji stop.

#126 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:35

MTZ 82 problem z podnośnikiem czyli ustawic ja na podnoszenie i potem dzwignia od hydrauliki zewnetrzenej i puscic ta od podnosnika i powinna wrocic na pozycje N?

#127 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 19:40

MTZ 82 problem z podnośnikiem Przecież napisał "delikatnie do tyłu" Jakiś centymetr z pozycji stop. I wtedy dopiero steruj dźwignią zewnętrzną. Jak będzie działało to skróć cięgno.
KPK Kumurun Team

#128 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 16 marzec 2014 - 21:02

MTZ 82 problem z podnośnikiem To może tak. Piszesz że hydraulika zewnętrzna nie działa. Przestaw dźwignię przy kierownicy na podnoszenie i dopiero przesuwaj dźwignie przy siedzeniu do tyłu bardzo powoli aż znajdziesz punkt w którym dźwignia przy kierownicy odbije sama. Jak ta przy kierownicy nie odbije to trzeba szukać innej przyczyny a jak odbije to wyregulujesz cięgno i powinno być dobrze.

Ja już lepiej tego wytłumaczyć nie potrafię :)

#129 Share luuuuk

luuuuk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 123 postów

Napisany 17 marzec 2014 - 17:53

MTZ 82 problem z podnośnikiem juz zczaiłem dzieki;p

#130 Share MarcinFatyga

MarcinFatyga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 19:38

Witam  panowie, potrzebuje  waszej pomocy  mam taki problem z moim MTZ ze, na zimnym oleju podnosi w miare dobrze,  ale jak sie cos delikatnie zagrzeje to juz coraz gorzej spada predkosc podnoszenia,  wymieniony jest rozdzielacz regulator silowy  pompa , olej zalany superoc CC na biegu jalowym silnika ze srednim obcazeniem podnosnika  nie podniesie ani cm przy cieplej tmp oleju dodaje wieksze  obr.silnika to dopiero cos delikatnie zaczyna sie unosic ku gorze. Czyscilem cala hydraulike z nadzieja ze moze cos to pomoze i nic dalej to samo pomoze ktos bo juz mi brakuje cierpliwosci do tego.Podejrzewam  pompe ale nie jestem pewien  podkresle ze nie opada podnosnik przy cieplym oleju 

Edytowany przez MarcinFatyga, 16 marzec 2016 - 21:24.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 526 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 16 marzec 2016 - 19:45

MTZ 82 problem z podnośnikiem to sprawdź pompę i już będziesz wiedział czy ona niedomaga
jesli pomoglem kliknij fajne

#132 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 20:42

Jeśli nie opada po podniesieniu i coraz lepiej podnosi wraz ze wzrostem obrotów to raczej pompa ale przecież piszesz że jest nowa.

#133 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:01

Ale nie rozumiem po co do hydrauliki lejecie olej silnikowy,  może jest tańszy ale to nie hydrauliczny , ja mam zalany agrolem przekładniowo-hydraulicznym i takich cyrków nie mam , a wgl hydraulika wgl nie jest połaczona z silnikiem ( chodzi mi o to ze nie ma szans sie wymieszac jak w przypadku oleju wspomagania) pompa i rozdzielacze maja juz 27 lat i 0 oznak wycieków czy spadku sprawnosci jedynie uszczelniacze i tłoczysko na siłowniku zmienione

#134 Share Tomasz78

Tomasz78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2189 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:06

To trafileś na dobrą sztuke ,ja mam zalanego HL-46 i też fiksuje jak się nagrzeje. Fakt nie tak bardzo jak kolegi

#135 Share MarcinFatyga

MarcinFatyga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 16 marzec 2016 - 21:40

Jeśli nie opada po podniesieniu i coraz lepiej podnosi wraz ze wzrostem obrotów to raczej pompa ale przecież piszesz że jest nowa.

no wlasnie nowa ale jakosc tych czesci dzisiaj  wiadomo kazdy wie jaka jest 

Przed czyszczeniem calego ukladu hydraulicznego zalany  byl olejem przekladniowym (hipol) bylo troszke lepiej ale nie bylo rewelacji 

#136 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 12:03

Ciśnienie sprawdź na wyjściach zewnętrznych na zimnym i na ciepłym oleju. 

Wymieniłeś rozdzielacz i regulator siłowy czy tylko regulator?

KPK Kumurun Team

#137 Share MarcinFatyga

MarcinFatyga

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 20:28

Juz zrobilem :) zmienilem pompe z nowej na stara oryginalna co kiedys wiernie w nim pracowala :) smiga bezproblemowo teraz tmp oleju po calym dzisiejszym dniu pracy byla ok 25 stopni wczesniej zmienilem  stara pompe bo bardzo grzal olej w ukladzie ale to nie byla jej wina tylko rozdzielacza  teraz jak na razie dziala perfekcyjnie oby tak dalej :)

Edytowany przez MarcinFatyga, 17 marzec 2016 - 21:00.

#138 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 18 marzec 2016 - 14:30

No widzisz. Gdybyś od razu sprawdził ciśnienie na wyjściu zewnętrznym zawęził byś  poszukiwania do dwóch winowajców... pompa lub zawór przelewowy rozdzielacza.

KPK Kumurun Team

#139 Share Biebrzak

Biebrzak

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów
  • Zainteresowania:Ekologiczny system gospodarowania.

Napisany 12 lipiec 2016 - 21:55

Witam,

Mam belarusa z 2011. Rozdzielacz siłowy mam na 3 otwory.

Problem polega na tym że jak uruchomię ciągnik to ciśnienie w układzie jest rzędu 110 przy 1000obr do-130 bar na 2000obr ( mierzone na wyjsciu hydraulicznym) i rozdzielacz oraz regulator siłowy działa bardzo słabo, tur beli nie może podnieść na 1000obr. Jak tura oprę o ziemię i dam gazu do 2000obr i podnoszę przód ciągnika na nim to jakby się coś odblokowywało i cała hydraulika zaczyna działać ciągle wskazując ciśnienie 160 bar już na 1000obr i tak samo do 2000obr. Jak zgaszę ciągnik i zapale znowu to samo się dzieję jakby gdzieś zaworek znowu się przycinał. Dodam, że regulator pod siedzeniem na gwarancji był wymieniany, działa ale pługi opuszcza w miarę szybko.

Pompa siedzi nowa od roku, zawór przelewowy jest nowy i ustawiony na 160 bar w momencie gdy jest wszystko odblokowane i chodzi jak należy. Rozdzielacz mam gomel RP70-1221. Olej zalany jest HL46 od nowości. Filtr hydrauliki nowy.

Pytanie mam takie gdzie jest ten rzekomy zaworek blokujący pomiędzy regulatorem siłowym a rozdzielaczem, bo wydaje mi się że to on się nie domyka gdy trzeba. Cienka rurka od regulatora idzie do rozdzielacza, po drodze jest tulejka łącząca z rurką idącą do rzodzielacza ale nic w tel tulejce nie ma.

Myślę że winny jest jakiś zaworek ale gdzie on jest?

"KPK Kumurun Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share mani51

mani51

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 830 postów

Napisany 13 lipiec 2016 - 12:13

Nie ma żadnego zaworka między rozdzielaczem a regulatorem. Regulator poprzez tą cienką rurkę steruje tylko zaworem przelewowym w rozdzielaczu. Według mnie u Ciebie zacina się zawór przelewowy. Piszesz coś że wymieniałeś go ale dodajesz że został wyregulowany. Zawór przelewowy nie ma żadnej regulacji więc myślę że Ty wymieniłeś zawór bezpieczeństwa a to zupełnie różne zawory.

Dodaj odpowiedź