Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 problem z podnośnikiem

141 odpowiedzi na ten temat

#41 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 25 marzec 2011 - 20:48

MTZ 82 problem z podnośnikiem Prawdopodobnie można ale cen nie znam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 17:27
  •  

#42 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 26 marzec 2011 - 12:02

MTZ 82 problem z podnośnikiem ja w swoim mtz mam zrobione wspomaganie podnośnika na 2 siłowniki a koszt to około 900zł(siłowniki przewody trujniki)

#43 Share zmija2a

zmija2a

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 264 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 15:19

MTZ 82 problem z podnośnikiem Jacek75, spróbuj zamontować wieszaki, w tym miejscu gdzie są ściągacze. Jak to nie pomoże, to ewentualnie 2 dodatkowe siłowniki jak pisał @ovi, na 2 dodatkowe będzie chyba bardziej stabilniejszy.
Fajnie jakby @ovi napisał coś więcej, gdzie to dostać i jak zamontować.

#44 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 26 marzec 2011 - 19:37

Jacek75, spróbuj zamontować wieszaki, w tym miejscu gdzie są ściągacze. Jak to nie pomoże, to ewentualnie 2 dodatkowe siłowniki jak pisał @ovi, na 2 dodatkowe będzie chyba bardziej stabilniejszy.

Witam;)) Widzę że jest duże zainteresowanie tematem;)) Zamątuje dwa siłowniki wspomagające niby pasują od ursusa 385 i koszt jednego 295zł..Jak kąkretnie nazwać ten trójnik do węża? I od czego pasuje? Robie właśnie przystawki do tych silowników żeby przykrecic do kadłubu tam na 4 śróby.. Nie wiem zbytnio jak u góry na wieszakach je zamątowac mam 2 opcje ale może macie jakiś pomysł to pisać;)

#45 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 26 marzec 2011 - 21:00

MTZ 82 problem z podnośnikiem W galerii jest przedstawiona modyfikacja TUZa w pronarze 1025a przeprowadzona przez użytkownika @DawidM zachęcam do poszukania i poczytania :)

#46 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 10:50

MTZ 82 problem z podnośnikiem zamocowania siownikuw.

[quote name='zmija2a' timestamp='1301149148' post='692985']
Jacek75, spróbuj zamontować wieszaki, w tym miejscu gdzie są ściągacze. Jak to nie pomoże, to ewentualnie 2 dodatkowe siłowniki jak pisał @ovi, na 2 dodatkowe będzie chyba bardziej stabilniejszy.
Zamocowania siłownikuw

#47 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 27 marzec 2011 - 13:02

MTZ 82 problem z podnośnikiem http://www.agrofoto....-pronarze-1025/
dla tych którzy nie mogą znaleźć bądź im się nie chce

#48 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 16:24

MTZ 82 problem z podnośnikiem ja mam to rozwiązane w nieco inny sposub. Na zaczepie polowym mam przyrpawane ucha (wyciete bodajrze z wachaczy od malucha , po zwęrzeniu pasują idealnie ). Siłowniki przyczepione są do tych uszu i bolcuw łączących ramiona podnośnika z cięgnami. Plusem jest bardzo szybki montaż aminusem podnośnik podnośi do 3/4 swojej wysokośći ale do pługa obrotowego to wystarczy. Siłowniki pochodzą od skrętu w bizonie

#49 Share ovi

ovi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 27 marzec 2011 - 17:16

MTZ 82 problem z podnośnikiem [quote name='ovi' timestamp='1301239440' post='693751']
ja mam to rozwi

#50 Share arekg77

arekg77

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 05 październik 2011 - 13:05

jeśli chcesz zostawić blokadę to musiał byś się troche pobawić... My zmieniliśmy na C125 i po wyjeciu blokady nie było najmniejszych problemów.

Witam mam pytanie bo w moim MTZ grzeje się strasznie olej zestaw jaki podnosi MTZ 82 to agregat siewny 3m z wałem pacera na początku podnosi nawet rozłożony zestaw ale po około 20min wogóle nic olej garący .rozebrałem regulator siłowy itam jest rysa na wale może to ma wpływ .Chcę też założyc siłownik C125 polskie producenta www.zprkaminski.pl ,ale nie wiem czy muszę zmieniać rozdzielacz i regulator na jakiś mocniejszy i czy duzo jest przeróbek ,i jak to zrobić .Srednica tego siłownika jest 148.Dzięki pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Mariusz25

Mariusz25

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO,Technika maszyn, mechanika,

Napisany 22 październik 2011 - 20:32

MTZ 82 problem z podnośnikiem WYMIENIŁEM JAKIŚ CZAS TEMU ROZDZIELACZ I POMPĘ. MAM PROBLEM Z PODNOŚNIKIEM. WAJCH KTÓRĄ MAM PRZY SIEDZENIU NIE CHCE PODNOSIĆ SIĘ PODNOŚNIK TYLKO TRZEBA TĄ KTÓRA JEST PRZY KIEROWNICY[pierwsza z brzegu po prawej stronie]. A póki był stary rozdzielacz i pompa nie było żadnych problemów... I CO Z TYM ZROBIĆ?? JAKIEŚ PODPOWIEDZI?
DODAM ŻE MAM MTZ 82 Z 1995.. :blink:

#52 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 28 październik 2011 - 17:29

MTZ 82 problem z podnośnikiem Mam również pytanie dotyczące hydrauliki. Niedawno stałem się właścicielem Mtz 82 z 90 r.. Proszę o podpowiedź co do ustawienia dźwigni podczas orki aby można było spokojnie jechać po kamieniach, chodzi mi o regulację pływającą. Wiem że że jest dźwignia pod siedzeniem ta obok siedzenia i całkiem od prawej przy kierownicy. Teraz mam tak ustawione że opuszczam tą przy siedzeniu i dźwigam tą przy kierownicy bo inaczej nie umiem. Problem mam z tym że muszę co jakiś czas korzystać z docisku aby pług dobrze szedł. Czy można jakoś inaczej to ustawić ??

#53 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 28 październik 2011 - 19:52

MTZ 82 problem z podnośnikiem Coś masz namieszane. Ja wogóle nie mam przysiedzeniu tej wajchy ani rozdzielacza wszystko mam na głównym pod deską. Ale jeżeli wszystrko było by dobrze to operujesz tylko wajchą przy siedzeniu :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

#54 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 28 październik 2011 - 20:02

MTZ 82 problem z podnośnikiem witam pep14 najpierw powiedz ile masz dzwigni przy kierownicy? docisk dziala tylko przy kierownicy a jak ci nie dziala ta przy siedzeniu to moze byc rozdzielacz walniety

#55 Share pep14

pep14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 132 postów

Napisany 29 październik 2011 - 17:11

MTZ 82 problem z podnośnikiem Przy kierownicy mam dwie, ponieważ jedna, do tura, którego nie ma została zdemontowana. W sumie to zauważyłem dzisiaj że ta przy siedzeniu podnosi, ale bardzo wolno i muszę ją dociskać naprawdę mocno i do końca.

#56 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7616 postów

Napisany 29 październik 2011 - 18:12

MTZ 82 problem z podnośnikiem Sprawdz czy krzyżak łączący dzwignie z regulatorem nie ma luzu, czy nakrętka którą jest przykręcony na oś regulatora jest dokręcona. Prawdopodobnie nie przełacza regulatora w pełne położenie na podnoszenie i bedziesz musiał to podregulować na cięgle koło dzwigni.
KPK Kumurun Team

#57 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 20:54

MTZ 82 problem z podnośnikiem Witam koledzy. Podłączę się pod temat. Mianowicie w moim Mtz-82 mocno grzeje się olej hydrauliczny, do tego stopnia że jak zaoram 1 ha to ta cała obudowa zbiornika oleju działa jak mały grzejnik. No i w tedy podnośnik traci moc. I teraz moje pytanie, czy ten typ tak ma? Gdyż poprzedni właściciel wyciął całą mu zbędna hydraulikę, zostawił tylko pompę rozdzielacz pod kierownicą, siłownik i jedna parę wyjść zewnętrznych. Zastanawiam się czy mam się doszukiwać czy coś sknocił czy po prostu kupić nową pompę, bo stara na rozgrzanym oleju ledwo co podnosi. Doradźcie coś :rolleyes:

#58 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7797 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:04

MTZ 82 problem z podnośnikiem Ja też tak miałem ale mi się nie grzał.Pytanie czy dobrze to przerobił.

Zobacz czy z prawej strony w rozdzielaczu masz podłączony dość cienki wężyk, który idzie do filtra oleju. Powinien on się znajdować między rurkami do szybko złączy.

Prawej strony rozdzielacza masz 3 otwory.

Górny i dolny jest duży a środkowy mały i tam powinien być założony ten wężyk.

#59 Share czajens

czajens

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 03 listopad 2011 - 21:13

MTZ 82 problem z podnośnikiem No mam go podłączonego tak jak mówisz, widzie jesteś w temacie. A możesz mi zdradzić od czego jest to wyjście?

Edytowany przez czajens, 03 listopad 2011 - 21:14.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Czyk21

Czyk21

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 06 listopad 2013 - 19:31

MTZ 82 problem z podnośnikiem witam. posiadam MTZ 82 84r z małą kabiną. W tamtym roku(2012) zrobiłem nim wszystkie prace polowe pod kukurydze po czym został odstawiony do garażu aż do dnia dzisiejszego kiedy chciałem zachoczyć mu 4skibowy pług fortshrita. Okazało się że nie ma mocy go podnieśc. Po podłączeniu hydrauliki do przyczepy, to samo. Nie może podnieśc kipra a oleju w skrzyni wręcz nadmiar(świeży). Jaka może być tego przyczyna ? Dodam żę w poprzednich pracach wszystko pracowało idealnie i w ogolne nic nie dawało oznak jakiejś przedawarii lub awarii. Panowie, pomóżcie !

Dodaj odpowiedź