Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 problem z podnośnikiem

141 odpowiedzi na ten temat

#21 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 20 marzec 2011 - 12:04

MTZ 82 problem z podnośnikiem A wywrot działa może wystarczy pompę włączyć napisz coś więcej to może przy niedzieli coś wymyślimy :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 13:25
  •  

#22 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 18:05

MTZ 82 problem z podnośnikiem nie da się opuścić

#23 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 20 marzec 2011 - 19:40

MTZ 82 problem z podnośnikiem Ale na pusto czy z zawieszoną maszyną może to usterka czysto mechaniczna któraś dźwigienka patrzyłeś dokładnie

#24 Share beatles1114

beatles1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:09

MTZ 82 problem z podnośnikiem WITAM MAM PYTANIE dlaczego po opuszczeniu lub podniesieniu wajhy od podnoszenia w mtz popa cały czas wyje i tak jakby cały czaś popowała olej i sie strasznie grzeje a jest nowa. jak temu zaradzić?

dlaczego po opuszczeniu lub podniesieniu wajhe popa od chydrałkiki cały czas wyje i sie grzeje a jest nowa w mtz jak temu zaradzić? zeby tak nie robiła.

#25 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:16

MTZ 82 problem z podnośnikiem od nowości był podniesiony

#26 Share boku27

boku27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 557 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:25

MTZ 82 problem z podnośnikiem A nie masz blokady na siłowniku ???? ;)

#27 Share beatles1114

beatles1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 20:50

MTZ 82 problem z podnośnikiem czy ma to coś do tego ze filter ten siatkowy moze być zabardzo brudny

#28 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 15:51

MTZ 82 problem z podnośnikiem a gdzie się ściąga tą blokado proszę napisać dokładnie ponieważ traktor mam od nie dawna i się na tym nie znam - dzięki

#29 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 16:55

MTZ 82 problem z podnośnikiem tego się nie ściąga podnosisz maszynę opuszczasz blokadę i do domu to jest po to żeby w transporcie nie obciążać podnośnika i dla bezpieczeństwa bo gdy by Ci na drodze przewód od podnośnika pękł to pługami asfalt byś zaorał, a tak zak ładasz blokadę 9 i do domu. W starszych wersjach po otwarciu tylnej szyby z prawej strony tablicy rejestracyjnej wystaje taki pręt z rączką opuszczasz ją i podnosisz i to jest ta blokada. W nowszych wersjach masz centralnie pod siedzeniem taką wajche. Przesuwasz ją lewo prawo a druga po lewej stronie siedzenia jest od wałka. W wersjach z monoblokiem to nie wiem czy taka blokada wogóle istnieje ale nie wiem jaka jest u Ciebie. Czy masz jeden siłownik do podnośnika między zbiornikami pod kabiną czy dwa z tyłu?

#30 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 17:46

MTZ 82 problem z podnośnikiem mam jeden siłownik. Dzięki za wszystko ale czy powinien opuszczać się tak powoli bo naprawdę bardzo długo się opuszcza i będzie przeszkadza z pracą z maszyną jakby ktoś widział coś na ten temat bardzo proszę o pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 22 marzec 2011 - 18:16

MTZ 82 problem z podnośnikiem a może pomieszałeś oleje ?

#32 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 19:21

MTZ 82 problem z podnośnikiem Raczej nie ponieważ nie wlewałem

#33 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 20:07

MTZ 82 problem z podnośnikiem Czyli wszystko w porządku to że wolno opuszcza to normalne w MTZ przyjdzie wiosna zrobi się ciepło pojedziesz w pole rozgrzejesz olej i wtedy zobaczysz co i jak a powinno być OK jeśli nie to pisz a coś wymyślimy, jeśli to sprzęt nowo nabyty to bez awaryjnej pracy życzę.:D

#34 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 11:35

MTZ 82 problem z podnośnikiem Dzięki za wszystko jestem waszym dłurznikiem

#35 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 19:50

jestem posiadaczem nowego mtz belarusa 820.3 mam problem. Nie działa tylni TUZ co zrobić żeby działał. Z góry Dzięki

Witam;)) Pomę zmieniłem i te przecieki zrobiłem w roździelaczu;)Podchaczyłem najpierw do samego agregatu i podnosił szybciej;)A jak schaczyłem do siewnikiem to drygnoł troszkę ale nie podniósł zestawu...Zostaje mi tylko opcja albo wymienić na siłownik c-110 lub zamątować siłownik pomocniczy z jednej strony...Proszę o porady;

#36 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7793 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 20:07

MTZ 82 problem z podnośnikiem A sprawdzałeś ciśnienie? Radziłbym dołożyć siłownik wspomagający, a to dla tego że po zmianie siłownika na większy mogą ramiona pękać albo giąć się.

#37 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 19:22

A sprawdzałeś ciśnienie? Radziłbym dołożyć siłownik wspomagający, a to dla tego że po zmianie siłownika na większy mogą ramiona pękać albo giąć się.

Ja się boje właśnie jak zamątuje ten siłownik to żeby przy ciężaże sie nie gieły.Morzna jakoś wzmocnić ramiona labo założyć od czegoś innego?

#38 Share janek82

janek82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 425 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team ponad wszystko oraz rolnictwo

Napisany 24 marzec 2011 - 19:42

MTZ 82 problem z podnośnikiem Witam mam problem z podnosnikiem w mtz byl uszczelniany silownik i troche wolno podnosi przed remontem szybciej podnosil a teraz jak sie rozgrzeje olej to wolniej podnosi i to samo jest z hydraulika mam ladowacz i tez wolno reaguje czy to wina pompy czy rozdzielacza tuzem steruje przy kierownicy? prosze o pomooc

#39 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 24 marzec 2011 - 19:49

MTZ 82 problem z podnośnikiem można od nowszych modeli MTZ (Pronara) który mają mocniejszy podnośnik a jeżeli siłowniki wspomagające to tylko 2 żeby równo ciągły przy jednym podnośnik jeszcze gorzej cierpi

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 25 marzec 2011 - 18:31

MTZ 82 problem z podnośnikiem [quote name='pamo84' timestamp='1300992542' post='691940']
można od nowszych modeli MTZ (Pronara) który mają mocniejszy podnośnik a jeżeli siłowniki wspomagające to tylko 2 żeby równo ciągły przy jednym podnośnik jeszcze gorzej cierpi
Ile takie coś kosztuje?

Dodaj odpowiedź