Skocz do zawartości

Zdjęcie

MTZ 82 problem z podnośnikiem

141 odpowiedzi na ten temat

#1 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 04 marzec 2011 - 21:42

MTZ 82 problem z podnośnikiem Witam. Kolega, który odezwał się na gg prosił mnie o założenie tego tematu.
Posiada on MTZ 82 i ma problem z udźwigiem agregatu uprawowo-siewnego, w którego skład wchodzi agregat aktywny rabewerk 2,5m i siewnik amazone o takiej samej szer. Rabe waży jakieś 700-800kg, a amazone 450-500kg. Samego rabe podnosi bezproblemowo, ale po podczepieniu siewnika nie daje już rady. Czy można jakoś rozwiązać ten problem- może nowa pompa lub mocniejszy siłownik?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MTZ 82 problem z podnośnikiem Dzisiaj, 09:55
  •  

#2 Share ZUCH1234

ZUCH1234

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 700 postów
  • Zainteresowania:Świętokrzyskie

Napisany 04 marzec 2011 - 21:53

MTZ 82 problem z podnośnikiem Nowe rozdzielacz i wiekszy siownik c 110 na poczatek sam siownik proponuje

#3 Share hopper5

hopper5

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 21:54

MTZ 82 problem z podnośnikiem Mój sąsiad miał identyczny problem z identycznym zestawem. Założył dodatkowy siłownik od wspomagania i pomogło.Ja na miejscu twojego kolegi założył bym mocniejszy siłownik C110 troche wyjdzie drożej ale bez kombinacji

#4 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 19:51

Mój sąsiad miał identyczny problem z identycznym zestawem. Założył dodatkowy siłownik od wspomagania i pomogło.Ja na miejscu twojego kolegi założył bym mocniejszy siłownik C110 troche wyjdzie drożej ale bez kombinacji

Witam;) To właśnie ja mam ten problem..Postanowiłem w przyszłym tygodniu zabrać sie za to.Z pierwszych oględzin wynika że siłownik jest suchy,roździelacz ten pod siedzeniem też,ale ten drugi roździelacz widze że jest mokry i wyżej są jakieś dzwigenki też są mokre..Tagże myślę,że pierw porobić te przecieki i wymienie pompę koszt nowej pompy 200-300zł a jak to nie spełni rezultatu.. Jeśli się nie mylę to można potkręcić ciśnienie dokładnie nie wiem gdzie to sie robi;W TEJ SPRAWIE PROSZĘ O POMOC; W ostatecznoci wymienie siłownik na 3700kg ale to jest droszższa zabawa..

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:58

MTZ 82 problem z podnośnikiem najszybciej to przestawić na te drugie dziury wieszaki :P , a można przestawić aż na miejsce bolców od łańcuchów stabilizacji ;)
Pompa i rozdzielacze nie pomogą od udźwigu jest siłownik więc albo większy albo dostwic jeszcze jeden albo i dwa na af są takie usprawnienia w wynalazkach ;)
no można podkręcić ciśnienie ale to też nie za dużo sam tak zrobiłem 1 obrót, brałem 2 ale za dużo nie pomogło a uszkodzić można więcej, do wycinaka bo nie dawał rady wycinać do końca no i trochę udźwig lepszy

A regulator znajduje się z lewej za osłoną pod licznikami ma plombę zdejmuje się nakrętke-kapturek (jedno precyzyjne stuknięcie przecinakiem i zluzowane bo klucz to można założyc po zdjęciu pokryw rozdzielacza) i pod nim śrubka na śrubokręt ;)

#6 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 21:25

najszybciej to przestawić na te drugie dziury wieszaki :P , a można przestawić aż na miejsce bolców od łańcuchów stabilizacji ;)
Pompa i rozdzielacze nie pomogą od udźwigu jest siłownik więc albo większy albo dostwic jeszcze jeden albo i dwa na af są takie usprawnienia w wynalazkach ;)
no można podkręcić ciśnienie ale to też nie za dużo sam tak zrobiłem 1 obrót, brałem 2 ale za dużo nie pomogło a uszkodzić można więcej, do wycinaka bo nie dawał rady wycinać do końca no i trochę udźwig lepszy

A regulator znajduje się z lewej za osłoną pod licznikami ma plombę zdejmuje się nakrętke-kapturek (jedno precyzyjne stuknięcie przecinakiem i zluzowane bo klucz to można założyc po zdjęciu pokryw rozdzielacza) i pod nim śrubka na śrubokręt ;)

Acha.. To wtedy zrobie tak wykasuje przecieki i wymienie siłownik..To pompy nie wymieniać?? jak załoze go do pługa to jak opuszczam to tratorowi tył podniesie..Przełoże w te drugie dziury takie pływające to są te???

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2082 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 20:44

MTZ 82 problem z podnośnikiem nie te w wieszakach ale w belce są 2 dziury ;) , a ja nawet wstawiałem dalej w 3 w miejsce bolca na łańcuch stabilizacji/ściągający
pompa słaba podniesie może wolniej ale da radę rozdzielacz cieknie to nie estetyczne tylko nie wpłynie na siłę podnoszenia jedynie może przepuszczać (wtedy nowy lub regeneracja) ale podniesie jedynie będzie opadać jak przestaniesz już podnosić

#8 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 15 marzec 2011 - 20:08

nie te w wieszakach ale w belce są 2 dziury ;) , a ja nawet wstawiałem dalej w 3 w miejsce bolca na łańcuch stabilizacji/ściągający
pompa słaba podniesie może wolniej ale da radę rozdzielacz cieknie to nie estetyczne tylko nie wpłynie na siłę podnoszenia jedynie może przepuszczać (wtedy nowy lub regeneracja) ale podniesie jedynie będzie opadać jak przestaniesz już podnosić

Witam.. No włłaśnie on jak ma pług zachaczony to opuszcza na dół sam jak jade na pole to muszę ze 2 razy podnieść.A na tą dzure przestawic w tym ramieniu co do pługa sie podchacza.?

#9 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 15 marzec 2011 - 20:54

MTZ 82 problem z podnośnikiem A który to rocznik MTZa i najpierw zacznij od sprawdzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym ale nie na szybkozłączu tylko na siłowniku podnośnika :)

#10 Share beatles1114

beatles1114

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:12

MTZ 82 problem z podnośnikiem witam wie ktoś może gdy zakładam pąpe nową do mtz i siłownik oraz leje nowy olej to trzeba to w jakiś sposób odpowietrzać czy tylko wlać olej i juz jest dobrze?

CZY BEZ ODPOWIETRZANIA BENDZIE DOBRZE DZIAŁAĆ PĄPA I PODNOŚNIK W MTZ

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7801 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 20:15

MTZ 82 problem z podnośnikiem Samo się odpowietrzy.Co do udźwigu to radził bym dołożyć siłownik wspomagający, a to dlatego że ja też miałem problem z podnoszeniem to podkręciłem ciśnienie do 200 atu i jest dobrze. Ale jedno z ramion mi się wygieło , te na górze. Nowsze mają takie kwadratowe [ wzmacniane] a ja nie. Kuzynowi pękło. Mi też pękł prawy wieszak. Tak więc tutaj się pojawia następny problem.

Co do pomp to radzę kupować pompy malowane na czerwono, bo te nie malowane to po miesiącu potrafiłem wymieniać. I reklamację uznawali ale nic z nią nie robili. Jak oddałem tao tylko uszczelniacze zmienili i przywieźli.

#12 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 18 marzec 2011 - 20:31

MTZ 82 problem z podnośnikiem zwiększanie ciśnienia też nie wiele da pompa będzie musiała tłoczyć olej pod zwiększonym ciśnieniem będzie się bardziej nagrzewał i przecieki będą jeszcze większe stawiam na wewnętrzny przeciek w tym rozdzielaczu pod siedzeniem ucieka tam ciśnienie i podnosić nie chce. jeżeli pług sam opada może być zanieczyszczony lub uszkodzony zaworek zwrotny też w tym rozdzielaczu w poprzednim moim poście pytałem o rocznik ciągnika bo w starszych wersjach był inny typ rozdzielacza. Zwiększyć udźwig najszybciej było by wyrzucić ten siłownik pod siedzeniem i założyć siłowniki od Pronara TSA w korpusie tylnego mostu jest miejsce na ich zamontowanie tuż nad osią mocowania dolnych cięgien ale to tylko moja koncepcja.:D

#13 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 12:45

zwiększanie ciśnienia też nie wiele da pompa będzie musiała tłoczyć olej pod zwiększonym ciśnieniem będzie się bardziej nagrzewał i przecieki będą jeszcze większe stawiam na wewnętrzny przeciek w tym rozdzielaczu pod siedzeniem ucieka tam ciśnienie i podnosić nie chce. jeżeli pług sam opada może być zanieczyszczony lub uszkodzony zaworek zwrotny też w tym rozdzielaczu w poprzednim moim poście pytałem o rocznik ciągnika bo w starszych wersjach był inny typ rozdzielacza. Zwiększyć udźwig najszybciej było by wyrzucić ten siłownik pod siedzeniem i założyć siłowniki od Pronara TSA w korpusie tylnego mostu jest miejsce na ich zamontowanie tuż nad osią mocowania dolnych cięgien ale to tylko moja koncepcja.:D

Witam .. Rocznik mtz 82 jest 1989r z nową kabina..Robie go już wymieniam pomę koszt 200zł i usuwam przecieki w roździelaczu pod kierownicą.Ciśnienia nie będe podkręcać.Jak teraz nie podniesie to mam dwie opcje wymienić siłownik na C-110 lub zrobić tak jak ma jumz silownik pomocniczy to by napewno dygał..Ale wole nie robić przerubek tylko wymienić na ten silownik c110 bez przeubek i tylko przełożyć..... Następny problem czy wieszaki podnośnika wytrzymają przy tym agregacie??Proszę o odpowieć;))

#14 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:30

MTZ 82 problem z podnośnikiem Mieliśmy kiedyś podobne problemy co ty teraz dlatego teraz mamy zetora 12145 ten nie ma żadnych buli (napisałem jak prezydent) wieszaki powinny wytrzymać pytanie czy ramiona ale zawsze można zamontować od dużego ursusa jeżeli siłowniki wspomagające to dwa w innym wypadku to jedno ramię bedzie przeciążone można też końcówki dolnych ramion kupić krótsze są takie w sprzedaży zawsze zwiększy to udźwig i jeszcze pozostaje kwestia dociążenia przodu zeby w polu go nie podnosiło Życzę powodzenia :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

#15 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 13:49

Mieliśmy kiedyś podobne problemy co ty teraz dlatego teraz mamy zetora 12145 ten nie ma żadnych buli (napisałem jak prezydent) wieszaki powinny wytrzymać pytanie czy ramiona ale zawsze można zamontować od dużego ursusa jeżeli siłowniki wspomagające to dwa w innym wypadku to jedno ramię bedzie przeciążone można też końcówki dolnych ramion kupić krótsze są takie w sprzedaży zawsze zwiększy to udźwig i jeszcze pozostaje kwestia dociążenia przodu zeby w polu go nie podnosiło Życzę powodzenia :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Z dociążeniem przodu to nie bedzie problemów albo skrzynie zrobie albo tuza.Tylko boje sie o te ramiona bo jak wymienie ten silownik to myślę że powinien podnieść.Traktor musi podnieść,aż mu sie przud podniesie.

#16 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 14:18

MTZ 82 problem z podnośnikiem To już twoja decyzja i pieniądze ale tak mi się nasuwa że może kup siłownik C-125 ten ma 4500kg udźwigu

#17 Share Jacek75

Jacek75

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 15:02

MTZ 82 problem z podnośnikiem ale ten c-125 bez przerubek bedzie pasowal?

#18 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 16:31

MTZ 82 problem z podnośnikiem Wydaje mi się że tak może tylko tą blokadę żeby podnośnik nie opadał trzeba będzie wyjąć ale jak zdejmiesz siedzenie i otworzysz tą klapę to poprostu sam zmierzysz te siłowniki były fabrycznie montowane w któryś wersjach MTZ-ów byłoby najmniej przeróbek my tak zrobiliśmy ale i tak poprawa była znikoma trzeba było ten rozdzielacz pod siedzeniem wymienić a u nas był stary typ a tego już nie można nigdzie dostać i tak sezon robiliśmy samym agregatem a później 60 i siewnik a od 2lat to już zetorem i ten zestaw się sprawdza :rolleyes: Ale może tobie się uda wytrwałości życzę nam jej zabrakło ale sentyment do tych maszyn pozostał:D:rolleyes:

#19 Share kris19911

kris19911

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 417 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, komputery
    KPK kumurun team

Napisany 19 marzec 2011 - 17:49

MTZ 82 problem z podnośnikiem jeśli chcesz zostawić blokadę to musiał byś się troche pobawić... My zmieniliśmy na C125 i po wyjeciu blokady nie było najmniejszych problemów.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MARCINMA

MARCINMA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 19 marzec 2011 - 18:46

MTZ 82 problem z podnośnikiem jestem posiadaczem nowego mtz belarusa 820.3 mam problem. Nie działa tylni TUZ co zrobić żeby działał. Z góry Dzięki

Dodaj odpowiedź