coolman111

MTZ 82 problem z podnośnikiem

Polecane posty

coolman111    56

Witam. Kolega, który odezwał się na gg prosił mnie o założenie tego tematu.

Posiada on MTZ 82 i ma problem z udźwigiem agregatu uprawowo-siewnego, w którego skład wchodzi agregat aktywny rabewerk 2,5m i siewnik amazone o takiej samej szer. Rabe waży jakieś 700-800kg, a amazone 450-500kg. Samego rabe podnosi bezproblemowo, ale po podczepieniu siewnika nie daje już rady. Czy można jakoś rozwiązać ten problem- może nowa pompa lub mocniejszy siłownik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hopper5    85

Mój sąsiad miał identyczny problem z identycznym zestawem. Założył dodatkowy siłownik od wspomagania i pomogło.Ja na miejscu twojego kolegi założył bym mocniejszy siłownik C110 troche wyjdzie drożej ale bez kombinacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek75    0

Mój sąsiad miał identyczny problem z identycznym zestawem. Założył dodatkowy siłownik od wspomagania i pomogło.Ja na miejscu twojego kolegi założył bym mocniejszy siłownik C110 troche wyjdzie drożej ale bez kombinacji

 

Witam;) To właśnie ja mam ten problem..Postanowiłem w przyszłym tygodniu zabrać sie za to.Z pierwszych oględzin wynika że siłownik jest suchy,roździelacz ten pod siedzeniem też,ale ten drugi roździelacz widze że jest mokry i wyżej są jakieś dzwigenki też są mokre..Tagże myślę,że pierw porobić te przecieki i wymienie pompę koszt nowej pompy 200-300zł a jak to nie spełni rezultatu.. Jeśli się nie mylę to można potkręcić ciśnienie dokładnie nie wiem gdzie to sie robi;W TEJ SPRAWIE PROSZĘ O POMOC; W ostatecznoci wymienie siłownik na 3700kg ale to jest droszższa zabawa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

najszybciej to przestawić na te drugie dziury wieszaki :P , a można przestawić aż na miejsce bolców od łańcuchów stabilizacji ;)

Pompa i rozdzielacze nie pomogą od udźwigu jest siłownik więc albo większy albo dostwic jeszcze jeden albo i dwa na af są takie usprawnienia w wynalazkach ;)

no można podkręcić ciśnienie ale to też nie za dużo sam tak zrobiłem 1 obrót, brałem 2 ale za dużo nie pomogło a uszkodzić można więcej, do wycinaka bo nie dawał rady wycinać do końca no i trochę udźwig lepszy

 

A regulator znajduje się z lewej za osłoną pod licznikami ma plombę zdejmuje się nakrętke-kapturek (jedno precyzyjne stuknięcie przecinakiem i zluzowane bo klucz to można założyc po zdjęciu pokryw rozdzielacza) i pod nim śrubka na śrubokręt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek75    0

najszybciej to przestawić na te drugie dziury wieszaki :P , a można przestawić aż na miejsce bolców od łańcuchów stabilizacji ;)

Pompa i rozdzielacze nie pomogą od udźwigu jest siłownik więc albo większy albo dostwic jeszcze jeden albo i dwa na af są takie usprawnienia w wynalazkach ;)

no można podkręcić ciśnienie ale to też nie za dużo sam tak zrobiłem 1 obrót, brałem 2 ale za dużo nie pomogło a uszkodzić można więcej, do wycinaka bo nie dawał rady wycinać do końca no i trochę udźwig lepszy

 

A regulator znajduje się z lewej za osłoną pod licznikami ma plombę zdejmuje się nakrętke-kapturek (jedno precyzyjne stuknięcie przecinakiem i zluzowane bo klucz to można założyc po zdjęciu pokryw rozdzielacza) i pod nim śrubka na śrubokręt ;)

Acha.. To wtedy zrobie tak wykasuje przecieki i wymienie siłownik..To pompy nie wymieniać?? jak załoze go do pługa to jak opuszczam to tratorowi tył podniesie..Przełoże w te drugie dziury takie pływające to są te???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

nie te w wieszakach ale w belce są 2 dziury ;) , a ja nawet wstawiałem dalej w 3 w miejsce bolca na łańcuch stabilizacji/ściągający

pompa słaba podniesie może wolniej ale da radę rozdzielacz cieknie to nie estetyczne tylko nie wpłynie na siłę podnoszenia jedynie może przepuszczać (wtedy nowy lub regeneracja) ale podniesie jedynie będzie opadać jak przestaniesz już podnosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek75    0

nie te w wieszakach ale w belce są 2 dziury ;) , a ja nawet wstawiałem dalej w 3 w miejsce bolca na łańcuch stabilizacji/ściągający

pompa słaba podniesie może wolniej ale da radę rozdzielacz cieknie to nie estetyczne tylko nie wpłynie na siłę podnoszenia jedynie może przepuszczać (wtedy nowy lub regeneracja) ale podniesie jedynie będzie opadać jak przestaniesz już podnosić

 

Witam.. No włłaśnie on jak ma pług zachaczony to opuszcza na dół sam jak jade na pole to muszę ze 2 razy podnieść.A na tą dzure przestawic w tym ramieniu co do pługa sie podchacza.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A który to rocznik MTZa i najpierw zacznij od sprawdzenia ciśnienia w układzie hydraulicznym ale nie na szybkozłączu tylko na siłowniku podnośnika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatles1114    0

witam wie ktoś może gdy zakładam pąpe nową do mtz i siłownik oraz leje nowy olej to trzeba to w jakiś sposób odpowietrzać czy tylko wlać olej i juz jest dobrze?

 

CZY BEZ ODPOWIETRZANIA BENDZIE DOBRZE DZIAŁAĆ PĄPA I PODNOŚNIK W MTZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Samo się odpowietrzy.Co do udźwigu to radził bym dołożyć siłownik wspomagający, a to dlatego że ja też miałem problem z podnoszeniem to podkręciłem ciśnienie do 200 atu i jest dobrze. Ale jedno z ramion mi się wygieło , te na górze. Nowsze mają takie kwadratowe [ wzmacniane] a ja nie. Kuzynowi pękło. Mi też pękł prawy wieszak. Tak więc tutaj się pojawia następny problem.

Co do pomp to radzę kupować pompy malowane na czerwono, bo te nie malowane to po miesiącu potrafiłem wymieniać. I reklamację uznawali ale nic z nią nie robili. Jak oddałem tao tylko uszczelniacze zmienili i przywieźli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zwiększanie ciśnienia też nie wiele da pompa będzie musiała tłoczyć olej pod zwiększonym ciśnieniem będzie się bardziej nagrzewał i przecieki będą jeszcze większe stawiam na wewnętrzny przeciek w tym rozdzielaczu pod siedzeniem ucieka tam ciśnienie i podnosić nie chce. jeżeli pług sam opada może być zanieczyszczony lub uszkodzony zaworek zwrotny też w tym rozdzielaczu w poprzednim moim poście pytałem o rocznik ciągnika bo w starszych wersjach był inny typ rozdzielacza. Zwiększyć udźwig najszybciej było by wyrzucić ten siłownik pod siedzeniem i założyć siłowniki od Pronara TSA w korpusie tylnego mostu jest miejsce na ich zamontowanie tuż nad osią mocowania dolnych cięgien ale to tylko moja koncepcja.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek75    0

zwiększanie ciśnienia też nie wiele da pompa będzie musiała tłoczyć olej pod zwiększonym ciśnieniem będzie się bardziej nagrzewał i przecieki będą jeszcze większe stawiam na wewnętrzny przeciek w tym rozdzielaczu pod siedzeniem ucieka tam ciśnienie i podnosić nie chce. jeżeli pług sam opada może być zanieczyszczony lub uszkodzony zaworek zwrotny też w tym rozdzielaczu w poprzednim moim poście pytałem o rocznik ciągnika bo w starszych wersjach był inny typ rozdzielacza. Zwiększyć udźwig najszybciej było by wyrzucić ten siłownik pod siedzeniem i założyć siłowniki od Pronara TSA w korpusie tylnego mostu jest miejsce na ich zamontowanie tuż nad osią mocowania dolnych cięgien ale to tylko moja koncepcja.:D

Witam .. Rocznik mtz 82 jest 1989r z nową kabina..Robie go już wymieniam pomę koszt 200zł i usuwam przecieki w roździelaczu pod kierownicą.Ciśnienia nie będe podkręcać.Jak teraz nie podniesie to mam dwie opcje wymienić siłownik na C-110 lub zrobić tak jak ma jumz silownik pomocniczy to by napewno dygał..Ale wole nie robić przerubek tylko wymienić na ten silownik c110 bez przeubek i tylko przełożyć..... Następny problem czy wieszaki podnośnika wytrzymają przy tym agregacie??Proszę o odpowieć;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mieliśmy kiedyś podobne problemy co ty teraz dlatego teraz mamy zetora 12145 ten nie ma żadnych buli (napisałem jak prezydent) wieszaki powinny wytrzymać pytanie czy ramiona ale zawsze można zamontować od dużego ursusa jeżeli siłowniki wspomagające to dwa w innym wypadku to jedno ramię bedzie przeciążone można też końcówki dolnych ramion kupić krótsze są takie w sprzedaży zawsze zwiększy to udźwig i jeszcze pozostaje kwestia dociążenia przodu zeby w polu go nie podnosiło Życzę powodzenia :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek75    0

Mieliśmy kiedyś podobne problemy co ty teraz dlatego teraz mamy zetora 12145 ten nie ma żadnych buli (napisałem jak prezydent) wieszaki powinny wytrzymać pytanie czy ramiona ale zawsze można zamontować od dużego ursusa jeżeli siłowniki wspomagające to dwa w innym wypadku to jedno ramię bedzie przeciążone można też końcówki dolnych ramion kupić krótsze są takie w sprzedaży zawsze zwiększy to udźwig i jeszcze pozostaje kwestia dociążenia przodu zeby w polu go nie podnosiło Życzę powodzenia :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Z dociążeniem przodu to nie bedzie problemów albo skrzynie zrobie albo tuza.Tylko boje sie o te ramiona bo jak wymienie ten silownik to myślę że powinien podnieść.Traktor musi podnieść,aż mu sie przud podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To już twoja decyzja i pieniądze ale tak mi się nasuwa że może kup siłownik C-125 ten ma 4500kg udźwigu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wydaje mi się że tak może tylko tą blokadę żeby podnośnik nie opadał trzeba będzie wyjąć ale jak zdejmiesz siedzenie i otworzysz tą klapę to poprostu sam zmierzysz te siłowniki były fabrycznie montowane w któryś wersjach MTZ-ów byłoby najmniej przeróbek my tak zrobiliśmy ale i tak poprawa była znikoma trzeba było ten rozdzielacz pod siedzeniem wymienić a u nas był stary typ a tego już nie można nigdzie dostać i tak sezon robiliśmy samym agregatem a później 60 i siewnik a od 2lat to już zetorem i ten zestaw się sprawdza :rolleyes: Ale może tobie się uda wytrwałości życzę nam jej zabrakło ale sentyment do tych maszyn pozostał:D:rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

jeśli chcesz zostawić blokadę to musiał byś się troche pobawić... My zmieniliśmy na C125 i po wyjeciu blokady nie było najmniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARCINMA    0

jestem posiadaczem nowego mtz belarusa 820.3 mam problem. Nie działa tylni TUZ co zrobić żeby działał. Z góry Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A wywrot działa może wystarczy pompę włączyć napisz coś więcej to może przy niedzieli coś wymyślimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale na pusto czy z zawieszoną maszyną może to usterka czysto mechaniczna któraś dźwigienka patrzyłeś dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beatles1114    0

WITAM MAM PYTANIE dlaczego po opuszczeniu lub podniesieniu wajhy od podnoszenia w mtz popa cały czas wyje i tak jakby cały czaś popowała olej i sie strasznie grzeje a jest nowa. jak temu zaradzić?

 

dlaczego po opuszczeniu lub podniesieniu wajhe popa od chydrałkiki cały czas wyje i sie grzeje a jest nowa w mtz jak temu zaradzić? zeby tak nie robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ilovemtz
      Prosze aby w tym temacie wypowiadali sie posiadacze mtz[nie pronarów].
      My mamy mtz-a z 1983r i ojciec nic złego na silnik nie moze powiedziec wał jeszcze nie byl robiony. Ciagnik zrobil okolo 15000mth nie wiem czy to duzo czy mało. Co prawda ceiknie ale one juz takie sa. Co do awaryjnosci to moge powiedziec ze wiekszosc czesc zaczynamy dopiero teraz wymieniac tj. po 24latach wczesnije nie było potzreby. Co do spalania to jest małe w orce okolo 14l/ha napewno mniej niz ursus czy zetor z tych rocznikow nie mowie o nowych forterrach. Jest mały problrm z czesciami bo nie mozna ich dostac musimy po nie jezdzc do oddalonego o 50km żmigrodu bo nigdzie w poblizu ich nie dostaniemy .Powiedzcie co na ich temat mowia wasi ojcowie czy wy sami. Sami wiecie ze nie taki rusek straszny jak go piszą.
    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie do posiadaczy MTZ  o opinie o nowszych modelach MTZ lub konkretnym modelu 892.2. Co się w nich konkretnie psuje i czy w ogóle warto kupować nowego MTZ w dobrej cenie? Jak spisuje się w orce, talerzówce i agregacie siewnym 3m?
    • Przez Bostorn
      Witam
      Od niedawna jestem posiadaczem stety bądź niestety Jumza wersji rolniczej Koparko spycharki. Masa kasy w niego poszła i idzie dalej, gdyż nie lubię, jak mój sprzęt przypomina szajs. Porobiłem silnik, teraz czas na hydraulike. Dużo przewodów jest powymienianych, niektóre są dużo za długie, czepiają, haczą. Przewod od obrotu czepia o łapę, Jutro porobię zdjęcia i wstawię jak to u mnie wygląda. (wszystkie te operacje robił, robili poprzedni właściciele) 
      Moje pytania oraz problemy są zastępujące :
      - Czy mógłby mi ktoś pomóc z odpowiednim ułożeniem przewodów i ich podłączeniem tak, aby wszystko było tak jak należy? Może ktoś coś źle podłączył, złą stroną poprowadził? 
      - Podczas pracy masztem potrafi dziwnie działać, tzn chcę do góry coś unieść, siłownik idzie do dołu, a po chwili idzie do góry. , czasami bywa tak, że silnie i szybko podnosi, bądź obraca się w 1 stronę, a w 2gą bardzo bardzo powoli i z oporem wraca.  Ostatni z siłowników (od wideł) mocno ciekł, więc go wyjąłem, oczywiście był prawie cały schowany, podczas odkręcania przewodów, w górnym było ciśnienie i powietrze, tryskało i pluło konkretnie. Czego to może być wina? Układ jest zapowietrzony? Jak go odpowietrzyć? 

    • Przez Maksol
      Witam mam pytanie co do biegów w mtz 892.2 mianowicie czy jeśli jadę ciągnikiem to muszę zmieniać w trakcie jazdy na tryb z szybszymi biegami czy mogę od stojącego wrzucić tryb z szybszymi biegami i od początku jechać tylko na nich? Zamiast zaczynać z trybu z niższymi biegami i zmieniać w trakcie jazdy na tryb z wyższymi żeby jechać po koleji czy od razu mogę z postoju jechać na szybszych nie ruszając wolniejszych?Chyba że to po prostu są biegi polowe i szosowe jak w starych ciągnikach?
    • Przez rastafarmer
      Witam wszystkich bardzo serdecznie!
      Jestem nowym użytkownikiem- pomimo tego że przeczytałem regulamin, proszę o troszeczkę wyrozumiałości i uwagi jeśli robię jakieś błędy
      Mianowicie posiadam MTZ-ta 82 z przednim napędem. W najbliższym czasie chciałbym wymienić w nim opony z przodu.
      Fabrycznie mam wstawione 11,2 R20. W związku z powyższym mam do Was pytanie- czy jest możliwość wstawienia opon 12,4 R20? Czy to się wszystko "zgra" bez wymiany tylnych opon?
      Proszę o porady i uwagi.
      Pozdrawiam!
       
      Szymek
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj