Skocz do zawartości

Zdjęcie

Skrzynia zetor 8011

20 odpowiedzi na ten temat

#1 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 18:13

Skrzynia zetor 8011 Witam.
Mam pytanie do uzytkownikow tego ciagnika lub pochodnych. Czu u was tez gdy chcecie zredukowac np z 3 na 2 to jest tylko zgrzyt zeby wrzucic nizszy bieg trzeba całkiem sie zatrzymac i dopiero wtedy mozna go wrzucic. czy wy tez tak macie? a jezeli nie to co moze byc tego przyczyna?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Skrzynia zetor 8011 Dzisiaj, 03:13
  •  

#2 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:04

Skrzynia zetor 8011 Na dwa razy sprzęgło wciskaj bo inaczej to nie zmienisz biegu niżej.
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#3 Share michal8011

michal8011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:19

Skrzynia zetor 8011 U mnie jest praktycznie tak samo. Chyba ten typ tak ma :D

#4 Share krzysiu12

krzysiu12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:26

Skrzynia zetor 8011 marcin z małopolski to znaczy jak na dwa razy?

#5 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:38

Skrzynia zetor 8011 to znaczy jedziesz na 3 wciskasz sprzeglo wyrzucasz z biegu i przed wbiciem 2 tez wciskasz sprzeglo to mniej wiecej tak mi sie wydaje

#6 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:42

Skrzynia zetor 8011 Dokładnie tak, zresztą u mnie jak na zającu mam wrzucone w 914 to nawet z 3 na 4 nie przerzuce bo zgrzyt jak nie wiem, na żółwiu tak ale na zającu zgrzyta i trzeba na dwa razy. :)

#7 Share Grabcio

Grabcio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 753 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja

Napisany 05 marzec 2011 - 08:49

Skrzynia zetor 8011 Te ciągniki tak mają, żeby zredukować ten zgrzyt to można podciągnąć hamulec skrzyni.

Jeżeli pomogłem wciśnij zieloną strzałkę ;)

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 05 marzec 2011 - 10:54

Skrzynia zetor 8011 a może po prostu dobrze sprzęgło wyregulować ;)

#9 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 12:21

Skrzynia zetor 8011 Witam serdecznie.Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak wyregulować tą taśmę hamulca o której mowa powyżej?
Gdzie to znaleźć? Z góry dzięki.

#10 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 10 marzec 2011 - 21:09

Skrzynia zetor 8011 mi to właśnie mechanik od tygodnia robi zetora 8011 to się go zapytam co i jak :rolleyes:
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 22:24

Skrzynia zetor 8011 Ja proponuję redukować w ogóle bez wciskania sprzęgła na niedużych obrotach, jak spróbujecie to zauważycie, że lepiej redukuje się bez sprzęgła niż zmienia w górę ze sprzęgłem :P
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer

#12 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:11

Skrzynia zetor 8011 Taaak xD bez sprzegla ale na zgaszonym silniku xDDD

#13 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 16 marzec 2011 - 22:54

Skrzynia zetor 8011 Może kolega zrozumiał to jako żart, ale ja mówię poważnie, ja redukowałem bez użycia sprzęgła, podczas jazdy bieg normalnie wyrzucałem i wrzucałem mniejszy, wchodziły bez problemu.

Edytowany przez Marcin91, 16 marzec 2011 - 22:55.

#14 Share Gani43

Gani43

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 72 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 09:39

Skrzynia zetor 8011 Wiem czasem w aucie na niskich obrotach tez mozna tak zredukowac bez sprzegla tylko ciekawie mnie jedno czy to nie ma negatywnego wplywu na sprzeglo i skrzynie. Pamietam jak kolega w motorze zmienial biegi bez sprzegla bo mu linka pekla to potem caly kosz sprzeglowy sie wysypal xD

#15 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 18 marzec 2011 - 22:50

Skrzynia zetor 8011 W samochodzie to nie słyszałem żeby się dało, sąsiad jak zredukował to tylko zgrzytnęło i synchronizator padł, coś tam więcej chyba też, bo za jakiś czas skrzynię zmieniał, w motorach to nie wiem, ale jeżeli jadąc ciągnikiem redukuję i nie ma żadnych zgrzytów, szarpnięć to raczej nie ma też negatywnego wpływu na sprzęgło i skrzynię. Przecież zmieniając biegi w górę trochę zgrzyta, więc bez zgrzytów gorzej być nie powinno. :)

#16 Share pamo84

pamo84

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i co z nim związane . Maszyny rolnicze i budowlane.Stolarstwo. Militaria

Napisany 19 marzec 2011 - 07:10

Skrzynia zetor 8011 hamulec skrzyni a taśma hamulca wzmacniacza to dwie różne rzeczy ale i jedno i drugie dobrze wyregulowane może pomóc żeby biegi lepiej działały hamulec skrzyni regulujemy na wałku pedału sprzęgła przy samym korpusie skrzyni jest taka śruba należy ją wkręcić ale nie należy z tym przesadzać bo wtedy biegi będą ciężko chodzić a hamulec szybko się spali poznasz to po tym że wciskając sprzęgło będziesz miał wrażenie że ciągnik lekko przyhamowuje a taśmę hamulca wzmacniacza regulujemy śrubą za filtrami skrzyni ze skrzyni wystaje taka śruba należy ją wykręcić nie więcej niż 2 obroty może być jeszcze słabe ciśnienie na mikro pompce jeżeli ją masz bo byly takie wersje bez mikro pompki i jeżeli schodzisz z obrotów przy wysprzęglaniu wzmacniacz głupieje dlatego pomaga przygazówka nie chce cię martwić ale ten typ tak ma i za dużo nie poprawisz ale kombinuj :D

#17 Share PLis87

PLis87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 07:51

Skrzynia zetor 8011 @pamo84 dzięki.Już to sobie dokładnie obejrzałem ,że tak powiem "od środka" :lol: i mniej więcej wiem co i jak.

#18 Share tom28

tom28

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:12

Skrzynia zetor 8011 Witam wszystkich, tą skrzynie trzeba wyczuć. Kolega Marcin 91 dobrze napisał o zmianie biegów bez sprzęgła, należy zgrać prędkość, obroty silnika i włączać odpowiedni bieg do danej prędkości. Ja ruszając z dwójki czy trójki ( w zależności od obciążenia) dalej sprzęgła nie używam, muwie oczywiście o transporcie i o utwardzonym w miare równym terenie.
Aby się tego nauczyć rozpędzaj traktor na trzecim biegu do końca i jednocześnie zciągając nogę z gazu wyrzuć na luz, obroty zmniejsz do ok. 1200 a następnie cykaj delikatnie w kierunku czwartego biegu a uslyszysz że zgrzyt bedzie coraz wolniejszy i tryby w końcu zaczną się kręcić z tą samą prędkościa no i wtedy włączysz go bez sprzęgła.
z autem też wykonalne tylko dużo trudniejsze, trenowałem w polonezie
Ciężko to opisać najlepiej pokazać na sprzęcie. Pozdrawiam.

#19 Share niebieski

niebieski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 142 postów

Napisany 14 kwiecień 2012 - 22:29

Skrzynia zetor 8011 Te skrzynie są niesynchronizowane i będzie zgrzytało. Ja przy zmianie biegów do przodu robię podwójne wysprzęglanie tyle, że bardzo szybko i wchodzi bez zgrzytu, a podczas redukcji między wysprzęglaniem robię przegazówkę i zgrzyt jest niewielki. Niesynchronizowane skrzynie biegów miały swego czasu samochody ciężarowe star 28,29,200 przed 1985 rokiem i tym się jeździło, bez sprzęgła też można tylko bardzo delikatnie.
Trening czyni mistrza.
Powodzenia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share bartbanan1

bartbanan1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:takie same jak wszystkich na tej stronie :P:P ^^,

Napisany 17 kwiecień 2012 - 20:10

Skrzynia zetor 8011 tez tak mialem przed remontem skrzyni i sprzegla :( nawet podwójne wysprzeglanie nie pomagalo :/ a teraz gdy skrzynia zrobiona cala i nowe sprzeglo to redukowac mozna bez sprzegla ;) tylko trzeba odpowiednio wyczuc obroty :D