Skocz do zawartości

Zdjęcie

CENY BURAKA CUKROWEGO

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sebastiano7

sebastiano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 09:56

CENY BURAKA CUKROWEGO Zastanawiam sie nad zasianiem buraku w tym roku.Ostatnio byla masakra.Burak odbiera od nas Cukrownia Dobrzelin.Nie dosc ze tani to jeszcze placili w dwoch ratach.ALe nie o to chodzi.Piszcie co sadzicie czy siac czy nie?Jakie moga byc ceny w tym roku(tj.2011)?Patrząc na ceny cukry w sklepach wydaje sie ze moze byc drogi ale...no wlasnie wypowiadajcie sie na ten temat.Z gory dzieki ,moze pomozecie w podjeciu decyzji.:)

Edytowany przez sebastiano7, 04 marzec 2011 - 09:58.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
CENY BURAKA CUKROWEGO Dzisiaj, 20:09
  •  

#2 Share sthil007

sthil007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 155 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 10:35

CENY BURAKA CUKROWEGO Tylko że cena cukru nie przekłada się na cenę buraków.

#3 Share sebastiano7

sebastiano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:23

CENY BURAKA CUKROWEGO no fakt ale pamietasz podajże 6 lat temu kiedy byl po 23 zl.To wtedy bylo super i cukrownie bylo stac na to zeby zaplacic i w jednej racie i takie ladnie pieniadze a cena cukry tak wysoka nie byla.tymbardziej ze w naszej okolicy to duzo ludzi tak sie sparzyło w tym roku ze rezygnuje poniewaz musieli doplacic do interesu tak bylo np.u mojego dziadka.I co jeszcze masa ludzi zrezygnowala w tamtym roku kiedy placili ladne pieniadze za zrezygnowanie i jeszcze dodatek 50tys.na zakup maszyn dawali.Wiec moze i wysoka cena cukry i brak "towaru"wplynie na cene buraka.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share saherb

saherb

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 11:27

CENY BURAKA CUKROWEGO Ja sieję buraki ze wzgledu na to, że są dobrym płodozmianem w zbożach.

#5 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 04 marzec 2011 - 17:43

CENY BURAKA CUKROWEGO Też mam taki sam powód jak poprzednik i oprócz tego mam dodatkowe pasze dla krów.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#6 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:05

CENY BURAKA CUKROWEGO Cena w regionie tak oscyluje około 110 zł tona. Sytuacja nie wiadomo drastycznych zwyżek ani obniżek cen nie ma co się spodziewać bo i nie ma z czego obniżać. Coraz więcej osób zastanawia się nad rezygnacją i jak nic cukrownie i rolnicy w celu podniesienia cen nie zrobią to będzie po Polskim cukrze.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#7 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:04

CENY BURAKA CUKROWEGO Ja wziolem 5o ton limitu wiecej do tego premia 500euro i kazda 1 tona burakow 30 euro + premie

Edytowany przez lambogrand, 04 marzec 2011 - 20:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share sebastiano7

sebastiano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 22:37

CENY BURAKA CUKROWEGO Ja sieje burak bo kiedys bylo to oplacalne teraz to tylko sie dorabia firmy ktore transportuja i kapia.mam ponad 2tys.kg limitu buraka i nie wiem co robic.Jesli nie podniosa ceny to nie bedzie buraka.Przeciez lepiej zasiac zboze i tansze w utrzymaniu i mniej pracochlonne.Kalkulacja prosta nikt glupi nie jest. Nawet ten wytlok przeciez to zlodziejstwo w bialy dzien.Wyciagna ile sie da a dopisuja ze szlag czlowieka trafia i co zrobisz nic. Na polkach cena wysoka,cukier idzie jak woda ale chlop zawsze musi byc pokrzywdzony.

#9 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 23:49

CENY BURAKA CUKROWEGO Nam też w tegorocznej umowie dźwignęli o parę euro, po tym jak Sawicki zagroził tą ustawą, ale i tak to nie jest w tedy jak buraki przeżywały lata świetności.

Byłem wtedy jeszcze mały, ale pamiętam jak jeździłem z tatą do punktu skupu oddalonego o 25 km. I się opłacało. My i sąsiad- w 2 Zetory 7211 z dwoma :lol: przeładowanymi :lol: przyczepami, wyjazd o 6.00 rano. Później ten DT z rozładowywarką... a z powrotem z wysłodkami. Kierowca Fadromy chyba miał uciechę jak traktor nie umiał ruszyć z miejsca, bo z wsłodkami zestaw D47+ D45 ważył prawie 11 ton netto. O 8-9 w domu, nakopać 4 przyczepy i od rana jescze raz to samo.

Było minęło i niestety nie wróci. Teraz przyjedzie mysz- póki nie przyjdzie rozliczenie- fajny sprzęt!

Jak w tamtym roku przywieźli wysłodki, to nie mogliśmy doliczyć się paru ton, do dzisiaj żeśmy się ich nie doliczyli. My sprzedajemy wysłodki, ważymy przyczepy to wiemy.

#10 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 13:19

CENY BURAKA CUKROWEGO Ta cena buraka to jak dla mnie to nie ma nawet się czym podetrzeć jak kiedyś przyszły pieniądze za buraki to się poczuło zastrzyk kasy a teraz mam buraków więcej mleka podobnie to nie czuje w ogóle wpływu. Tylko tyle że ta zmianowość jest i pokarm dla bydła.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#11 Share maskin

maskin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 21:35

CENY BURAKA CUKROWEGO

Ja wziolem 5o ton limitu wiecej do tego premia 500euro i kazda 1 tona burakow 30 euro + premie

Jaki to koncern? albo jaka cukrownia? za co ta premia 500€ ? i jakie oprócz tego masz i jakie premie?

#12 Share lambogrand

lambogrand

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 475 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 09:12

CENY BURAKA CUKROWEGO Koncern sudzcuker cukrownia polska cerekiew te 500 euro daja za to ze zasieje swoj areal powiekszony o te 50 ton dawali kazdemu kto chcial nie wszyscy brali bo niemieli pola wolnego, a pozostale premie to standardowe jak zawsze za wywiazanie sie z umowy za wczesna lub puzna dostawe za okrywanie pryzmy,ja juz podpisalem umowe jesli minister cos tam uchwali to mnie tez to bedzie dotyczyc

#13 Share sebastiano7

sebastiano7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:36

CENY BURAKA CUKROWEGO A moze ma ktos, z czytelnikow, znajomosci w jakiejs cukrowni. Moze wie jak zapatruja sie cukrownie i co planuja zrobic tzn.prawdopodobna cena za tone dla rolnika. Byloby fajnie gdyby napisal. Bo gdyby kurna przy takiej cenie cukru placili za tone po 1300 zl to juz chyba wszyscy zrezygnuja z siania tego dziadostwa.

Edytowany przez sebastiano7, 06 marzec 2011 - 10:38.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 10:57

CENY BURAKA CUKROWEGO Wszyscy w Polsce, a potem trzeba będzie sprowadzać cukier zza granicy, upadną cukrownie, upadną rolnicy, a Polska będzie musiała wydawać miliony złotych za granicę, a co mądrzejsze kraje wprowadzą jeszcze cło, żeby mocniej oskubać konsumentów z Polski.

Tak jest teraz praktycznie ze wszystkim i dziwię się, czemu nic nie robi się w tej sprawie. Dopiero teraz z tym cukrem tak się zrobiło, ale co z interwencją na rynku wieprzowym- chodzi ni tu o zakaz wwożenia skażonej dioksynami, taniej wieprzowiny.

Państwo ma możliwości interwencji na rynkach rolnych, ale nie robi tego. Może jest to krótkowzroczność, a może jest za dużo rzeczy zawalonych i nie na pieniędzy na to. Bo każda interwencja wiąże się z kosztami, ale przynosi korzyści w przyszłości.