HARRY877

przyczepa samozalodowcza na 20 bel

Polecane posty

HARRY877    0

Witam projektuje sobie z nudów takie o to cudo, które będzie się samoładowałować, nigdzie nie wiedziałem przyczepy która się tak ładuje sama. Głowna wizje projektu już mam na razie tak to wygląda:

 

zdj1

zdj2

 

Hydraulika mam zamiar zrobić 3 sekcje taka jak w turach plus wywrót osobno wiec w traktorze potrzebne będą 4 wyjścia hydrauliczne. Teraz projektuje ładowanie którego tu nie ma jeszcze. Analizy wytrzymałościowe są na razie tak mniej więcej robione jak będę miał całość będę bardziej się wgłębiał w tą kwestie.

 

Jak się wam to widzi ? Jakieś ciekawe pomysły?

Edytowano przez HARRY877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HARRY877    0

jak to zrobię załadunek to wrzucę kolejne zrzuty ekranu potem może nawet animacje co do rozładunku to jeszcze nie wiem jak to rozwiaze myślę nad wywrotem na bok lub do tyłu? po szynach zeby sie nie wywróciło. A będzie pojektowana na 10 ton wiec 20 bel sianokiszonki powinno wejść :D Nie wiem moze tez da rade zrobic tak zeby 3 bele słomy na wysokośc weszły ale to mnoze nie byc juz zbyt stabilne :D

Edytowano przez HARRY877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Pomysł fajny, jednak będziesz miał pewnie trochę trudności żeby wymyślić coś żeby te belki stały pionowo, i żeby to jeszcze wszystko poprawnie działało. Jak byś ustawiał normalnie tak jak na polu leżą to byś mógł wywrot do tyłu zrobić żeby w taka wieżę się ustawiły. Będę śledził temat bo jak dla mnie interesujący, może kiedys też wykorzystam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

nom HARRY877 jesli uda ci sie rowiazac problem z tym załadunkiem to wielki szacun dla ciebie....ale ciężko będzie...mam taką przyszepke do bel ale na 8 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robertbara    75

Załadunek będzie dość trudny.

 

Rozładunek w przypadku kostek byłby prosty, podjeżdżasz tyłem pod stertę, kipier , ewentualnie dopychasz.

 

Dlaczego nie chcesz załadunku ładowaczem, odczepiasz przyczepę ze stopką hydrauliczną i ładujesz. No chyba że to zadanie bojowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaczmarek    277

 

Nie ustawisz bel tak jak narysowałeś bo potem i tak musiał byś je recznie układać na pryzme a jak są ułożone na płasko to kipujesz do tyłu i już stoją

Edytowano przez lukaczmarek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HARRY877    0

w głowie juz mam pomysł jak wykonać załadunek tak ustawionych bel teraz tylko wykonanie :D

 

Głownie chodzi o transport jak największej ilości bel,naładuje ale gdy leża to tak jak na tym filmiku 15 ja na takiej samej długiej przyczepie mam zamiar wsadzić 20 bel. Rozłądunek może sie juz np odbywac turem po dwa bele

Edytowano przez HARRY877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba to trochę ładniej wszystko wygląda na schemacie niż może służyć przy pracy. Jak by to było możliwe to coś takiego produkowali, takie jest moje zdanie.


Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek72511    81

Dokładnie tak, moim zdaniem tez jest bez sensu ładować automatycznie a zdejmować turem, to mija się z celem. Taki sprzęt jeśli już będzie wymagał na pewno wielu testów i poprawek, więc musisz mieć w żniwa sporo czasu żeby w razie czego móc to poprawić, a wiadomo jak to w żniwa z czasem jest;) Nie mówię że nie możliwe do wykonania bo może i możliwe, jak na razie życzę powodzenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabaz    98

Tam kurde w żniwa. Nie musi w żniwa testować. Może w stodole teraz, ale jak to zrobić żeby bele w tej pozycji podnieść? Może chwytak? A w domu można ładowarką lub turem rozładować szybko. Czemu piszecie że bez sensu rozładunek? Potem się dopracuje. Ja bym wolał nie wywracać na bok bo bałagan sie robi. To już bym wolał turem rozładować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Ciekaw jestem tego sposobu załadunku, bo coś w stylu żurawia to musiałoby mieć niemal tonę na 6m. Rysuj, czekamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Będziesz chciał tak tylko słomę zbierać? Bele jakiej będą średnicy? Mam dość fajny pomysł i raczej nie trudny w wykonaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

lukaczmarek to nie jest bez sensu......poprostu rozwiązanie powinno byc takie jak w linku który wysłalem.....musiala by sie podnosic rama....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Czy w konstrukcji ramy możesz zrobić przestawiany dyszel? Jeśli tak to sprawa jest prosta, przestawiasz hydraulicznie dyszel,ramię podające na dwie belę montujesz z przodu przyczepy po prawej obok dyszla, bele są pobierane od czoła , ramię podaje dwie bele jednocześnie ustawiając je na sobie na podłodze przyczepy. Dodatkowy siłownik przesuwa je w lewo robiąc miejsce na dwie następne, po załadowaniu kolejnych dwóch czy to przenośnikiem podłogowym czy siłownikiem odsuwasz te cztery bele do tyłu robiąc miejsce na cztery następne. Będą też musiały być w przedniej części barierki ograniczające aby bele nie spadały przy ładowaniu początkowym

Edytowano przez darek1972

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HARRY877    0

o czymś podobnym myślę ale chyba nie warto zaczepu przestawiać tylko z prawej strony to ładowanie dać powiedzmy ze do transportu by się to jakoś chowało następnie siłownik który bele w bok przesunie i potem do tyłu następny. zobaczymy co mi z tego wyjdzie

Edytowano przez HARRY877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian95    22

A jeśli by zrobić wyładunek tak jak wyładowuje się skrzyniopalety z jabłkami. Że te belki zjeżdżają po takiej rampie i stoją. I w żniwa można szybko sobie rozładować a potem sobie powolutku ustawiać w stodole lub w stogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HARRY877    0

też nad czymś takim myślałem narazie robie ten załadunek potem bede dalej udoskonalał

Edytowano przez HARRY877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez koyack
      Witam wszystkich. Zastanawiam się nad zakupem przyczepy uniwersalnej  ściana przesówna. Służyła by do transportu zboża, kiszonki z qq oraz jaka rozrzutnik obornika. Przeglądając oferty różnych firm trafiłem na ogłoszenie firmy Agrotechnology z Rzeszowa. Ale nigdzie nie mozna znaleźć informacji o ich produktach. Interesujące jest uniwersalne podwozie do różnych przeznaczeni np można po ściągnięciu zabudowy przyczepy zamontować na podwoziu beczkowoz.  Czy ktoś miał doczynienia z tą firmą? Jakieś opinie? Z góry dziękuję za wszelkie informacje.  Załączam link do ogłoszenia. 
      https://www.otomoto.pl/maszyny-rolnicze/oferta/agrotechnology-przyczepa-ze-sciana-przesuwna-up-pza-27-jedna-rama-wiele-narzedzi-ID6Gg380.html
    • Przez Hinco
      Czy teraz można zarejestrować jednoosiówke SAM do traktora? Bo kiedyś ojciec zrobił do samochodu i problemu nie było, a jakby sie dało traktorową rejestrnąć byłoby miło..
    • Przez gofermk4
      Cześć wszystkim, jak w temacie stoję przed wyborem przyczepy skorupowej na tandemie. Zastanawiam się nad markami Umega spc16, Auto-tech aps16 i Metal tech ts16. Przyczepa będzie służyć do przewozu zbóż oraz do wywozu obornika( dość sporo towaru). Może ktoś z was użytkuje którąś z tych przyczep i doradzi w co doposażyć przyczepę?? Jakie opony wybrać 600czy 560 wystarczą, czy skrętna oś czy bez tego idzie przeżyć....
    • Przez Wopl
      Czy ktoś zakładał koła od koparki do przyczepy rolniczej. Opona jaką chcę założyć ma wymiary 10.00r20 a oryginalna 8.25r20. Najbardziej interesuje mnie jak opona się zachowuje.
    • Przez tomb2
      Właśnie odbierać mam nową przyczepe ale widze że instalacja pneumatyczna jest dwuobwodowa :'( W lamborghini podopne bo są gniazda jedna w zetorze już nie, może macie jakąś rade, moze da sie to poprzerabiać ???
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj