Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 17 sierpień 2007 - 09:01

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Witam.Chcę zamontować dodatkowy rozdzielacz hydrauliki do 1224 ale tak aby pracował niezależnie .Chodzi mi o to z jakiego kanału mam wziąć zasilanie rozdzielacza i do jakiego kanału mam podpiąć powrót.Prosze o wypowiedzi osób które coś takiego robiły w tym modelu ursusa bądz w modelach pochodnych.Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Dzisiaj, 03:39
  •  

#2 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 09:05

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 ja montowałem dodatkowy rozdzielacz do1214 ale do jego zasilania mam i osobną pompe!! B)

#3 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 09:32

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 a ja podłączyłem rozdzielacz pod gniazda hydrauliki zewnętrznej.obsługuje dwie sekcje.

#4 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 01:11

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 ja tu nie mogie jednej rzeczy zrozumiec.
załózmy tak ze przykladowo wezmy ursusa 912
ma on z tylu 2 aktywne gniazda olejowe dwustronnego dzialnia. pompa jest wlaczona i jesli nic nie jest do tych gniazd podlaczone to gdy puscimy w jedno olej(zaczniemy kiprowanie) to ciagnik wyraznie zadusza. na jedno z tych gniazd zakladamy rozdzielacz np. 5 sekcyjny( czyli pobiera on olej z tego gniazda z tylu ciagnika i jest na nim sterowanie za pomoca ktorego mozna puszczac olej na poszczegolne 5 sekci (zalozmy ze to sterowanie to umieszczone na rozdzielaczu wajhy takie jak np przy trolu albo cyklopie)) iteraz chce puscic olej na 2 i 4 sekcje to jak to zrobic?
czy jak poprostu pociagne za te 2 i 4 wajhe to olej w nie pojdzie czy nie? czy musze jednoczesnie przytrzymywac wajhe od kiprowania w kabinie?bo rozumiecie o co mi chodzi jak z kabiny puscimy olej na gniazdo to ciagnik zadusza a jak bym chcial sterowac z rozdzielacza to nic nie da ze pociagne za ta 2 i 4 wajche bo niebedzie doplywu oleju bo nie jest wcisnieta wajha w kabinie.

i czy mogie tak zrobic ze na pompie z lewej strony podlacze dodatkowy waz ktory pobrowadze do kabiny a w kabinie rozdzielacz np 5 sekcyjny ktorym bede sterowac 5 gniazd

ile moze kosztowac taki rozdzielacz 2 sekcyjny gdzie jest 1 wejscie olejowe i za pomoca wajch podawany jest na na 2 wyjscia?
wiem ze troche pokrecone ale ktos moze to wytlumaczy

#5 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 25 styczeń 2008 - 10:35

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Witam
Kolego o ile dobrze Ciebie zrozumiałem to
1. Rozdzielacz musisz podłączyć do obydwu zewnętrznego ciągnika ale do obydwu szybkozłączy to zapewni obieg oleju przez rozdzielacz 5-cio sekcyjny i wtedy może on spełnić swoje zadanie. Czyli pierwsze gniazdo – wajcha w kabinie do góry wlot oleju do rozdzielacza 5-cio sekcyjnego, drugie gniazdo powrót bądź do gniazda zlewu oleju wykorzystywanego do odprowadzania oleju nap w pługach phx.
2. Można podłączyć dodatkowy rozdzielacz bezpośrednio do pompy ale szeregowo czyli najpierw rozdzielacz zewnętrzny a miejsce wypływu oleju z tego rozdzielacza podłączyć hydraulikę ciągnika. Jednak co takiego połączenia nie jestem pewien bo producent chyba inaczej to rozwiązał.
W tym miejscu prosił bym kolegów niech by się wypowiedzieli gdzie w ich cięgnikach jest podłączony tzw rozdzielacz RBS
3. Rozdzielacz 2-sekcyjny możesz kupić za około 400 zł. plus sterowanie do zmiany trybu działania sekcji 1jeden , dwa siłowniki.
Rozdzielacz zewnętrzny nie może mieć tylko wejścia olejowego musi mieć odpływ bo takim sposobem jak piszesz to można zastosować zwykły zawór (kran) hydrauliczny za 50 zł

#6 Share peres100 peres100

peres100
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 styczeń 2008 - 14:05

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 ok teraz to rozumiem

#7 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 29 luty 2008 - 17:10

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 W woli wyjaśnienia dla zainteresowanych zamontowaniem rozdzielacza rbs w dużych ursusach:
Przerobiłem temat montażu rozdzielacza rbs w u 1224 zrobiłem to szeregowo czyli :główny przewód zasilający ten 1 od pompy podpiołem do otworu zasulającego w rozdzielaczu a powrót w rozdzielaczu(otwór) podpiołem tam gdzie uprzednio był podłączony ten 1 od pompy przewód zasilający.Wszysko było ok i chodziło do momętu gdy uruchomiłem dzwignią rozdzielacza standartowego ,standartowe wyjście zewnętrzne.
Efekt był taki ze rbs-a rozasdziło!!! Pod obciążeniem ciśnienie tak wzrasta że rbs tego nie wytrzymuje.Stanowczo odradzam taki sposób zakładania rozdzielacza!!!
Doszedłem do wniosku ze zrobię to tak jak zrobił to kolega Turnina.

#8 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 03 marzec 2008 - 09:27

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Kolego napisz co dokładnie pękło w tym RBS -sie.

#9 Share tomek15h

tomek15h

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 256 postów
    motoryzacja ,
    mechanika,
    budowa maszyn

Napisany 09 marzec 2008 - 11:02

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Rozszadzało korpus(aluminiowy) na którym jest zamocowana dzwignia obsługi rozdzielacza,a poza tym tylna pokrywka sekcji poddawała sie (pracowała mimo ze skręcenia 4 śrubkami).N tym odcinku gdzie zamocowałem ten rozdzielacz czyli między pompą a korpusem podnośnika panuje ciśnienie w okolicach 300 atm.

#10 Share Turbina

Turbina

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 880 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 12:44

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 A ja ci powiem że miałeś odwrotnie podłączone węże i dlatego rozsadziło, w każdym rozdzielaczu jest jedna zasada że zasilanie podpina się od strony zaworu bezpieczeństwa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share yogi

yogi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 146 postów

Napisany 09 marzec 2008 - 13:04

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 a mi sie wydaje że to nie wina odwrotnego połączenia tylko tego że i przed i za rozdzielaczem było wysokie cisnienie i zawór by i tak nic niedał bo cisnienie i tak niemiało by gdzie uciec! musiał by mieć zamontowany zawór z rurką przelewową wtedy by to może zdało egzamin :huh:

#12 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 marzec 2008 - 07:54

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Ale zawór przelewowy jest w układzie hydraulicznym ciągnika innym sposobem pękałby przewód idący od pompy do podnośnika w przypadku podnoszenia zbyt dużego ciężaru ciśnienie nie może być teoretycznie większe jak 20 MPa.
Może ten rozdzielacz nie może pracować pod ciśnieniem z obydwu stron.

#13 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 25 sierpień 2008 - 23:30

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 witam posiadam ursusa 12 24 z 86 r kupiłem niedawno agregat uprawowosiewny (mają w tym tygdniu przywieść) ale zastaniawia mnie jedno dwa gniazda będa zajęte przez hydropack żeby podnieść i opuścić siewnik no i mam jeszcze dwa wolne wyjścia w które podłącze przewody od znaczników i zastanawia mnie jak to będzie działać żeby przeżucić znacznik a nie podnosić siewnika i odwrotnie pomoże ktoś ??

#14 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 26 sierpień 2008 - 06:38

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Dwa wyjścia masz na rozdzielacz z prawej strony i drugie dwa wyjscia masz na rozdzielacz dodatkowy z lewej strony (taka mała dzwignia)Łapiesz juz??Przynajmniej ja mam tak w swoich zetorach.

#15 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 26 sierpień 2008 - 20:47

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 a czy ktoś z posiadaczy 12 24 używał kiedyś wszystkich wyjść hydraulicznych ?? a jak tak to do jakiego sprzętu i jak to działało ??
a nie mam żadnej takiej dzwigni ;/

#16 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 27 sierpień 2008 - 05:30

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Może niemasz dodatkowego rozdzielacza w co bardzo watpie.....musisz mieć

#17 Share JD1052

JD1052

Slůnzok

• Members
  • PipPipPip
  • 1192 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 05:49

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Wajcha od dodatkowego rozdzielacza znajduje się za siedzeniem z lewej strony obok linki zalączania przedniego napędu ;)
P.S Czemu masz dwa węże do hydropaku :)

#18 Share pasterz

pasterz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 175 postów

Napisany 27 sierpień 2008 - 21:41

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 heh no poprostu mam tłok dwustronny i tyle i dlatego mam 2 węże ale już wszystko ok dzięki za rady

#19 Share jktuning

jktuning

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 18 wrzesień 2008 - 20:35

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224 Hej chopaki więc to jest tak W zetorach orginalnie jest dodatkowy rozdzielacz czyli macie 6 szybkozłączy a w ursusie nie ma tego rozdzielacza czyli macie 4 szybkozłacza rozdzielacz w ursusie to opcja dodatkowa. Więc jak to działa w wersji z 4 dwie są do chydrauliki zewnetrznej po prawej stronie a po lewej u dołu to powrotny do motorów olejowych u góry po lewej to działa tak że jak podnosimy agregat z siewnikiem na chydropaku to jedną dźwignią najpierw podniesie siewnik potem całość a gdy macie wersję z 6 to po środku są dwie dodatkowe od chydrauliki zewnętrznej.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share koris

koris

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 19 marzec 2009 - 06:50

Dodatkowy rozdzielacz hydrauliki Ursus 1224

Ale zawór przelewowy jest w układzie hydraulicznym ciągnika innym sposobem pękałby przewód idący od pompy do podnośnika w przypadku podnoszenia zbyt dużego ciężaru ciśnienie nie może być teoretycznie większe jak 20 MPa.
Może ten rozdzielacz nie może pracować pod ciśnieniem z obydwu stron.