Skocz do zawartości

Zdjęcie

Fahr M900

7 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kamil1998

Kamil1998

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 620 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 20:36

Fahr M900 cześć. co sądzicie o tym kombajnie? proszę o opinie tylko tych co mają styczność lub mieli z ty kombajnem. kto zna dane techniczne? z góry dzięki.
Ursus c-330 Zetor Proxima 65 Zetor 7745 Zetor Proxima Plus 100

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Fahr M900 Dzisiaj, 19:25
  •  

#2 Share wojteek

wojteek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 14:16

Fahr M900 POSIADAM M1002 są to podobne kombajny, bardzo wydajny i ładnie czysci. kupujac zwroć uwage na siłownik przyspieszacza czy nie cieknie i nie jest rozbity bo to droga rzecz 2500 zł i trudno dostepna jak i reszcza czesci deutz-fahr.

#3 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 15 maj 2011 - 21:49

Fahr M900 Kombajn dobry, prosta konstrukcja i większość napraw można wykonać samemu. Odnośnie tego siłownika wariatora (przyspieszacza jazdy) to nie ma takiej tragedii. Z reguły pada taka dysza którą podawany jest olej do siłownika a to pasuje do claasa i kosztuje ok 150 zł + uszczelniacze 10zł, ( dodatkowo uszczelnienie siłownika ale to grosze). Poza tym kombajn dość zwinny ( denerwuje mnie przesunięcie tylnych kół w jedną stronę niby w celu zwiększenia zwinności ale jazda na wprost to przyzwyczajenia wymaga :)). Pasy dostępne, łożyska też, uszczelniacze i przewody również. Silnik bardzo dobry tylko lepiej szukać modeli 922, 980 ( 4 cyl.) lub 1002, 1080 (5cyl) niż M900 bo ten model ma najsłabszy silnik 4 cylindrowy ale na równy teren wystarcza, z sieczkarnią w pszenicy nic mu się nie robi ( wiem bo właśnie taki mam). Problem z częściami oryginalnymi do Fahra jest do tych właśnie starszych modeli jak serie M. Ale w obecnych czasach nie ma problemu z doróbką, a ceny części oryginalnych i tak wyższe jak doróbki. Łańcuchy od claasa. Jeśli chodzi o silnik to części od najmniejszych kołeczków dostaniesz bez problemu. Ogólnie polecam.

#4 Share mark4

mark4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 11 lipiec 2011 - 13:40

Fahr M900 cześć posiadaczom kombajnów fahr. Mam fahra M-980 sprawny szybki sprzęt tylko heder za mały bo w cięciu 2,7m i moje pytanko brzmi.Czy może ktoś z was chciałby się zamienić hedrami mnie interesuje 3m cięciu ,u mnie stan idealny nie wyrobiony na bieżąco usuwane usterki,również za dopłatą jeśli stan będzie idealny.
2 pytanko;przyspieszacz jazdy, u mnie wolno przyspiesza a szybko zwalnia mam tak od 6 lat jak go kupiłem i nie wiem czy to jest normalne czy siłownik już jest słaby. Proszę o porade.pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 14 lipiec 2011 - 14:29

Fahr M900 Witam.
U mnie w M900 też wolniej przyśpiesza niż zawalania ten przyśpieszacz wiec chyba tak mają. Co do hedera to mam ten większy czyli 3,15m a cięcia ma dokładnie 2,95m (3 m z dziobami utnie) ale mi by przydał się taki 3,2m Dodany obrazek. Brakuje mi tych cm

#6 Share mark4

mark4

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 12:51

Fahr M900 Dzięki akmaly bo się bałem że to się kończy ,a odnośnie hedra to pow. 3m to w ciężkim zbożu przy 4 garach to ma ciężko ,5garów to spokojnie by chodził, chociaż widziałem M-922 z 3,5 m hedrem.
Ja mam heder o typie m-1124 i on ma większy ślimak to zn. wyższy niż np.seria kombajnów 700 ale się wolniej kręci i też nie wiem czy się nie ślizga na sprzęgle bo się szybko zapycha a w szczególności jak złapie tzw. wiechcia .
Jak jest u ciebie z tą prędkością ślimaka i zapychaniem.POZDRAWIAM

#7 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2126 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 19:03

Fahr M900

Dzięki akmaly bo się bałem że to się kończy ,a odnośnie hedra to pow. 3m to w ciężkim zbożu przy 4 garach to ma ciężko ,5garów to spokojnie by chodził, chociaż widziałem M-922 z 3,5 m hedrem.
Ja mam heder o typie m-1124 i on ma większy ślimak to zn. wyższy niż np.seria kombajnów 700 ale się wolniej kręci i też nie wiem czy się nie ślizga na sprzęgle bo się szybko zapycha a w szczególności jak złapie tzw. wiechcia .
Jak jest u ciebie z tą prędkością ślimaka i zapychaniem.POZDRAWIAM

Jeśli chodzi o zapychanie to powiem szczerze że mi się to raczej nie zdarza chyba że zaryję w ziemię jak jest bruzda duża w jęczmieniu:) ale ogólnie nie ma problemu. Co do tej mocy to w moim przypadku wystarcza nawet w dorodnej pszenicy z sieczkarnią sobie ładnie radzi ale po równym, znajomy ma na górkach i już raz zajechał silnik i tam rzeczywiście się męczy ten motorek.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Marcin91

Marcin91

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1284 postów

Napisany 19 lipiec 2011 - 20:05

Fahr M900 Panowie, a co może być, że w rzepaku zapycha się masą pomiędzy klepiskiem, a wytrząsaczami, jak już kończę cięcie i chcę żeby masa co jest w kombajnie została przerobiona to wcale się nie przesuwa tylko stoi pomiędzy klepiskiem a klawiszami. Mam Fahr M922
Mój kanał YouTube ----> MarcinExplorer

Mój fanpage na Facebooku ----> MarcinExplorer