Skocz do zawartości

Zdjęcie

Problem Ursus 2812

52 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2011 - 19:17

Problem Ursus 2812 Oglądałeś cały ten filmik? Pod koniec filmiku nie widać żeby operator podnosił siewnik.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Problem Ursus 2812 Dzisiaj, 08:09
  •  

#22 Share marcin z małopolski

marcin z małopolski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:21

Problem Ursus 2812 Z podnoszeniem nie będzie najmniejszych problemów, ja do swojego nieraz 2812 podczepiam taki sprzęt że mi przodek wietrzy ale pompa daje rade podnieć, choćby agregat na podwójnym wałku i 4 rzędach redliczek Uni Grudziąc z tej starej seri to ciężkie jak cholera i podniósł. Także te 2,5 metra jeszcze bometu napewno podniesie tylko ze w polu będzie ogromny problem, maks do tego ursuska. Optimum zeby dobrze i ładnie uprawić to ja bym wzioł 1,8 metra
Było ich czterech: -Ursus 2812+tur
-UrsusC-360
-Zetor 7745
-Fendt 309 LSA

#23 Share emtecc

emtecc

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 334 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:41

Problem Ursus 2812 yahooo777 musisz mieć pompę hydrauliki na padnięciu bo u3512 podnosi tyle na podnośniku że przód lewituje.
Jak bardzo chcesz uwierzyć czy U 3512 podniesie agregat 2,8 bometowski to niebawem wrzucę fotkę bo będę musiał złożyć i przestawić agregat. Pewien jestem, że podniesie bez problemu

U2812 nie da rady w agregacie 2,5 metra. Wiadomo przeciągnąć na niewielkiej głębokości to przeciągnie ale nie zrobi tak jak powinno być

#24 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1710 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 03 marzec 2011 - 19:46

Problem Ursus 2812 emtec UG 4x40 podnosi więc pompa nie jest padnięta;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#25 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 marzec 2011 - 19:50

Problem Ursus 2812 Zagonową czwórkę to ja ciapkiem podnosze :lol:

#26 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9433 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:50

Problem Ursus 2812 Da rade. Mam agregat 2,8m który od 15 pracuje z 3512. Agregat podnosi nawet ciapek. nie ma lekko ale daje rade. Kiedyś odpiłem wałki i przypiąłem poznaniaka. Ciągnik dał rade podnieść. Foto w galerii.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#27 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 03 marzec 2011 - 20:09

Problem Ursus 2812

Tur jako obciążnik wystarczy?

powinien wystarczyć

#28 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2349 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 03 marzec 2011 - 20:49

Problem Ursus 2812 Co z tego jak podniesie , jak to będzie i męka dla ciągniika w pracy i efekt uprawy marny ;)
Ale próbuj , najwyżej będziesz odejmował kilka łap dla sprawniejszej pracy :) a najlepiej zamień się ze mną na agregaty :lol:

#29 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 03 marzec 2011 - 22:16

Problem Ursus 2812 http://www.youtube.c...u/4/oAdEHE-r-bM ten filmik dobitnie ukazuje ile uniesie U3512/2812 bo gabarytowo to to samo, a zauważ ,że obciążniki ma wysunięte do przodu :D

Koniec OT

Co do agregatu, to zależy czy masz na tych wąskich czy szerokich zębach. Jeżeli na wąskich to spokojnie na 1H powinien dać radę, przecież pod zboża płytko się uprawia. Zawsze można odkręcić po bokach parę łapek i będzie sobie radził :)

Edit: Oblukałem co to za agregat i powiem ,że na 1H powinien spokojnie dać radę. Zresztą jak ciapek ciąga 2.1 bometu (filmik poniżej) to Ferdek podoła w 2.5 ;)

Edytowany przez samczyk1991, 03 marzec 2011 - 22:27.

Wieczny kawaler ;)

#30 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2011 - 10:29

Problem Ursus 2812 2812 w agregacie 2,5 metra..? chyba wam sie coś pomyliło :lol:
do niego to 2.1 to już max z podnoszeniem to żaden problem ale pola to nim dobrze nie uprawisz. :lol:
do takiego agregatu to 4512 by był optymalnym ciągnikiem B)
ja wiem, że co niektórzy na af to robią swoimi ciągnikami 300% normy :lol: , ale ja chce podkreślić że mówie o uprawie a nie o skrobaniu i drapaniu po polu B)
czesio200

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:18

Problem Ursus 2812 W takim razie ile cm wpuszczasz agregat w ziemię, bo ja 5-10cm max bo głębiej to już totalny bezsens ;)

Wieczny kawaler ;)

#32 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9433 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:25

Problem Ursus 2812 Samczyk popieram. Kiedyś robiłem głęboko, na całe cynki. Teraz robię płycej. Ustawiam go tak aby w drugim przejeździe ciągnik dał rade na 2H.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#33 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:30

Problem Ursus 2812 http://www.youtube.c...u/2/aVLU7RQls7c

To ja myślałem ,że po 1 przejeździe takiego zestawu pole się nadaje pod zasiew

Ja też jeszcze niedawno wpuszczałem głęboko kultywator ale poczytałem opinie mądrych ludzi z AF i teraz robię jak trzeba ;)

Ja mam kultywator na szerokim zębie a tyłu zamiast wałków mam lekkie brony i po 1 przejeździe mogę wjeżdzać z siewnikiem :)

Edytowany przez samczyk1991, 04 marzec 2011 - 20:33.

Wieczny kawaler ;)

#34 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:42

Problem Ursus 2812

http://www.youtube.c...u/4/oAdEHE-r-bM ten filmik dobitnie ukazuje ile uniesie U3512/2812 bo gabarytowo to to samo, a zauważ ,że obciążniki ma wysunięte do przodu :D

Tu się kolego szanowny mylisz bo 2812 i 3512 to nie są te same gabaryty, 2812 jest ponad 20cm krutszy, nie ma wstawionej w skrzynie przystawki tzn przydłużenia mostu w miejsce którego wstawia się przystawkę do przedniego napędu ma inny tylny most i inne przełożenia skrzyni biegów.
mocą to nie jest aż taka duża różnica między 28 i 35 bo w końcu silnik ten sam, a co do samego agregatu wszystko zależy od takiego na jakich ziemiach chcesz pracować i w jakich warunkach, ja mf 255 ciągałem pojedyńczy strunowey 2,8m i kultywator na 13 łap stary szerokie łapy i szedł ale płyciutko musiało być, oj płyciutko 2H to tylko z dobrym wiatrem bo temperatura zbliżała się do czerwonego pola, ale te wszystkie wyczyny to na 5-6ta kl na cięższej ziemi no to sorby bardzo ale było bardzo biednie

heh a jaki masz niby problem rozpinasz wał strunowy polatasz samym kultywatorem potem ze strunowym na 2H i będzie lepiej zrobione niż za jednym przejazdem a w paliwie też pewnie wiele nie stracisz, albo po prostu odejmij kilka zębów

Edytowany przez Ferdek07, 04 marzec 2011 - 20:46.

#35 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:45

Problem Ursus 2812 To ,że inny most to wiedziałem, ale przedłużce mostu to już nie, dzięki za info ;)

Heh to mój ma chyba 2,2 m i miałem 13 łap (tych szerokich) :huh:

Wieczny kawaler ;)

#36 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9433 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 20:59

Problem Ursus 2812 Żeby po jednym przejeździe pole się nadawało do siewu za pługiem musiał bym ciągnąc wał Cambela. Pole niby równe ale za miękkie. Poza tym na glinkach za słabą rozkruszy 1 przejazd.

bullet_black.png

#37 Share czesio200

czesio200

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 401 postów
  • Zainteresowania:kobiety, rolnictwo, maszyny, motoryzacja

Napisany 04 marzec 2011 - 21:01

Problem Ursus 2812 ja muszę mieć zapas mocy. wole zapiąć do mojego małego agregatu mtz niż 2812 (wcześniej 3p) bo na paliwie dużo nie stracę a praca nie do porównania i efekt też.
a jeżeli ktoś ma do wyboru tylko mały ciągnik to agregat tez powinien być odpowiednio mały.
czesio200

#38 Share samex69

samex69

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 587 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 23:02

Problem Ursus 2812 Ja mam Ursusa MF 255 z 1991 i wiem że jak nie daje rady podnieść tego co ma z tyłu to podnosi przednie koła nawet z obciążnikami.
yahooo777 czas na remont!!!

#39 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1710 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 05 marzec 2011 - 09:08

Problem Ursus 2812 samex69, agregat waży 670 kg, ma z przodu wałki i dwa podwóje z tyłu, zetora 7245 podrywa przy nim, i on ma 2.8 szerokości zauważ, i Ty uważasz że go MFem podniesiesz i ujedzisz z nim??? ROzsiewacz amazone 850 podnosi bez problemu, wy sie ogarnijcie może troche z tym co piszecie bo to śmieszne sie robi;]
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 2349 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 05 marzec 2011 - 20:11

Problem Ursus 2812

Samczyk popieram. Kiedyś robiłem głęboko, na całe cynki. Teraz robię płycej. Ustawiam go tak aby w drugim przejeździe ciągnik dał rade na 2H.

Andrzej tym agregatem który posiadasz nie da sie głęboko pracowac więc nie wiem jak Ty to robiłes ;)

A po drugie lepiej raz przejechać a dobrze niż latac po kilka razy , ujezdzac niepotrzebnie ziemię - na pewno na paliwie nie zaoszczędzisz i ciągnik naturalnie tez więcej się zużywa . U nas kiedyś pod buraki takim agregatem jak twój tylko 2.10 m szerokosci robiło się po dwa razy , tyle ze dodatkowo obciążąło sie brony belką , pierwszy przejazd 2 biegiem a drugi 3 (w c-360 3p) efekt był imponujący , uprawione płytko ale bardzo dokładnie i równo , pod sianie zbóż zawsze wystarczał jeden przejazd .

@samczyk , chyba przy tej ilosci łap to jest szerokosc 1,8m - mam taki do trzydziestki samoróbkę.