Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prasa do ciągnika 90km

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 14:37

Prasa do ciągnika 90km wiele słyszałem i czytałem tu na forum o różnych prasach że duże zapotrzebowanie na moc itd, ale żadnych konkretów, Zawsze zmiana tematu i nic więcej.
Dzwoniłem do firmy poligraficznej w której drukują instrukcje do Claasa i nie tylko i powiedzieli że do Claas 250rc i 255rc w instrukcji jest napisane że 96KM wystarczy. Mam na oku Claas 255 roto cut i to chyba będzie zakupione, ale pytam się forumowiczów co by mogło być lepszego. BUDŻET ok 40 000- 46 000 zł
a i co ważne głównie będzie pracować do sianokiszonki :)

zetor forterra 9641 ten przed liftem 90 Koni

prasa z rotorem i nożami

Edytowany przez michi87, 09 marzec 2011 - 22:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prasa do ciągnika 90km Dzisiaj, 09:58
  •  

#2 Share luchy12

luchy12

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 07 marzec 2011 - 20:48

Prasa do ciągnika 90km Hmm... Nie słyszałem o Zetorze Fronterra plus. To jakiś nowy model?? LOL Claas'a Belarkę możesz kupywać. Bardzo dobre są. Ja na tych akurat nie znam się za bardzo. Ale wiem, że mój sąsiad ma jedną z tych, które wymieniłeś i robi i robi i jest ok.

#3 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 08 marzec 2011 - 15:02

Prasa do ciągnika 90km ,,forterra,, literówka , tak samo jak w temacie ,,zetor,,

i potrzebuje wiedzy co najlepiej podpiąć do niego

deutz fahr 122 ?
claas 250 roto cut ?
claas 255 roto cut ?
john deere 592 ?
Krone ?

jest tego od groma ale nie wiem co najlepsze

Edytowany przez michi87, 09 marzec 2011 - 11:34.

#4 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 marzec 2011 - 22:15

Prasa do ciągnika 90km Polecam JD i inne zmiennokomorowe, bardzo dobry zgniot, mniejsze zapotrzebowanie na moc niż walcowe i wiele innych zalet, poszukaj w innych tematach o zmiennokomorowych.

#5 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 07:00

Prasa do ciągnika 90km jak do sianokiszonki to bierz claasa;) MAła awaryjność i prasa nie skomplikowana. Znam gościa co prasuje usługowo sianokiszonkę i tylko takie prasy stosuje bo mówi że do sianokiszonki walcowa najlepsza;)

#6 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 11:24

Prasa do ciągnika 90km Po pierwsze dziękuje za poprawienie tematu :)

ja jestem bardzo za pasowymi JD :) ale tata uparł się na walcowe i będzie raczej Claas 255 lub jakaś Krone( walce i łańcuch)

więc szukam Claas'a :)

może ktoś brał prasy lub inne maszyny z ; składnicy: ,,Brzezna,, nie wiem czy mogę , tam będę zamawiać bo dziś tj. środa ma być dostawa.

#7 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 15:02

Prasa do ciągnika 90km

jak do sianokiszonki to bierz claasa;) MAła awaryjność i prasa nie skomplikowana. Znam gościa co prasuje usługowo sianokiszonkę i tylko takie prasy stosuje bo mówi że do sianokiszonki walcowa najlepsza;)

DLa niego napewno, bo więcej bel wyjdzie z ha, ale dla klienta to już niekoniecznie.

#8 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 09 marzec 2011 - 15:50

Prasa do ciągnika 90km Kup sobie claas 250 roto cut powinien sobie poradzić.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#9 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 16:08

Prasa do ciągnika 90km

DLa niego napewno, bo więcej bel wyjdzie z ha, ale dla klienta to już niekoniecznie.

Dlaczego wyjdzie wiecej bel z hektara? Ty chyba nie znasz możliwości walcówek.

#10 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 18:30

Prasa do ciągnika 90km tylko czy mój zetorek da sobie radę z claas'em 250?

a poza tym znalazłem claas'a 250 i 255 obie z roto cut ale też takie cudo jak MPS, czyli że wcześniej zaczyna ugniatać belę.

i tu chciałbym znaleźć kogoś kto pracuje na takich maszynach i ile koników podpiąć trzeba pod to?

a odnośnie walcówek to uwierzcie że potrafią ładnie zwijać :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 19:06

Prasa do ciągnika 90km A ile ten Twój zetor ma koni? bo tak ogólnikowo piszesz że wyszło że teraz nawet nie wiem;) Poszukaj w galerii kto pracuje takimi prasami i popytaj się jak sobie ich ciagniki radzą;) MPS chyba ma dopiero 255. I To o ile się nie mylę to 3 walce opuszczają sie w dół i wcześniej zaczynają toczyć i ubijać belę;)
Ja tam z walcówki bardzo jestem zadowolony;)

#12 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:08

Prasa do ciągnika 90km Żaden MPS nie dorówna zmiennokomorowej, bo w takich prasach zbijanie zaczyna się od początku i jest równomierne przez cały czas. Co do jakości zwijania popatrzcie sobie w galerii na np. Vicona @robertbara - idealny kształt.

#13 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 20:41

Prasa do ciągnika 90km Dorównać moze nie dorówna ale dużo mu nie braknie, bo gdy walce wysuną się sporo to ubijanie zacznie się też prawie od początku ;) Jednak jeśli chodzi o prostotę budowy takiej prasy to na pewno claas jest prostszy, nie ma żadnych regulacji ani nic;)

#14 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:09

Prasa do ciągnika 90km "Ani nic":lol:. Moim zdaniem, to zmiennokomorowa ma prostszą budowę, ponieważ jest mniej zębatek, łańcuchów. Jakie regulacje masz na myśli? Porównaj sobie na zdjęciach lub zapytaj jeśli nie wierzysz choćby @robertbara.
Budowa JD: JD 590
Budowa Claas: Rollant 255

Edytowany przez jaco512, 09 marzec 2011 - 22:04.

#15 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 21:59

Prasa do ciągnika 90km No nie sądzę że zmiennokomorowa ma prostszą budowę, to że jest wiecej zębatek to chyba logiczne bo każdy walec musi mieć swoją, jednak chodzi mi tutaj o ilość elektroniki itp. Dlaczego kierujesz mnie do kogoś żebym pytał skoro miałem do czynienia z takimi i takimi prasami, i jakoś uważam, że i tak stało ma mniej skomplikowana budowę.

#16 Share michi87

michi87

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 09 marzec 2011 - 22:38

Prasa do ciągnika 90km zetor forterra 9641 ten przed liftem 90 KM

budowa jest mało ważna, interesuje mnie ilość koni jakie trzeba pod prasę podpiąć. to jest główny wątek tej dyskusii

Edytowany przez michi87, 09 marzec 2011 - 22:44.

#17 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 00:04

Prasa do ciągnika 90km Kolega jaco aby aby rostrzygnac ktora prasa ma prostsza budowe nawet zdjecia wrzucil, a kolega Bartek dalej idzie w zaparte i twierdzi ze zmienno-komorowa ma bardziej zlozona budowe i dalej szerzy herezje. Moja pierwsza prasa pasowa nie miala zadnej elektroniki tylko wszystko bylo na elektryczych ogranicznikach i serownikach, wiec typ maszyny nie ma znaczenia jesli chodzi o ilosc eletroniki czy eletryki, a kolego Bartek moge Cie zapewnic ze 3x razy bedziesz naprawial mechanike zanim ci sie elektryka czy elektronika posypie. Kolego michi 90 koni to nie jest za tego do prasy z rotorem i nozami, dlatego najlesza bedzie jd, claasy slyna z energochlonnosci, wszystkie testy o tym mowia, najlepsze przelozenie ma vicon i jd, sam mialem dwie pasowki, mozesz spojrzec w galerie, wiec sie troche znam, mojego kuhna(dawny vicon) ciaga nh 135KM na walku 540eco i sobie spokojnie daje rade a znajomy ma walcowke welgera, co prawda zgniot maja bardzo podobny ale ciagnik 100km pod koniec zdycha. ceny sa podobne takze nie ma co sie zastanawiac i brac jd. Kazdy mysli ze pasowki to kiepskie prasy dopóki sam nie zobaczy co potrafia, a wtedy ludzie oczy przecieraja z niedowierzania:) o mojej prasie to w okolicy juz legendy krążą a belki mowia ze jak z formy i twarde jak skala. Po slabych prasach sie reke w srodek wklada a ja palca nie moge wcisnac.

#18 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 16:19

Prasa do ciągnika 90km Zacznijmy od tego, że kolega wrzucił te zdjęcia w czasie edycji wypowiedzi czyli kilka minut po mojej wypowiedzi. Tak czy tak dla mnie mniej skomplikowana jest stałokomorowa. Ostatnio mechanicy od elektroniki naprawiali mi Mfa. Odbudowywują oni pod względem elektryki maszyny po spaleniu, oraz ciągniki. Gadaliśmy z nimi trochę na temat pras, bo planujemy nie długo wymienić, i mówili że naprawiali claasa varianta 280 po spaleniu, to mówią że za żadne pieniadze wiecej się tego nie podejmą. Podobno bardzo skomplikowana prasa. Znajomy we Francji ma claasa varianta 280, 2006 rok i już kilka razy wymieniał w niej główny sterownik, a to nie mały koszt. Powiedzieli, że jak kupować to właśnie rollata bo prasa jest bardzo prosta w budowie, łatwa w naprawie. Każdy ma swoje zdanie i o tym nie ma co dyskutować, dla mnie walcówka ma prostą budowę, toże ma kilka zębatek wiecej to dla mnie żadna komplikacja.

Edytowany przez Bartek72511, 12 marzec 2011 - 16:19.

#19 Share slawny

slawny

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 369 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 08:37

Prasa do ciągnika 90km a czy jedyna firma produkujaca prasy jest claas? Bazujesz tylko na jednej firmie a to pokazuje jak obszerna masz wiedze.

Edytowany przez slawny, 13 marzec 2011 - 20:23.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 23:07

Prasa do ciągnika 90km Pisze o jednej firmie bo akurat o niej mam dobre informacje, nie będę komuś doradzał na podstawie" bo sąsiad powiedział" tylko mówię to co wiem , a nie wprowadzam w błąd jak co nie którzy.