Skocz do zawartości

Zdjęcie

kontrola skupów zbóż

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 10:16

kontrola skupów zbóż Witam nie wiem czy w dobrym miejscu zakładam ten temat ale mam taki problem bo zastanawiam sie czy istnieje taki ogran ktory kontroluje skupy zbóz czyli np poprawność w ważeniu itp i do kogo sie złosic bo w skupach w mojej okolicy notorynicznie kranda zboże na 2 przyczepach ukradli mi 800kg a pszenica poszła po 100 zł jak ktos przyjezdza tirem to wiadomo ukradna nawet kilka ton a przy tej cenie jest to kilka tysiecy zł, prosze o odpowiedz dodam ze policja nie chciała sie tym zajac wiec co z tym zrobic ??? tylko prosze o konkretne odpowiedzi bez filozofii
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
kontrola skupów zbóż Dzisiaj, 14:25
  •  

#2 Share robertmoczko

robertmoczko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 12:34

kontrola skupów zbóż Specjalistą nie jestem ale może Urząd ochrony konkurencji i konsumenta pomoże albo Urzad Miar sprawdzi wage

#3 Share Axial

Axial

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 210 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 12:50

kontrola skupów zbóż Kontrolą skupów zajmuje się IJHARS
Wiśta, Wio! Łatwo powiedzieć...

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share suzuki21l

suzuki21l

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 412 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja rolnictwa, motoryzacja i jazda na motocyklu

Napisany 03 marzec 2011 - 16:08

kontrola skupów zbóż oszukiwali, oszukują i będą uszukiwać , nic z tym nie zrobisz, naślesz na nich kontrole to w najlepszym wypadku nałożą kare, a im i tak się opłaci dalej oszukiwać i płacić kare ,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share Walet

Walet

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 16 kwiecień 2011 - 18:24

kontrola skupów zbóż nie ma czegoś takiego jak kontrola skupów. Pierwsze primo - jedziesz do kogoś na wagę - poproś o przedstawienie aktualnego świadectwa legalizacji wagi. Drugie primo - kontroluj wagowego. Jeśli waga ma legalizację i byłeś obecny przy ważeniu - nie masz prawa do reklamacji ilości po rozładunku.
Jeśli skup jest profesjonalny, nie jakiś szemrany interes, próbobiorca powinien posiadać uprawnienia - w takim przypadku popros o wydanie zabezpieczonego wtórnika dostarczonego zboża - w przypadku wątpliwości co do jakości oceny towaru - możesz wysłać zabezpieczoną próbę na rekontrole do wyspecjalizowanej firmy kontrolnej np. Polcargo, Hamilton, SGS i kupa innych. WIJHARS już nie przeprowadza tego typu badań, a szkoda.