farmerNH

Cieknący olej ze zwolnicy przedniego koła

Polecane posty

farmerNH    1

Witam. Dzisiaj zauważyłem ze cieknie mi olej ze zwolnicy (gdzieś od wewnętrznej strony) lewego przedniego koła.

 

W sobotę trochę w ekstremalnych warunkach pracował, więc może przez to, tzn. wycinka drzew i wyciąganie przyczepy. W poniedziałek i wtorek nic nie było widać żeby olej ciekł, a robił wtedy tylko w transporcie. Tylko dzisiaj jak porobił trochę, na podwórzy to zachorował.

 

I mam pytanie co tam mogło się stać??

Jakiś uszczelniacz do wymiany??

Nie podobno żeby jakaś obudowa poszła (pękła).

 

Jutro jeszcze weżnę go trochę umyje, to może coś więcej się zobaczy.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Miałem to samo. U mnie było spowodowane jazdą po zaspach, to znaczy dostał się śnieg, stopniał, wszystko później zamarzło i uszczelniacz uszkodzony. Jeżeli tylko trochę kapie to bym na razie nie ruszał, tylko kontrolował poziom oleju w zwolnicy, bo te uszczelniacze są drogie, a wymiana pracochłonna. U mnie co ciekawe po pewnym czasie przestało cieknąć.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

A jeszcze mam pytanie odnośnie hamulca przedniej osi. On powinien działać niezależnie czy napęd przedni jest włączony czy wyłączony?? Czyli np. jak mocno zahamuje na lodzie bez włączonego przedniego napędu to koła przednie powinny się zatrzymać tak jak tylne, tak??

Bo u mnie widać tylko jak hamują z włączonym przednim napędem, a jak jest wyłączony to nie widać żadnej reakcji hamowania. Czyli bym miał zapowietrzony przedni układ hamulcowy?? Tył działa bez zarzutów.

 

//edit

Tylko że jak nie pozbędę się tego cieknącego oleju przed wiosną, to dopiero na jesień będzie czas tam zajrzeć. A cały sezon wody raczej dolewał nie będę, a lej też kosztuje. A najgorzej jak się zapomni dolać i coś się roz/pierniczy. Ale może przestanie cieknąć.

Edytowano przez farmerNH

- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalR    34

Trochę inaczej to działa. Kiedy naciskasz hamulec, to czujnik pod pedałem włącza przedni napęd, dzięki temu podczas hamowania tylnych kół siła hamowania przenoszona jest również na przednie. Według mnie powinieneś sprawdzić czujnik przy pedale hamulca.


Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Tylko że ja mam w nim mechaniczne włączanie napędu. I czujnik jest chyba tylko od świateł stopu. Więc chyba raczej tak nie będzie. Bo przy nich jest od dzielny (tarczowy) hamulec na przednią oś. A nie że za pomocą tylnego hamuje. Ale mogę się mylić.


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracaipasja    0

Tlumaczyl mi kiedys gosc z serwisu,ze zwolnice trzeba raz na jakis czas odpowietrzac bo olej zwlaszcza nowy gazuje i robi sie cisnienie i wywala uszczelniacze.Kiedys jak to zrobilem zbyt pozno to korki strzelaly jak z szampana

 

Nie cytuj poprzedniego posta

Edytowano przez krolikNH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz(ZDUN)    327

nie mylisz się i tak jak piszesz może byc zapowietrzony cylinderek ten co hamuje tarczę na wale tu nie ma automatyki bo jest właśnie mechaniczne załacznie jak rozbierzesz to daj znać spisz numer z uszczelniacza załatwię ci w dobrej cenie


Mechanika Rolnicza.
Naprawy ciągników zachodnich , wszystkie podzespoły i układy, regeneracja uszkodzonych części, regeneracje pomp hydrauklicznych tłoczkowych. Części zamienne nowe i używane. 501832246 Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

Trochę poszperałem i znalazłem jaki powinien tam być uszczelniacz/simering

 

Nazwa: CORTECO

Rozmiar: 30x42x14

Nr katalogowy:

- oryginał NH 5135386

- zamiennik 12001878

 

bez tytułu.JPG screen z katalogu. (nr 7, czerwona strzałka)

Chyba o dobry uszczelniacz mi chodzi??

 

W raitechu jak patrzałem na magazynie, to mają po 125,00 zł. A w jakimś sklepie internetowym po 40,00 zł - zamienniki.

@mariusz(ZDUN) - a ty w jakiej cenie mógłbyś załatwić??

Edytowano przez farmerNH

- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agentczor    0

Mam w opisie części wymiar 35x42x14. A sam uszczelniacz to koszt właśnie okolice 130zł brutto - orginał

Ile masz godzin? Bo na 600 zaleca się wymianę oleju w osi i zwolnicach to zrobiłbyś przy okazji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

a ile oleju ma być tzn w którym miejscu musi być korek 1/4 wysokości :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmerNH    1

@agentczor Mam już 2700 mtg.

Kolego na pewno nie pomyliłeś się z tym rozmiarem??

Ja ten rozmiar znalazłem w tym katalogu co jest na stronie raitecha.

Zresztą tu masz screen.

raitech.JPG

 

@sebe1033 Tu masz rysunek.

14.JPG

Te czerwone punkty, to miejsce w którym powinien znajdować się korek


- Zetor 16145 turbo - nie ma że nie przejdzie
- New Holland TD60D - przepracuje każdy dzień w roku
- Ursus C-360 - stary ale jary
- Massey Ferguson 255 - Wynieś, przynieś, pozamiataj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

dzięki bo w instrukcji Fiata nie ma nic na ten temat. Też wymieniam uszczelniacz (dzisiaj przywieźli) ok 120 zł i tulejkę (bo mam luz na wałku) ok 25 zł chyba zamiennik bo miała być za 50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez wysos
      czy ktoś wie czy jest możliwość zrobić wolny (swobodny) powrót oleju? chciał bym aby podczas pracy maszynami wymagającymi ciągłego przepływu hydrauliki aby olej nie wracał przez rozdzielacz a właśnie poprzez wolny spływ, czy zrobienie (dorobienie) takiego przyłącza w miejscu wlewu oleju to dobry pomysł? a może gdzieś w tym modelu jest miejsce przygotowane na takie przyłącze?
    • Przez damianix
      Witam!
      Po jeździe 40km/h i zatrzymaniu się wyrzuca olej z odpowietrznika. Zgłaszałem na gwarancji to wymienili odpowietrznik i dalej tak samo. Jak pracuję tylko w polu to nie wyrzuca oleju. Co może być przyczyną ?
      odpowietrznik td5.85.mp4
    • Przez lesbycool
      Witam w moim nh td5.85 wyskakują błędy 3141,3292 wyskakują na przemian podczas pracy co dziesięć minut co to może być


    • Przez Grzesiekc
      Witam jak w temacie czy ma ktoś informacje ile gazu wchodzi do układu klimatyzacji w NH TD95D ?
      Dodatkowo co może być uszkodzone jeżeli kompresor włącza się na krótko a po włączeniu pokrętłem nie działa ?
    • Przez Ziel
      Witam od 3 lat mam problem z hamulcami, ciągnik był kupiony nowy z gwarancją 1rok, wszystko było ok przez rok, po roku hamulce zaczęły się zapowietrzać. Najpierw jakimś cudem ciągnik potrafił wywalić płyn ze zbiorniczka po czym zapowietrzały sie hamulce, płyn dolałem i odpowietrzyłem (leje olej mineralny z serwisu) po odpowietrzeniu po jakims czasie to samo, wywali w losowym momencie plyn i juz d*pa. Sprawdzałem i wymieniałem membranę w układzie pneumatycznym, przejrzałem cala pneumatykę, nie wiem co robić, serwis też nie wie a nie mam zamiaru im odstawiać ciągnika na wymienianie wszystkiego po kolei bo to sam mogę zrobić. Jeśli ktoś miał taki lub podobny problem to proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj