Skocz do zawartości

Zdjęcie

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja,rolnictwo,

Napisany 02 marzec 2011 - 19:49

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Proszę o pradę jaki agregat do johna deere 6330premium 110km podnośnik ma 5100kg wiec podniesie wszystko.pytanie jaka szerokość?poza tym nie chciałbym wydać zbyt wiele wiec rozglądałem się za polskimi firmami bo areał mam ok 30ha w tym trawy i kukurydza ,ziema klasy srednio 4 wiec lekka ale jakbym miał go zapuścić do zniszczenia trawy to mam obawy co do polskich producentów.Myslałem nad agromaszem.Poradzie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Dzisiaj, 13:29
  •  

#2 Share damian23199

damian23199

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 183 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,wszystko o belarusie

Napisany 02 marzec 2011 - 19:55

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km jaAK masz johna i 4 klase to bierz 2,7 z talerzami i pelnym walem packera+siewnik i spokojnie bedziesz smigal a jak chcesz zwykly to napisz na pw to ci podpowiem bo mama taki

#3 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:02

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km ja chcę coś na zasadzie uni grudziądz kombi B nie trzeba mi pakomatu bo zbóż nie sieję poza tymi na kiszonke przy odsiewie trawy

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share Zetek5340 Zetek5340

Zetek5340
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 marzec 2011 - 20:32

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Uważam że 3.40 będzie bardzo dobry wuj ma przy takim samym JD i robi szybciej i lepiej a i ciągnik ma lżej

#5 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:56

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Ja mam kombi 4,2 bh na tych grubszych drapkach i ciągam go zetorem 16145 , mam teren prawie górzysty więc jak trzeba wyjechać pod górke z zachowaniem odpowiedniej prędkości to dość często mocy brakuje ale bez przesady góra to góra , mocy jest być może nawet za dużo , ale do rzeczy raz mi przyszło zniszczyć jedno roczny użytek zielony i tak na próbę wjechałem poszło elegancko wały w powietrzu i pięknie drapał gdzieś na 4 cm (nie mierzyłem) i poszła znowu trawa ( ta poprzednia przemarzła i chodziło też między innymi o wyrównanie pola ) nic się nie pogieło a zetorek całkiem nieźle się kopał jak pod góre wyjeżdżałem . Mój znajomy ma JD 6220 SE bodajże 90km i ciąga kombi bh 3.9 metra ( czy 3.8 nie pamietam jaki jest mniejszy od 4.2) i radzi sobie bardzo dobrze no może poza podnoszeniem bo czasem przodek fruwa w powietrzu .

Edytowany przez Andrzej24871, 02 marzec 2011 - 21:02.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#6 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 02 marzec 2011 - 20:58

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Jakiś agregat 4,20 będzie idealny :wał z przodu , podwójny z tyłu , i 3 lub 4 rzędy łap. Może właśnie jakaś Unie Kombi , ewentualnie Expom Lech , a jak coś tańszego to Agro - masz ( rozpiętość ceny ogromna od 16 do 9 tysięcy) .Mam ostatniego o takiej szerokości do New Hollanda 112 koni i śmiga że aż miło , dobrze uprawia , równo , ładnie kruszy glebę i prędkość robocza też zadowalająca od 8,7 do 11,5 km/h ,a ziemie wcale nie takie lekkie od 2 do 4 klasy .
Sprzedam Ursusa 912

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:01

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Tylko nie porównujcie agro-masz-a do UG bo różnica jest znaczna , niech nikt nie wypali ze stwirdzeniem że jest to to samo tylko cena mniejsza .
Aha agrotech się zbliża najlepiej to jak ktoś ma wątpliwości to można zobaczyć maszynki na żywo.

Edytowany przez Andrzej24871, 02 marzec 2011 - 21:04.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#8 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:10

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Myśle że do tej mocy ciągnika to 4,2 będzie w sam raz :D Z agro-maszu są dość przystępne ceny i wykonanie też bardzo dobre.

#9 Share DanielFarmer

DanielFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:14

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km pytanie czy agromasz trawe potnie....czy się rozleci...to ze unia to zrobi to ja wiem.ale unii 3,0m jest tani bo nie hydrauliczny a 3,7m czy 4,2 to ceny wysokie,ile za takie daliscie???? chyba zabraknie mi limitu na PROW wiec chce cos taniego ale żeby posłużyło ;)

#10 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 02 marzec 2011 - 21:16

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Ja żadnego nie wychwalałem i nie porównywałem, jestem świadomy że te dwa wyroby ogromnie się różnią co do jakości wykonania, ale wszystko odbija się również w cenie. Konstrukcyjnie też obie maszyny są inaczej rozwiązane : liczba rzędów łap, składanie agregatu , użyte materiały , regulacja. Każdy wybiera to co mu pasuje ( sam chciałem unię ,nawet używki szukałem , ale zdecydowała niestety cena ).

PS . Rozmawiałem z kilkoma użytkownikami Unii i według nich żadna rewelacja: słaba powłoka lakiernicza, za gęsto łapy (lubi się zapychać) - warto poprzestawiać lub nawet odkręcić 2-3. :)

Tak jak wyżej napisałem:
Unia kombi 4,2 około 16 tysi brutto
Expom w granicach 13-14
Agromasz od 9 do 11tysięcy

Edytowany przez CaptOOrniC, 02 marzec 2011 - 21:21.

Sprzedam Ursusa 912

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 21:22

jaki agregat uprawowy do john deere 6330premium 110km Z tym o porównywaniu to nie było do Ciebie CaptOOrniC tak napisałem żeby ktoś mądry* nie wypalił takiego tekstu . Ja powiem tak robiłem różnymi agregatami i jeśli chodzi o zapychanie to jestem bardzo zadowolony w sensie nie zapycha się , ale to jest tylko agregat bierny tak więc cudów nie ma jak się wjedzie w jakieś zielsko nie samowite to co się dziwić że sią zapcha nawet ścierniskowce się zapychają a co dopiero taki agregat , rama :blink: nie wiem co by trzeba wyprawiać żeby ją pogiąć ( moim zdaniem bardzo solidna co się nie stety przekłada na wage jest dość ciężki) farba to się zgodzę powłoka lakiernicza jest kiepska .

Edytowany przez Andrzej24871, 02 marzec 2011 - 21:23.

Dodaj odpowiedź