Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór owijarki stacjonarnej

103 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mgilek1

mgilek1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 19:10

Wybór owijarki stacjonarnej ja mam Sipme Teklę z 1997r. czyli juz przez 14 sezonów, rocznie średnio owija 300-400 bel zależnie od roku. Jedna z pierwszych owijarek;p. Zmieniam teraz na ehlo lub mcHale samozaładowczą, tylko cena takiej waha sie w granicach 40-50 tys;/ Ale myśle że warto.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór owijarki stacjonarnej Dzisiaj, 16:20
  •  

#42 Share skiw

skiw

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 wrzesień 2011 - 13:16

Wybór owijarki stacjonarnej

małe sprostowanie do mojego pierwszego posta moja owijarka jest z firmy ALTRO od sipmy różni się tym mniejsze kółka , obudowany stół owijarki nic nie sypie na rolki , uchwyty na szybko złącza poza tym nie widzę różnicy no cena ja dałem brutto 5900 PS. SPRZEDAWCO Z AGROMY DODAJ DO SWOJEGO POSTA ILE ZARABIASZ NA TEJ OWIJARCE sprzedawca od którego kupiłem swoją maszynę zarobił ledwie 4stówki ile ty masz ????? sporo więcej!! z tond ta różnica w cenie

Moja owijarka też jest z firmy Altro tylko że już nie ma kółek a takie metalowe bańki, które są sto procent lepsze od kółek. To dobry sprzęt tylko trzeba patrzeć żeby kupić Altro a nie jakąś garażową podróbę bo to duża firma i robi porządne maszyny a nie oszczędza na blachach. Moja obskoczyła sezon i nic przy niej nie robiłem a na drugi rok wezmę jeszcze jedną póki nie podrożeją. Sipma jest też dobra ale za dużo każą już płacić za nazwę.

#43 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:13

Wybór owijarki stacjonarnej Witam-po zakupie zgrabiarki przyszła pora na zmianę lub modernizację owijarki.Posiadam zwykła owijarkę Sipmy która nie sprawia najmniejszych problemów ale posiada też wady : jedną z nich jest kompletnie nieprzemyślany mechanizm zakładania i obcinania folii.Chyba każdy kto ma zwykłą owijarkę wie o co chodzi-nóż obcina (albo i nie obcina :D ) folię tak że zostaje taki parometrowy "farfocel".Rozwiązuje się to w ten sposób że stawia się osobę z nożem która odcina folię i jest git-no i wszystko byłoby ok. ale niestety w tym systemie potrzebne są trzy osoby-jedna dostarcza i odwozi bele,druga siedzi na ciągniku i obsługuje rozdzielacz,trzecia tnie.Ja chciałbym przynajmniej jedną z tych osób wyeliminować (i nie chodzi mi o rozstrzelanie :D ) jeszcze lepiej dwie...Sa na rynku owijarki które spełniają te założenia (sterowane są pilotem z kabiny ciągnika) mają niestety jedną za to paskudną wadę-cenę.Tańsze są takie gdzie do obsługi potrzebna jest druga osoba sterująca tym całym ustrojstwem-ale nie znaczy to że tanie...Ale do rzeczy-czy ktoś gdzieś ,kiedyś skonstruował coś takiego (chodzi mi o nóż i podajnik folii) i mógłby się owym pomysłem podzielić lub też zna firmę która taką owijarkę w przystępnej cenie produkuje ?Za wszelkie podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.Pozdrawiam.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#44 Share marek4514

marek4514

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:37

Wybór owijarki stacjonarnej http://allegro.pl/ag...1982127131.html pomyśl nad tym nie wiem jak się spisuje bo nikt nie ma ale wygląda interesująco

#45 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 21:57

Wybór owijarki stacjonarnej Kolego proponuję Ci zakup owijarki elektrycznej do której obsługi wystarczy jedna osoba, do której nie jest potrzebny nawet ciągnik
Mój odnośnik
owinąłem nią ok 2000 bel i żadnej awarii. Polecam.

#46 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:14

Wybór owijarki stacjonarnej To jest wg mnie niezła opcja nawet taka a na wałek ciągnika jest dobra tylko wiadomo w paliwie troche drożej wyjdzie owijanie niż prąd ale nie wszędzie prąd można mieć (chociaż to tylko kwestia przedłużacza więc na upartego da się). To jest dobra opcja i 2 osoby tylko potrzebne wtedy.

#47 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 20 grudzień 2011 - 22:21

Wybór owijarki stacjonarnej zapomniałem dodać że jak nie ma prądu to mogę podstaiwć ciągnik i napędzać wałkiem czyli w praktyce 30stka i tyle obrotów byle wałek się obracał czyli spalanie poniżej 2L/mth.
Bywało i tak że owijałem jeden tzn bele kładę na owijarkę biorę w chwytak poprzednią schodzę i włączam owijanie, biegiem na ciągnik odnoszę owiniętą belę i biorę następną noi wiadomo biegiem do owijarki zatrzymuję zwalam belę i tak dalej ale to wiadomo tylko w ekstremalnych sytuacjach jak jestem sam.

#48 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 08:24

Wybór owijarki stacjonarnej No tak-tą owijarkę z Zawad to ja nawet znam i faktycznie nie jest głupia.Mogę we własnym zakresie przerobić owijarkę bo zdejmuję pompę i zbiornik z Waryńskiego i no problem-tyle że problem zostaje, dalej chodzi mi o to zakładanie folii (dosyć upierdliwe-przynajmniej dla mojego Starszego).

#49 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:03

Wybór owijarki stacjonarnej Na owijarkach stacjonarnych nie ma lepszego sposobu niż ten prosty nóż. Chyba że chcesz droższe rozwiązania z owijarek samozaładowczych. Chyba metal fach ma mechaniczny system zacisku i obcinania folii. Dobrze naostrzony nóż nie powinien sprawić trudności, a co do "farfocla" to i tak jest to znikomy kawałek folii i nie przeszkadza w dalszym przenoszeniu beli.

#50 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:06

Wybór owijarki stacjonarnej Moim zdaniem najprostszym i najekonomiczniejszym rozwiązaniem będzie zastosowanie rozdzielacza dwusekcyjnego. Podpinasz go do hydrauliki ciągnika i jedną sekcją sterujesz "obracanie" stołem, a drugą podłączasz do siłownika wcześniej zamontowanego do wywrotu - wystarczy przyspawać uszy do ramy owijarki z jednej strony tłoka i stopę opierającą się o ziemię po przeciwnej stronie tłoka.
Rozwiązanie proste i daje możliwość owijania tradycyjnego - nie ingerujesz w konstrukcję owijarki.
Pracowałem swego czasu z podobną owijarką (fabryczną) i działało to świetnie ponieważ masz o wiele większą precyzję sterowania (przede wszystkim wywrotem), a ucinanie i zakładanie foli nie sprawia problemu bo cały czas stoisz przy beli, a nie musisz krążyć od ciągnika do owijarki.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 10:25

Wybór owijarki stacjonarnej Też o tym myślałem-ale napiszę dlaczego tak mi zależy na tym zakłądaniu folii-mój Starszy jest troszkę inwalidą i trudności sprawia mu włożenie folli "pod sznurek" (ja baaardzo mocno zbijam bele).

#52 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 12:05

Wybór owijarki stacjonarnej Jeżeli chodzi Ci głównie o zakładanie foli to można by pokusić się o rozwiązanie takie jakie jest w Sipmie - Maji (wbrew pozorom nie jest ono skomplikowane). Myślę, że dałoby się zrobić ten element "chwytająco-ucinający" folię we własnym zakresie ewentualnie dokupić go i zamontować w stacjonarnej owijarce. Wtedy jednak pojawia się problem sterowania - trzeba byłoby to robić raczej ręcznie co pociąga za sobą dalsze kłopoty - nie wiem jak Twój starszy, ale wiem z doświadczenia, że z reguły sprawdza się powiedzenie: "trochę techniki i już się gubimy".
W sumie moim zdaniem najprostszym rozwiązaniem byłoby "naśladowanie" pracy Maji tzn.
1. folię zawiązujesz do jakiegoś wystającego elementu stołu i zaczynasz owijać belę,
2. po 2-3 obrotach odcinasz folię od tego elementu i owijasz do końca,
3. po owinięciu odcinasz folię od beli i wyrzucasz ją,
4. patrz pkt 1.
Dzięki temu nie musisz wciskać foli pod sznurek - co często może sprawiać trudności, a za bela nie ciągnie się "oczyszczenie".

Edytowany przez wildagro12, 21 grudzień 2011 - 12:07.

#53 Share mirek767

mirek767

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:21

Wybór owijarki stacjonarnej dodam tylko że w elektrycznej folię zakręca się za kółko (nie do sznurka), po 2-3 obrotach folia sama spada z niego i tylko ucinasz na koniec.

#54 Share Gramgro

Gramgro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motory, nowości technologiczne

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:52

Wybór owijarki stacjonarnej No ale lepszy i prostszy efekt daje ten nożyk, niedawno szukałem tego na internecie i znalazłem jeden filmik gdzie robią tak bele.

Na samym początku jest jedna bela zrobiona tak, bez wysiadania, bez zbędnych manewrów. Tylko trzeba belę nałożyć na folię a nie przy niej i takie rozwiązanie jest najlepsze dla owijarek stacjonarnych moim zdaniem.

#55 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 21 grudzień 2011 - 19:52

Wybór owijarki stacjonarnej Podejrzewam że po świętach chyba zmienię pompę w C-360 na zetorowską przy okazji zmienię olej na taki jak w JD i zamontuję rozdzielacz dwusekcyjny-ciekawe tylko jaki siłownik zastosować (skok i średnica).
PS.Ciekawa jest jeszcze opcja z tym zasilaczem hydraulicznym-ale z tego co widzę to chyba tam silniczek 4kW siedział-nie za mały aby-ciekawa jaka tam jest wydajność?

PS2.Zauważyłem ten filmik -no to mam też jeszcze lepszy patent tylko cena boli :)

Edytowany przez jaro, 21 grudzień 2011 - 20:20.

#56 Share Termik32

Termik32

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 28 grudzień 2011 - 22:54

Wybór owijarki stacjonarnej Sam robiłem i pracuję na zasilaczu z silnikiem 5,5 kW pompa 25 ltr/min 160 atm. (np od trola:)- w zupełności wystarczy -Co do Siłownika - jeżeli będziesz miał tłoczysko ok 50 mm to też góry tym przestawisz. Dla lepszego zrozumienia czy szukania siłownika powiem Ci że w zależności od tego z jakiej rury jest wykonany minimalna średnica zewnętrzna to 65 mm. Inna sprawa silnik elektryczny nie zawsze pobiera moc nominalną. Osobiście za ok 8 tys mogę zrobić ci nową owijarkę wykorzystującą hydraulikę tylko do wywrotu - natomiast napęd stanowi motoreduktor. W tym przypadku zapotrzebowanie mocy zmniejsza się do 3 kW.

Edytowany przez Termik32, 30 grudzień 2011 - 11:15.

#57 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 luty 2012 - 19:47

Wybór owijarki stacjonarnej Panowie-czy ktoś (oprócz Termika 32-ale jego coś nie widać na forum ) budował może taki zasilacz hydrauliczny jak wyżej wspomniany ?Jeżeli tak to prosiłbym o podrzucenie jakichś wskazówek typu gdzie kupić i jaką pompę,rozdzielacz, z czego zbiornik, jak najłatwiej połączyć pompę z silnikiem-ewentualnie który z siłowników dostępnych w handlu można użyć do wywrotu w owijarce.Z góry dzięki i pozdrawiam.

#58 Share Mateusz3

Mateusz3

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Hodowla opasów i tuczników

Napisany 28 luty 2012 - 18:51

Wybór owijarki stacjonarnej Panowie mam pytanie chciał bym dorobić do owijarki stacjonarnej Sipma Z-274/1 stojak do bel jeśli ma ktoś taki stojak przy owijarce stacjonarnej to czy bym mógł o parę fotek jak wygląda to dokładnie najbardziej mnie interesuje przy Sipma Z-274/1 ale może być inna. Z góry dzięki.

#59 Share pimper21

pimper21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo ,mechanika,zetor ,wędkarstwo

Napisany 12 marzec 2012 - 17:50

Wybór owijarki stacjonarnej Witam przymierzam się do kupna owijarki ,owijać będzie rocznie do 300 balotów no może 350 :).
Jak myślicie wystarczy mi ta : http://allegro.pl/no...2156317478.html i tym podobne czyli te (słabsze)
Czy może jednak : http://allegro.pl/ow...2154162232.html ??? :)
Zetor Team
Massey Ferguson 255 Zetor 8011 Zetor 10045 <-- moje sprzęty, 40 ha.
Zetor Is Power, Power Is Zetor :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 13 marzec 2012 - 17:17

Wybór owijarki stacjonarnej Nie wiem jakiej firmy ale wydaje mi się że czas sipmy już się kończy - załatwili się ceną i jakością - bez względu jaka to będzie maszyna , tak wiem każdy będzie chwalił sipmę bo ma , duża konkurencja np. dla pras są Włoscy producenci .