Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór owijarki stacjonarnej

103 odpowiedzi na ten temat

#21 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:11

Wybór owijarki stacjonarnej mam od nowosci sipme zielona z 2004r. szeroka i waska folia .owijam szeroka . owijarka chodzi bezawaryjnie tylko co 200 bel sprawdzam naciag lancucha i smaruje smarowniczki.staram sie przed kazdym owijaniem aby stol gdzie chodza lozyska byl czysty i nasmarowny olejem . owijam nia ok.900 bel rocznie.
lecz zebym mogl kupowac teraz to bym wybral owijarke z bocznym zaladunkiem ale napewno uzywke mc hale lub kverneland,poniewaz laki mam dookola miejsca skladowania tylko 17ha mam dalej .

wybór nalezy do ciebie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór owijarki stacjonarnej Dzisiaj, 20:23
  •  

#22 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 03 marzec 2011 - 08:13

Wybór owijarki stacjonarnej Nie chcę oczerniać konkurencji ani nagabywać do sprzedawanych przeze mnie maszyn Sipmy, ale konretnie co wy chcecie w nich porównywać ?
Maszynę "garażową" bez testów i solidnych opinii to maszyny która gwarantuje bezawaryjne użytkowanie przez 5-10lat. Kolega wyżej napisał, że owinął Teklą 5400 bel przez 6 lat. Wątpię, żeby którakolwiek z "podróbek" wytrzymała taką liczbę. Niby wszystko to samo ale jednak musieli na czymś zaoszczędzić w budowie np. te chińskie kółka do taczek po 18zł na łożyskach z marchewki.

A druga sprawa czy powyższe firmy będą istniały za 5-10 lat żeby można było kupić części zamienne bądź wezwać serwis. I nie che mi się wierzyć, że serwis będzie jeździł z jednego końca polski na drugi robić naprawy gwarancyjne.

Ceny "podróbek" 5800-6000zł Teklę Z274/1 z folią na 50cm i 75cm sprzedajemy po 10300zł.

Wybór należy do kupującego czy chce wydać 6 tyś. zł i za kilka lat kupować następną czy kupić raz i porządnie.

#23 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 17:45

Wybór owijarki stacjonarnej U nas miał by robić tylko około 150 bałd rocznie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share lukasz20

lukasz20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 463 postów
  • Zainteresowania:sport, technika rolnicza, hodowla bydła

Napisany 03 marzec 2011 - 18:37

Wybór owijarki stacjonarnej Kolego ja w tamtym roku kupiłem Sipme Teklę za 7400zł na folię 50cm(75 kosztowała 8600). @dyczko0 ma rację nie warto jednorazowo zaoszczędzić trochę pieniędzy i stać w sezonie i przeklinać, albo szukać części. Jednak decyzja należy do Ciebie.
Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

#25 Share dyczko0

dyczko0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 350 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, IT, siatkówka

Napisany 03 marzec 2011 - 18:40

Wybór owijarki stacjonarnej Czyli teoretycznie Tekla starczyła by Ci na 30 lat użytkowania powtarzam teoretycznie.
A pozostałe to jak koledzy napisali, że rozlatują się po 10 balach.
Czy zaoszczędzone 4 tys. złotych jest warte ciągłych nerwów ?
Najlepiej przed zakupem zadzwoń do producentów tych owijarek i spytaj się o ceny i dostępność części zamiennych.

Jest jeszcze jedna kwestia dotycząca późniejszej być może sprzedaży, jak myślisz którą chętniej kupią Sipmę czy jakiś no-name. Chociaż uważam, że jak zakupisz Teklę to nie będziesz jej chciał sprzedać, no chyba że powiększysz gospodarstwo i będziesz kupował samozaładowczą :)

#26 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 19:08

Wybór owijarki stacjonarnej A owijarka Pronara? I jakie są ceny owijarek już formowych... uniwersalnych?

Edit: poprawka pisowni:)

Edytowany przez MoveR, 03 marzec 2011 - 19:20.

#27 Share Zbigk

Zbigk

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 23:06

Wybór owijarki stacjonarnej Mam kilka lat Tekle zielona wtedy produkowana tylko na folie 50cm, Też zastanawiałem się co kopic choć wtedy nie było tylu podobnych owijarek, Sprzedający mi powiedział ze nie mam czasu na kupowanie czegoś tańszego i podobnego. Zaznaczam ze na placu miał inne tańsze owijarki Owijarka musi byc bezawaryjna bo jest potrzebna na kilka godzin , Jak mamy przygotowana w belach zielonkę to nie czas wtedy naprawiać , bo stracić dużo paszy .

#28 Share bobekmariusz

bobekmariusz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 07:55

Wybór owijarki stacjonarnej owijarka z sipmy to naprawde twarda sztuka .mysle ze uzywka z sipmy bezdie lepsza niz jakas nowa podrobka.

#29 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 13:02

Wybór owijarki stacjonarnej Bierz za 6 tyś.części te same,pompa z Tucholi ,łożyska ,łańcuchy ,węże to wszystko polskie.Co w takiej zabawce ma kosztować 10tyś. chyba pensje .Może porównajmy Sipme z zachodnim sprzętem to też będzie zrobiona z marchewki.

#30 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 04 marzec 2011 - 14:16

Wybór owijarki stacjonarnej Ja mam owijarkę firmy "no name" na folie 500 zrobioną pewnie przez jakiegoś pana władka w garażu i używamy jej od ok 8-9 lat i nic w niej się nie dzieje raz tylko łańcuch spadł i łożysko 1 poszło (pękło). Owineliśmy nią pewnie 6000 bel jak nie więcej. Nie rozumiem jak takie coś może kosztować 10 tys.?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 04 marzec 2011 - 19:09

Wybór owijarki stacjonarnej Właśnie o to mi chodzi z jednej strony, iż w owijarce ma mało co się popsuć, jak jest dobry materiał... łożyska, łańcuchy itp wszędzie jest to samo, a Sipma to się już raczej jak dla mnie płaci tylko za markę. Prawda co prawda, powiedzmy, że lepiej jest kupić taką 8 tyś no nie, ale po co? Dla mnie by wystarczyła taka zwykła, a dobrze wykonana nic innego nie potrzeba 150 bel rocznie to nie wiele. Ale jak ma może ktoś czas i chęci to może zobaczyć na serwisach jakieś owijarki" firmowe" i podesłać linki tu lub na PW, najlepiej woj. Mazowieckie.

#32 Share damian18

damian18

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisany 05 marzec 2011 - 15:33

Wybór owijarki stacjonarnej dziwicie się że sipma kosztuje 10 tys ale jak zachodnia kosztuje 30 to myślicie ze tanio jest... co za ludzie... te owijarki po6 tys to kopie sipmy zrobione zazwyczaj z cieńszych i mniej wytrzymałych materiałów wkońcu na czymś te 4 tyś trzeba zaoszczędzić sipme mam 11 lat zero awarii życzę wszystkim użytkowniką podróbek równie bezawaryjnej pracy

#33 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 05 marzec 2011 - 16:20

Wybór owijarki stacjonarnej Kup sobie owijarkę Sipma mam teką już 2 lata i chodzi bez zarzutu a ceny są bardo podobne owijarek.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#34 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:54

Wybór owijarki stacjonarnej Miałem owijarkę rzemieślniczą 2 lata, owijałem rocznie około 600 bel i w tym roku kupiłem samozaładowczą sipmę.
Powiem jedno - tylko wydaje się, że rzemieślnicza niczym nie różni się od oryginalnej (diabeł tkwi w szczegółach). Ważnym elementem jest kość przeciążeniowa przy silniku hydraulicznym z tzw. zaworami szokowymi, a z tego co zauważyłem rzemieślniczki rzadko je posiadają. Pół biedy jeżeli operator jest doświadczony (u mnie najczęściej owijał ktoś z "łapanki") i gdy zaczyna owijanie najpierw podaje olej na owijarkę, później dodaje gazu i podobnie gdy kończy owijanie beli najpierw zmniejsza obroty silnika następnie odcina olej rozdzielaczem. Jeżeli tego nie robi, a owijarka nie ma, wspomnianych wcześniej zaworów szokowych, to łańcuchy (w moim przypadku chyba chińskie) rozciągają się i pękają. Może to trochę zawiłe -mógłbym podać kilka innych przykładów oszczędności Made in stodoła, ale dziś wiem, że biednego nie stać na kupowanie podróbek.

#35 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 11 marzec 2011 - 19:39

Wybór owijarki stacjonarnej http://allegro.pl/ow...1491547534.html
a taka owijarka za 7 tyś:D? Już niezła się wydaje.

#36 Share andrzej612b

andrzej612b

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 554 postów

Napisany 12 marzec 2011 - 20:56

Wybór owijarki stacjonarnej Powoli dochodzisz do ceny Sipmy,na allegro są już od 6700 na folie 50 , ciekawe rozwiązanie ma firma METAL-FACH ,dodatkowe wyposażenie to stawiacz bel.Sam jestem ciekaw jak się sprawdza w praktyce, słyszałem że można go kupić osobno, myślę o czymś takim do mojej owijarki.

#37 Share czarek7340

czarek7340

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 12 marzec 2011 - 21:21

Wybór owijarki stacjonarnej MoveR na twoim miejscu wolałbym dołożyć i kupić taką http://allegro.pl/ow...1471264251.html

#38 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 13 marzec 2011 - 10:39

Wybór owijarki stacjonarnej Ale chodzi o owijarkę na folię 50/75 cm

#39 Share szyszko

szyszko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Weterynaria, maszyny rolnicze i dziewuchy :p

Napisany 14 marzec 2011 - 17:13

Wybór owijarki stacjonarnej słyszałem o tych stawiaczach bel, świetna sprawa ;)
Kupię prasę John Deere 550, siatka sznurek, szeroki podbierak. Kontakt na pw. Cena do 22tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 20 marzec 2011 - 12:11

Wybór owijarki stacjonarnej małe sprostowanie do mojego pierwszego posta moja owijarka jest z firmy ALTRO od sipmy różni się tym mniejsze kółka , obudowany stół owijarki nic nie sypie na rolki , uchwyty na szybko złącza poza tym nie widzę różnicy no cena ja dałem brutto 5900 PS. SPRZEDAWCO Z AGROMY DODAJ DO SWOJEGO POSTA ILE ZARABIASZ NA TEJ OWIJARCE sprzedawca od którego kupiłem swoją maszynę zarobił ledwie 4stówki ile ty masz ????? sporo więcej!! z tond ta różnica w cenie

Edytowany przez GRZESIEK1684, 23 marzec 2011 - 21:02.