Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wybór owijarki stacjonarnej

103 odpowiedzi na ten temat

#1 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 09:48

Wybór owijarki stacjonarnej Witam,
Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wybór owijarki stacjonarnej Dzisiaj, 21:40
  •  

#2 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 14:57

Wybór owijarki stacjonarnej A czy jest taka co nie wyładowuje??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#3 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 12 sierpień 2009 - 16:02

Wybór owijarki stacjonarnej Ale mnie 1 rzecz zastanawia - po Ci owijarka samozaładowcza skoro i tak transportujesz bele na plac?? :)
Nie ma takich owijarek które nie wyładowuja bel - nawet stacjonarne maja w standardzie wywrot :) Więc po co przepłacać??

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
Tylko na agroFakt.pl:

McHale na Targach FERMA zobacz »

•  

#4 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 07:14

A czy jest taka co nie wyładowuje??

Oczywiście :) .... owijamy bele od 12 lat!!!, ostatnią owijarkę kupiliśmy 7 lat temu i jest tylko stacjonarna, trzeba włożyć bele i zdjąć mechanicznie za pomocą tura. Ale dzięki i za taką odpowiedź(...)

Ale mnie 1 rzecz zastanawia - po Ci owijarka samozaładowcza skoro i tak transportujesz bele na plac?? :)
Nie ma takich owijarek które nie wyładowuja bel - nawet stacjonarne maja w standardzie wywrot :) Więc po co przepłacać??

Nie samozaładowcza tylko samoWYŁADOWCZA, czytać uważnie :) . A czy stacjonarne mają w standardzie wywrot to nie wiedziałem bo wcześniej nie wszystkie stacjonarne miały wywrot.

#5 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 10:15

Wybór owijarki stacjonarnej Ja się nie spotkałem z tako co by nie wywalała bel i trzeba było zdejmować z niej. Obojętnie jako kupisz i tak ci wywali bele.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#6 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 10:52

Oczywiście :) .... owijamy bele od 12 lat!!!, ostatnią owijarkę kupiliśmy 7 lat temu i jest tylko stacjonarna, trzeba włożyć bele i zdjąć mechanicznie za pomocą tura. Ale dzięki i za taką odpowiedź(...)

Nie samozaładowcza tylko samoWYŁADOWCZA, czytać uważnie :) . A czy stacjonarne mają w standardzie wywrot to nie wiedziałem bo wcześniej nie wszystkie stacjonarne miały wywrot.

Człowieku ty chyba nie wiesz co chcesz kupic :) Przecierz te modele które podałes podpina sie do ciągnika i na łące załadowuja same bele , owijają i wyładowuja :)
Oglądaj od 4.21 min do 6 min :) A sie przekonasz :)

#7 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:05

Wybór owijarki stacjonarnej Tylko KLARA Z-557 sama załaduje bele.!!! :) a przesłaniem tego tematu jest to aby doradzić która owijarka jest lepsza, lepiej się spisuje w działaniu itp itd, a nie negowanie tego czy mam racje, bo mam!

Edytowany przez andrzej2110, 13 sierpień 2009 - 12:01.
cytowanie poprzedniego posta

#8 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:16

Witam,
Potrzebna mi jest owijarka do bel, nie interesuje mnie owijarka samozaładowcza bo i tak trasportuje bele na plac przed owinięciem, a owijarka samowyładowcza. w grę wchodzi tylko i wyłącznie nowa owijarka. Najistotniejszą kwestią jest to aby owijarka sama wyładowywała bele, wówczas czas owijania skróciłby się wyrażnie(ciągnik z turem załadowałby bele na owijarke i pojechał po następną w tym czasie bela by się owinęłą i leżała już na ziemi, wtedy kładziemy na owijarkę następną a zabieramy owiniętą i tak wkółko a z samą stacjonarną trochę się schodzi.....)znalazłem takie propozycje UNIA GROUP FALA L/2, Sipma TEKLA, KLARA Z-557,. Klara zapewne już będzie droższa. Bele są po prasie UNIA FAMAROL DF 120 1.8 VD, więc te po pocięciu ważą około 800 kg.Jeżeli ktoś zna ceny tych owijarek prosze o podanie ich. Macie jeszcze jekieś inne propozycje?Prosze o pomoc.
Pozdrawiam

Jesli ma sama wyładowywac bele to wystarczy cos takiego http://www.metalfach...:owijarka-z-560 lub Sipma Tekla :)

#9 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:00

Wybór owijarki stacjonarnej Daniel pokaz nam jako masz owijkę. Może nawet nie wiesz ze ona wywala bele :)

bullet_black.png

#10 Share daniel1986

daniel1986

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:29

Wybór owijarki stacjonarnej no weź proszę Cię... :) , wiem co mam, owijarka Warfamy Z-555 z 2002 r. http://www.allegro.p..._pomorskie.html

Wezmę chyba owijarkę UNII GROUP: FALA L/2, mam prasę Unii DF 120 1.8 VD to niech ładnie ten zestaw już wygląda i wszystko będzie jednej firmy. :)

Edytowany przez andrzej2110, 13 sierpień 2009 - 12:57.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 12:57

Wybór owijarki stacjonarnej Jak zdejmiesz górny łącznik i będzie zapięta tylko do podnośnika to będzie ci wywalać bele.

bullet_black.png

#12 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 14:01

Wybór owijarki stacjonarnej Używajmy sprzęt zgodnie z jego przeznaczeniem :)

A co do owijarek to jak cenowo wygląda ta z Uni Fala L2/ w porówaniu z Sipmą Teklą, które u mnie cieszą się dobrą opinią :) ?

#13 Share focus07

focus07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 15 maj 2010 - 20:30

Wybór owijarki stacjonarnej Może to jest jakaś nowość na rynku, owijarka która nie wyładowuje bel:)heh

#14 Share DebyFarmer

DebyFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja

Napisany 17 czerwiec 2010 - 12:55

Wybór owijarki stacjonarnej My mamy Sipmę Tekle spisuje się bezawaryjnie. :) Polecam :)
ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

#15 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:28

Wybór owijarki stacjonarnej Witajcie, co prawda jest to mój pierwszy post, ale już miałem tu kiedyś konto, niestety dane zaginęły:)
Ale do rzeczy. Mój tata zamierza kupić owijarkę oraz przetrząsarko-zgrabiarke, ale to jest już obcykane. Tak więc czy ta owijarka: http://allegro.pl/ow...1458861360.html
była by dosyć dobra? Patrzyłem na montowanie folii, jest podobne jak w metal-fach, do tego cena jest dosyć przystępna, jednak fakt jest ten, że są ode produkowane przez osobę sprzedającą(najprawdopodobniej) oglądaliśmy tą: http://allegro.pl/un...1472744720.html
na żywo i niestety nie sprawiło na nas wrażenia zbyt dobrego, ponieważ jak walec nie chciał wejść w łożysko to go pięknie szlifowali, aż wejdzie, co nie jest najlepszym przykładem. Tak więc czekam na Wasze opinie. Czy opłaca się taką wybrać, czy na przykład szukać jakiejś używanej Sipmy, bądź Metal-Fach.

#16 Share GRZESIEK1684

GRZESIEK1684

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 185 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:34

Wybór owijarki stacjonarnej witam z tego co widze to jest ta sama owijarka którą mam ja przepracowałem nią jeden sezon i u mnie sprawuje się ok godna polecenia

#17 Share mrcase85

mrcase85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 166 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 19:46

Wybór owijarki stacjonarnej Moje zdanie jest takie bierz sipmę chociaż by i uzywana jest to pewny sprzęt mam kilka lat i jest bezawaryjna aby tylko trzeba folię zmieniać. sąsiad kupił też owijarke tylko taką niebieską oczywiście nową owiną 10 bali i wałki się po wyginały jak chińskie 8

fakt faktem sipma jest droższa ale gdy ją kupisz to napewno nie porzałujesz jeszcze będą ci zazdrościć takiego sprzętu

#18 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 19:52

Wybór owijarki stacjonarnej Teraz trochę posiedziałem na allego i znalazłem taką: http://allegro.pl/no...1453078948.html

I ta zła nie jest, na pewno lepsza niż ta z Poniatowa, rok gwarancji. Myślę, że ta zła by nie była.

#19 Share Jakub667

Jakub667

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 285 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i rolnictwo

Napisany 02 marzec 2011 - 19:55

Wybór owijarki stacjonarnej właśnie bierz sipme ma ją już 5 lat i chodzi jak nowa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share MoveR

MoveR

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 02 marzec 2011 - 20:00

Wybór owijarki stacjonarnej a Sipma Tekla to jest na folię 50 cm? czy uniwersalna?