Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#161 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 13 wrzesień 2008 - 22:23

Claas Tucano mnie to nie dziwi, bo sam musialem w tamtym semestrze projektowac bardzo prosta przekladnie i sie meczylem 3 miesiace, wiec jesli sobie pomysle co sie dzieje w takim kombajnie, to wiem ze najmniejsza zmiana powoduje zmiane calego mechanizmu, wiec praktycznie musieliby zaprojektowac calkiem inny kombajn. tylko po co skoro jest lexion 5, 6 klawiszowy i na rotorach, wiec po co mieliby dublowac swoja oferte???
tak naprawdę mozna by powiedziec ze tucano jest nie zmienione od czasow matadora http://konedata.net/claas_matador.htm , zobaczcie wyglada identycznie jak dzisiejsze kombajny tucano. skoro sie dobrze sprzedaje, ma super marketing to dlaczego nie czerpac z tego korzysci, w koncu licza sie tylko zlotowki w kieszeni - taka prawda.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 17:51
  •  

#162 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:08

Claas Tucano Faktycznie to brzozak ma racje skoro jest Lexion (do wyboru jak komu pasuje :lol: to po co dublowac oferte...wtedy lexion by sie pokrywał z Tucano a to by było nie celowe...takim sposobem kazdy z tych modeli trafia do klientow o innych zapatrywaniach i nie ma sensu zmieniac kostrukcji Tucano w takim wypadku...a Claas (czyt. Korbanek) bije kase na rolnikach :)

#163 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:29

Claas Tucano wszyscy co robia cokolwiek bija kase, bo po to pracujemy.
wazne by miec swiadomosc podejmowanych decyzji, nigdy nie wiemy za duzo i caly czas trzeba sie ksztalcic, by starac sie wybrac optymalnie
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#164 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 13:32

Claas Tucano Ooooo...swiete słowa. Ciągle nalzey zdobywac nową wiedze i nowe doswiadczenia, zeby potem nie załowac zadnych wyborow w przyszłosci...i wybierac odpowiednie maszyny i kombajny do naszych gospodarstw...tak jak jedni wybieraja TC, a inni Tucano...przedewszystkim liczy sie rozwoj gospodarstwa.

#165 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 wrzesień 2008 - 14:23

Claas Tucano Dlatego mnie śmieszy jak rolnicy u mnie w okolicy, ścigają się w kategorii kto ma większy sprzęt. Potem wychodzą takie cyrki chłop 45ha i JD 6630 albo 65 ha i TC5070 albo najlepszy 60 ha fakt ciężka ziemia i 7720. :lol: Mój ojciec ma 120 ha i ciągnik 120 koni to prac polowych, nie rozumiem jak ktoś kupuje wielki ciągnik a potem nim byle co robi.

#166 Share kubi

kubi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 14:57

Claas Tucano a co ciebie to obchodzi ile nim robi??przecież to jego sprzęt a nie twój :angry:

jak kogoś stać to dlaczego nie!!
można biec.
można stać.
samo przyjdzie.

#167 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 14 wrzesień 2008 - 15:01

Claas Tucano dobra wyluzujmy bo sie zaczyna OT robic

#168 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 14 wrzesień 2008 - 19:20

Claas Tucano Masz racje @brzozak. Trochę zszedłem z tematu. :lol:

#169 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 07:52

Claas Tucano No właśnie wczoraj był u mnie znajomy rolnik, z którym trochę handluje zbożem. Ma JD 1177 albo 1188 dokładnie już nie pamiętam. w zbożach na godzinkę walnie 1,5 ha przy plonie ok 6 t/ha. Ja w zbożu śmigałem 2,2-2,5 ha/h (liczę samą pracę jaka się wyświetlała na CEBISie) przy plonie 8-10 t/ha. W rzepaku jego JD też skosił ok. 1,5 ha/h. Więc w moim przypadku biorąc pod uwagę wszystko co mam pod kosę i tak Tucano wypada najlepiej (porównując w/w JD oraz TC 56 mojego kolegi).

Tak na marginesie, to czujnik strat na wytrząsaczach w Tucano można wymontować, bo jak dałem mu w "rurę" czujnik szaleje, a z tyłu anie ziarenka (pomimo zmniejszenia czułości czujnika do 25% gdzie fabrycznie zalecają 60%). Jednak stary bizonowski sposób najlepszy - przejechać kawałek i sprawdzić co się dzieje z tyłu. U mnie ojciec sprawdzał w czasie pracy na bieżąco w każdym punkcie - co leci z sit i wytrząsaczy.

#170 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 wrzesień 2008 - 11:42

Claas Tucano jakiego masz Claasa @darolee???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#171 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 13:25

Claas Tucano tucano 320

#172 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 15 wrzesień 2008 - 16:01

Claas Tucano co do czujnika to zawsze go zmniejszałem na małą czułośc żeby mnie nie denerwował :lol:

#173 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 20:21

Claas Tucano Czujnik strat w rzepaku nigdy nie bedzie dobrze wskazywał...bo czesto o blachę czujnika udezają twarde łuszczyny i strąki a komputer tego nie odroznia od ziarna-tak sądze i tak samo tłumaczyli nam to w NH i JD...zresztą tak jak napisał @darolee-najlepszy jest stary sposob z bizona, przejechac kawałek i sprawdzac jak wyglada za kombajnem no i odpowiednio regulowac kombajn tak aby osiągnąć oczekiwany efekt.

#174 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 22:06

Claas Tucano no i co cwaniaki czego nie chwalicie się jak to szybko wasze tucano chodzą............. co 4km/h czy 3???
pffffffffffffff wspaniały kombajn.................
wiecie co to śmieszne jest co tu piszecie.............
rozmawiałem z 2 uzytkownikami 320 i co powiedzieli:
1 - super kombajn pieknie młóci i w ogóle wszystko wspaniałe--- heheh tak ciekawe
2 - ale lipa tak wolno to rekordem nie jeżdziłem - hahahahaha - no i to jest szczera odpowiedz.

a tak na marginesie mówiłem obu żeby kupili sobie dutza 5485HT i co??? i teraz oczywiście żałują jak widzą jak ja jeżdże przy ich świetnych sprzętach (i mam lepszą i wydajniejszą pszenicę, rzepak z resztą też)
a do tego wszystkiego w moim deutz jest ASP. I pierwsza firma która to zastosowała to właśnie jest deutz a nie Class dzieci.

#175 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 wrzesień 2008 - 23:00

Claas Tucano po pierwsze nie tym tonem kolezko.
po drugie to temat o tukanie, a nie DF.
poza tym gratuluje ci trafnego wyboru i ciesze sie ze ty sie cieszysz :lol: tylko nie okazuj swojej euforii w tten sposob.

1 - super kombajn pieknie młóci i w ogóle wszystko wspaniałe--- heheh tak ciekawe
2 - ale lipa tak wolno to rekordem nie jeżdziłem - hahahahaha - no i to jest szczera odpowiedz.

obydwoje chyba nie wiedza o czym mowia, byc moze 1 ma takie mocne plony, a 2 moze ma problem z ustawieniem. poza tym mogli wczesniej pojezdzic i sie zorientowac w temacie, a nie kupowac kombajn "na folder", badz tez "na chybil-trafil".

w kazdym razie za nastepna wypowiedz w stylu cwaniaki dostaniesz warna, niezaleznie w jakim temacie.

co roku kosze razem DF 5 klawiszowym bez APS i jedyne spostrzezenie to takie ze jak przyjdzie troche zielonego to dmuchawki sie zapychaja, czesto wystepuje u nas tzw. trawa bagienna i kosa DF sobie z nia nie radzi, no i w wodzie tez nie chce jechac.
jesli masz APS to logiczne jest ze przepustowosc tego kombajnu jest wieksza, wtedy porownuj go do tucano 430

#176 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 wrzesień 2008 - 07:45

Claas Tucano Zgadzam się z Tobą @brzozak2, co do czujników, to przeciez zasada jest taka, że najpierw ustawia sie kombajn a potem czułość czujników. Nie sądzę aby sami czujnikami bez sprawdzenia co dzieje się za kombajnem można dobrze ustawić kombajn.

#177 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 09:04

Claas Tucano

no i co cwaniaki czego nie chwalicie się jak to szybko wasze tucano chodzą............. co 4km/h czy 3???
pffffffffffffff wspaniały kombajn.................
wiecie co to śmieszne jest co tu piszecie.............

Może bym popolemizował ...ale szkoda mego czasu na takich ludzi! Śmiech to jest to właśnie co Ty piszesz :angry:

#178 Share samtron

samtron

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 12:20

Claas Tucano Grzesiek111 jak masz wogóle czelnośc porównywac kombajn deutza do kombajnu claas który wyznacza swiatowe trendy w zbiorze zbóz i nie tylko z czyms co aspiruje do nazwy kombajn zbożowy.

p.s gdyby unia grudziądz robiła kombajny to własnie byłyby takie deutz fahry

#179 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 16 wrzesień 2008 - 12:46

Claas Tucano w przypadku użytkownika ''Grzesiek11'' widać jego małą orientację, praktykę oraz swoiste ograniczenie w znajomości sprzętu rolniczego. ja zawsze powtarzam że w rolnictwie szystko jest względne. kosiłem na usługach zielony rzepak z prędkością ok.1,3 km/h i równiez spalony opsyskiem z predkością ok 7,5km/h. biorąc pod uwagę że obydwie roślny to rzepak to jakie mozna wysunąć wnoski?? że każdy powie coś innego. użytkownik ''grzesiek11'' obraża wszystkich użytkowniów tego forum nie przedstawiając nic konkretnego. może po prostu jest nadpobudliwy. u mnie w powiecie nie ma żadnego DF dlatego nie wypowiem sie na temat tego kombajnu bo nie zpraktykowałem tej maszyny. Tucano to nic innego jak przekształcone megi i mediony, kótre już dawno się sprawdziły jako bardzo dobre kombajny. Ja mam Tucano 430 i nie żałuje zakupu tej maszyny. nie będę dalej polemizował (z pełnym szacunkiem dla darolee :lol: ) napisze jeszcze jedno zdanie jeżeli chodzi o zbór plonów (i tak bulwersującą prędkość zbioru która irytowała użytkownika 'Grzesiek11'') nie sztuką jest wymłócić - sztuką jest namłócić pozdro :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#180 Share Grzesiek11

Grzesiek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 16 wrzesień 2008 - 12:49

Claas Tucano wiecie co szkoda czasu na ludzi takich jak wy!!!!!
z tego co tu sie naczytałem nie tylko w tym temacie to macie chyba po 15 lat.
a w zakładce PROW to co niektórzy chyba po 10. przecież to śmieszne co tu piszecie.