mix

Claas Tucano

Polecane posty

brzozak2    241

nie wiem w jaki sposob udaje mu sie zbierac pszenice z dobrymi parametrami :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesio31    4

u nas sa za slabe ziemie zeby siac pszenice :rolleyes:

wiem ze ma rozne zboza i ponad 100 ha w kukurydzy na ziarno...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

brzozak2 no wiesz, czasami może się udać wykosić dobrą pszenice w połowie września :rolleyes:

 

łeeeeeeeeeeee no ludzie... jak ma się do koszenia 250 ha zbóż a 250ha z czego 100 ha to kukurydzia to chyba mała różnica!! to jest odciążenie żniw o 100ha!! chyba grzesio31 za bardzo nie ma pojęcia... w moim przypadku gdy mam 70ha zbóż i co gorsza 70ha rzepaku jeszcze w dodatku w desykacji to mam tylko kilka dni na sprżątnięcie tego rzepaku, bo inaczej lipa, ziarno sie wysypie i 80% dochodu z rzepaku w plecy...

 

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowano przez robertbara
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0
jestem za 430 bo ma APS a to jest bardzo dobra sprawa, kumpel ma Mediona 310, i mówił że tego mu brakuje...

co to jest ten APS ?

 

co to jest ten APS ?

no jusz wiem co to jest ten APS

 

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowano przez robertbara
łączenie postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
co to jest ten APS ?

To system kontroli hederu, znaczy chodzi o ustawianie przechyłu a nie kontroli wysokości. Tak na marginesie, to APS można mieć w każdym hederze, tylko nie wyobrażam sobie po co komu to przy 4-ro metrowym hederze (ale dokupić można). Chyba, że jest naprawdę duże zróżnicowanie terenu, bo w innym wypadku, to zbędny wydatek. Generalnie APS (podobnie jak rozrzutniki plew) stosuje się w najszerszych hederach 5-7 m, ale przy 4 moim zdaniem zbędny i bezsensowny wydatek. Na moich terenach to myślę ze i 5 m heder nie potrzebuje tego systemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

mylisz się darolee, APS jest to system omłotu opracowany przez CLAASA, chodzi tutaj o to że do konwncjonalnej młocarni dodany jest dodatkowy bęben który ma za zadanie przeprowadzenie wstępnego młócenia i równomiernego rozprowadzenia młoconej masy po całej szerokości młócarni właściwej. profesjonalnie APS nazywa się podzespół intensywnego wymłacania

 

 

przesyłam link http://www.korbanek.pl/domhandlowy/pl/claa...d_omlotowy.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

Hehe. No wiem wiem właśnie miałem edytować post, ale zostałem uprzedzony bo tu jakieś herezje głoszę <_< Sorki za to i dzięki Jacku za sprostowanie <_< To o czym pisałem zwie sie Auto Contour II, reszta postu sie zgadza ^_^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deutzfahr    0
Netto cena wyjściowa mojego zestawu wyszła 116 tyś. ostatecznie 113 tyś euro. rabacik średni, bo ok 2,6%. Wiem, że firmy handlujące mają zasadę upustu 3% od cennika. Ja nawet przy małych zakupach wcześniej wykręcałem 5-7%. Ale DHK to inna bajka mają wyłączność na super markę i rabat jest bardziej uzależniony od dobrego samopoczucia przedstawiciela niż od nas.

 

Co ty mówisz, ja byłem u dealera to mi powiedzieli cenę wyjściową 99 tys euro, z tego co ja słyszałem dealerzy mogą zastosować rabaty nawet do 30 procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
Co ty mówisz, ja byłem u dealera to mi powiedzieli cenę wyjściową 99 tys euro, z tego co ja słyszałem dealerzy mogą zastosować rabaty nawet do 30 procent.

 

Hehe jak ja wszedłem do dealera to Tucano 320 kosztował 96 tyś euro :lol: ale jak przyszło do konkretów .... <_< Przeczytaj wcześniejsze posty, to się dowiesz skąd ta cena. A jak dostaniesz 30% upustu z cennika to dołożę Ci drugie 30 (normalnie PROW <_< ) I tak sie nie wyrabiają w Niemczech z zamówieniami, bo maiłem mieć kombajn do połowy kwietnia a będę miał na początku czerwca, więc po co mają robić nie wiadomo jakie upusty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

wczoraj był u mnie przedstawiciel i powiedział że kombajny będą w dwóch rzutach: kwiecień-maj, czerwiec-lipiec, mi się na razie nie śpieszyło (bo euro ciagle spadało, ale i tak już zeszło poniżej zamierzanej) ale jak mam dostać kombajn w lipcu to wybacz.... <_< załatwiłem z nim tak żeby był w pierwszym rzucie, powiedział że w kwietniu odbiorę <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
intruder    0

siemanko ja mam w umowie że dostanę tucano 320 do 30 czerwca za 100 000 e, tylko niewiadomo czy te nieszczęsne kredyty będą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

To fakt, ze z kredytami lipa .... ja zrobiłem chyba mistrzowski ruch. Pomimo, że limitów jeszcze nie było i jak nieco później sie okazało mogło ich w ogóle nie być, miałem w banku pozytywną decyzję kredytową - tylko podpisać umowę jak będą kredyty. U mnie w BGŻ Malbork takich osób było 3 i tylko te osoby dostały, a na dzień dzisiejszy leży jeszcze cała sterta wniosków. Planowałem jeszcze dokupić 15 ha ziemi z ARR, ale sorry jak nie ma kredytów to sie w kredytowanie ARR nie będę pchał bo to min 4% a myślę ze ja przyjdzie co do czego + wizja podwyżek stóp procentowych podejrzewam, że by wyszło z 7%. W telewizji słyszałem, że może koło czerwca coś się jeszcze znajdzie po korekcie, ale nic pewnego. Tak to jest przez tych lekarzy. Podwyżki mieli, to gdzieś w budżecie trza było znaleźć kasę. I znaleźli. Tradycyjnie w naszej działce. Niech jadą leczyć do afryki, a ja się nie obrażę jak mnie będzie badać jakaś ładna pani doktor z Litwy. Wracając do tematu ... u mnie z dostawą, to mają na 90% odbiór w Niemczech 31 maj, więc na podwórku będzie 3-6 czerwca. Oby <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

pożyjemy-zobaczymy... najgorsze jest to że w Polsce to nie można nic zaplanować, mamy niestabilna polityke rolną i gospodarkę, przepisy się co trochę zmieniają i nie wiadomo jak do końca postąpić żeby się nie wkopać w długi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6
No jeśli chodzi o cenę to ja mam podpisaną już umowę w PLN na Tucano 320. W euor 113 tyś. - 410 tyś PLN netto. Euro za 3,62 i już jestem spokojny. Stracę to stracę myślę ze nie wiele, ale mogę też zyskać. Do standardu dołożyłem kola 800 przód i 500 tył, stół do rzepaku z 2 kosami, wózek, automatyczny zaczep i climatronic. Jeśli chodzi o różnicę między Tucano 320 a jego starszym bratem Mediomem 310 to było koło 5 tyś euro, więc myślę, że na dzień dzisiejszy sie nie opłaca zawracać gitary. Technologia identyczna, a gadżety ściągnięte z Lexa ... myślę, że warto dołożyć parę zł do komfortu. Większe modele w porównaniu z Megą przedstawiają sie podobnie. Jeśli chodzi o wielkość kombajnu, to jestem zwolennikiem, żeby był zapas!!

 

A jeśli chodzi o witrynę internetową DHK no to chyba lysyrolnik kawał czasu tam nie zaglądałeś :)

 

P.S. Okazyjnie dla wszystkich najlepszego w Nowym Roku

 

darolee,

 

chyba emocje wzieły troche u Ciebie góre, bo też chciałem kupić mediona 310 i cena była duuuużo niższa od Twojej (o ładne kilkanaście tyś. euro)

Ale może dlatego że mam troche sprzętu od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
@metik

 

rok temu cena mediona 310 wynosiła ok 85 tys euro netto.

Stół do rzepaku 7 tys euro netto.

Podejrzewam że przez ten rok mogło być jakieś lekkie wachnięcie ceny w góre, z drugiej strony kurs euro jest dużo niższy niż przed rokiem.

 

pzdr

zapewne o tym mowa, wiem ze przez rok moglo sie sporo zmienic, ze wzgledu na ochlapy SPO/przyszly PROW - byc moze stad ta roznica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Rok temu znajomy kupił Mediona 310 + stół do rzepaku z 2 kosami bocznymi zapłacił 96tyś netto euro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12
darolee,

 

chyba emocje wzieły troche u Ciebie góre, bo też chciałem kupić mediona 310 i cena była duuuużo niższa od Twojej (o ładne kilkanaście tyś. euro)

Ale może dlatego że mam troche sprzętu od nich.

 

No nie wiem o co chodzi

1. Tucano kosztuje a przynajmniej pod koniec 2007 kosztował 5 tyś euro więcej od Mediona (Medion 310 - 92 tyś. euro, Tucano 320 - 97 tyś. euro)

2. Oryginał claasa stół do rzepaku 10 tyś euro

3 Komplet opon przód 800, tył 500 5 tyś euro

4. Wózek 2 tyś euro

5. inne mniej istotne dodatki ( climatronic, dodatkowe światło, automatyczny zaczep itp)

Oczywiście cena z cennika, a upust z całości.

 

Powiem tak , nie wiem jaki kombajn chciałeś zamówić, ale to co wymieniłem w sumie robi kilkanaście tyś. a dodając różnice miedzy modelami masz ponad 22 tyś. euro więcej od ceny podstawowej Mediona.

 

No a jeśli chodzi o wcześniejsze ceny, to Mediona 310 z marca czy kwietnia 2007, to historia, bo trochę podskoczyły. Ale nie jest źle, bo euro staniało :P Wiem, bo prawie w tym czasie kupiłem.

 

I tym sposobem zamykam kwestię ceny mojego kombajnu, bo wydaje mi się (choć mogę się mylić), że posty wynikają bardziej z niedokładnego czytania tematu, niż z naprawdę dziwnej ceny mojego modelu. Nie będę już o tym pisał, bo wszystko wcześniej już jest napisane parę razy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slavo    54

Z tym wózkiem do hederu to są śmieszni!! nam też zaśpiewali 2 tyś euro a oni i tak je biorą z firmy z płocka!! Wózek wykonałem w 2 dni i kosztował mnie 800zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
parobas    6

ok darolee,

 

to konkretnie rok temu medion 310 + oryginalny stół do rzepaku (2 kosy) + wózek był do wzięcia za 92000 euro netto.

Dodając 5000 za tucano + 5000 za koła wychodzi 102000 euro.

No fakt moze ceny przez rok uległy zmianie o te kilkanaście tysięcy.

Tak czy inaczej bedziesz zadowolony ze sprzętu a to najważniejsze.

Ja ostatecznie wziałem Mege.

 

pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darolee    12

No to jak widzisz sam ...ceny poszły i nie ma co patrzeć w przeszłość, choć suma summarum nieźle to wygląda po przeliczeniu na PLN i w zasadzie wychodzi z grubsza na jedno:) A zapowiada się, że będzie jeszcze lepiej :P Fajnie masz z tą Megą, bo ja też bym chciał coś z AP, ale różnica w cenie hoho cennikowo 23 tyś euro, to podziękowałem. W sumie na moje ha - 90 ha to Tucano 320 i tak aż nadto. Ale niestety niżej już tylko dominatorek 150, a to z kolei na te niepewnie żniwne czasy da mnie za mało.

 

Tak na marginesie w telewizji słyszałem, że mają być nowe kredyty, byłem też w banku i to samo babka mi powiedziała, że mają obiecane nowe limity ...wiec do dzieła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez Nikxex007
      Witam. Chciałbym się zapytać co sądzicie o Claasie Arionie 640? Wady i Zalety. Z góry dzięki za komentarze. 
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
    • Przez gameplayakiho
      Witam.
      Zastanawiam się na zakupem ciągnika i mam problem z wyborem między Claasem Arion 430 oraz Valtra A114 lub N104
      ewentualnie New Holland T5.
       To będzie mój główny ciągnik więc zależy mi na wytrzymałości tego ciągnika dlatego moje pytanie który ciągnik był by najlepszy  w przedziale 100-120 KM
    • Przez artur04c
      Witam, Mam Claasa Airiona 640 i zauważyłem ze sam z siebie kręci się wałek odbioru mocy z tyłu choć jest wyłączony, jak go zahamuje to niby stoi ale po czasie lub po ponownym uruchomieniu silnika znów się kręci. Sytuacja jest wredna bo jak jadę z opryskiwaczem to mi zaczyna wałek kręcić i podczas transportu wiadomo co sie dzieje. Jakieś porady ? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj