Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#61 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:14

Claas Tucano Ale te ceny, które podales sa bez przystawek i bez reszty bajerów??Widze że sie troche znasz na cenach to powiedz ile by Tucano 320 kosztował z ta srednia przystawka do zboza klasyczna, Auto Contur, APS, wózek do hedra, no i szarpacz. ;) Jak mozesz to wymien każdą cenę oddzielnie :D

POZDRO

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 15:43
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:21

Claas Tucano

Ale te ceny, które podales sa bez przystawek i bez reszty bajerów??Widze że sie troche znasz na cenach to powiedz ile by Tucano 320 kosztował z ta srednia przystawka do zboza klasyczna, Auto Contur, APS, wózek do hedra, no i szarpacz. ;) Jak mozesz to wymien każdą cenę oddzielnie :D

POZDRO

przeciez darek juz wszystko we wczesniejszych postach przedstawil, masz pelen obraz zarowno w wersji standardowej jak i z dodatkami, dolicz sobie tylko cene przystawki
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 21:24

Claas Tucano

przeciez darek juz wszystko we wczesniejszych postach przedstawil, masz pelen obraz zarowno w wersji standardowej jak i z dodatkami, dolicz sobie tylko cene przystawki

Chodziło mi o to ile kosztuje wybrana opcja.... ;)

#64 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 23:49

Claas Tucano

Chodziło mi o to ile kosztuje wybrana opcja.... ;)

W 3 zakładce tematu możesz sobie zobaczyć, co zawiera standard claasa. Podałem specyfikacje Tucano 430. Te same elementy zawiera każda specyfikacja, oczywiście będzie się różnić nieco w różnych seriach, to oczywiste. A dodatki to mogę podać do 320 z hederem 4,3 m:

1. przekładania redukcyjna ? 2 466 EUR netto
2. przezbrojenie do kukurydzy ? 1100 EUR netto
3. rozrzutnik plew ? 4146 EUR netto
4. system 3 D ? 3298 EUR
5. zaczep automatyczny do wózka ? 606 EUR
6. napęd na 4 koła ? 14 943 EUR
7. szersze koła na przód 650/75 R 32 ? 3300 EUR
8. szersze koła na przód 800/65 R 32 ? 3 497 EUR
9. koła tył 500/70 R 24 ? 1659 EUR
10. radioodtwarzacz CD ? 840 PLN
11. automatyczna klimatyzacja ? 298 EUR
12. wózek polski - 1900 EUR
13. stół do rzepaku z 2 kosami bocznymi oryginalny - 9800 EUR
14. interesował mnie jeszcze heder z podbieraczem ale jak usłyszałem cenę to mi sie nogi w kolanach ugięły .... około 100 tyś. PLN

Innymi bajerami (jak auto pilot i jakuzzi) się już nie interesowałem wiec nie znam cen.

Mam nadzieję, że już wszystko jasne :D

#65 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 03 styczeń 2008 - 20:28

Claas Tucano ale widzę że 430 ma te rozmiary opon w standardzie za które darolee zapłacił w opcji do 320 ;)

#66 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 01:17

Claas Tucano

ale widzę że 430 ma te rozmiary opon w standardzie za które darolee zapłacił w opcji do 320 ;)

no raczej nie darek ma przod 800, a tyl 500, w 430 sa 650 przod i jakies tam waskie tyl
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#67 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 04 styczeń 2008 - 02:13

Claas Tucano No dokładnie tak jak Krzysiek nadmienił, ja do swojego biorę 800 i 500. Po co ma się maszyna marnować poza sezonem, jak mogę gdzieś nią jechać na zawody monsterów ;) A tak na poważnie to po ostatnich 2 deszczowych latach stwierdziłem, że warto trochę szersze wziąć i się nie kręcić po polu jak pajac. A różnica między 650 a 800 niecałe 200 euro przy takiej inwestycji to żadna różnica :D Swoją drogą te ceny opon to dopłata do standardowego profilu 620. Ciekawe czy skoro 430 ma profil 650 na przedzie, to ta różnica w cenie była by mniejsza. Z drugiej strony patrząc, że do 800 niewiele więcej dołożę niż do 650 to z 3000 euro chyba sama fatyga mnie kosztuje :angry:

#68 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 17:18

Claas Tucano był u mnie przedstawiciel i wybrałem z ojcem tucano 430 :rolleyes:
wyposarzenie ponad standard to:
-rozrzutnik plew
-zaczep automatyczny
-klima (automat)
-CEBIS (powiedział że to jest w standardzie :rolleyes: )
-wózek
-stół do rzepaku
-heder 540

jeszcze zastanawiam się nad wiekszym ogumieniem- w standardzie są 650/75 R 32, myślę nad 800/65 R 32 ,

#69 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 17:39

Claas Tucano

był u mnie przedstawiciel i wybrałem z ojcem tucano 430 :rolleyes:
wyposarzenie ponad standard to:
-rozrzutnik plew
-zaczep automatyczny
-klima (automat)
-CEBIS (powiedział że to jest w standardzie :rolleyes: )
-wózek
-stół do rzepaku
-heder 540

jeszcze zastanawiam się nad wiekszym ogumieniem- w standardzie są 650/75 R 32, myślę nad 800/65 R 32 ,

dalej bede drazyl, dlaczego nie 440?? tak duza roznica w cenie jest? w 440 nie ma tego APSu?

#70 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:19

Claas Tucano APS jest we wszystkich modelach serii 400. 430 to odpowiednik megi350. na wiekszego mnie nie stać... różnica to kolejne 80 tys. i tak poszedłem do przodu bo mi przedstawiciel wciskał 320--> Medion 310

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:22

Claas Tucano

APS jest we wszystkich modelach serii 400. 430 to odpowiednik megi350. na wiekszego mnie nie stać... różnica to kolejne 80 tys. i tak poszedłem do przodu bo mi przedstawiciel wciskał 320--> Medion 310

no niestety roznica cenowa jest rzeczywiscie spora i czasem nie da sie tego przeskoczyc, szkoda bo to nie tylko kombajn o numer wiekszy, ale co wazniejsze o caly rozmiar :rolleyes:

#72 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 21:39

Claas Tucano wiem. jakbym miał pieniądze to bym kupił największy (450), ale jak napisałeś nie można wszystkiego przeskoczyć. jeżeli dojdzie do zakupu to będę się cieszył z tego co mam :rolleyes: i tak ''wypruwam sobie flaki'' żeby kupć 430. dotychczas pracowałem dwoma rekordami z 1990 z czego drugi częściow pracował u stryja (90ha). a ten da mi szanse na więcej. pozdr

#73 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 styczeń 2008 - 23:29

Claas Tucano To fakt ... kupiłby wieś, ale pieniądze gdzieś :rolleyes: A z tego co pamiętam jacekbee na Twoje 150 ha myślę, że to akuratny zakup. To ile Cię wyniosła ta 430? No i jeszcze tak sie zastanawiam nad tym rozrzutnikiem plew czy nie będzie za bardzo zasypywał plewą łanu. Bo z tego co się orientuje stosuje się to rozwiązanie przy 6-7 m hederach. Może bez sensu ładować kasę i wystarczy po prostu szerzej ustawić skrzydełka od sieczkarni. Wracając do propozycji przedstawicieli, to na moje 90 ha zaproponował mi dominatorka 150. Chyba za dużo czytają pierdół z SPO-PROW o godzinach pracy maszyn. Jak bym przez ostatnie 2 lata miał kosić tym dominatorem to całe żniwa bym się za serce trzymał czy sie uda skosić czy nie. Zresztą mam kolegę, który walczy od roku taką maszyną na 60 ha. Dla niego jest akuratny, ale sam powiedział, że na większy areał już by go nie kupił.

#74 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 12:38

Claas Tucano bedzie mnie to kosztować 460 000 do negocjacji (napisze ile jeszcze urwałem :rolleyes: ) znajomyt kupił na 120 ha dominatora i już po pierwszych żniwach pluje się w brodę, ciekawie jaka bedzie jego relacja jak ściągne Tucano na podwórze he he he... a to co oni piszą o godzinach pracy to bajka jest, ten co to ustalał to chyba nawet nie wie jak kombajn wygląda... porąbani ludzie... dla Ciebie w sam raz byłby 320 albo medion 310... pozdro

#75 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 13:16

Claas Tucano facet ktory niedaleko mnie obrabia ponad 250 ha od 3 lat ma dominatora 150 i jego kombajnista ma jeszcze czas na chodzenie na zarobek :rolleyes:
wg mnie ten dominator bedzie idealnym kombajnem jak na moje 60 ha + ewentualne uslugi ale to dopiero jak zaczna przyjmowac wnioski na prow...

#76 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:24

Claas Tucano nie wiem w jaki sposob udaje mu sie zbierac pszenice z dobrymi parametrami :rolleyes:

#77 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 17:51

Claas Tucano u nas sa za slabe ziemie zeby siac pszenice :rolleyes:
wiem ze ma rozne zboza i ponad 100 ha w kukurydzy na ziarno...

#78 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 08 styczeń 2008 - 18:26

Claas Tucano brzozak2 no wiesz, czasami może się udać wykosić dobrą pszenice w połowie września :rolleyes:

łeeeeeeeeeeee no ludzie... jak ma się do koszenia 250 ha zbóż a 250ha z czego 100 ha to kukurydzia to chyba mała różnica!! to jest odciążenie żniw o 100ha!! chyba grzesio31 za bardzo nie ma pojęcia... w moim przypadku gdy mam 70ha zbóż i co gorsza 70ha rzepaku jeszcze w dodatku w desykacji to mam tylko kilka dni na sprżątnięcie tego rzepaku, bo inaczej lipa, ziarno sie wysypie i 80% dochodu z rzepaku w plecy...

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowany przez robertbara, 17 styczeń 2008 - 13:55.
łączenie postów

#79 Share intruder

intruder

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 styczeń 2008 - 18:43

Claas Tucano

jestem za 430 bo ma APS a to jest bardzo dobra sprawa, kumpel ma Mediona 310, i mówił że tego mu brakuje...

co to jest ten APS ?

co to jest ten APS ?

no jusz wiem co to jest ten APS

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowany przez robertbara, 17 styczeń 2008 - 13:56.
łączenie postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 17 styczeń 2008 - 10:12

Claas Tucano

co to jest ten APS ?

To system kontroli hederu, znaczy chodzi o ustawianie przechyłu a nie kontroli wysokości. Tak na marginesie, to APS można mieć w każdym hederze, tylko nie wyobrażam sobie po co komu to przy 4-ro metrowym hederze (ale dokupić można). Chyba, że jest naprawdę duże zróżnicowanie terenu, bo w innym wypadku, to zbędny wydatek. Generalnie APS (podobnie jak rozrzutniki plew) stosuje się w najszerszych hederach 5-7 m, ale przy 4 moim zdaniem zbędny i bezsensowny wydatek. Na moich terenach to myślę ze i 5 m heder nie potrzebuje tego systemu