Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#41 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 17:26

Claas Tucano Hehe zabawne. Obejrzec?? Bylem w Pasleku stoja 2 Aresy i 3 MF. Zreszta brzozak2 wiesz jak jak jest w HDK na placu "2 ciagniki i jakis kombajm jak dobrze pojdzie", nie to co w AgroSerwisie JD ...caly sznurek maszyn. A z zakupem kombajnu to na pewno nie bedzie predzej, bo ja nie biore na PROW :lol: Tylko mam dylemat bo kolega JacekNH zabil mi gwozdzia. Pogadalem z nim troche na gg i poleca bardziej NH TC5000. Podobno jakosc omlotu nieporownywalna i sam nie wiem. Ma chlopak pojecie,bo 110 ha marchew nasienna, kasolki i takie tam. Ja HN odrzucilem na dzien dobry, bo sam wiesz jaka u nas opinia o tej marce kombajnow.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 05:49
  •  

#42 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2007 - 17:31

Claas Tucano tak wiem jaka jest opinia, wez jeszcze to pod uwage co ja ci mowilem o omlocie na priv, pewnie bedzie to pokrewne z tym co mowil jaceknh. wiem jedno ze pracuje juz pare sezonow rownolegle z porownywalnymi kombajnami marki df i jd, na tamte napewno bym sie nie zamienil, a ten nh to wlasnie mozna sie nad nim zastanawiac, ciekawe co postanowisz, bo to ciezka sprawa :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#43 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:34

Claas Tucano ja również się sie przymierzam do kupna Tucano. nikt mnie nie przekona do innej marki niz claas. jeśli ktos chciałby porozmawiać na ten temat to zapraszam na gg

#44 Share MarcinPykuS

MarcinPykuS

VIP, były Moderator Forum

• V.I.P.
  • rank
  • 2961 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 16:36

Claas Tucano

ja również się sie przymierzam do kupna Tucano. nikt mnie nie przekona do innej marki niz claas. jeśli ktos chciałby porozmawiać na ten temat to zapraszam na gg

Na ile hektarów go kupujesz...?? :(

#45 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 29 grudzień 2007 - 20:56

Claas Tucano Wogóle to wie ktos ile ta maszynka ma kosztować???? Bo co do wyposażenia to jak sobie oglądnołem to podobnie jak w lexionie.....moze zamiast tucano lepiej bedzie najmniejszego lexionka kupic, bo chodzi mi o maszyne z silnikiem kolo 200-230KM :(

#46 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 12:38

Claas Tucano mam do koszenia 150ha ale jest również możliwość wykonywania usług u znajomego bo ma 1800ha i trochę nie wydala, za najmniejszego chcą 100000euro (Tucano 320), mnie interesuje 430 i czekam na przyjazd przedstawicela, który ma przyjechać ze specyfikacją. co do najważniejszych elementów wyposarzenia ---> przesyłam link

http://www.korbanek....techniczne.html

co do lexiona... nie stać mnie :( a jeżeli powiększe swój areał [a jest taka możliwość] to będzie w sam raz :(

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 12:48

Claas Tucano

mnie interesuje 430

bez sensu, wez 440 i tak spore pieniadze chcesz zainwestowac to doluz troche i bedziesz mial spokoj, a tak wezmiesz 430 i po 2 latach uzytkowania bedziesz zalowal ze ma tylko 5 wytrzasaczy
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 13:29

Claas Tucano Lepiej kupic cos o numer wieksze niz pozniej zalowac :(

A co do linka to widze ze korbanki wreszczie zadbali o strone internetowa :(

Honda - The Power of Dreams :)

#49 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 14:14

Claas Tucano No jeśli chodzi o cenę to ja mam podpisaną już umowę w PLN na Tucano 320. W euor 113 tyś. - 410 tyś PLN netto. Euro za 3,62 i już jestem spokojny. Stracę to stracę myślę ze nie wiele, ale mogę też zyskać. Do standardu dołożyłem kola 800 przód i 500 tył, stół do rzepaku z 2 kosami, wózek, automatyczny zaczep i climatronic. Jeśli chodzi o różnicę między Tucano 320 a jego starszym bratem Mediomem 310 to było koło 5 tyś euro, więc myślę, że na dzień dzisiejszy sie nie opłaca zawracać gitary. Technologia identyczna, a gadżety ściągnięte z Lexa ... myślę, że warto dołożyć parę zł do komfortu. Większe modele w porównaniu z Megą przedstawiają sie podobnie. Jeśli chodzi o wielkość kombajnu, to jestem zwolennikiem, żeby był zapas!!

A jeśli chodzi o witrynę internetową DHK no to chyba lysyrolnik kawał czasu tam nie zaglądałeś :(

P.S. Okazyjnie dla wszystkich najlepszego w Nowym Roku

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 14:25

Claas Tucano ech opon i climatroniku to ci zazdroszcze :( cebis tez fajny bajer, jak zrealizujesz zamowienie to przyjade obejzec cudo :(

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 16:22

Claas Tucano darolee, a ile ich [DHK] ''zdoiłeś'' z ceny? nie wiem ile zaśpiewają za 440 :(

jestem za 430 bo ma APS a to jest bardzo dobra sprawa, kumpel ma Mediona 310, i mówił że tego mu brakuje...

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowany przez robertbara, 17 styczeń 2008 - 14:00.
łączenie postów

#52 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 30 grudzień 2007 - 17:34

Claas Tucano

A jeśli chodzi o witrynę internetową DHK no to chyba lysyrolnik kawał czasu tam nie zaglądałeś :(

Heh to fakt jakis czas tam nie zagladalem jak mi sie znudzilo patrzeniu w kolko na ta sama niedorobiona strone :(

I tez okazyjnie Zycze wszystkim szczesliwego nowego roku 2008 :)

Honda - The Power of Dreams :)

#53 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 31 grudzień 2007 - 13:25

Claas Tucano Myślałem ze droŻszy będzie sporo.... :( Dostaliscie płytki od korbanków z ofertą ich maszyn????Ja mam no i musze powiedziec ze w tym Tucano mozna sie zakopchac normalnie :(

#54 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 13:27

Claas Tucano

darolee, a ile ich [DHK] ''zdoiłeś'' z ceny? nie wiem ile zaśpiewają za 440 ;)

Netto cena wyjściowa mojego zestawu wyszła 116 tyś. ostatecznie 113 tyś euro. rabacik średni, bo ok 2,6%. Wiem, że firmy handlujące mają zasadę upustu 3% od cennika. Ja nawet przy małych zakupach wcześniej wykręcałem 5-7%. Ale DHK to inna bajka mają wyłączność na super markę i rabat jest bardziej uzależniony od dobrego samopoczucia przedstawiciela niż od nas.

Co do większego modelu to mam info tylko o Tucano 430:
- heder C 490 bez AC
- silnik Mercedes 177 kW / 240 KM wg. ECE R24
- ogumienie przód 650/75 R32
- ogumienie tył 16,5/85-24
- kabina z klimatyzacją
- ogrzewanie
- informator pokładowy CEBIS SPRINT
- siekacz słomy
- zbiornik na ziarno 7500 l.
- czujniki strat ziarna
- Claas Contour

cena netto 119 900 EUR + 22 % VAT

A brzozak2 jak już będę miał go na podwórku, to zapraszam zapraszam. Daleko nie masz :D Myślę, że tak kolo marca - kwietnia to będzie.

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 14:36

Claas Tucano nom podjade napewno, choc kombajny najlepiej sie w zniwa oglada ;) tylko czasu nie ma na takie wypady.
jak mozesz to podaj jaka jest roznica miedzy 320, a 430 w standardowym wyposazeniu, bo ten twoj to nie wiele tanszy jest :D

#56 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 15:12

Claas Tucano najbardziej istotne różnice pomiędzy 320 a 430 to jest moc silnika (tucano320-204kM a 430-258), 430 ma APS (dodatkowy bęben młócący) przez co jest ciut dłuzszy i ma większy zbiornik (320-6500, 430-7500) i to są najwieksze różnice. reszta to praktycznie to samo. no i jeszcze cena ;) pozdr :D

#57 Share Kris017

Kris017

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 15:52

Claas Tucano A wiecie ile kosztuje Claas lexion 540 ??? Tak średnio ???
Nie ma lepszego od John deere-a :)

#58 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 17:39

Claas Tucano

najbardziej istotne różnice pomiędzy 320 a 430 to jest moc silnika (tucano320-204kM a 430-258), 430 ma APS (dodatkowy bęben młócący) przez co jest ciut dłuzszy i ma większy zbiornik (320-6500, 430-7500) i to są najwieksze różnice. reszta to praktycznie to samo. no i jeszcze cena :D pozdr :D

chodzilo mi tylko o cene ;)

#59 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 18:29

Claas Tucano ok 60 000 zł ;) :D

no jeżeli chodzi o wersje podstawowe

coś ok 60 000 w wersji podstawowej

Używaj opcji edit, a nie pisz posta pod postem!

Edytowany przez robertbara, 17 styczeń 2008 - 14:00.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 styczeń 2008 - 20:56

Claas Tucano

jak mozesz to podaj jaka jest roznica miedzy 320, a 430 w standardowym wyposazeniu, bo ten twoj to nie wiele tanszy jest ;)

W standardzie to:
Tucano 320 - 96900 euro netto
Tucano 430 - 119900 euro netto

Czyli 23 tyś różnicy. Przy ostatnio kręcącym sie kursie euro kolo 3,62 daje 83 tyś. PLN różnicy netto.

Jak, ktoś sie przymierza do kupna maszyn to radze już choć umowę podpisać z zaliczką, bo chodzą słuchy (już z kilku źródeł słyszałem), że maszyny najpóźniej do marca o 15 % do góry.