Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#461 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 09 lipiec 2012 - 12:36

Claas Tucano Masz zbiornik na zewnatrz, przy silniku (ok.30l), a korek, czarny, wielki z bagnetem. Opuszczasz przenośnik pochyły na ziemię i sprawdzasz stan na bagnecie. Chyba, że chodzi Ci o skrzynię przekładniową przedniej osi....
Popularne są też ekrany LCD LED, które różnią się od zwykłych LCD rodzajem podświetlenia - wykorzystuje się diody LED. W mniejszych odbiornikach LED stosuje się podświetlenie ramowe, czyli diody umieszcza się tylko na brzegach matrycy. W dużych ekranach podświetla się całą matrycę i używa technologię LDT, która steruje jasnością diod. Dzięki temu można uzyskać idealną czerń i przy okazji zaoszczędzić na energii. Ekrany LED dają lepszy jakościowo obraz, są jednak znacznie droższe od zwykłych LCD.Kolejnym rodzajem telewizorów jest OLED, w których wykorzystuje się diody organiczne. Można w nich uzyskać niewiarygodnie naturalne kolory. Dzięki brakowi filtrów ograniczających świecenie, obraz zyskuje znacznie lepszą jakość w porównaniu do innych odbiorników. Nie ma też problemów z czernią, gdyż przy ciemnym ekranie diody po prostu nie świecą i w przeciwieństwie do kryształów wykorzystywanych w ekranach LCD, nie przepuszczają światła. Ekrany oferują też szeroki kąt widzenia oraz krótki czas reakcji matrycy - jedynie 10 ms, bez rozmycia i efektu smug. Wyświetlacze OLED pobierają najmniej energii z obecnych ekranów. Niestety, ekrany tego typu mają istotną wadę - są podatne na wilgoć. Żeby nie uległy zniszczeniu muszą być hermetycznie zamknięte w obudowie, co znacznie zwiększa koszty produkcji.Najnowszą technologią stosowaną w telewizorach jest użycie laserów do wyświetlania obrazu. Stosuje się lasery trójkolorowe (czerwone, niebieskie i zielone), dzięki czemu telewizor jest w stanie odzwierciedlić znacznie więcej kolorów niż inne ekrany. Dla porównania monitory LCD są w stanie wyświetlić około połowy palety kolorów, które człowiek może zobaczyć. Telewizory laserowe oferują aż 90% kolorów, które widzimy. Dodatkowo używają tylko 25% energii potrzebnej do wyświetlenia obrazu w panelach plazmowych. Są także znacznie lżejsze i trochę węższe od płaskich telewizorów. Intensywność kolorów jest taka sama przez cały okres żywotności telewizora. Niestety, obecnie jest to mało popularny typ ekranów i są bardzo kosztowne.

Edytowany przez jacekbee, 21 marzec 2014 - 15:44.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 00:58
  •  

#462 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 01:00

Claas Tucano Spotkal sie juz ktos w cebisie z bledem "poslizg bebna mlocacego" ? Zauwazylem tez ze jak np ustawiam obroty bebna na 1200 to on nie dojdzie do tych obrotow tylko ma z 10 lub czasem 20 mniej . Da sie tam cos wyregulowac bo paska za bardzo nie napne bo nie ma napinacza.

#463 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 09:49

Claas Tucano Da się. Ja to robiłem tak, że daję dużo wyższe obroty bębna młócącego. Potem on przeskakuje ten zakres i wchodzi na zadany przez ciebie. Dzieje się to tak, gdy dochodzisz do skrajnych obrotów bębna młócącego.

#464 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 12:29

Claas Tucano u mnie też ten problem występuje, ale jak go trochę pomolestuję na obrotach to jest ok. Ja z kolei, kiedy mi zaczyna krzyczeć, schodzę z obrotami mocno w w dół i potem do góry, ale muszę obadać patent kolegi powyżej ;)

#465 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 21 lipiec 2012 - 15:52

Claas Tucano to ja odwalilem lepsza maniane
pierwszy raz jak mi sie to zdarzylo tzn ten blad to zmniejszylem mu obroty i to byl blad, pasek byl za luzny, skakal i tarl o ten napinacz podspodem i zezarlo caly pasek i musialem wymienic a nowy 1600 w serwisie
przy wymienianiu rozkminilem o co chodzi o teraz nie daje mu malych obrotow zeby nie byl za luzny

#466 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 08:02

Claas Tucano Ale przyczyna jakaś musi być tego. Nie może tak być, że na minimalnych obrotach zerwie Ci pasek. Ja czasem kminek, rzepak (jak mocno łupie) młócę przy prawie minimalnych obrotach i wszystko gra. A przecież nie są to modele tak stare żeby paski już były do wymiany.

#467 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 22 lipiec 2012 - 09:13

Claas Tucano zauwazylismy na starym pasku ze mial po calosci 50 mm szerokosci a w jednym miejscu 45 i pewnie na malych obrotach jak byl luzniejszy jak wchodzil w to dolne kolko to wtedy skakal i uderzal w ten napinacz pod spodem (od paska napedu mlocarni) i przez to sie wytyral

teraz jest zalozony nowy pasek i nie trze jest w miare napiety ale niepodoba mi sie to ze nie uzyskuje pozadanych obrotow, rozumiem jak mlocisz to traci obroty jak idzie masa, ale chodzac na pusto bez obciazenia powinien ustawione obroty osiagnac

ten pasek jest na dwoch kolkach gorne ma podlaczona hydraulike do zsuwania, rozsuwania zeby regulowac obroty, natomiast dolne tez sie zsuwa i rozsuwa ale tam jest tylko taka sprezyna, moze trza ja wymienic albo jkos docisnac lub wyregulowac, w ksiazce nie doczytalem sie nic na ten temat

#468 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 12 luty 2013 - 20:56

Claas Tucano Panowie mamy problem z opuszczaniem hedera raz opuszcza normalnie innym razem bardzo powoli , moze macie pomysł gdzie szukać przyczyny czy w oprogramowaniu czy w hydraulice.

#469 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 luty 2013 - 11:39

Claas Tucano Mam to samo od dwóch lat. Przedostatnie żniwa zacinał się od czasu do czasu, musiałem podnieść heder ostro do góry by go odblokować. W ostatnie żniwa to już była masakra. Kilka razy nie chciał się odblokować i myślałem ze będzie trzeba zjechać do domu. jeszcze w czasie zbiorów serwis wymienił mi zawór regulujący przepływ oleju od hedera (prędkość jego opadania), ale nic to nie dało. Teraz będą wymieniać zawór główny. Dziwna tez sprawa, że kilka razy przyjechałem z pola z zaciętym hederem i na drugi dzień było wszystko ok, bez kombinowania.

#470 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 25 luty 2013 - 20:18

Claas Tucano Tak dokładnie to samo , facet z serwisu najpierw uparł się na jojstik ale od razumówiłem że to nie wina sterowania ,ja myślę że to może być elektrozawór albo błąd w programnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 luty 2013 - 22:30

Claas Tucano Nie może być to sam joystick na moje, bo sytuacja ma miejsce również przy przełączaniu zapamiętanej wysokości. W tej sytuacji powinien zwyczajnie opaść i tyle, nie ma regulacji elektrycznej czy ma opadać wolniej czy szybciej, przynajmniej nic mi nie wiadomo. Nie wiem na czym polega ostatni etap opuszczania hedera z zapamiętanej wysokości wtedy, kiedy zwalnia i się doregulowuje - tu bym właśnie widział ten błąd oprogramowania. Choć z drugiej stromy wgrywali mi kiedyś tam nowe oprogramowanie, a początki przycinania zaczęły się jeszcze na starym. Ten sam błąd w dwóch wersjach oprogramowania? Trochę naciągane jak dla mnie.
@robert1226 Jakiego masz Tucano i z którego roku?
Daj znać co będą robili z tym i czy coś dało czy nie. I ja podzielę się wiadomościami co robili i czy coś dało czy nie. Jak mówiłem już mam zamówione części do zaworu głównego. Ale czy da to coś pewnie się okaże w żniwa, bo zauważyłem też, że zaczyna się to robić przy gorącym oleju.

#472 Share robert1226

robert1226

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 193 postów

Napisany 11 marzec 2013 - 11:02

Claas Tucano To jest tucano 320 2009rok to jest kombajn kolegi ja jestem operatorem .

Program był też zmieniany jakiś czas było dobrze ale problem wraca , też mi się wydaje że na gorącym oleju jest gorzej .
darole; gdzie brałeś kombajn .

Edytowany przez robert1226, 09 kwiecień 2013 - 13:27.

#473 Share miroM1984

miroM1984

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 01 czerwiec 2013 - 20:05

Claas Tucano jaka wage przykladacie do ustawien blachy kierunkowej wiatru, czy dlawienia przy roznych rodzajach zboz?
w ksiazce te ustawienia sa jednakowe dla podstawowych zboz jak rzepak, przenica , jeczmien czy zyto, a wy duzo manewrujecie tymi parametrami

#474 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 05 czerwiec 2013 - 00:30

Claas Tucano Kolega tak się pyta jakby miał sterowanie z kabiny ;) Myślę, że ustawienia blach są ok (zmieniałem dopiero na kminki). Jak coś nie pasuje to szukałbym w ustawieniach sit i pobawiłbym się wiatrem. Książkowe ustawienia sit dla mnie są do ..

#475 Share XTRO

XTRO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1207 postów

Napisany 02 październik 2013 - 18:48

Claas Tucano ile trzeba mieć ha żeby przyznali Tucano 320 na PROW ?

#476 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 październik 2013 - 22:28

Claas Tucano Ja sobie dałem kiedyś spokuj z kombajnem z pomocy unijnej. Chciałem na końcówkę SPO, to mnie wyśmiali, a miałem 92ha swoich i 46 dzierżaw wieloletnich. Powiedzieli że mogę wziąc klasy bizon 56, to ja ich wyśmiałem :) Na PROW podobno się polepszyło choć niewiele. Kolega ma 150 ha i dostał zdaje się JD 1550 czy coś w tym stylu nie pamiętam nr. Klasy powiedzmy Tucano 320. Ale dostał warunkowo, bo prowadzi gospodarstwo nasienne.

A jak w temacie problemu z opadaniem hederu kolego @robert1226? Sorki, że Ci nie odpisałem ja brałem od korbanka jeden z pierwszych modeli w 2008

#477 Share 987marcin

987marcin

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 19:51

Claas Tucano -- połączono --

cześc koledzy mam problem z moim Tucano mianowicie podczas koszenia kukurydzy grzeje sie płyn chłodzący powodem jest zaklejające się koło chłodnicy macie na to jakieś rozwiązanie czy trzeba po prostu z tym zyc dodam ze chce spróbować zamontować dodatkowe szczotki zbierające ten syf z kratki nie wiem czy to cos da jak sądzicie ?

Edytowany przez Marcin91, 17 styczeń 2014 - 08:21.
dublowanie tematów

#478 Share 8piotrek6

8piotrek6

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 78 postów

Napisany 16 styczeń 2014 - 21:05

Claas Tucano Własne ulepszenia z praktyki wzięte są zawsze najlepsze, więc spróbuj a pewnie bedzie lepiej :)

#479 Share tomusgigant

tomusgigant

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 12 maj 2014 - 22:10

Claas Tucano Witam, koledzy kupiłem tucano 320 chciałem się dowiedzieć od operatorów jak ustawić maszynę tzn klepisko sita wiatr bęben głównie chodzi o rzepak, pszenice, pszenżyto żyto i jęczmień czy te dane z katalogu są wiążące do praktyki??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 27 maj 2014 - 07:15

Claas Tucano Ja mogę pomóc tylko co do pszenicy i rzepaku z tych roślin co Cię interesują. Blachy kierunkowe wiatru ustawiam wedle instrukcji. Prędkość obrotowa bębna młócącego wedle instrukcji (w rzepaku można zjechać w dół jak będzie łupać rzepak - a suchy poniżej 9% zaczyna łupać dość mocno, tylko nie na maxa w dół bo dość mocno zacznie wyć młocarnia). Szczelina na klepisku w pszenicy wedle instrukcji do późniejszej korekty w zależności od odmiany pszenicy, w rzepaku natomiast szczelina otwarta prawie na maxa (zostaw ze 2-3 dziurki by móć zluzować młocarnie jak by się przypadkiem zapchała.Prędkość obrotowa wentylatora wedle instrukcji (w rzepaku też można jechać w dół, w pszenicy jest to dość elastyczny temat, zależy od odmiany) - w tym temacie instrukcja jest dobra na początek. Sita górne w rzepaku mam domknięte całkowicie tylko na końcówce deko otwarte. W pszenicy górne sito otwieram na około 1cm, na końcówce trochę bardziej, ale to też doregulowuję w zależności od odmiany. Dolne sito w rzepaku zamknięte, w pszenicy otwarte na około 0,5 cm. To chyba tyle.