Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 13:50

Claas Tucano @jacekbee ależ bronisz tego Tucano...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 23:40
  •  

#422 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:21

Claas Tucano @jacekbee przeczytaj wypowiedzi @Lukasz1987 jeszcze raz tylko uważnie ;)
Kombajn po pokazowy ustawiał Korbanek oraz właściciele innych Tucano :P
Po za tym wyraźnie pisze, że on nic nie ustawiał w nim ;) Zostawia to innym, którzy się znają
Dodatkowo skąd wiesz, że kombajn jest źle ustawiony? widziałeś go? Koles ma porównanie do NH TC i Mediona
Edit:
u nas w okolicy Tucano ma też niezbyt pochlebne opinie ludzie twierdzą (2 na 3 rolników, ale u tego jednego to zawsze wszystko dobrze) że w porównaniu do Mediona to jakość Claasa spadła ;)

Edytowany przez Profil usunięty, 11 styczeń 2011 - 14:23.

#423 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 14:32

Claas Tucano system omlotowy w tucano jest ulomny z uwagi na malej srednicy beben mlocacy i stad wiecej polowek i niedomlotow. ja sie nimi nie przejmuje, bo i tak wszystko przechodzi przez zmijki, szuszarnie i tam sie domlaca i oczyszcza, ale czasem na usludze ludzie sie pytaja skad te niedomloty i czy nie da sie go lepiej ustawic. owszem da sie, ale wtedy wydajnosc spada na leb na szyje, wiec im to tez sie nie oplaca jak jade na godziny.

natomiast claas ma wiele zalet, najwazniejsza to bezawaryjnosc, wynika to z bardzo wysokiej jakosci i uzywania podzespolow najlepszych producentow. jakby rozebrac kombajn na czynniki pierwsze to wiedzielibysmy dlaczego claas jest o tyle drozszy od pozostalych ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#424 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 11 styczeń 2011 - 16:21

Claas Tucano nie bronie tylko oceniam obiektywnie
90% sukcesu to operator

niektóre argumenty podawane przez @Lukasz1987 są bezpodstawne, niektóre awarie, które opisuje wywodzą się z błędów w obsłudze

mój kombajn też był pokazowy http://www.agrofoto....image&img=71796
Opolagra 2008 (na tych pokazach za każdym razem jak podnosił heder podnosił mu się nagarniacz(motowidła)- usterka o której pisałem wcześniej- i operator się nie zorientował, że coś jest nie tak)

jakbym kosił tak jak był ustawiony to bym go już chyba zezłomował ;)

po trzech sezonach mam 1573ha na liczniku, więc trochę pojęcia mam o obsłudze tego kombajnu

@JanekJelonek, a czy Ty wiesz jak on jest ustawiony?? ja to określiłem po opisie awarii

imię firmy ucierpiało, z tym się zgodzę bo wprowadzając nowy model na rynek, a następnie po zmianie dealerów wyskoczyło wiele niedociągnięć, które nie powinny się zdarzyć. za to mam żal do Claasa

jedna myślę, że firma szybko odbuduję swoje dobre imię

#425 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:18

Claas Tucano W tym miejscu to chyba opinia brzozaka i jacekbee są najobiektywniejsze. I zgodzę się duża część sukcesu to dobry operator. U nas kombajn ustawia pracownik z długim doświadczeniem, a nie ja. On nigdy nie patrzy na tabelę Claasa, tylko wprowadza swoje ustawienia. Jak dotąd jedyna usterka wynikła ze złych warunków przezimowania.

Edytowany przez xsysiek, 11 styczeń 2011 - 17:24.

#426 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:36

Claas Tucano jacekbee
To powiedz mi czy u Ciebie w 430 też tak trzęsie podczas wysypywania zboża? bo w porównaniu do dominatora 68s to trzęsie niemiłosiernie.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#427 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 11 styczeń 2011 - 17:41

Claas Tucano

niektóre argumenty podawane przez @Lukasz1987 są bezpodstawne, niektóre awarie, które opisuje wywodzą się z błędów w obsłudze

które?
kombajn zrobił u nas 50ha ustawiany był 2 razy przez Korbanka i 2 razy przez znajomych( omłot) sieczkarnia to nawet nie wiem ile razy bo nie liczyłe Dodany obrazek ale z 4 napewno. Operator przeszedł szkolenie u korbanka z obsługi tego kombajnu w zakresie codziennych przeglądów oraz koszenia, inaczej byśmy go nie kupili.
Twierdzisz, że trzeszcząca kabina u nas i naszych znajomych to nasza wina? My składaliśmy kokpit i mocowaliśmy tapicerkę?
Sieczkarni nie mógł ustawić serwisan pracujący przy Claasie 10lat kombajny to jego brożka w serwisie i co ustawić się nie dało
łańcuch był sprawdzany zgodnie z zaleceniami instrukcji obsługi więc to ewidentnie wada fabryczna
ogólnie kombajnem kosił koleś około 70% czasu który jeździ u korbanka na pokazach. pierwsze 100ha pokazowych i później u nas na nauce oeratora i na ustawianiu maszyny.
Ale oczywiście dalej będziesz twierdził, że operator źle kosi dla którego 1573 ha to śmieszny wynik Dodany obrazek bo on Claasem kosi od 10lat i twierdzi, że dupogodziny w kabinie to nic przy opiece nad dziesiątkami Claasów w których coś się dzieje i człowiek spotyka się z wieloma rodzajami przypadków-usterek.
Tak jak JJ zauważył MY GO NIE USTAWIALIŚMY tylko specjaliści od tego ludzie z Korbankolandu oraz zaprzyjaźnieni właściciele Tucano
Gdyby to była nasza wina to Korbanek pomimo faktu, że nie ma już Claasa w ofercie nie zabrał go do siebie do serwisu i to nie do najbliższego nas ale to głównej siedziby Dodany obrazek

Skoro kosisz ponad 500ha rocznie to trzeba było Lexa kupić a nie używane maleństwoDodany obrazek
Jak się uda to opychamy Claasa sąsiadowi (tyle, że przez 4 lata dalej w papierach będzie nasz Dodany obrazek ) i kupujemy Fendta 5220E
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#428 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:00

Claas Tucano Łukasz@ dużo ryzykujesz w ten sposób.

Jak może Korbanek kombajn ustwić ?? Jeśli zmieniasz roślinę koszoną to i ustawienia? Do każdej rośliny przyjezdza osobno ??

U mnie były dnie że co dzień było trzeba zmieniać ustawienia..

#429 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:08

Claas Tucano dlatego najlepiej kupic lexa z system cemos, ktory odczytuje i przetwarza co 30 sekund 14 pomiarow i sam dobiera optymalne ustawienia ;) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#430 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:09

Claas Tucano ryzyka nie ma, nowa maszyna jeśli będzie to napewno nie będzie brana na dofinansowanie
koszone były 3 rośliny, rzepak i bobik wykosił nam znajomy. Do rzepaku nie mamy stołu a na koszenie bobiku nie mieliśmy jak co roku czasu i machał nam go sąsiad kombajnem i zwoził swoim sprzętem. Jego Tucan już z APS ma dużo lepszy omłot.
Co do drgań przy rozładunku to u nas też są na poziomie Mediona ( tak twierdzi sąsiad bo chwilę kosił i naszym)
Cieszę, się tylko że Korbanek ma bardzo dobry serwis Dodany obrazek, niewiem co ludzie na niego psioczą choć fakt, ja sam na początku z powodu tego co słyszałem byłem przeciwny zakupowi maszyny u niego, ale teraz kategorycznie zmieniłem zdanie Dodany obrazek
Edit:
Brzozak my kupowaliśmy kombajn, który miał kosić 50-60ha rocznie w porywach do 80ha. Początkowo miał być albo Dominator albo Avero, ale trafił się po pokazowy tucan 320 i go kupiliśmy. Lex u nas to czyste nieporozumienie.
Choć fakt gdy go kupowaliśmy to € było dobre 4 pln i można było się zakręcić za jakimś dużym NH Dodany obrazek

Edytowany przez Lukasz1987, 11 styczeń 2011 - 18:12.

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2011 - 18:29

Claas Tucano Odnośnie uszkodzeń o których pisał @brzozak2 to niestety ale jest to wada wynikająca z budowy kombajnu. Niestety bęben o małej średnicy i dużej prędkości ma swoje wady, w twardym grubym ziarnie o małym udziale słomy nie ma problemu. Gorzej, gdy chcemy młócić pszenżyto o wyjątkowo długiej słomie albo żyto, wtedy mogą występować znacznie uszkodzenia i straty albo znaczny spadek wydajności. W rzepaku mały bęben o małej bezwładności, w przypadku koszenia nie do końca dojrzałych łodyg, ma problem z przepustowością materiału.

Dużo lepiej sprawdza się duży bęben o większej bezwładności i podobnej prędkości liniowej, ale mniejszej prędkości kątowej. Idąc dalej, jeżeli Claas to z systemem APS, niweluje wady małego bębna, dodatkowo odciąża go i zapewnia bardziej równomierne zasilanie zespołu młócącego kombajnu. Claas to jakość i niezawodność i za to go cenię, mimo iż pewne podzespoły można by zaprojektować inaczej. Dodany obrazek

#432 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 19:17

Claas Tucano @Lukasz1987 wiadomo tylko zarcik zapuscilem, po pierwsze gdy kupowales kombajn to ten system jeszcze nie byl w sprzedazy. teraz jest tylko w rotorowych claasach w opcji, ale skoro sie pojawil to mysle, ze powoli do mniejszych maszyn beda go wprowadzac ;) .

#433 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 23:06

Claas Tucano @avendrion - czy na postoju, czy w biegu nic nie trzęsie, podczas jazdy spadek mocy 6-10%

@lukasz1987 widzę że Cie nie przekonam, masz swoje zdanie. niech pozostali wyrobią swoją opinię

@Bobek_Farmer zgadzam się, ale nie uważam że ten układ jest na tyle ułomny żeby nie dało się nim młócić.

claas ma wielu zwolenników i od wielu lat układ się nie zmienia.
szkoda tylko że między układem bęben 45cm(tucano) a bęben 60cm(lexion) jest tak duża różnica cenowa.
z praktyki wiem że układ APS 45cm jest lepszy niż układy 60cm bez APS - wiem to z pracy NH 5 i 6 klawiszowych

edytowałem z 40 na 45, dzięki ;)

Edytowany przez jacekbee, 12 styczeń 2011 - 15:11.

#434 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 styczeń 2011 - 23:25

Claas Tucano 45 cm ;) .

#435 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2011 - 00:01

Claas Tucano @jacekbee jasne, że się da młócić, mniej wydajnie, ale da. Dodany obrazek

Szkoda, że nie robią młocarni z systemem APS z bęben młócącym o średnicy 75cm. Dodany obrazek

W kuku najlepiej to by się sprawdzał bęben 75cm bez dodatkowych bębnów, nie licząc odrzutnika. Dodany obrazek Biorac pod uwagę tylko poprzeczne, a nie osiowe układy młócące. Dodany obrazek

#436 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:24

Claas Tucano @Bobek_Farmer pracowałeś kiedyś Claasem z bębnem APS 450mm?
pytam tylko jak kolega, czy miałeś doświadczenie

po tym jak kosiłem NH CX i TC to stwierdziełm, że w wydajnoci (jesli jest zastosowany APS) nie ma różnicy, lepsza kultura pracy jest NH w rzepaku, a Claasa w zbożu

Edytowany przez jacekbee, 12 styczeń 2011 - 15:25.

#437 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 12 styczeń 2011 - 15:36

Claas Tucano kultura w jakim sensie? czy chodzi np. o drgania w kabinie, czy o jakosc ziarna jakie wpada do zbiornika?

#438 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 styczeń 2011 - 16:00

Claas Tucano @jacekbee nie młóciłem, swoje wypowiedzi opieram na porównaniu, które oblikowano w pewnej książce. Dodany obrazek

Podejrzewając, że chodzi Ci o tę wypowiedź:

@jacekbee jasne, że się da młócić, mniej wydajnie, ale da. Dodany obrazek

Napisze, jedynie tyle, że emotikona dobitnie wyjaśnia, że tej wypowiedzi nie należy traktować dosłownie. Dodany obrazek Oczywiście ten spadek wydajności nie jest na tyle rażący, aby bić o niego pianę. Dodany obrazek Staram się wprowadzić trochę luźniejszy klimat po tych ostatnich kilku postach. Dodany obrazek

Edytowany przez Profil usunięty, 12 styczeń 2011 - 16:01.

#439 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów

Napisany 13 styczeń 2011 - 19:29

Claas Tucano @brzozak2 - kulturę w znaczeniu pracy młócarni, pracuje równomiernie i stabilnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 17 styczeń 2011 - 01:14

Claas Tucano Jak jeździłeś na pokładzie NH, to nie było czasami słychać takiego dudniącego hasały dochodzącego z bębna?