Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#381 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 listopad 2010 - 14:43

Claas Tucano mialem napisac wezyk i to taki zart jak komus sie nie chce wychodzic z kabiny to sika przez lejek z wezykiem ale miejsza o to czujnikow nie zdemontuje bo tez na nie patrze i wierze choc nie na 100% straty tez dla mnie sa wazne bo po to uprawiam zeby jak najwiecej zebrac i zgodze sie z tym ze zboze zgubione boli kiedys urwal mi sie wieszak od sit w bizonie a jak grubo zboze lezalo oj bolalo ooooo

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 09:55
  •  

#382 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 17:58

Claas Tucano A no właśnie. Ja przestawiam sita i wiaterek góra 2 razy (zależy kiedy wyjadę itp.). Męczyłem się trochę w pierwszym sezonie, aby dopracować względem mnie w miarę optymalne nastawy. Teraz wiem jak mam mieć ustawione i robię to w 20 sek. i nie bardzo mi to przeszkadza. A nie kupiłbym z powodu, co pisałem (co prawda nie wiem jak z tą kalibracją jest w Tucano czy ogólnie w claasie), no i nie jest to inf z mojego doświadczenia, choć dla mnie dość wiarygodny.
Co do czujników to wiadomo, że nie można im wierzyć na słówo. Po to ustawia się ich czułość by uzyskać wiarygodny wynik. Nastawiam, jadę tak by uzyskać punkt krytyczny i wyskakuję by zobaczyć jakie wizualnie mam straty, czy mi to odpowiada. Robię to na początku sezonu i tyle. Co jakiś czas sobie wyskoczę podczas przestoju sprawdzę ściernisko i tyle. A czujnik musi być ;)

#383 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 10:33

Claas Tucano Darolee-- dzięki kolego za te sugestie- nie wiem jak z tym hederem do końca-- w sumie to mieszkam w (na terenie pojezierza łęczynsko włowawskiego-) zagłębiu agroturystyki-- mase jezior wkoło--w czasie żniw nie brak tu gołodupców -- chodzą jak chcą i jeżdzą jak chcą-- odpiąć heder bedzie bezpieczniej. a czy nie jest tak skoro mniejszy heder to trzeb pogonić maszynę- po za tym wydaje mi się że ekonomiczny wynik nie jest lepszy od tego z hederem 4.9 -
przy szerszym zawsze mogę zwolnić--, a 4,3 czasem trzeba przyspieszyć ---a to nie sztuka kosić z dużą prędkością ( jakieś nierówności, kopce piachu, lisie nory itp) nie zawsze człowiek ogarnie wzrokiem cały heder

#384 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 20:22

Claas Tucano ja mam heder 5,4 m i uważam że jest to heder w sam raz do tego kombajnu. nie sztuką jest jeździć po polu 10km/h bo po co? lepiej wolniej i wtedy można ogarnąć bez problemu cały heder.ja wałuje wszystkie pola po siewie ale zawsze trafi się jakaś nierówność wtedy wjeżdżając w nią można coś urwać. prędkości jakie osiągam w koszeniu to w granicach 5-7 km/h i uważam że to odpowiednia prędkość a nawet czasami za szybko.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#385 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 24 listopad 2010 - 09:58

Claas Tucano To tylko sugestia, w której stwierdziłem pewne fakty :) Co niektórzy piszą, żeby brać np. sita elektryczne, by nie wychodzić w ogóle z kombajnu. Ja wolę nastawić sita ręcznie, niż się szarpać z hederem :) No fakt faktem, że jak masz @slawcioken dużo turystów, to trochę strach, bo czasem jeżdżą jak po warszawie. Jak heder ma być odpinany to nie ma o czym gadać, większy lepszy. A jeśli chodzi o jazdę z hederem 4,3, to ja na polu nie mam z tym problemu. A na pewno nad większym hederem mniej się panuje jadąc wolniej, niż przy szybszej jeździe nad mniejszym, bo sie tak na boki nie musisz rozglądać.

#386 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 25 listopad 2010 - 19:21

Claas Tucano Darolee-0 w sumie 4,3m a 4,9m heder -- nie róbmy tragedi z powodu 60 cm:)

#387 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 08:32

Claas Tucano No nie wiem. Ja nie miałbym szans przejechać po drogach śródpolnych z hederem 4,9, a i po drodze publicznej nie bardzo by się jechało.

#388 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 26 listopad 2010 - 14:52

Claas Tucano Dokładnie, miałem JD z hedrem 4.80 Czasem były problemy z niektórymi przejazdami, na drodze często musiałem zwalniać do zera aby minąć się z ciężarówką itp. W bizonie jade sobie spokojnie. Niby pare cm, a różnice robi.
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#389 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 14:08

Claas Tucano Panowie aktualnie w Tucanach zakładanie hederu ogranicza się do podczepieniu, założeniu szybko złącza i wałka i to wszystko, całość trwa jakieś 5 minut więc to chyba nie problem.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#390 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 14:27

Claas Tucano jak musisz to zrobic raz na jakis czas to nie problem, ale jak 6 razy dziennie to juz zaczyna byc uciazliwe :) .

ja do polowy swoich pol zdejmuje heder i rzeczywiscie nie trwa to dlugo, ale najgorzej jest wieczorem, gdy komaty na naszych bagienkach sa aktywne ;)
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#391 Share CONDOR

CONDOR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 15:44

Claas Tucano do tego nie zawsze jest miejsce do podczepienia
JOHN DEERE
JOHN DEERE
only JOHN DEERE

#392 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 listopad 2010 - 16:04

Claas Tucano trzeba sobie przygotowac ;)
a nawet jak nie ma to wjezdzam tylnymi kolami na przejazd i ugniatam tylko jeden slad pare metrow.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#393 Share michalk

michalk

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 695 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport internet

Napisany 23 grudzień 2010 - 19:54

Claas Tucano panowie powiedzcie mi ile tucan 320pali na ha i na godzine pracy??
Rolnictwo to moja pasja a pasje trzeba pielęgnować...

#394 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 05 styczeń 2011 - 19:40

Claas Tucano mam Tucano 430 z 2008 roku. nie mam spryskiwacza, tzn nie wiem gdzie jest zbiornik na płyn. spryskiwacze są zamontowane na osłonie nad szybą. czy koś z was wie gdzie jest zbiornik??

#395 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 12:21

Claas Tucano Dołączam się do prośby kolegi. W moim Tucano 450 też nie wiem gdzie jest ten zbiornik.

#396 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 16:15

Claas Tucano na dziś w claas przynajmniej seria awero i tucano spryskiwacze stanowią wyposażenie dodatkowe za które trzeba ekstra dopłacić

#397 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 890 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 06 styczeń 2011 - 22:50

Claas Tucano a po co spryskiwacze a w instrukcji avero pisze ze szyby wyciera sie na sucho mi nigdy nie byl potrzebny chyba ze deszcz spotkal no moze wtedy odnosnie zakladania i odczepiania hederu moze nie problem ale czas w 5 minut tego sie nie da odlozyc a samemu jak cofnoc dokladnie i wlozyc bolec? wiec w moimm avero 4 .3m jest ok na krotkie odcinki nie odkadam bo pol mam sporo

#398 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 styczeń 2011 - 23:23

Claas Tucano po co wycierac na sucho skoro mozna umyc?

jak kosze rzepak to zawsze musze po poludniu wytrzec szyba, bo nic nie widac. jakbym mial spryskiwacz to nie musialbym wysiadac i wycierac szyby w niewygodnej pozycji, gdzie zawsze mozna sie posliznac i spasc.

#399 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 07 styczeń 2011 - 18:02

Claas Tucano Mi tam w rzepaku zależy od odmiany i jego suchości zdarza się dwa a czasem nawet trzy razy szyby przecierać, pierwszy raz kolo 15-16, a potem przed zapadnięcem zmroku. Co z tego ze bedzie spryskiwacz jak i tak lusterek nam nie spryśnie a je tez trzeba obmiatać- ale to tylko moje zdanie.Claas-owi w tym roku obroty trochę spadły ale przyznal sie i nie zataił tego. W samej Polsce pewnie sporo maszyn mniej sprzedał. Czy juz ktoś posiada dane dotyczące sprzedazy kombajnów w 2010 roku w naszym kraju?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#400 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 08 styczeń 2011 - 20:38

Claas Tucano Dobra, przyjmijmy że to jest wyposażenie dodatkowe. To wtedy po co montować dysze? Przecież koszt zbiorniczka jest niewielki.