Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

495 odpowiedzi na ten temat

#361 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 18:53

Claas Tucano

to co bylo takim kryterium?

Ja wiem? Elastyczność i szybkość dostosowywania się do warunków na polu. No to w sumie masz rację. Ale dobry bajer jest jak się szybko zmienia z rzepaku na zboże - kosy odczepiam, stół cofam i gotowe!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Okazja, kombajn claas lexion, medion 310, john deere, new holland

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 188000.00 PLN
  • 19 paź 2017
Sprzedam Claas Dominator 98 Claasic składany heder 4,5m

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Claas
  • 110000.00 PLN
  • 27 wrz 2017
Kombajn CLAAS Medion 310 krajowy!!! 2008r zamiana 68s, 150

• 268000.00 PLN
  • 26 wrz 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 05:52
  •  

#362 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 19:54

Claas Tucano ja stol zdejmuje 15 min. zalozyc sobie moge nawet w lutym, wiec nie widze sensu kupowania vario tylko dla rzepaku.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#363 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:33

Claas Tucano A możesz to zrobić na polu i potem go zabrać? Tata ładuje kosy na pickupa i je zabiera/przywozi w momencie, gdy chcemy tego samego dnia kosić różne rośliny. Ale jakbyś już miał, to byś nie chciał wracać do zwykłego hederu - bo ja polubiłem ten heder, czyli dla każdego coś innego. A tak z ciekawości - czym kosicie?

#364 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2010 - 21:44

Claas Tucano medionem 310 ze zwyklym hederem. na pewno bym to polubil tylko nie zaplacilbym tyle kasy za to udogodnienie, co innego jakbym zbieral rozne zboza od zyta po jeczmiec, to wtedy musowo heder vario.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#365 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 04 listopad 2010 - 10:14

Claas Tucano Jeszcze trochę i nie będzie problemu. Facet z niemiec z Claasa mówił mi, że zwykłe hedery na wymarciu. Mówiłem mu o moim problemie ze stołem - że nie można za bardzo nisko kosić, bo kosy walą o glebę, a on na to ze pomału wycofują i już technologię bezsens zmieniać.

#366 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 04 listopad 2010 - 10:22

Claas Tucano nie sadze aby calkowicie zamienili zwykle hedery na wario bo to jeszcze bardziej podrozy kombajn a nie wszyscy uprawiaja rzepak a zalozenie i odlozenie stolu nie problem

#367 Share olus

olus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:05

Claas Tucano

nie sadze aby calkowicie zamienili zwykle hedery na wario bo to jeszcze bardziej podrozy kombajn a nie wszyscy uprawiaja rzepak a zalozenie i odlozenie stolu nie problem

Vario nie takie kolorowe jak je malują i wątpię aby Claas z tego całkowicie się wycofał. Chociażby ze względu na ciężar całego hedera, który jest o wiele większy niż w przypadku nawet hedera ze stołem. Po co wozić wszystko kiedy od sierpnia raczej rzepaku już nie zbierasz (no dobra są sporadyczne wyjątki) dodatkowo osobiście słyszałem o mniejszych stratach plonu na hederze w przypadku zbioru ze stołem niż hederem Vario - zaraz mnie się spytacie co, jak i dlaczego ale niestety tam nie odpowiem bo dokładnie nie wiem ;)

#368 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 09 listopad 2010 - 20:33

Claas Tucano No to skoro nie będą chcieli wycofać się ze zwykłych stołów to dla mnie powinni je przerobić, bo widzę w nich poważną wadę konstrukcyjną jeśli chodzi o kąt nachylenia podstawy kos bocznych stołu w stosunku do powierzchni. Mam problem z zebraniem rzepaku po ścieżkach jak zrobię desykację swoim bidnym - niskopodwoziowym pilmecikiem ;)

#369 Share weres

weres

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 listopad 2010 - 11:58

Claas Tucano Hej Darolee z tego co czytałem wczesniej posiadasz claasa tucano320 przymierzam sie do zakupu tego modelu jak bys mógł powiedziec coś o nim jak sie sprawuje??? czy były jakies wieksze awarie i na co zwracac uwage przy zakupnie?? jak mozesz to napisz na gg. pozdr

#370 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 16 listopad 2010 - 20:46

Claas Tucano Koledzy powiedzcie mi który kombajn lepszy claas Tucano 320 czy JD 1470 z hederem 600. Który ma więcejzalet i jakie ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#371 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:28

Claas Tucano No to masz kolego problem, jak wszyscy przed zakupami czegoś tam - "który model lepszy", na to pytanie sensownie mógłby Ci odpowiedzieć tylko właściciel obu modeli, a takich ze świecą szukać ;[
Jak wiadomo w 90% każdy chwali swoje. To co kupił jest najlepsze i już :blink:
Po kupnie swojego kombajnu przestałem się nimi dokładnie interesować, ale domniemam, że 1470, to następca 1450, po lekkim lifcie.
Ja przy kupnie kombajnu po analizie różnych marek zostałem przy Tucano 320 i JD 1450. Pozostałe z różnych przyczyn (głównie wykonania) odpadły. Wydaje mi się, że oba modele są dobre, kwestia tylko punktu spojrzenia i na co postawisz.
Jak nie planujesz zmieniać kombajnów jak rękawiczki, to postawiłbym na classa. Wydaje się być żywotniejszym modelem i jak o niego zadbasz doczeka z Tobą emerytury.
Sprawdź sobie, ale zdaje się, że JD będzie nieco wydajniejszy. Dużym minusem Tucano jest mała średnica bębna, co będzie odczuwalne, np. w rzepaku. W zbożach nie ma to żadnego znaczenia. No i czyszczenie. Jeszcze nie widziałem tak czystego rzepaku, czy pszenicy, jak od mojego kombajnu. Ojciec jak pojechał z pszenicą do elewatorów, to facet na zsypie myślał, że była ona czyszczona. A no i ojca kolega ma JD 1450. Po 3 sezonie ukręcił mu się jakiś wałek, teraz nie powiem jaki, bo parę lat temu to było, ale dało mu to trochę przy tym pracy. Jego kolega ma ten sam model i po mniej więcej takim samym czasie to samo się stało. Nie sadzę aby w 1470 zmienił się cały system omłotu, wiec trzeba się liczyć ryzykiem tej awarii.
To ogólnie tyle a Ty się męcz z wyborem ;[

#372 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 17 listopad 2010 - 19:41

Claas Tucano moj znajomy ma mediona (co prawda 340), mege 350 i jd 1450. efekt jest taki, ze jelenia probuje sprzedac juz pare lat :blink:

#373 Share slawcioken

slawcioken

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 08:25

Claas Tucano dokonałem wyboru Tucano 320 - standard plus gumy 800, klimatronik i heder 4,9 z wózkiem.=500tyś
koledzy powiedzcie czy brać elektrycznie regulowane sita? bo jeszcze mogę zmienić kompletacje.

#374 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 18 listopad 2010 - 09:35

Claas Tucano Szczeże to jeśli do elektrycznej regulacji sitnie nie ma kolosalnej dopłaty to radzę Ci dołóż dieniek. Szczególnie przydaje się przy rzepaku gdzie na polach występują różnice w masie 1000 nasion i zmiana działki i już trzeba sita przestawiać. Tak samo jest gdy młoci się w nocy kombajn już tak nie siepie i nie tnie słomy rzepaczanej i łuszczyn i można bardziej otworzyć sita , a wejś wychodź po 22 z kombajnu i przestawiaj sita- jak ja tego nie lubię :blink: . W TC nawet tego w opcji nie ma ; jeden z sąsiadów się uparł ze chce to mieć ale dealer nie podjął się tego, natomiast skompletował mu TC5070 z hederem vario co trochę przeróbek wymagało ale opłaciło się. Ja bym był w stanie za tą reguklację dopłaccić do 5 tys złotych bo wedłóg mnie jest warto- komfort pracy dużo większy.

#375 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 14:32

Claas Tucano tez uwazam, ze sita warto wziac, dodatkowo uwazam, ze warto wziac elektrycznie przestawiane kierownice szarpacza slomy. przy orce moze to nie jest az tak wazne, ale i tak lepiej sie mloci jesli na jedna strone sloma nam nie naleci, natomiast jesli chcesz w przyszlosci robic doswiadczenia z rezygnowania z pluga to to jest podstawa. jak wiadomo kombajn na lata sie kupuje.

ja w tamtym roku tez nie myslalem, ze moge uprawiac kiedys bez pluga :blink:

#376 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 741 postów

Napisany 18 listopad 2010 - 15:52

Claas Tucano Jak już się zdecydowałeś na Tucano, to ja bym proponował tak:
-Koła opcjonalnie największe
-sit elektrycznych bym nie brał, bo podobno łatwo się rozkalibrują (tak powiedział mi kumpel, który pracuje w servisie Case, a to wioskowy chłopak - ojciec jego ma sporo ziemi). Ja tam nie przestawiam co chwilę sit bo nie ma po co. Jak na moje to trochę @TC56 herezje prawisz. Myślę, że większość z nas ma ręczną regulację sit i nikt się nimi co chwile nie bawi.
-wziąłbym za to Contour-y. JA nie mam i do dziś żałuję. Ten podstawowy regulator wysokości na niskim pułapie (na podstawie siły dociążenia hedera) to jakieś nieporozumienie.
-klimatronik przydatny, bo bardzo wydajna kilma, to sobie ustawisz temp. jaka pasuje a nie mniej więcej pokrętłem
-stół do rzepaku - rozejrzałbym się za naszą produkcją, bo claasa mi się nie podobają (wcześniej pisałem czemu)
-heder: nie zastanawiałeś się nad mniejszym (4,3m). Ja zapiąłem go po przyprowadzeniu i do dziś nie odpiąłem ani razu. Jak nie mieszkasz przy krajówkach, to odpinanie zbędne. A i niebawem mają zmienić prawo w tej kwestii na naszą kożyść, to i policja Ci g... zrobi. Kwestia wielkości pól. U mnie średnio wyjdzie 4ha. Czas samego koszenie nie ma znaczenia od hederu, nadrabiasz tylko mniejsza liczbą uwroci, a przy średniej 4ha nie nadrobisz uwrociami straconego czasu na zapinanie i podpinanie. Jak byłem na szkoleniu u korbanka, to 70% ludzi biorących T320 wybrało heder 4,3 właśnie z tego powodu.
Na dziś ja bym brał coś w takiej specyfikacji! :blink:

#377 Share Tc56

Tc56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:Maszny rolnicze, uprawa ziemii.

Napisany 19 listopad 2010 - 10:14

Claas Tucano "herezje"- dobre sformułowanie ;) .Mam porównanie odnosnie sit ponieważ w okolicy jest CX z ta regulacja elektryczna. Wyjedzie się za wcześnie w pole i już z tylu leci i trzeba wysiadac i przestawiać- ja przynajmniej mam tak w swoim kombajnie. Fakt nie zmienia się tego moze tak czesto jak obroty ale przy zmienie pól i odmian jakies korekty trzeba wykonać- mi się zdaza 2, 3 razy dziennie średnio, owszem sa dni że wogolę podczas mlocenia nie zagładam do sit. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Pomysł dopłaty do regulacji kierownic szarpacza tez jest dobry tylko to juz kolejny wydatek do i tak nie taniego kombajnu. Zauważyłem ze człowiek staje się coraz bardziej leniwy i wygodny - najlepiej jak by przez cały dzień nie wychodził z kabiny i wszystkim sterowal z centrum dowodzenia :) . Po tych żniwach powiedzialem ze nstępny kombajn będzie z regulacja elektryczna sit i kierownic szarpacza słomy bo mam dość biegania i brudzenia się podczas dnia, wystarczy mi ,że rano się umorusam przy smarowaniu i dmuchaniu filtrów i chłodnicy.

#378 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 11:53

Claas Tucano sita 3 i obroty wentylatora powinno sie razy dziennie przestawiac, wiadomo ze nikt przy zwyklych sitach tego nie robi, ale nie mow darek ze nie widzisz tego na czujnikach strat ;)

#379 Share maxiben

maxiben

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 892 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo glownie nowoczesna hodowla trzody chlewnej
    rodzinne wyjazdy

Napisany 19 listopad 2010 - 13:46

Claas Tucano czy wy wierzycie w te czujniki strat bo ja na 100 % nie dobre oko operatora czasami wazniejsze ja czesto wychodze i sprawdzam ile lezy kosci rozprostowac tez trzeba TC 56 wez jeszcze za doplata ale bez obrazy lejek z wazykiem do sikana a straty beda zawsze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#380 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 listopad 2010 - 13:58

Claas Tucano w takim razie czemu ich nie zdemontujesz? po co rozpraszaja twoja uwage?
co to jest wazyk? po co mi lejek? leje paliwo z dystrybutora.

nie widzisz w tym sensu to nie musisz brac, ale nie zniechecaj kogos tylko dlatego ze uwazasz, ze kosisz zawsze super i straty ziarna nie sa wazne.
nie wszyscy sa takimi swietnymi operatorami maszyn zniwnych, ja tam wole wierzyc elektronice i czujnikom niz sobie.

dla mnie 200 kg zbubionych wiecej z ha przedstawia wieksza wartosc niz ta w skupie.