Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 16 październik 2010 - 17:22

Claas Tucano Czy ktos moze podpisal; juz umowę z dealerem na tucano 320?
jaka faktycznie trzeba zapłacic cene za taki sprzęt?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 05:40
  •  

#342 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 październik 2010 - 08:25

Claas Tucano był u mnie gość z okolic Świecia oglądać 320. Sporo podrożały sprzęty. Ja za swojego płaciłem 113 tyś euro, a z tego co pamiętam wychodził ok 30% drożej. Szok. Żeby to szło jeszcze ze wzrostem dochodu z ha!!

A z tymi czujnikami strat to lipa. Dzwoniłem do centrali serwisu i nic nie wiedzieli o fabrycznej wymianie. Muszę wymienić ten czujnik na wytrząsaczu, bo w tym sezonie zgłupiał do reszty. Pytałem się o cenę wymiany i też się zdziwiłem w różnicy. Czujnik na wytrząsaczu prawie 700 a na sitach prawie 1500 czy 1600. A niby prawie identyczne, tylko ciut dłuższy na sitach B)

#343 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 21 październik 2010 - 11:33

Claas Tucano czy nie może ktos kto jest po rozmowach z dealerem podac za ile mozna kupic tucano 320?

#344 Share DF24

DF24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 208 postów

Napisany 22 październik 2010 - 09:13

Claas Tucano

czy nie może ktos kto jest po rozmowach z dealerem podac za ile mozna kupic tucano 320?

Heder 4,90 stół dwie kosy boczne mechaniczne,wózek reszta standard 460tys netto

Małorolny jestem. (106ha)

#345 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 23 październik 2010 - 21:38

Claas Tucano 460 cena w kosmos, sam korbanek pewnie sprzeda wiecej masseya i fendta niz wszyscy dealerzy clasów

p.s 190KM za 460tys!!!

#346 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2010 - 06:41

Claas Tucano Nie patrz na moc silnika, tylko na wydajność, jakość itp. ;)

#347 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 październik 2010 - 16:00

Claas Tucano ale za 460tys masz 1,5 jdeere 1470

za 460 na bank kupisz fendta 280KM

#348 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2010 - 16:39

Claas Tucano a kto ci każe kupic claasa? jesli uznajesz ze rozwiazania i jakosc oferowana przez claasa jest dla ciebie nieadekwatna do ceny to bierzesz inny kombajn - proste i logiczne.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#349 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 październik 2010 - 19:19

Claas Tucano widzę co jeden to madrzejszy

#350 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2010 - 20:09

Claas Tucano Jak chcesz kupować kombajn patrząc na moc to powodzenia. Dodany obrazek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share Husky

Husky

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 24 październik 2010 - 20:42

Claas Tucano kolego nie kupuje kombajnu patrzac na moc ale na powierzchnie separacji....,itp

logicznie myslać wraz ze wzrostem mocy zwiękaszają się pozostałe parametry

#352 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 październik 2010 - 21:09

Claas Tucano Nie zawsze... ale dobra jest niedziela wieczór i trzeba się wyluzować. Dodany obrazek

#353 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 24 październik 2010 - 21:10

Claas Tucano no wlasnie niekoniecznie, bo taki lexion o tej samej mocy moze miec 5 lub 6 klawiszy, wiec przerob takiego kombajnu zdziebko sie rozni a moc nie. poza tym pozostale modele z danej serii rozniace sie tylko moca silnika juz sa nie wiele drozsze, a tak w ogole to chyba nikt nie czai o co ci chodzi o_O
czepiasz sie czegos, ale tylko po to zeby dym zrobic.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#354 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 25 październik 2010 - 10:38

Claas Tucano

był u mnie gość z okolic Świecia oglądać 320. Sporo podrożały sprzęty. Ja za swojego płaciłem 113 tyś euro, a z tego co pamiętam wychodził ok 30% drożej. Szok. Żeby to szło jeszcze ze wzrostem dochodu z ha!!

Qrde a jak swojego czasu u Korbanka negocjowałem Tucano 320 to wyszedł 110 tyś z V490 i wózkiem, a mówią że Korbanek tak kosi ;) ale to był 2008 to też inna sprawa :)

#355 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 25 październik 2010 - 11:00

Claas Tucano Cena przyzwoita na te czasy. Myślę, że to też kwestia z kim negocjujesz ;) Ja dziś też bym się skusił na heder Vario, bo stół to popylina, ciekawe czy nasze są lepiej skonstruowane. Na pewno połowę tańsze.

#356 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 26 październik 2010 - 19:12

Claas Tucano Witam. Jutro przyjeżdża do nas serwis Claasa i będą wgrywać nowy system komputerowy. Chodzi tu głównie o zamienione czujniki w zbiorniku (najpierw pokazywało się 100% a potem 70% w systemie). A co do hederu Vario - uważam, że jest to wielka wygoda jak masz rzepak, albo dużo leżącego zboża. Sam używam i cenie sobie możliwość szybkiej zmiany ustawienia z rzepaku na zboże.

#357 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 październik 2010 - 23:10

Claas Tucano ja uwazam, ze to najwieksza wygoda gdy ktos uprawia rozne gatunki zboz, od jeczmienia po zyto.

dla samego rzepaku nie wydawalbym 2 razy tyle pieniedzy.

#358 Share MASZLAND

MASZLAND

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza, modelarstwo lotnicze,

Napisany 31 październik 2010 - 13:10

Claas Tucano Kolego Husky jaki kombajn chcesz kupić??? Jeżeli cena jest Twoim kryterium wyboru 100% to oczywiście wybierzesz najtańszą ofertę Twoje prawo pytanie tylko czy będzie to dobry wybór. Claas był jest i będzie najdroższym kombajnem (niestety)i w większości ze względu na cenę nie jest wybierany też chciałbym kupić AUDI ale mnie nie stać chyba że na 15 letnie. Jeżeli porównujesz JD 1470 i Fendta-MasseyFerguson(patrz LAVERDA) to chyba porównanie nie do końca słuszne.
A odnośnie dygresji że Korbanek sprzeda więcej MF i Fendt niż Claas kombajnów to niech sprzedaje, znam już użytkownika Fendt 5220E kupił bo ma już ciągnik FENDT (bardzo zadowolony) i myślał że kupuje również "NIEMIECKI" kombajn. Po pierwszym sezonie swój wybór skwitował tak lepiej było kupić CLAAS-a, drożej ale... i właśnie to ale kosztuje więcej.
Wybór należy do Ciebie.
Pzdr

#359 Share xsysiek

xsysiek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 18:17

Claas Tucano

ja uwazam, ze to najwieksza wygoda gdy ktos uprawia rozne gatunki zboz, od jeczmienia po zyto.

dla samego rzepaku nie wydawalbym 2 razy tyle pieniedzy.

My właśnie uprawiamy różne gatunki zbóż (ok. 30 ha żyta, ok. 30 ha jęczmienia, 120 ha pszenicy i 70 ha rzepaku). Ale nie to było głównym kryterium przy wyborze hederu Vario. Aha, jeszcze co do serwisu - był wgrywany nowy system (ver 1.10), który ma dodatkowe opcje i ustawienia oraz były robione wzmocnienia przy przedniej osi (płyty były dospawane). Wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji serwisowej.

A jeszcze co do ceny - porównywałem ceny naszego Tucano 450 do identycznej maszyny używanej z Niemiec (traktorpool.de). Różnica wynosiła 10 tys. euro na korzyść naszego (nasz - 170 000 euro, używany 400 mth - 185 000 euro). Tak więc ceny w Polsce są bardzo dobre, lepsze niż w niemczech.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 01 listopad 2010 - 22:25

Claas Tucano to co bylo takim kryterium?