Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#321 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 maj 2010 - 21:08

Claas Tucano mowimy o wydajnosci, omlocie jeden diabel, widze skad wynikaja roznice. przy plonie pszenicy 8 t/ha w godzine nie omloce 2 ha, a ty ponad 2, dlatego wychodzi roznie.

ja szybciej jak 5 km/h nie pedze po polu, a przy 8 tonach z ha to juz musi byc bardzo sucho zeby tak popedzic.

5000 x 4 = 20 000 m^2 = 2 ha minus nawroty mi wychodzi ponizej 2 ha/h - matematyce tak samo :rolleyes:
@darolee z jaka predkoscia jezdzisz?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 22:13
  •  

#322 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2010 - 21:42

Claas Tucano @darolee czyli wyliczasz wydajność jakby to powiedzieć netto, za brutto uznać można wydajność pomniejszoną 0.75 raza. :rolleyes:

@brzozak2 skoro macie takie same kombajny i warunki bodajże podobne, to z czego wynikają różnice?

#323 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 maj 2010 - 22:10

Claas Tucano zdaje sie ze jestem nudziarzem bez fantazji, dlatego slabo powoze kombajnem :rolleyes:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#324 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 maj 2010 - 23:07

Claas Tucano Trudno, żeby kosić trud pracy całego sezonu z prędkością Golfa GTi, pokonującego Nordschleife. :rolleyes: Po to człowiek trzyma przez kilka miesięcy kombajn w garażu, by się w sezonie poturlać z prędkościami zlotowymi po okolicznych "torach rajdowych". :D

Ile średnio % wilgotności ma Wasza pszenica podczas omłotu?

#325 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2010 - 06:47

Claas Tucano a ja jestem ciekaw ile taki kombajn spali na godzine pracy?Dodany obrazek

@Bobek raczej Golf mkI z ABF-em i kilkoma koniami wiecej pod maskaDodany obrazek

#326 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2010 - 07:14

Claas Tucano

Ile średnio % wilgotności ma Wasza pszenica podczas omłotu?

jak mozna srednia wyznaczyc? co roku jest inaczej i zalezne jest to od warunkow, raz sucha to 14%, innego roku 17.

#327 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2010 - 07:20

Claas Tucano Fakt złe słowo raczej statystycznie/zazwyczaj. :D W moich warunkach nie ma takich odchyłów, wiec oscyluje to w granicach 12-14%, jak ma więcej niż 14 to się nie kosi; poza tym młóci się suchą, bo suszarni nie ma i kombajn wydajny. :)

@tomasek znów mnie nawiedzałeś. :rolleyes:

#328 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja, militaria, off-road

Napisany 20 maj 2010 - 07:22

Claas Tucano :D łoł :rolleyes: Brzozak nie żartuj, u nas 14% to mokra, a 17 to już "gnój" u nas się kosi to ma średnio 12 raz jest 11 raz 13 ale 13 ro już rzadko bo potrącenia są na skupie
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#329 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2010 - 07:46

Claas Tucano ale u brzozaka zboza rosna w innych warunkach "klimatycznych" niz na lubelszczyznie i mysle ze to ma wplyw na jakosc zboza, i wszystko zalezy od skupujacegoDodany obrazek

#330 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2010 - 07:46

Claas Tucano no coz, co region to obyczaj.

jak moga byc potracenia w skupie ponizej 14,5% za wilgotnosc?
http://bap-psp.lex.p...u/2003/1233.htm

paszowe zboza niektorzy przyjmuja bez potracen nawet do 16%.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#331 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 20 maj 2010 - 08:34

Claas Tucano Hehe panowie trochę odbiegamy od tematu ..ale może na chwilę :D 12% wow może i fajnie ale jak ktoś uprawia tylko rośliny to po co sobie z kieszeni odejmować skoro bez potrąceń za wilgotność z reguł przyjmują od 14,5 sporadycznie od 14. Ja kosiłem w zeszłym roku miała ok 14 i ma teraz 14 do 14,5 (wczoraj poszedł 1 samochód na próbę do Glencore) ale to był wyjątkowo dobry rok. Ostatnie lata na północy z omłotem to katorga, bo z reguły leje w żniwa - w przeciwieństwie do południa :rolleyes: Ogólnie jak ma z rana 17 to już młócę zwalam do garażu i wywożę w wolnej chwili lub po żniwach, a suchą (dla mnie 15 w dół to już sucha) walę do BINów. Ale są lata co i 19% się młóciło na skład i wio do ELEWARRu :)

A @Bobek_Farmer skoro mówisz, że wydajność mnoży się x0,75 no to wyjdzie Ci to magiczne 12t ( od 17t - 12,75t) :)

#332 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 maj 2010 - 08:38

Claas Tucano Bo niektórzy prywatni posiadacze elewatorów skupują do 13% a jak wyżej to cena jest niższa. Co innego państwowe zakłady. Przedsiębiorstwo prywatne może kupić zboża jakie mu pasuje ustali limit 13% i kto mu każe go podnieść do 14,5%?
Ten link to jest do skupu interwencyjnego a to zupełnie co innego :rolleyes:
Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

#333 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 20 maj 2010 - 13:32

Claas Tucano ja pierdziele co za roznica czy interwencyjny czy nie, dajecie sie w trabe robic i tyle prywatnemu sprzedawcy.

#334 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 20 maj 2010 - 13:46

Claas Tucano kto sie daje ten sie dajeDodany obrazek a odnosnie spalania to ile taki tucano moze wciagnac paliwa na godzine pracy?Dodany obrazek

#335 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 20 maj 2010 - 13:51

Claas Tucano U nas w okolicy wszyscy tak kupują to dlaczego Ja mam się wychylać :rolleyes: nikt nie protestuje to się tak kupuje.

#336 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 21 maj 2010 - 06:31

Claas Tucano Hmm powiem szczerze, że spalania Tucano, to jeszcze nie mierzyłem. Zawsze jest szybka akcja i mi jakoś wyleci to skontrolować.
A jeśli chodzi o tą wilgotność zboża, to macie bardzo dziwne te elewatory. Nie wiem o co tu chodzi w 99% spotykam się tylko z wilgotnością 14,5% a handluję od pomorza do okolic Poznania. Zresztą skoro Glencore kupuje z 14,5% to mówimy tu nawet o handlu na arenie międzynarodowej.

#337 Share Lukasz1987

Lukasz1987

Scania king of the road

• Members
  • PipPipPip
  • 1915 postów

Napisany 21 maj 2010 - 07:08

Claas Tucano Nie mówię o Elewatorach tylko o prywatnych kupujących :rolleyes: w ZZZ jest 14,5, ale prywaciarze biorą przy takiej wilgotności potrąceniami albo tej wilgotności wcale nie sprawdzają. Jak to mówią punkt siedzenia zależy od punktu widzenia.

#338 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:29

Claas Tucano Powrócę jeszcze do tych czujników o które pytałem wcześniej. Dowiedziałem się w serwisie, że nie które maja wadę i będą je wymieniać niebawem na koszt firmy. Wystarczy zgłosić do serwisu. Pozdrawiam

#339 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:40

Claas Tucano oo dobrze wiedzieć. A może wiesz czy to jakaś konkretna seria? Bo ja mam jeden z pierwszych modeli

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#340 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 czerwiec 2010 - 12:05

Claas Tucano zglos niech wymienia nawet "na zapas" :)

chociaz mysle, ze u ciebie moze byc cos na rzeczy, bo u mnie jak widze pole po wschodach samosiewow, to tak by sie zgadzalo z czujnikami :)