Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#281 Share daro170225

daro170225

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, boks, rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2009 - 20:40

Claas Tucano Tucano 480

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 16:18
  •  

#282 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 16 sierpień 2009 - 21:54

Claas Tucano Zobaczcie tu:
http://www.grostract...tu/fiche/id/282
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#283 Share bartosz92

bartosz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:28

Claas Tucano Przyjechał do mnie ok. 16 serwis Claasa i oświadczyli, że we wszystkich Tucano te problemy z wbijaniem biegów są fabryczne, mają za free wymienić jakieś poduszki pod kabiną i dużo elementów skrzyni biegów (dokładnie nie wiem jakich), a wymiana zajmie im co najmniej 1.5 dnia. Jak skończą, to wam napiszę, co dokładniej wymieniają i jakie są efekty..

#284 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 01 październik 2009 - 19:42

Claas Tucano Serwisant mi opowiadał, że jak uruchamiał gościowi kombajn to na odchodne wyrzucił go na luz, za godzinę gościu dzwoni, że coś się z "elektryką" zepsuło, bo biegi nie wchodzą, a serwisant na to że biegi to trzeba z zaparciem włączać :) Wymiana poduszek pomaga, ale nie eliminuje problemu wibracji całkowicie.

#285 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 02 październik 2009 - 07:20

Claas Tucano 1) Widać, że klient ma spore pojęcie o kombajnie, skoro stwierdził, że elektryka padła, bo się biegi nie zmieniają
2) Jeśli chodzi o zmianę biegów, to nie trzeba siły tylko chwilę cierpliwości i wyczucia. Dobrze jest jak kombajn ma możliwość lekkiego toczenia się. Jak się toczy hamulec i prób wrzucenia biegu, jak nie da rady, puścić hamulec i jeszcze raz to samo. Jak nie ma możliwości toczenia się to wrzucić inny bieg (chyba najlepiej poprzednio używany) i przejechać z metr, i próba zmiany. Taki mam patent, żeby mi wajcha w ręku nie została :)

Tak na marginesie na forum toczy się boje kto ile ha swoim czy tam nie swoim kombajnem wymłóci. Wielkie boje jaka marka najlepsza. Nie wiele wypowiedzi widziałem, że coś jest lepsze od Lexiona. I właśnie tak się trafiło, że po sąsiedzku podczas koszenia pszenicy podziwiałem (ze swojego biednego Tucano 320) jak na polu śmigały 3 Lexy - chyba 540 ale głowy nie dam bo nie były na tyle blisko aby odczytać nr. Z zazdrością podziwiałem jak koszą no rewelacja. Tylko po 2 tygodniach przeraziło mnie jak zobaczyłem ile samosiewów wzeszło. A tak się zbiegło, że posieli tam rzepak. Byłem tam wczoraj, rzepak im powschodził kiepsko, ale pole wygląda jak stadion na Wembley- piękna murawa :) Ja może nie jeżdżę za szybko 5-6/h przy średnim plonie 7-8t ale niewiele zostaje na polu.

#286 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 02 listopad 2009 - 17:29

Claas Tucano

1) Widać, że klient ma spore pojęcie o kombajnie, skoro stwierdził, że elektryka padła, bo się biegi nie zmieniają

To to jest nic mi po uruchomieniu na drugi dzien rano klient dzwoni ze sie czujnik ciśnienia oleju zepsuł. Pytam jak to stwierdził on ze odpalił właśnie kombajn i na cebisie wskazówka cisnienia oleju jest na min... oraz ze jak kosił słyszał ze czujnik trzasnął (doby ma słuch) chwilowo zdębiałem a potem sie domyśliłem i miałem racje... koles patrzał na temp płynu chłodzącego.... (postraszyłem ze zabiorę gwarancje i więcej tel nie było)

Co do trzęsień to warto zauważyć ze bez chederu tucano nie trzęsie tak bardzo - wina leży w napędzie kosy...

bartosz92 w skrzyni wymieniany jest tylko plastikowy wybierak zmiany i tylko jak go połamiesz wbijając na chama ;p

RADA
nie wchodzi wam bieg - poruszajcie na luzie hydrostatem

#287 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 listopad 2009 - 19:00

Claas Tucano moim zdaniem lepiej do przodu odrobine podjechac niz ruszac hydrostatem, w koncu to zazebienie mechaniczne sie nie zgadza.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#288 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 08:31

Claas Tucano @brzozak2 a jak pojedziesz do przodu nie poruszając hydrostatem ? :D
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

#289 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 listopad 2009 - 21:54

Claas Tucano

RADA
nie wchodzi wam bieg - poruszajcie na luzie hydrostatem

moim zdaniem lepiej do przodu odrobine podjechac niz ruszac hydrostatem, w koncu to zazebienie mechaniczne sie nie zgadza.

@deer daruj, ale czytaj ze zrozumieniem
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#290 Share smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:17

Claas Tucano sory ze nie na temat ale gdy wejdziemy do strefy euro to takiego tucano kupimu za 100 tys a nie jak teraz za 450 czy tak?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:27

Claas Tucano tak ale za pszenice dostaniesz 100, a nie 450 :unsure:

#292 Share szeryff

szeryff

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 15 grudzień 2009 - 20:30

Claas Tucano Tak 100000,ale euro :unsure:

#293 Share smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 11:20

Claas Tucano no w euro ale wszystko bedzie w euro.tak jak teraz ktos zarabie 3 tys zl,to bedzie zarabial 3 tys euro tak czy nie ,jak tak to bedzie dla rolnikow lepiej

#294 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 16 grudzień 2009 - 12:38

Claas Tucano 4 razy mniej zarobisz i 4 razy mniej wydasz, jesli chodzi o cyferki. nie wiadomo dla kogo bedzie lepiej.
nie rob OT!!!!

#295 Share smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów

Napisany 19 grudzień 2009 - 11:15

Claas Tucano to na to samo wychodzi,zal no trudno pozyjemy zobaczymy

Edytowany przez brzozak2, 19 grudzień 2009 - 12:44.
sam jestes zal - wstawiam % za OT

#296 Share bartosz92

bartosz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 12:17

Claas Tucano Mam takie pytanie: jak byli u mnie serwisanci, to podpięli się z notebookiem do Cebisa i go zaktualizowali, w nowej wersji względem poprzedniej doszły gotowe ustawienia pod zboża, można je odczytać na monitorze zamiast wertować instrukcję. Czy można aktualizować terminal we własnym zakresie? Gdzie można znaleźć nowy firmware do Tucano?

#297 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 14:38

Claas Tucano bartosz92 jesli posiadasz laptopa, interfejs do claasa, odpowiedni program i wiedze jak to zrobić...
firmware znajdziesz na stronie claasa ale i tak tej niedostępnej dla zwykłych użytkowników...

wniosek: niewykonalne

zresztą te gotowe ustawienia sie tak zgrywają z tym co na polu że prędzej sie dwie niedziele do kupy zejda
tamte wartości sa wartościami orientacyjnymi - ale jesli na ich idealnych ustawieniach nie masz strat, masz czyste i całe ziarno to chce poznać twoja technike upraw ;)

#298 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 15:16

Claas Tucano standardowe ustawienia sie moga czasem przydac (rzadko, ale...). mialem kiedys taka sytuacje, ze pojechalem na usluge, koszilismy we 2 ok. 200 ha pszenicy i na koniec trzeba bylo 2 ha owsa zebrac. jak ja zobaczylem to pole za 2 miesiace to masakra ;)

ale skoro juz jest ten cebis, to czemu by nie mialo byc zainstalowane i czekac na odpowiednia sytuacje :P

natomiast trzeba uwazac, bo mi w traktorze jak zmienili softa to nie bylo w nim jednej funkcji, ktora pozornie nie potrzebna, bardzo ulatwiala mi prace :/

#299 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 12:07

Claas Tucano brzozak2 zakładam, że tym traktorem był MF? bo tam takie cuda na kiju sa możliwe przy zmianie softa - z max wypasionego można zrobić ursusa c-330 B)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 12:17

Claas Tucano nie w mf 8240 nie ma zadnego datatronika B) to bylo w axionie