Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#261 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 14:48

Claas Tucano No tak sobie patrzę na polemikę kolegów ...
Domniemam, że porównania producenta były robione na zbożach. Tu masz @leszczek83 rację, że średnica bębna nie ma wielkiego znaczenia, bo są duże prędkości obrotowe, ale wjedź sobie w rzepak to tucano czy mega przy średnicy 450 się chowa do lexa. Co prawda nie kosiłem ani nie widziałem w tym przypadku lexa, ale nawet bizon rekord ma lżej na bębnie od tucano (320 w moim przypadku). W rzepaku to podstawowe ograniczenie wydajności! Jedziesz nie za szybko a pod podłogą jeden wielki "jęk". Swoją drogą nie mam pojęcia czemu zastosowali 450 zamiast 600. W zbożu (ze swojego skromnego rocznego doświadczenia) chyba najczulszy jest na wytrząsaczach. Tak patrząc po czujnikach strat. Choć prawdę powiedziawszy czujniki też realnie patrząc można sobie w buty wsadzić. Na wytrząsaczach przy szybszej jeździe czujnik wykazuje straty a na ściernisku ani ziarenka - nawet przy ustawieniu czułości na 25% mimo, że producent zaleca 60%. Tak reasumując to lex powinien nieco więcej skosić w zbożu. W rzepaku domniemam, że dużo więcej ze względu na bęben.

A teraz moja kwestia. Chciałbym się kolegów (właścicieli tucano) podpytać, czy ktoś ma zamontowanie oryginalnie lampy drogowe stosowane do składanego przyrządu żniwnego (te montowanie na słupkach - w linii pionowej pod lusterkami). Chciałbym sobie takowe dokupić i miałbym parę pytań. Proszę o odzew na priv

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 04:40
  •  

#262 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 czerwiec 2009 - 23:13

Claas Tucano no to kolega mnie zaskoczył bizon rekord lepiej idzie od claasa w rzepaku , powiem tak sam mam bizona rekorda 1997 i w rzepaku przy plonie 5,5 tony z hektara kosiłem 5 ha dziennie i chyba 20 razy w ciągu dnia bęben się zapchał jak nie więcej z nerwów zamówiłem kombajn mege 360 i w ciągu dnia wygolił mi 26 ha w jednym kawałku , a jak kolega zaznaczył to ma tucano 320 a to ma jeden bęben plus odrzutnik a mega 360 albo tucano 450 ma APS .

Na to czemu zastosowali 450 a nie 600 nasuwa mi sie jedna odpowiedz im mniejsz średnica bębna tym mniejsze zapotrzebowanie mocy , jeżeli ta średnica by się nie sprawdzała to nie stosowali by jej aż przez tyle lat

#263 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 22 czerwiec 2009 - 05:50

Claas Tucano No widzisz @leszek83, ja żeby nie paplać bzdetów przyrównałem do swojej 320. A to co napisałeś, świadczy o tym, że APS, to krok milowy w omłocie w roślinach "badylowych" takich, jak rzepak. Moim w rzepaku (zresztą podobnie jak Medionkiem ) to nie poszalejesz, a na moje 90 ha do i tak on jest aż na wyrost. Ale ciekawa informacja myśle dla przyszłych kupujących.

#264 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 lipiec 2009 - 09:29

Claas Tucano Przeglądając ostatnio YouTube natrafiłem na coś takiego:

W tytule filmiku jest napisnae że jest to nowy tucano z rotorem, czy ktoś coś słyszał o tym prototypie?
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#265 Share claas

claas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 18 lipiec 2009 - 12:51

Claas Tucano Jest to prototyp CLAAS-a , hybrydowa wersja TUCANO , prawdopodobnie model 470.

#266 Share AeroPro

AeroPro

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 23 postów
  • Zainteresowania:Informatyka,rolnictwo,multimedia.

Napisany 18 lipiec 2009 - 21:04

Claas Tucano Konkretnie się wzięli do roboty, najpierw Govion, teraz hybryda Tucano. Szacun dla nich ;]

#267 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Air Soft Guns

Napisany 08 sierpień 2009 - 16:18

Claas Tucano Podobno Tucano posiada młocarnie APS z Megi w wersji niemal niezmienionej. Powiększono w nim nieco chwytacz kamieni co przyczyniło się do skrócenia klepiska pod bębnem przyspieszającym o ok. 3 cm

#268 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 09:11

Claas Tucano Panowie coś z innej beczki korbanek chyba zaprzestaje sprzedaz maszyn firmy claas http://www.korbanek...._wyprzedaz.html

#269 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 10:00

Claas Tucano O a cóż tak likwidują? Może przeżucają się na same fend'y lub MF?

#270 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 12:35

Claas Tucano Nie mam pojecia ale jak na moje oko to pozbywaja sie żyły złota coś nie do pomyślenia normalnie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share bosss

bosss

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 12:44

Claas Tucano no ba, sami się nie pozbywają. Claas na 99% zakończył oficjalnie współpracę z DHK

#272 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 13:28

Claas Tucano Hmm a co z serwisem dla tych co już mają jakiegoś claasa? Ciekawe kto teraz będzie sprzedawał claasa :)

#273 Share adamg

adamg

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 14:36

Claas Tucano Ciekawe dlaczego przeciesz polska to dobry zbyt do claasa

#274 Share mix

mix

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 15:23

Claas Tucano Mi się wydaje że claasowi nie wystarczyło to że korbanek podzielił się na 2 firmy, napewno sprzedaż była zbyt niska i się chłopaki wkurzyli. Może teraz będzie lepszy dealer :)

#275 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 17:49

Claas Tucano Sprzedaż nie była przecierz taka niska.
Może u nowego dealera będzie taniej.
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#276 Share michal7211jaron

michal7211jaron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 203 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 19:58

Claas Tucano Co oznaczją skróty AC i ACT3 w Tucano i Mega.

#277 Share MDSikor

MDSikor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1116 postów

Napisany 10 sierpień 2009 - 21:07

Claas Tucano AC to Auto Contur (poziomowanie hederu)
Claas Dominator 150
Lamborghini R4 105
John Deere 5080R
Massey Ferguson 255

#278 Share Morpheus

Morpheus

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 08:11

Claas Tucano Ciekawe co z tym DHK będzie. A nowy dealer to niby gdzie miałby byc ulokowany? A taniej napewno nie bedyie. Czytalm kiedzs gdzies, ze gosciu kupowal traktor i u polskiego dealera bylo o parenascie tysiecy drozszy niz u niemieckiego.

#279 Share bartosz92

bartosz92

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 13 sierpień 2009 - 11:04

Claas Tucano Witam was, jestem tu nowy. My z ojcem mamy Tucano 320 z hederem 4.9 (+stół Rolmako) i przystawką do kukurydzy 4-rzędową. Czy w waszych modelach też jest problem z nadmiernymi drganiami kabiny gdy się wszystko włączy bez obciążenia, tj. "na sucho"? Był u nas serwis na przeglądzie i stwierdzono, że wszystkie modele Tucano mają taką wadę :) Szczerze mówiąc, w kukurydzy nie było tego problemu, ale teraz w zbożach chwilami ciężko coś odczytać z monitora.. Przeczytałem kilka stron tutaj i przyznam, że my też urwaliśmy lewarek zmiany biegów na wysokości ok. 30cm od góry; był on jednak przyspawany tak, że ni jak się to ma do "niemieckiej precyzji" :) ale serwis przyjechał i wymienił wszystko. Pozdrawiam!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 14 sierpień 2009 - 07:40

Claas Tucano Hmmm no był już ten problem z tymi drganiami poruszany, ale Ty dokładniej napisałeś. Ja mam właśnie 320 i takie duże drgania nie występują. W zasadzie to najbardziej odczuwalne są drgania od młocarni, ale przecież to normalne w kombajnie, skoro wymuszany jest ruch sporej masy kombajnu. No a takie nietypowe drgania to w zasadzie nie występują, może minimalnie, bo co sobie przypominam to joystick czasami dziwnie lekko latał jak go nie trzymałem. Przyjrzę się jeszcze dokładnie teraz temu problemowi przy najbliższej okazji.