Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#241 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 08:50

Claas Tucano

no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

No niby dominator 150 ma porównywalna wydajność co rekord. Więc jak by coś wymyślili większego... a mniejszego od Tucano, czemu nie. Zwłaszcza, że mam 90h i z tegorocznym widokiem na ok 30 ha kupna, a jak zniosą dopłaty do kredytów na przyszły rok, to kto kupi ziemię oprócz warszawiaków :) Więc myślę, że przy 120 ha - jak dobrze pójdzie i mozolnym przyrostem areału na przyszłość maszyna była by w sam raz :P

Ja tucaniakiem zrobiłem w zeszłym sezonie 100 mth z dużą dozą dojazdów ze względu na pogodę :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 03:41
  •  

#242 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 09:02

Claas Tucano

no co ty :P :P przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??

Bo np. nie wszyscy chcą się męczyć z rekordem? :P I na mniejsze areały by był na pewno lepszy niż Tucano.
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#243 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 10:18

Claas Tucano 90 ha do mlocenia to juz nie taki maly areal wcale :P a tucano 170 nie bedzie nic wydajniejszy od dominatora 150
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#244 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 08:27

Claas Tucano Tzn co tu wiedzieć....kombajn 4 klawisze ze 170 konikami identyk jak tucano. Facet mówił ejszcze ze ten ma miec podobną powierzchnie wytrzasanai jak model 320, bo te klawisze sporo dłuzsze maja byc :P

#245 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 10:39

Claas Tucano @brzozak2

Ale to też nie taki areał żeby kupić na niego chociażby Tucano 320 :P
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#246 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:07

Claas Tucano Powiem tak. Kolega ma Dominatora 150 na 60 ha i stwierdził, że dla niego jest akuratny, ale na większe gospodarstwo by nie polecał. Z kolei inny na ten kombajn na 100 ha i nie bardzo jest zadowolony, bo trochę mały. Musieliby zrobić coś wycelowanego w środek z ewentualną przewagą w stronę tucano 320. Z drugiej strony, jak by to miało kosztować 20-40 tyś mniej od Tucano 320, to i tak bym się zastanawiał i przychylał się do większego :P

#247 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:22

Claas Tucano A nie wspomniałem...przedstawiciel mówił, ze ma byc sporo tańszy od Mediona nawet :P widze konkurencje dla mniejszych TC :P

#248 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 08 marzec 2009 - 12:36

Claas Tucano no wtedy to tak, nowy design na pewno bedzie kusil :P , a jak pow. wytrząsaczy bedzie mial wieksza to istotnie bedzie ciekawa alternatywa dla mniejszych gospodarstw :P
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#249 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 26 marzec 2009 - 20:03

Claas Tucano Ma ktoś może jakieś zdjęcia prasowe tego mini Tuca??? To może być bardzo ciekawa alternatywa dla tc5050 lub tc5060.

#250 Share Kurus

Kurus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 10 maj 2009 - 17:16

Claas Tucano To by było nawet ciekawe.

Edytowany przez brzozak2, 10 maj 2009 - 18:40.
nabijanie postow

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#251 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 16:23

Claas Tucano Jeżeli kogoś interesuje jaką wydajność ma class Tucano to niech odwiedzi powyższą stronę tam są wszystkie odpowiedzi

#252 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 16:48

Claas Tucano hmmm bardzo ciekawa jednostka :P
ale ja nie powiedzialbym ze tucan 6 kalwiszowy zbierze wiecej niz 5 klawiszowy lexion z jakims normalnym silnikiem ;)

#253 Share es8

es8

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 18:54

Claas Tucano więc przypuszczasz kryptoreklamę? ;)
dziwna ta struktura serii Claasa, gdzie najsilniejszy model mniejszej serii jest mocniejszy od najsłabszej jednostki serii większej.

#254 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:15

Claas Tucano Nie wiem jak to jest ale przedstawiciel claasa sam potwierdził, że Lexion 530 nie zrobi więcej niż Tucano 450, więc daje to dużo do myślenia, a strona na której są te porównania należy do producenta class więc chyba wiedzą lepiej

#255 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:27

Claas Tucano taa przedstawiciele korbanka oni to wiedza na pewno lepiej ;) mowia ci tak zeby sprzedac, a nie zebys mial lepsza wydajnosc, dla niego predzej kupisz tukana bo jest tanszy, on na prowizji straci 500 zl, ale zarobi 4000, a jakby zaczal kombinowac z drozszym lexem to moglbys kupic co od konkurentow i tak to dziala.
przeanalizuj parametry to zobaczysz (ja tylko tak rzucilem okiem, wiec pewnosci 100% na teraz tez nie mam).

pamietaj, ze claas tez chce sprzedac jak najwiecej, musisz ruszyc banka by ocenic co jest wiarygodne, a co jest chwytem marketingowym, wg mnie taki wikres to tylko reklama, zadnych konkretow

#256 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:46

Claas Tucano Zgadzam się z Tobą , ale pisząc to przeanalizowałem parametry kombajnów , ale także mam porównanie ze spółki mają megi 360 i lexa 540 gościu mówił że lex 540 niewiele więcej robi niż mega a tucano to nic innego jak mega tylko w innych blachach i ulepszony , napisałem tyle co wiem ,a co do przedstawicieli to wiem jak oni działają

#257 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 21:54

Claas Tucano to widocznie gosc slabo ogarnia lexa, bo nie wiem jak moze mlocic niewiele wiecej, przeciez przez klepisko moze przelec ponad 2 razy tyle materialu zniwnego

#258 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 22:14

Claas Tucano http://www.korbanek....techniczne.html
http://www.korbanek....techniczne.html
Przejrzyj dokładnie parametry i nie mów że przez klepisko przejdzie dwa razy tyle materiału z danych wynika że mega 360 ma lepszą przepustowość niż lex 530

#259 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 czerwiec 2009 - 22:54

Claas Tucano no to trzeba bedzie wziasc kalkulator i policzyc, ale to juz nie dzisiaj ;) konedata znow podaje inne dane, a jeszcze inne znalazlem kiedys w zestawieniu kombajnow (chyba przez agromechanike).
nie ma danych a propos srednicy 1 bebna i klepiska pod nim, chyba ze zle patrze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#260 Share leszek83

leszek83

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 05 czerwiec 2009 - 09:14

Claas Tucano moim zdaniem nie trzeba kalkulatora wystarczy rzucić okiem na dane , spójrz na powierzchnie sit i wytrząsaczy a średnica bębna nie ma wiele do rzeczy tylko kąt opasania klepiska i szerokość bębna oraz powierzchnia sit i wytrząsaczy