Skocz do zawartości

Zdjęcie

Claas Tucano

494 odpowiedzi na ten temat

#221 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 28 listopad 2008 - 22:15

Claas Tucano

wydajność- rzecz względna, jak masz 1000ha to się zgodzę, bez wątpienia

co do ceny jak kupywałem swojego to pomiędzy Tucano 320 a NH5080 było 12000 PLN róznicy...

jeżeli czegoś brakuje przy odbiorze to się faktury nie podpisuje...
jeżeli chodzi o koła- niestety, w książce pisze że należy samemu dokręcić po określonym przebiegu,
jeżeli chodzi o inne awarie- to tylko maszyna i możliwe że w niektórych egzemplarzach moze coś się zepsuć- jak w każdej innej i w takiej sytuacji najważniejszy jest serwis

co do pana cirusa- mam 430 i mogę powiedzieć że to kombajn godny polecenia, po 300ha bezawaryjny, bez szaleństw średnia wydajności to ok 14 ton/h prosty w obsłudze, ergonomiczny, komfortowy, zapas mocy (nie przekorczyłem 84% poboru),
jedną wadę jaką posiadałem to były błędnie podłączone (zamienione) węże hydrauliczne do zasilania hederu. usunięto na drugi dzień kombajnowania
drugą wadą jaką wykryłem (ale to tylko moje spostzerzenie) to uważam że oprócz amortyzatorów hedera hydraulicznych powinny być tak jak w Medze rozwiązania mechaniczne - spreżyny

Fakture podpisano jednak pod warunkiem ze brakujące cześci zostana dostarczone...zrobione to było w ramach gwarancji...dodam do tego ze kombajn tych 2 rolników były zakupione w tym samym czasie co do dnia...

o to aby serwis usuną awarie hederu to rolik prosi sie juz 4 miesiac... "przyjedziemy w przyszym tygodniu" taka odpowiedz otrzymuje...

no tak 14.ton/h to bez szału szczególnie ze kombajn ma ponad 200 Km... wiec tak jak mowisz Zapas mocy jest...

moze te wszystkie awarie i wady nowego Tucano sa wiynikiem tego ze przeszedl mało testów.. lub za krotko one trwały..
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Claas Tucano Dzisiaj, 10:51
  •  

#222 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 29 listopad 2008 - 10:51

Claas Tucano A to też @TumeK dziwne. Z tego co piszesz wynika ze te braki wykryte były przed uruchomieniem (nie ważne czy przy fakturze bo można ją podpisać bez patrzenia na maszynę, myślę że w tym momencie to ważniejszy jest protokół zdawczo odbiorczy jak ktoś by się uparł). Chodzi mi jednak o fakt, iż było to przed uruchomieniem, więc był czas na dokładne obejrzenie, przetestowanie maszyny. Na uruchomienie przyjeżdża serwis i jest ich obowiązkiem usunięcie wad, po wcześniejszym poinformowaniu, żeby nie byli zaskoczeni, bo ciężko zmieścić cały kombajn w samochodzie. Ja tak właśnie zrobiłem i w tym momencie nie jestem zły, że czegoś brakowało :) Jeśli chodzi o trzęsienie się kombajnu, to nie wiem jak to ująć, ale generalnie kombajn " został stworzony do wytrząsania", drgać zawsze będzie, przecież to nie samochód. No chyba, że ma źle wyważony bęben (w co wątpię), to faktycznie będzie chodził jakby miał się rozsypać (doświadczenie z bizona). Jeśli chodzi o komp to faktycznie wada fabryczna. bardzo dużo tego wymieniają - mi po 1,5 ha pracy.

#223 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 29 listopad 2008 - 22:08

Claas Tucano zauważyłem róznież że na pusto (bez masy przerobowej) kombajn nie chodzi tak płynnie jak na obciążeniu. jak ma ''pełny tyłek'' to praktycznie wstrząsy są mało odczuwalne, ale w najgorszym przypadku nie działy mi się takie cuda jak @TumeK pisze.

co do wstrząsów wiem, że jak kosiłem kiedyś rekordem i miałem założonych kilka inych noży na rozrabniaczu słomy to tak mi kombajn latał że głową o dach uderzałem :) a sąsiedniej miejscowości to w rekordzie w RSP cały tyłek odleciał - puściły spawy na łączeniu i wszystko się pogieło. wątpię w to żeby claas bubel wypuścił jeżeli chodzi o wyważenie jakiegoś podzespołu.

jeżeli chodzi o testy - ludzie czytajcie, tutaj nie ma co testować :) cała technologia już jest sprawdzona,
mega (medion)+ lexion = Tucano :)
chodzi jedynie o montaż, a to się już przekłada na każdy pojedynczy egzemplarz

#224 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 20 grudzień 2008 - 11:12

Claas Tucano Co do niedokręconych kół w Tucano, to jest to wina śrub, a nie serwisu, W wielu Tucano same się odkręcają, jak korbanek wysłał zapytanie do Claasa, to mu odpisali że trzeba -uwaga- co dziennie dokręcać, lekkie przegięcie :) Tak samo blokowanie się hamulców wada nie odosobniona :) Jak mi powiedział znajomy pracujący jako kontroler jakości w fabryce samochodów "jeśli chcesz mieć auto (w tym przypadku kombajn) które nie będzie miało niedoróbek, to kup takie które produkowane jest co najmniej od roku" tzw choroby wieku dziecięcego, czasami jest ich mniej , czasami więcej, ale są zawsze, i w porsche i w mercedesie, w fiacie i JD i w Fendt-cie :)

#225 Share Peron

Peron

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 10:15

Claas Tucano Panowie mam pytanie. Ile kosztuje najtańszy Tucano z hederem 4 m lub 4,5m? Z góry dzięki za odpowiedź.

#226 Share Slavo

Slavo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 250 postów

Napisany 17 styczeń 2009 - 10:33

Claas Tucano ok 100tys Euro netto

#227 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 luty 2009 - 17:15

Claas Tucano Strasznie drogie te Tucano... już lepiej kupić używkę lexiona 460 i wyjdzie się o wiele lepiej, a z tego co czytałem to bardzo awaryjne kombajny...
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#228 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki, kombajny i sprzęt do uprawy.
    Zapraszam na GG :)

Napisany 08 luty 2009 - 17:22

Claas Tucano Jak ktos chce nowy kombajn to go kupi :lol:
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#229 Share Avendrion

Avendrion

Red Power

• Members
  • PipPipPip
  • 1159 postów

Napisany 08 luty 2009 - 19:28

Claas Tucano Wiadomo. Nowy to nowy :lol:
Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

#230 Share NHTC56

NHTC56

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 276 postów
  • Zainteresowania:przedewszystkim rolnictwo

Napisany 10 luty 2009 - 00:10

Claas Tucano Tak to jest jak płaci się za marke no i nowosć na rynku, jak kogos stac i chce go kupic to i tak go kupi, no ale troche szkoda kasy, bo opinie o tucano nie sa zbyt dobre, na temat awaryjnosci :/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#231 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 11 luty 2009 - 15:40

Claas Tucano No narazie to początki ich eksploatacji ale wrażenia nie są najlepsze :lol:
New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

#232 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:18

Claas Tucano bledy wieku mlodzienczego prawie zawsze sie pojawiaja, po to jest gwarancja :lol:
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#233 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 11 luty 2009 - 16:25

Claas Tucano

Jeśli chodzi o trzęsienie się kombajnu, to nie wiem jak to ująć, ale generalnie kombajn " został stworzony do wytrząsania", drgać zawsze będzie, przecież to nie samochód. No chyba, że ma źle wyważony bęben (w co wątpię), to faktycznie będzie chodził jakby miał się rozsypać (doświadczenie z bizona). Jeśli chodzi o komp to faktycznie wada fabryczna. bardzo dużo tego wymieniają - mi po 1,5 ha pracy.

ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#234 Share chillout89

chillout89

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 11 luty 2009 - 18:48

Claas Tucano Jedyna awaria wykryta po uruchomieniu tucano był brak klimy(naprawiono po 3 dniach). Całe zniwa bezawaryjna praca. Cena w okresie podpisywania umowy porownywalna do mediona.

#235 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:29

Claas Tucano

ale mi chodzi o takie trzęsienie ktore nie powinno wystepowac w kombajnie, nie poto wytrząsacze mają gumy amortyzujące zeby trząsło.z tym trzęsieniem problem był gdzie indziej gdzies w przy podajniku

Nie będziemy się nad tym rozczulać. Być może jest jakaś wada konstrukcyjna w modelu Twojego znajomego. Pod tym względem można zasięgnąć języka u użytkowników Mediona i Megi, bo przecież budowa (prócz zewnętrznych blach) i zasadza omłotu jest niezmieniona!

Jeśli chodzi o awaryjność - nie zgodzę się do końca z kolegami. Ewidentną wadą fabryczną jest komputer, wymienili tego mnóstwo, ale szło to sprawnie i nie słyszałem narzekań na długie oczekiwanie wymiany. Można się przyczepić do blokujących biegów. Mi zdarzyło się to raz w 1 dniu pracy, ale wyczucie maszyny i jest ok. Zapewne z rozpędu mi się kiedyś to przytrafi lecz ja już się stoi z łyżką do opon przy przednim kole rozblokowanie zajmuje 5 sekund. Inne zdanie będzie miał ten kto , jak słyszałem wyrwał dźwignię zmiany biegów, no ale jak kogoś oderwali od kilofa i posadzili na kombajn ;) Po sezonie przyjechał serwisant z Poznania, zmienił jakąś kostkę elektryczną, i dał w 2 miejsca podkładki płaskie oraz wgrał nowy soft.

Reasumując. Szybka wymiana komputera na początku sezonu na dobry. 1 zablokowanie (po wprawieniu się to nie zdarzyło). Dalej bezawaryjnie!!!
Ja tam zaliczam póki co go do dobrych maszyn. Ale tak naprawdę można to ocenić po kilku sezonach, choć wydaje mi się, że jak nie siądzie elektryka to patrząc na mediona i megi - nie powinno się nic dziać

#236 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów

Napisany 11 luty 2009 - 20:34

Claas Tucano mój drugi kolega tez kupil tucano z tą samą wadą ...

#237 Share dyczkowski

dyczkowski

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisany 01 marzec 2009 - 09:20

Claas Tucano Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce ;) :D

#238 Share darolee

darolee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 725 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 00:44

Claas Tucano Bardzo dobre posunięcie by to było, bo pomiędzy dominatorem a tucano gigantyczna próżnia. Gdyby coś takiego było, to pewnie bym kupił zamiast swojego Tucano 320.

#239 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 marzec 2009 - 00:49

Claas Tucano no co ty <_< :) przeciez to kombajn o wydajnosci minimalnie wiekszej od rekorda, na co ci takie uwstecznienie??
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#240 Share ralfMTX140

ralfMTX140

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2012 postów

Napisany 07 marzec 2009 - 00:55

Claas Tucano

Słyszeliście o nowym wynalazku claasa ??? Dominator 170 konny w blachach tucano, ale z 4 klawiszami. Ktoś to widział ?? Był u mnie przedstawiciel i mówił ze juz jest on dostępny w polsce :P :P

Wiesz moze jeszcze cos o nim wiecej? :P