rasello

Problem z pługiem

Polecane posty

rasello    0

Witam wszystkich. Mam taki dość duży problem. Kupiłem pług u006 duży 4 skibowy. Lemiesze były do wyrzucenia więc z braku czasu na szybko założone są 35 od grudziądza. I nie wiem co jest grane. tak bardzo ściąga pług i cały ciągnik na nie zaorane że masakra... aż w niektórych momentach to nie da się jechać... pług przestawiony na śrubie maksymalnie w prawo patrząc od tyłu i maksymalnie na śrubie regulacyjnej zmniejszona jest powierzchnia orania. Czy winą mogą być przykrótkie lemiesze?? bo w nim chyba powinny być 40cm.?? Dodam tylko że jak śrubą regulacyjną zwiększyłem powierzchnię orania to jeszcze bardziej bo ściągało. HELP!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Rozumiem że potrafisz wyregulować pług ale to nie skutkuje. Zmierz realną szerokość roboczą korpusu (to jest odległość mierzona od linii którą wyznacza płoza do dzioba lemiesza następnego korpusu) Jeżeli nie będzie się zgadzała z deklarowaną przez producenta 40cm tylko mniejsza to wiem co z nim jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

jeżeli była by inna to co by z nim było nie tak jeśli by się nie zgadzało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hendryk21    2

czasem to nie jest pług staltecha, jeśli tak to współczuję bo to jest badziewie jakiego gorszego to chyba już nie ma


KPK Kumurun Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

jeżeli była by inna to co by z nim było nie tak jeśli by się nie zgadzało??

 

Witam;) a na naciągach db go ustawiłeś? Możesz mieć ściągnięty pług bardziej na prawą strone i dlatego dzieje sie tak jak opisujesz, lemiesze nie mają nic wspólnego z tym


KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pług powinien być luźno zawieszony na ramionach, jeżeli ktoś go upina na sztywno, to go źle ustawił. smile.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    1283

Jeszcze innego ogarniętego człowieka zacytuję "Mądrego, to i przyjemnie posłuchać" ;)

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest luzno, to po wjechaniu w bruzde przesuwa sie w prawo. Jak go opuscisz i zaczniesz orac, to zanim presunie sie w prawo juz kawalek podjedziesz. I po kilku przejazdach robi sie luk i nie wiadomo co z tym zrobic przy miedzy.


Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona cię swoim doświadczeniem.

Ekspert-osoba która ma coraz większą wiedzę w coraz mniejszym zakresie, aż wreszcie wie zupełnie wszystko o niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

a jak jest na sztywno to każdy ruch kierownica powoduje nierówności :P Odciągi boczne MUSZĄ mieś luz :P

co do ustawienia pługa, jeśli płozy idą równolegle do osi ciągnika, to pług nie powinien skręcać ciągnika, jeśli pomimo to, tak się dzieje, to możliwe, że przyczyna są te lemiesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendrek    124

b0gdan - ja orzę tylko na sztywno i ciągnik prowadzi się prawie sam w bruździe a tą mam przeważnie prostą jak strzała. :P

Trzeba tylko wiedzieć jak dobrze ustawić pług :lol:

Edytowano przez jendrek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Lemiesze mają mniejszą długość i powierzchnię współpracy z gruntem w stosunku do płóz i pług odpycha w prawo - takie jest moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

No właśnie Koledzy zacząłem tak orać, że ustawiłem go tek jak powinno być i była masakra, potem próbowałem chyba wszystkiego i dopiero jak skosiłem cały pług w kierunku zaoranego to coś tam się poprawiło... przynajmniej dało się orać. A może być tak, że przy za krótkich lemieszach względem płóz każda z nich zostawia wąziutki pasek nie zaoranego i to dlatego tak go ciągnie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a jak jest na sztywno to każdy ruch kierownica powoduje nierówności :P Odciągi boczne MUSZĄ mieś luz :P

co do ustawienia pługa, jeśli płozy idą równolegle do osi ciągnika, to pług nie powinien skręcać ciągnika, jeśli pomimo to, tak się dzieje, to możliwe, że przyczyna są te lemiesze

 

tak masz racje ale ten luz nie duży. W c-360 miałem ostro luźnie w obrotówce bo rozkręciłem ja pięknie na max ale przednia skiba połowe brała musiały byc luźne żeby ściagało go w lewo lub w prawo zależy w na której stronie orał w zagonowym inaczej to idzie zrobić


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hoodoowca    39

Pierwsze słyszę żeby orać na sztywnych łańcuchach miałem pługi zagonowe,teraz mam obrotówkę i zawsze orałem na luźnych łańcuchach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

nie zmierzyłem tego bo nie byłem w domu jeszcze. może tak za ok tydzień do domu pojadę to zmierzę i napiszę jak wyszło. a pług to chyba jest starszy niż 2008. kupiłem używany od handlarza to nie wiem który rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja przerobiłem pług B-201 na podnoszony. Miałem taki sam problem, nie szło nim orać bo ciągnik wyrzucało z bruzdy na ściernie.1224 i 1634 tak samo. Musiałem go dość mocno ustawić żeby brał dużo i problem znikł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

jak z pługiem jest wszystko OK,dobrze ustawiony,niewielki luz w prawo i lewo-to kierownicę można puścić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Ja kupiłem ten pług w 2008 roku i miałem ten sam problem i nie wynikało to że nie ustawiłem go dobrze gdyż wiedze na ten temat posiadałem lecz próby ustawień jeszcze pogarszały sytuacje. Wiedziałem że coś z nim nie tak i po dokładnych oględzinach zauważyłem że korpusy nie są ustawione w tym samym kierunku co rama i kierunek jazdy. Szerokość zamiast 40cm na korpus wynosiła 32cm przez co ten pług redlił zamiast orać a przód ciągnika sciągało w lewą stronę aż z bruzdy wyskakiwał. U sprzedawcy od którego został zakupiony stały te pługi i wszystkie miały to samo (ta sama partia). Po zgłoszonej reklamacji producent zabrał pług i przywiózł po ok 2tyg. Okazało się że wada wynikała z zamontowania nie takich słupic jak trzeba lub może przy ich produkcji ktoś fuszerke puścił i pod złym kątem zespawał ale mniejsza o to bo to mówił ten co go przywózł. Po tym rzeczywiście wszystko jak powinno być od płozy do dzioba lemiesza 40cm i pług po wyregulowaniu które było już możliwe idealnie sie prowadzi i nie ściąga. Po jakimś czasie sprzedawca zapytany czy ktoś nie zgłaszał wady w tamtych pługach powiedział że nikt się nie skarżył. Wychodzi na to że nie jeden tuman redlił takim pługiem zamiast zgłosić to na reklamacje.

Edytowano przez GoodFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesmag    54

przecież mówię że z pługiem ma być wszystko OK.

co to za pługi były,warto by je zareklamować :lol:

te co na reklamację nie poszły to teraz na allegro-sprzedam prawie nowy. ;[ :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GoodFarmer    27

Firma zachowała się bardzo dobrze bo naprawa przeprowadzona była jak trzeba a bład może się zdażyć ja to rozumiem. Wkurza mnie natomiast postawa dilera który zamiast je zwrócić sprzedawał dalej. Nie ukrywam że pług tej firmy kupiłem ze wzgłędu na cene która była o połowę niższa niż UG. Mogę powiedzieć że dobrze się nim orze ładnie kryje i lekko się go ciągnie. Za tę cene można nawet usprawiedliwić szybsze zużywanie się części niż w pługach lepszych marek choć cudem on nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rasello    0

Witam ponownie. Problem się rozwiązał. Winą były za małe lemiesze. zostawiały małe paski nie zaoranego i przez to ściągało pług w kierunku nie zaoranego. Dzięki wszystkim za pomoc. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Piotrek2203
      Witam, mam problem z pługiem staltech u006 4+1  i ciągnikiem Case mx 135 mianowicie pług orze równo, nie mam problemu z głębokością pługa, niestety mam inny problem, ciągnik nie chce iść prosto, ściąga mnie w stronę zaoranego, przez co nie jestem w stanie uprowadzić go prosto. Muszę skręcać kolami w lewo aby nie wypadł z bruzdy przez co sam ciągnik idzie po soosie.Case na przodzie ma tylko zaczep, jest bez obciążników. Pług robił wcześniej na 4 skibach i nie było problemu, została dołożona jedna Skiba i został zmieniony ciągnik właśnie na Case. Czy problemem może być brak dociążenia na przodzie? Powiem tylko że podczas jazdy nie podrywa przodu. 
    • Przez MaTi1020
      Witam, niedawno kupiłem używany pług Gregoire Besson RB41 i mam taki problem z siłownikiem liniowania, że po obrocie pług się sam nie składa tylko trzeba pchnąć wajchę od hydrauliki w drugą stronę, żeby siłownik się schował, ale przy obrocie normalnie się wysuwa i obraca bez problemu tylko się sam nie chowa, co może być przyczyną, któraś kostka obrotu? Bo są dwie, jedna przy siłowniku od obrotu a druga na wieżyczce.
    • Przez tobiasz19964
      Witam. Chciałbym kupić polski pług obrotowy na zabezpieczeniu zrywalnym  który pług będzie lepszy do 90 koni Belarus 952 :
      Akpil Mix Due 3+1 czy Agro masz POL3+1. oba w podobnej cenie .Jak oceniacie pługi tych firm chodzi mi o opinie użytkowników, awaryjność itd. 
      Czy lepiej kupić 3 skibowy km 80 lub PO 
      Z góry dzięki za odpowiedz
    • Przez Bodzio110
      Interesuje mnie, czy ktoś orze z szerokością skiby 40 lub 45 cm, a przy tym z szerokością opony ciągnika 600mm i więcej?
      Czy wtedy opona mocno przygniata poza bruzdą?
    • Przez cikenos
      Witam pytanie chodzi o opony ciągnika i orkę opony 710 i plug 4×44cm czy będzie okej czy nie będzie dorzucać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj